Pontos idő: szomb. dec. 14, 2019 11:46 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 947 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 519 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kormánymű
HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2005 9:35 am 
Sziasztok!

Felújítás alatt lévõ 2101-esemnek (http://zsigulator.uw.hu) most jutottam el az elsõ futómûvéhez. Újragondoltam, és végül a teljesen teljes :) felújítás mellett döntöttem. Az egész kormánymûvet és körülötte mindent cserélek. A kormánymûvet egy 21061-esbõl bontott jó állpotúra tervezem cserélni, a többi alkatrészbõl pedig újat szeretnék. Csapágyazott segédkar, új nyomtávrúd, gömbfejek, minden.

Egyik kérdésem arra irányul, hogy milyen tapasztalataitok vannak a házilagos kivitelezéssel kapcsolatban, igényel-e "extra" szerszámokat a komplett kormányszerkezet cseréje.

Válaszaitokat elõre is köszönöm!
Bala

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2005 2:12 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Jól döntöttél.

A gömbfejek kiszedéséhez ajánlatos egy gömbfej lehúzó, a belsõ rudak nagyok durván be lesznek szorulva, a gömbfej lehúzó sem bírta nekem megmozdítani, de semmi probléma, elõfeszíteni kell vele és megütõgetni, és szépen kipattan. Tanácsos egy segítség erre az esetre, hogy a kart megtámassza alulról, hogy nehogy az sérüljön.

A kormánymû és segédkar felfogató csavarokat is tanácsos cserélni, de az önzáró anyákat mindenképp kötelezõ!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2005 4:42 pm 
dr. Lada

A gömbfejeken vadonás új csavarok mindenképp vannak , esetleg azokat is tudok szerezni olcson ha már kinnjárok :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 7:15 am 

Van hogy van, van hogy nincs. A márkásabb (Lemförder, Sidam, stb.) termékekhez a 3 db lengõkarhoz felfogató csavart is adják, de az 'orosz' alkatrészekhez nem igazán.

Én még mindíg csak azt mondom, jó elõre felkészülni, minthogy szombat délután szembesülni azzal a ténnyel, hogy nincs anya és várhatsz hétfõig, míg kinyitnak a boltok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 6:33 pm 
dr. Lada

Én mellékelek mindenképp anyát a dologhoz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kormánymû
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 2:21 pm 
Lada Baráti Kör tag

[A kormánymûvet egy 21061-esbõl bontott jó állpotúra tervezem cserélni, a többi alkatrészbõl pedig újat szeretnék.]

Hali, ha már mindent cserálsz akkor érdemesebb lenne kocka kormánymûvetés kormányoszlopt beraknod szerintem, az csuklós, ha esetleg crash van, jobban viselkedik eggyel...

A.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 5:17 pm 
Arnold írta:

az csuklós, ha esetleg crash van, jobban viselkedik eggyel...

A.

Ezt csak akkor, ha nagyon elszánt vagy! :) Az egyik csukló beleér a fékpedálba! Ez még a kisebb gond lenne, legfeljebb szakaszosan, automatikusan lassít a kanyarban! A másik probléma a féklámpa kapcsolóval van, és akkor már látják hátulról is, hogy nem 100-as a Zsigulid! :) Szóval nem tudom, hogy a helyén ki lehet-e vágni a pedálból, ha igen, akkor is csak a legminimálisabbat!!! Nekem le kellett szedni a pedálokat! Az összerakás emberes dolog volt! A féklámpa kapcsolót pedig elhajlítva, nyomorgatva, hatalmas alátéttel tudtam megcsinálni! De ha nagyon elszánt vagy... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 5:30 pm 
Lada Baráti Kör tag

[Ezt csak akkor, ha nagyon elszánt vagy! :) Az egyik csukló beleér a fékpedálba![/quote]

Ezt nem tudtam, így azért merõben más a leányzó fekvése. így jár aki elméletben tud valamit csak...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 5:53 pm 
Sziasztok! Arnold! Nem helyreigazításnak írtam, én is csak akkor tudtam meg gyakorlatban, amikor a jól sikerült munka boldog mosolyával megforgattam az új kormányt! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 6:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

ZAtya írta:
Sziasztok! Arnold! Nem helyreigazításnak írtam, én is csak akkor tudtam meg gyakorlatban, amikor a jól sikerült munka boldog mosolyával megforgattam az új kormányt! :)

Nem is vettem annak. Nem tudtam egyszerûen a buktatóit a dolognak. Esetleg pedálsorcserével egyetemben?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 29, 2005 6:47 am 
Hi!

