Pontos idő: kedd júl. 07, 2020 12:51 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 1416 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 529 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fényezés
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 31, 2005 10:00 pm 
Hello szia!
Lenne egy kérdésem!
Tudna nekem valaki segiteni abban,hogy hogyan lehet házilag autot festeni?
Házilag azt értem hogy én lecsiszolom, gittelek, és festõ maszekban lefujja, mondjuk...(kamra, pisztoly van)
Szoval kérdés.... Meddig kell csiszolni a kocsit? Fémtisztára? Vagy csak kicsit?
Segitségeteket köszönöm!
Régebben olvastam egy cikket az oldalon, de most nem találtam meg esetleg nincs már fent?

köszi mindent!
OK PÁ-PÁ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Festés
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 31, 2005 10:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Elsõnek fuss neki ennek a cikknek. http://totalcar.hu/magazin/szotar/fenyezes/
Aztán majd jönnek a többiek és mondják a dolgokat. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 01, 2005 1:37 pm 
Hali!

A kérdésedbõl ítélve neked nem ajánlom az otthoni elõkészítést.Sok dologgal kell tisztában lenned ahhoz, hogy hozzáfogj.Jobban jársz ha elviszed valakihez aki ért hozzá.Sok bosszúságtól ill. a végeredmény okozta sokktól mented meg magad. :!: A totalcar.hu-n jó az a cikk, csak hát abból tanulni.
Azért nagy vonalakban megpróbálom leírni a folyamatát.
:) Elõször is tételezzük fel, hogy karosszériás részrõl kész az autó.
Mosd le az autót, hogy az esetleges hullámokat meglásd, jelöld ki, ezeket.60-as papírral ezeket csiszold meg az elsõ fém folt megjelenéséig.
Csakran elõfordul, sokszor és rosszul javított autóknál, hogy az elemet mindenféle kittelés nélkül is be lehet csiszolni.
Kittelést nem magyarázom rájössz. Kell hozzá kitt(pl.BODY)és spakli.
Ha nem vagy gyakorlott sokszorosát fogod felhasználni a szükséges helyett.
:lol: Ha a kitt térhálósodott (hõmérséklettõl függ)jöhet a csiszolás.A csiszolófa mérete elemtõl, folttól függ.Gyakorlat! :lol: 60-80-as papír.
Kittelés csiszolás n-szer. Itt jön a gyakorlat, érezned kell a hullámokat éleket. A huszadik autó után fogod.
Én amikor kész vagyok egy elemmel, akkor erõsen(!) hígított alapozóval(Rapid) átkenem.
Ha minden kész jöhet a vizes csiszolás ~ 250 kürüli papírral.Az egész autót, lehetõleg gumival kell csinálni.
Mosás szárítás.
Szórókitt, én hígabbal szoktam de többször egy réteget is.
Száradás mivel nitro bázisúak így gyors,de ha nem sietsz várhatsz vele egy két napot is.Van ideje beszáradni a karcokba. Léteznek 2k szórók is, de drágábbak.
Késtapasz, nitrós. Kissebb hibák javítására kellhet, szórózás után.
Vizes csiszolás ismét ~400 körüli papírral.
Mosás.Szárítás.Szórózás. Késtapasz. Vizes csiszolás, festéktõl függ, kérdezd meg a fényezõd!
Alaposan takarítsd ki a autód, különösen a pormentességre gondolok.
Amit én most leírtam lehet hogy nagyon egyszerûnek tûnik, de nem az.
Rengetek olyan dolog van amihez gyakorlat kell. A hullámos autó csúnya, ha ledobja festéket magáról fél év után csúnya, ha karcos csúnya.Nem akarom kedved venni ettõl, de mérlegeld ezt! :!:

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 01, 2005 1:46 pm 
oh köszi!!
Valójában én csak a csiszolász akartam bevállalni! a töbit a festõ csinálta volna, de "nálam" illetve velem! (kamra+pisztoly+alapanyag én adom)!
De köszi, asszem marad a festõ!!

ok pá-pá

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Festés inkább már fényezés
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 01, 2005 4:15 pm 
Lada Baráti Kör tag

Istvan2107 írta:
Hali!
A totalcar.hu-n jó az a cikk, csak hát abból tanulni.
...
Én amikor kész vagyok egy elemmel, akkor erõsen(!) hígított alapozóval(Rapid) átkenem.
Szia,
nem is azért linkeltem, hogy abból tanuljon meg. Inkább csak, hogy érezze nem annyira egyszerû ez mint kerítést festeni. :)

Te fényezõ vagy István? Berakhatnál képet egy két korábbi munkádról. A leírtak alapján elég régóta csinálhatod. Kíváncsi lennék egy két kezed alatt megszépült autóra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 04, 2005 6:28 am 
Sziasztok!