Köszi a tippeket! Ezt az ötleltet már ajánlották, de letettem róla, annak ellenére, hogy a kaszni perpillanat teljesen üres, a pedálokat ígyisúgyis bele kell szerelni :D , de nem akarok ennyit szívni, faragni (bár már faragtam így is eleget). A 21061 kormánymû egy az egybe belemegy, lesz rendes ülés és rendes öv....csak nem halok meg (persze tudom, hogy ez nem biztos, hogy elég, ha egy zongoraszállító kamion rámesik)!

A pedálzat szinte új, szintén 06-ba való, azért cserélem mert rásegítõs lesz a fék. Valahogy az van bennem, hogy nem akarom összegányolni. Marad a régi kormányoszlop.

Köszi mégegyszer a tapasztalatot!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2005 3:07 pm 
dr. Lada

Várjá kicsifiu :) Olyan nincs hogy 2106 os kormánymü legalábbis katalógus szerint ez a száma: 2101-9400010 vagy 21012-3400010

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2005 3:51 pm 
Okéoké!
Én nem néztem utána, de a lényeg h egy 2106-ból származik.
Majd megnézem közelebbrõl... nyilván úgy van ahogy mondod.

Kormányösszekötõkkel kapcs sikerült intézni valamit?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 24, 2005 6:16 pm 
Nem tudom, hogy a 05-ös, és a 07-es kormánymû között van-e különbség, de az biztos, hogy a 07-es kormánymû csak rúddal együtt cserélhetõ! Azzal is van egy kis kinlódás, ugyanis a két gömbcsukló egyike kormányzásnál beleér a fékpedálba, és a féklámpa kapcsolót is át kell alakítani!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 24, 2005 8:07 pm 

ZAtya írta:
Nem tudom, hogy a 05-ös, és a 07-es kormánymû között van-e különbség, de az biztos, hogy a 07-es kormánymû csak rúddal együtt cserélhetõ! Azzal is van egy kis kinlódás, ugyanis a két gömbcsukló egyike kormányzásnál beleér a fékpedálba, és a féklámpa kapcsolót is át kell alakítani!

Hali!

A 2107 (2105) kormánymû cserénél, mielõtt a 3 db csavart meghúznád, be kell állitani szögbe a kormánymû tengelyét, lásd piros könyv.
Akkor nem fog beleérni a pedálba, okés lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 26, 2005 8:44 am 
még1MbR írta:
A 2107 (2105) kormánymû cserénél, mielõtt a 3 db csavart meghúznád, be kell állitani szögbe a kormánymû tengelyét, lásd piros könyv

Szia Még1! Nem értem, hogy lehetne beállítani a tengelyt, és azt sem tudom, mi az a piros könyv! :oops: A három csavar az a karosszériához rögzítõ csavarok? Ha azokat meghúzom, a kormányrúd tartóját felfogatom, akkor ez adja magát! Igaz, a tartó csavarjainál lehet állítani, de az csak a vízszintes szöget tudja szabályozni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 27, 2005 12:45 pm 

Piros könyv, sárga könyv, szürke könyv, kinek milyen van :D

Egyet jelent: 210x javítási útmutató!!!

De mit keres a váltó témánál a kormánymû?????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 01, 2005 10:43 am 
Hali!

Már kicseréltem.
Nem is figyeltem, hogy beleér e, de gondolom nem, mert akkor már észrevettem volna. Most az a rossz, hogy szálszakadásos mind2 elsõ gumim és mivel már nem szoros a kormány láthatóan 2-3 cm-t szitál a kezemben.
Ketten faterommal nem tudtuk elforgatni a kereket a régi kormánymûvel a keréken próbálkozva. egyik oldalt fater lábbal én a másikon kézzel, és nem ment. Szóval már ráfért a csere.
Mindenesetre köszi az infókat!

Dugo

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 03, 2005 9:47 am 
Dugó írta:
Már kicseréltem.
Nem is figyeltem, hogy beleér e, de gondolom nem...
Dugo

Én ezt nem értem! Méretileg ekkora különbség nem lehet két Lada közt! Biztos, hogy 1200-be raktál 2107-es kormánymûvet?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 04, 2005 5:41 pm 

Dugó írta:
Hali!
Most az a rossz, hogy szálszakadásos mind2 elsõ gumim és mivel már nem szoros a kormány láthatóan 2-3 cm-t szitál a kezemben.
Dugo

Szia!