Sajna nem vagyok fényezõ,csak nagyon sokat foglalkoztam vele.Sok autót csináltam eleinte segítséggel,késõbb magamtól.
Azért ha valakinek bámiféle kérdése van nagyon szívesen segítek,bár mondtam itt nagyon sokat számít a gyakorlat.

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2005 5:49 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!

Az én 2107esemen is látszik, hogy az elõzõ tulaj gondolom pénz hiányában a legolcsóbb megoldást választotta. Az egyik oldala teljesen matt, és olyan a felület, mint egy csiszolópapír. Sajnos a viasz se sokat segített rajta. Az ajtók hullámosak, az élek szintén. A tetõ szintúgy, itt néhol az eredeti festése van, néhol pedig a javított, ami szintén matt. Lemosva nem valami szép látvány, ahogy az eredeti fényes rész találkozik a matt javítottal. Elöbb utóbb akarok rajta egy teljes külsõ fényezést én is, de az még nagyon messze van. Nekem biztos nem fogja megérni a legolcsóbb módszer. Lehet hogy mások szemében csak egy lada, de nekem sokkal több :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2005 8:52 am 
Helló Bendó!

A következõt tudod csinálni.Veszel 2000-es vizes(!) papírt és az egész autót átcsiszolod vizesen.Ezt bármelyk festékboltban lehet kapni,de csak a 2000-es jó!!!
Ekkor az autód homogén matt színû lesz, fogsz valamilyen jobb(!!) fajta pasztát amit matt felületre ajánlanak.
Az egész autót alaposan át kell pasztázni és az eredmény nem marad el :!:
Sajnos a hullámok megmaradnak,de a matt felületek eltünnek,egységes fényes lesz az egész!
Egy próbát azért csinálj valamelyik részen mielõtt hozzáfogsz!
Jó szórakozást! :D :D :D

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2005 8:02 pm 
Hali mindenkinek!

Én is épp a kisöregemet öltöztetem új ruhába, az ajtók, a géptetõ és a csomitetõ már kész is van. A 2000-es papíros csiszolós polírozós megoldást ajánlhatom, mert az ajtók kicsit narancsosak lettek :cry: , de ez csodát tett vele. Ha teheted a Turtle wax-ot használd, kicsit drágább, de megéri, mert az olcsobb paszták ugyanúgy kicsit mattos marad a festék (tapasztalat).
Egyébként én 80, 120, 240, 320, 400 és végül 800-as papírral csináltam igy már festés elõtt szinte láttam magam benne, minden karc eltûnt :D .
Persze a festék is számít hogy milyen, én Lechlert vettem, tuti anyag, kõkeményre szárad.
Ennyit akartam csak hozzáfûzni, remélem segítettem.

Üdv: Tibigrafix

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 26, 2005 3:03 pm 
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogy lehet az hogy egy 76 os 2103 as nak most is gyári a fényezése? Hetente lemosták és télen nem mozdultak ki vele?:)
Elõre is kössz mindenkinek.
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 26, 2005 4:33 pm 
dr. Lada

Ha hetente lemosták szivaccsal akkor kicsit polírozhatnád igazán mert megérdemelné a többi mind jó :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 01, 2005 8:12 am 
Az én 94-es kocka kombimon szintén eredeti a festés, és 11 éve az ég alatt van éjjel nappal. Nincs rajta egy csepp rozsda sem, és nem is volt soha fújatva, csak az alváz, de az rendszerese, nehogy gáz legyen. :) Na meg évent 3-4x pasztázom. Egyetlen baj van vele, hogy mindenféle állatok beletolattak akárhányszor bementem vele a városba. :( Emiatt mindkét oldala olyan, mint egy dombormû. Csupa gödör. Most el akarom vinni kikapaláltatni, de attól félek, így a szép fényezése is elveszik, és festethetem újra. Ez így van? Vagy lehet javítani a lepattant helyeket?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 02, 2005 12:28 pm 
Helló Volga!

Attól függ hogy ki csinálja a "kikalapálást",meg hát csak horpadásról vagy már törésrõl van szó.
Láttam már olyat a németeknél,hogy mindenféle kalapálás és bontás nélkül egyengettek úgy, hogy nem lehetett késõbb semmit sem látni a hibából. :!: :!:
Ne ijedj meg nagyon szépen meg lehet csinálni akkor is ha festeni kell az autót. :)

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 04, 2005 7:20 am 
Aha! Akkor megnézetem egy kasztnissal, mit gondol róla. Egyébként nem törések, csak horpadások. Legtöbb helyen a festés sem pattant le, csak behorpadt. Próbáltam valahogy visszanyomkodni, de nem mindenhol férek hozzá, meg nem akarom kockáztatni, hogy leverjem a festéket. DE köszi az infót. Szal akkor ki lehet kalapálni úgy is, hogy nem megy tönkre a festés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 04, 2005 7:33 am 
Hali!

Igazából látni kellene,hogy mi hiba,de ki lehet egyengetni(NEM KALAPÁLNI) úgy is, hogy kevéssé sérüljön a fényezés.

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 7:18 am 
Sziasztok!
Nekem a bal elsõ elememet kell kicserélni, mert csúnyán elkezdett az éle rózsásodni.
Ki lehet házilag cserélni vagy kell hozzá lakatos?
Az új elemek festésére is az eddíg leírtak vonatkoznak?

Köszi

dagonya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 8:32 am 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Szia!
A mûhelyed felszereltségén és az ügyességeden múlik csak, ki tudod e cserélni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 12:24 pm 
dr. Lada

Ív heggesztõvel csak lukakat csinálsz , a töbivel megoldható a javítás .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 1:56 pm 
dagonya írta:
Ki lehet házilag cserélni vagy kell hozzá lakatos?
dagonya

Ki lehet cserélni, de ha még nem csináltad, meg fogsz szenvedni vele míg felfeszenged rá az új elemet. Az utángyártott lemezek nem illeszkednek tökéletesen a kasznihoz, ezért kell egy csöppet eõszakolni rajtuk. A hegyesztést CO hegesztõvel, vagy disszuval végezd, különben nem fog menni. Nem kell végigheggeszteni semmit, csak pontheggesztést alkalmazz, különben a hegesztés úgy elhúzza az elemet, hogy flexelheted le és kezdheted elõlrõl az egészet. Könnyûnek látszik, de annyira nem az. Ha szépet akarsz, bízd inkább olyanra, aki már a sokadikat rakja föl, és a hajad sem lesz teljesen õsz. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 2:10 pm 
Hello!

Az autóiparban el kell felejteni a láng hegesztész(autogen)!2005-öt írunk nem?
Csak védõgázzal szabad bármit is csinálni!

Egy sárvédõt nem csak annyiból tart cserélni, hogy le a régi fel az újj! :!:
Alatta is rendbe kell szedni a dolgokat,rohadást eltakarítani,pótolni a hiányzó részeket....
Az felületkikészítésre nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni,ez fontos ha nem "piacos" gépet csináltok!
Sok buktatója van ennek!Érdemes elvini valakihez aki ért hozzá.CSAK EZ A VALAKI LELKIISMERETES, IGÉNYES LEGYEN!!! :!:

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2005 6:51 am 
Köszi a segítséget!
Most már csak lelkiismeretes lakatost kén' találni :cry:

dagonya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2005 9:33 am 
Istvan2107 írta:
Hello!

Az autóiparban el kell felejteni a láng hegesztész(autogen)!2005-öt írunk nem?
Csak védõgázzal szabad bármit is csinálni!

István

Sziasztok!

Valóban, az autóiparban már nem használják, mert a karosszériaelemeket már elötte korrekt méretre hengerelték, préselték melegen.
De bizony a karosszérialakatosok még használják, ha helyre kell valamit húzni. Az pedig hidegen nem biztos, hogy megyen. Szóval nem kell elvetni a régi technikát, mert 2005-öt írunk. A CO nem jó mindenre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2005 10:20 am 
Helló Tom!