Ezeket cseréld le azonnal, életveszélyes ilyenekkel járni, bármikor szétrobbanhat!
Nekem szerencsére csak biciklin fordult ilyen elõ, de akkorát szólt, hogy azt hittem, rám lõttek! :)
Miszlikre szakadt mind a belsõ, mind a külsõ gumi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 04, 2005 6:03 pm 

"Szia Még1! Nem értem, hogy lehetne beállítani a tengelyt, és azt sem tudom, mi az a piros könyv!"

Szia!

Na látod, ez a baj! :-(
Nem értesz hozzá, utána sem olvasol a szakkönyvben, és mindeközben az életeddel játszol. Én sem értek hozzá, de elolvasom a könyvben a pontos útmutatót és megvilágosodik minden. Ne sajnálj 2eFt-ot a könyvre, hidd el, megéri. Saját érdekedben beszélek, kérlek ne vedd sértésnek, inkább jótanácsnak.

És most jöjjön a lényeg:-)
Kép
A leírás pedig http://img.tar.hu/szmiklos/img/13714735.jpg
Be kell állitani, hogy az alfa szög ne legyen 32 foknál nagyobb és a pedálhoz ne érjen hozzá a csukló. Ezután lehet lehúzni a kormánymûház anyáit.
Mégvalami, ami a könyvbõl hiányzik és életfontosságú!
-Ha levetted a kormánynál lévõ mûanyag burkolatot, fontos, hogy jól legyen visszatéve! Van benne egy vájatszerûség, ami a bajuszkapcsoló vezetékkötegét védi meg a kormányrúd kardáncsuklóitól! Ha a vezetékköteg nem jól van visszatéve, a kardánkereszt beleakad/kidörzsöli/eltépi a vezetékeket és optimális esetben kigyullad az autó:-(( Nagyon fontos dolog, sok szerelõ csak visszatossza a vezetékeket nagyjából és máris ketyeg az idõzített bomba.
Akit jól megijesztettem, gyorsan ellenõrizze:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2005 6:39 pm 
Szia Még1!
Nem veszem sértésnek, nem fogok megharagudni, és bocs mindenkitõl, akinek nem tetszik, hogy ez nem az a topic! :) Nos: 83-ban végeztem autó-szerelõként, ekkor vettem az elsõ Zsigulimat is! Kényelmi és anyagi okokból azóta is márkahû vagyok! Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet igazad, "Nem értesz hozzá, utána sem olvasol a szakkönyvben, és mindeközben az életeddel játszol" de nem látom, hogy azt a 32 fokos szöget mivel lehetne beállítani!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2005 4:32 pm 

Szia ZAtya!

Okés, rb! :)
Hirtelen felindulásból írtam, elnézést.
A szög beállítására sok variáció nincsen, egyszerûen nem húzod le durván a kormánymûvet fogó csavarokat, se a kormányrúd kardánkersztjénél lévõt, hogy addig tudd mozgatni, amíg jó nem lesz. Nemrég cseréltem a 2104-ben kormánymûvet, bizony kellett játszanom vele, hogy ne érjen bele a fékpedálba:-( A szög mérése nem akkora ördöngõsség, vízszintes talajon álló kocsinál fogsz egy rövid vizszintezõt és egy szögmérõt:)
A kormánytengelyt felül fogó konzolon is tudsz elõre-hátra állítani, tehát be lehet lõni azért, nem kell megijedni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2005 4:37 pm 

Zorro, hogyan kell átpakolni az off hozzászólásainkat a "kormánymû" topicba? Láma vagyok... üssetek:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2005 5:36 pm 
Lehet, hogy most már egyszerûbb lenne átnevezni a topicot? Ha már elcsesztük, tegyük meg rendesen! :D Az én tapasztalatom, és véleményem szerint, ha 1200-be akarjuk berakni a 07-es kormánymûvet, akkor alakítani kell a dolgokon! Annyira beleér a fékpedálba a gömbcsukló, hogy azt szvsz. nem lehet beállítani! Hézagoló alátét a kormánymû, és a hossztartó között csak a fékpedál felé nyomná a tengelyt, tehát még rosszabb lenne a dolog! Fel lehet szerelni a kormánymûvet, nekem is az van fenn, de a fékpedálból reszelnem kellett, a fékkapcsolót pedig egy nagy alátéttel tuningoltam! Abban azért igazad van, hogy sajnálom azt a néhány ezer Forintot a szakkönyvre, de ennél az oldalnál részletesebbet leírást még nem láttam! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 8:12 pm 
Helló az lenne a kérdésem hogy amikor a kocsi állóhelyben van és elkezdem mozgatni a kormányt.és amikor balra rántom akkr elörõl furcsakoppanó hangot hallok :cry: ...mi lehet a hiba... :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 11:06 pm 
Borni69!