Nem vitatkozni akarok! :!: Az autóipart nem csak a gyártásra hanem a javításra is gondoltam. :oops:
Szerintem :!: azt az karosszária elemet amit melegen raknak helyre inkább szerélni kellene!És nem a pontmelegezésre gondolok!
A gyárakban a karosszéria elemeket nem melegen sajtolják, hanem hidegen mélyhúzzák :shock:

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 8:03 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!

Kint állt a kocsi pár napot egyik ismerõsnél kertesházban, aholis egy macsek úgygondolta, hogy 4 autó közül az enyémet választja ki (megtisztelõ), hogy megpihenjen. Ezzel nem is lett volna probléma, csak az ismerõsõmnek van egy rotvellere, és egy németjuhász kutyája, akik - hisz örzõvédõk- tették a dolgukat, és megprobálták elkergetni a macskát, ami esetükben annyit jelent, hogy a vacsora számukra biztosítva van. Igen ám, csak a macska egy gyors állat, és helyette nekem megrágcsálták a motorháztetõmet, leszakították a hûtõmaszkomat, és még a rendszámomat sem kímélték.
NEm akartam hinni a szememnek. A képek nem adják sajnos visszam, élõben sokkal rosszabban néz ki :(( Szó szrint ráharaptak, és tiszta hullám ahol megkezdték...
Kép

Kép

Kép

Mi tévõ legyek most?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 9:55 pm 
dr. Lada

Szerintem 1000-res csiszolópapír amit egyenletlen , utána javítófesték kevertetése és lefújás .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 18, 2005 12:55 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem meg eutanázia a két kutyának :(
(tuti kegyesebb halál lenne mint amit tõlem kapnának ha az enyémmel mûvelték volna)
Ismerõsöd legalább megtéríti a kárt? Elvégre az õ kutyái ---- szét. :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 18, 2005 2:21 pm 
Lada szakértő

Hát , mivel lakatol is, ezért szerettem volna nála rendberakatni a kocsit kasztniügyileg, de nem nagyon vállalta el, így viszont kénytelen lesz :)
Bár azon gondolkodtam, hogy lehet olcsóbbra jönnék ki, ha szereznék egy jó állapotú fehér motorháztetõt.

Fekete hûtõrácsot lehet még valahol kapni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 20, 2005 7:14 am 
Szia Bendo!

Ne aggódj nem olyan nagy a baj.Pár ezer forintból rendbe lehet tenni ezt a dolgot.A helyedben csak az a hibás részt javítatnám,nem kell fényezni az egész motorháztetõt.Szépen össze lehet "porolni" az ép résszel, késõbb paszta.

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 21, 2005 11:41 am 
Én Bendo helyében a teljes motorháztetõt fújatnám mivel az lesz iagzán szép... nameg úgyis a kutya gazdája fizeti nem???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 21, 2005 12:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok!

Amikor egy elemet telibe fújnak, az a pisztoly letételével készen van. Max. ha szemét vagy folyás van,azt kell javítani.
A "beleporolás" után el kell dolgozni a régi és új fény találkozását(2000-essel összecsiszolni), polírozni kell. Lehet számolni a plusszköltségeket! (csisz. papír, polírpaszta, stb.)
Arról nem is beszélve, hogy akármilyen profi a színkeverõ és a fényezõ, meg fog látszani a kontúr, mert egy 5-10 éves fényezés megfakul, szívja nap, és hiába a gyári színkód, a 2 szín nem fog 100%-osan stimmelni. Ezzel foglalkozunk, úgyhogy nem beszélek mellé, elhihetitek, sokéves tapasztalat.

Üdv: SPI

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 21, 2005 12:53 pm 
Szia Spi!

Természetesen igazad van!
Az olcsóság ill. gyorsaság miatt javasoltam a porolásos megoldást,de hát ha más fizeti.... :D
A színeltérés akkor is érvényesülni fog ha teli elemert fújnak,bár ennél az autónál a világos szín miatt kevéssé lesz feltünõ,de javaslom az egész autó teljes átpasztázását a javítás végén.

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 21, 2005 2:38 pm 
Szia Bendo

Kérdezd meg a kutya gazdáját,hogy a kutya biztosítva van e.
Hülyén hangzik,de a ház biztosításába beletartozhat a kutya is és akkor fizet a biztosítója. Az én kutyám lerángatta a kabátot egy emberrõl és a biztosító fizetett egy új adidast neki, mert van biztosítás a kutyára.(általában 2millió HUFig)

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 21, 2005 3:41 pm 
Lada szakértő

Köszi nektek!

Ezt a biztosító dolgot lekérdezem, bár nem hiszem, hogy biztosítva vannak :)

Ilyenrõl még nem is hallottam, de jó tudni :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 22, 2005 7:37 am 
A régi lakásbiztosítási szerzõdésekben benne volt a kutyus által okozott kár megtérítése. Ha jól tudom ez kb 10 éve megszûnt. Mindenesetre érdemes utánanézni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 22, 2005 2:24 pm 
Hali

Mi 2-3 éve kötöttük a biztosítást és annyi volt,hogy nem tartalmazza automatikusan, hanem külön hozzácsapják a díjhoz a "kemény" évi kb 1500-2000 forintot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 22, 2005 3:51 pm 
Lada kedvelő

Hello Mindenki!

Hamarosan festeni szeretném az autómat.A színátírás elkerülhetetlen és nem tudja vki h hogyan mûködik ez?Az autó 2 színbõl fog állni,ezt is be kell vezettetni a forgalmiban?Vmi ehhez kapcsolódó kitétel?
Az oszlopok ajla lenne a választóvonal.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Színkavalkád
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 23, 2005 11:54 am 
Fibo írta:
Hello Mindenki!

Hamarosan festeni szeretném az autómat.A színátírás elkerülhetetlen és nem tudja vki h hogyan mûködik ez?Az autó 2 színbõl fog állni,ezt is be kell vezettetni a forgalmiban?Vmi ehhez kapcsolódó kitétel?
Az oszlopok ajla lenne a választóvonal.

Szia!

Az egyik haver a Golfját festette többszinûre, szerintem akadálya nincs, mindenki olyanra festi amilyenre akarja. A forgalmiba valóban be kell vezetni az új színt, gondolom némi illeték befizetése után be is jegyzik. Szerintem ne hallgass senkire, menj be a hogyishívják irodába és kérdezd meg. Az a legbiztosabb eljárás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 25, 2005 6:21 pm 
Lada szakértő

Szervusztok!

Megint megtörték a bordó gyönyörûségemet!
Teljes felújítás óta másodszor. Csak most nincs meg a tettes :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 27, 2005 8:28 am 
Szia!
Két éve én is megcsináltattam, csak az enyém szép zõõd. Két hónapig sem bírták ki, és összetörték a jobb sárvédõt. Ismét ki lett cserélve, de nem fényeztettem újra. Azóta senki nem akar belémjönni. Amíg szép volt a kocsi, mindenki megtalált az utcán. Miután fekete sárvédõje volt, elkerült mindenki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 27, 2005 4:14 pm 
Lada szakértő

Nekem is a jobb sárvédõ. De tök jól megvárták, amíg rendberakatom a bal hátsó ajtót,amit elõtte zúztak meg, és csak azután törték össze az elejét. Ja, és a poén, hogy tegnap reggelre meg a tükrömet vitték le. Remélem ezzel egy ideig leáll a sorozat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 29, 2005 5:57 pm 
Sziasztok!

Milyen árban mozog körülbelül egy komplett festés?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 8:08 am 
Szia Kogabesz!

Olyat kérdeztél amire nem lehet válaszolni.Sokban függ a felhasznált anyagoktól, lehet dolgozni olcsó magyar anyagokkal,lehet dolgozni márkás minõsi termékekkel.Lehet fényezni a haver garázsában,de lehet bérelni kamrát is.
Neked kell eldönteni mit bír a pénztárcád.

Üdv Isván

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 10:00 am 
Lada szakértő

Hali!

Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, Istvan2107 ért a fényezéshez. Ha nem csak õ, akkor a többiekhez is szegezném a kérdést:
Láttam az egyik barkácsáruházlánc újsijában elektromos szórópisztolyt. Ez mennyire másabb, jobb/rosszabb, használhat-óbb/atlanabb, myilen a kezelése, stb.?
Ha valaki tud róla infót, az légyszi ossza meg velem, akár itt, akár magánban.