Ha koppan akkor a csapágyakat kizárhatjuk! Véleményem szerint vagy a balos féltengelyed lehet a bûnös, vagy a gömbfely... Esetleg féltengelycsukó... De majd a többiek :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 11:09 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hehe, érdekes te egybõl Szamara futómûben gondolkozol, én meg egybõl klasszikra gondoltam :)
Ez nem is meglepõ, csak feltünt :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 11:13 pm 
Ahány ház annyi szokás Pavel bácsi :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 11:40 pm 
Lada Baráti Kör tag

Amúgy rángasd meg a kereket, ha lehet aknán, akkor látszik hol a lógás. Ha úgy rángatod ahogy kormányzás közben mozogna csak kicsitket ránts, hogy a kormánymû ne forduljon el, ilyenkor az összekötõk lógása fülelhetõ le, ha alul és felül fogod meg a kereket és úgy nyüstölöd keményen akkor pedig a talpasoké.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 17, 2005 8:34 am 
Hali!

Nem tudom miért volt gond 1200-esbe 2105-07-es kormánymûvet tenni, én megtettem és nem kellett barkácsolnom semmit. Közel van a fékpedálhoz, az igaz, de még így is 3-4 cm van köztük. A szöggel nem foglalkoztam, mert nem is tudtam, hogy kell. Valószinû, hogy szerencsémre pont jól áll.
Másik... 1200-es váltóból be lehet tenni a másodikat 2105-ös 5 sebességes váltóba?
Csak mert szarakodott a kuplungom és kicsit kinyírtam a másodikat. :(
Miért van az, hogy néha mikor kuplunggal tartom a kocsit egy emelkedõn, vagy lassan gurulok a kuplunggal játszva, néha beesik a pedálom és megindul? Alsó, vagy felsõ munkahenger?
Elõre is köszi

Dugó

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ZOTAY SEGÍTS
HozzászólásElküldve: vas. júl. 17, 2005 8:41 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok!

Megpróbáltam szétválasztani a témát és az OFF hozászólásokat áttenni a "Kormánymû" topicba, erre nyitott még egy "Kormánymû" topicot. Feladom.

ZOTYA!!! Segíts! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 18, 2005 12:36 am 
Sziasztok!

Bocs ha rossz kormánymû topicba irok majd elválik hova kerül :)

Látom sokan azt írják hogy 1200 esbe nem lehet kockába való kormánymûvet tenni...
De valaki meg azt mondja hogy mégis csak lehet csak többet szív vele az illetõ.

Nos nekem csere érett lett a kecskémbe a kormánymû :(
Elvittem szerviz ismerõshöz kértem hogy állítson a holtjátékon ami már kezd idegesíteni mert vagy 3-4 cm... Erre mondja hogy cserélni kell mert vacak...

De van egy nagybátyám neki meg van egy kocka kormánymûve (szám rajta igy kezdõdik 2101... bár ahogy elnézem mindegyiken ez van)

Viszont ez a rúd ami kinyulik belõle olyan hosszu mint a lentebb linkelt képen... Szerelõ azt mondja az nem jó mert tul hosszú...

Sztetek? :oops: :)
Bocs a hosszért.
Elõre is köszönöm.
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 18, 2005 10:03 am 
Dévid!
Be lehet építeni, de ahhoz a típushoz a kormányrudat is cserélni kell! Szvsz. olcsóbban tudsz szerezni gömbcsuklós kormányrudat, mint 1200-es kormánymûvet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 19, 2005 12:04 pm 
Sziasztok!

Nekem is ezerkecskébe fáradt el a kormánymû. Újat csak a kockáét lehet kapni.
Esetleg a kormánymûfelújítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Érdemes, és ha igen akkor hol csinálják meg normálisan?

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 20, 2005 6:16 am 
dr. Lada

1200 as kormanymu 15500Ft ért tudok valószínû! 0m eres

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 29, 2005 7:28 pm 
Valaki javasolta hogy - mivel cserélnem kéne a kormánymûvemet - Niva kormánymûvet tegyek bele, mert az már csapágyas, meg amúgy is jobb. Más viszont azt mondta, nem fog belemenni.

Akkor most bele lehet tenni, vagy nem lehet, esetleg kevés barkácsolásból megoldható?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 29, 2005 8:25 pm 
dr. Lada

Szerintem felesleges , nekem most van benne a 2. kormánymü az autoba , 25 éves lesz és egykerez tenyérrányomásos a dolog.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 6:54 am 
Heló!

Tök ugyanaz a két kormánymü, csak a kormánykar más