Köszi, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 11:46 am 
Lada szakértő

Sziasztok!

Meguntam állandóan havonta leápolni a kocsin lévõ fekete mûanyagokat, amik állandóan visszamattulnak már majdnem szürkére. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e kapni mûanyag festéket, amivel csak lefújom, aztán egy darabig fekete marad az, aminek feketének kéne maradjon?

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 12:51 pm 
Lada szakértő

Bendo írta:
...mûanyag festéket, amivel csak lefújom, aztán egy darabig fekete marad az, aminek feketének kéne maradjon?

Köszi!

Hali!

Én ezt a választ kaptam:
"Én e célra a Motip lökhárító spréjét használtam, nagyon bevált, nem fényes,
nem matt, hanem ún. selyemfényû. Baromi jól fed, mert már igen csak kiszívta
a nap a lököst, és én nem tántorítok a fekete lökös látványától. :) (több
színben is van, van pl. ilyen grafit színû csillámporral is, de nem jut
eszembe a színe, pedig olyan szép neve van :) ) Ruganyos, nem pattogzik,
kifejezetten mûanyagra találták ki, jól tapad."

Mert már én is érdeklõdtem másoktól ez ügyben. Próba még nem volt,
de az ember gépén már láttam az eredményt, szerintem jó.

Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 1:00 pm 
Sziasztok!

Bendo:Nem ismerem ezt a festéket amit Hegegabi mondott,de valamilyen fajta létezik.
Gondolom szilikonnal lett ápolva a lökhárító,ezt valahogy nagyon alaposan el kell távolítanod egyébként lepereg a festék.Léteznek szilikon lemosók,de megpróbálkozhatsz nitroval is.

Hegegabi:Nem próbáltam még ezt a fajta elektromos szerkezetet, de 2000 forintért csodát ne várj,amikor egy normális szórópisztoly több tízezer forint(esetleg 100).De ecset helyett biztosan jó.
:D

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 1:25 pm 
Lada szakértő

Istvan2107 írta:
De ecset helyett biztosan jó.
:D

István

És spray helyett is? Vagy akkor már mindegy melyiket használom?
Vagy azért jobb a szórópisztoly, mert állítható a fúvókája?
(És moshatom el munka után :D)

Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2005 1:42 pm 
Figyu!

Ha nem autójavításból akarsz megélni akkor teljesen felesleges venni bármiféle eszközt.
Lehet használni spray-t is, javítani azzal is lehet viszonylag szépen és akkor nincs az a macera a mosással,szerszámtisztítással.
A szórópisztolyt nem lehet összehasonlítani se a spray-val,se az elektromos ketyerével.

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 01, 2005 2:54 pm 
Lada szakértő

Istvan2107 írta:
Figyu!

Ha nem autójavításból akarsz megélni akkor teljesen felesleges venni bármiféle eszközt...

István

Hali!

Akkor magyarázkodom. Nem fényezésbõl akarok megélni, de azt sem
akarom, hogy akárki "mesterember" az én "szar Lada"-mból éljen, és
csak úgy összecsapja a munkát.
Szoktam használni sprayt, és a tapasztalatom, hogy néha köpköd. Ami
ugye nem mutat szépen egy ajtón. Nincs pénzem és helyem egy kompresszort
és levegõs szórópisztolyt venni, mert, mint mondtad, több 10 ezer is lehet.
Viszont szeretném szépen, normálisan, képességeimtõl tellõen, maximálisan
jól megcsinálni. Ha azzal elõrébb vagyok, hogy a festéket nem flakonba töltetem
hanem dobozban veszem és az elektromos pisztolyba töltöm, ami által kis
anyagi ráfordítással szebb lesz a munkám, akkor már jobb a helyzet.
Veszek majd könyvet is, meg mindenfélét ami kell hozzá. Sõt, segítséget, tanácsot,
buktatóra felhívást is szívesen veszek.

Köszi, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 02, 2005 7:24 am 
Lada szakértő

HegeGabi írta:
akárki "mesterember" az én "szar Lada"-mból éljen, és
csak úgy összecsapja a munkát.

Hali!

Tisztelet a kivételnek, csak sajnos én olyat nem ismerek személyesen. :(

Üdv, Kellemes hétvégét mindenkinek, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 1416 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 529 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti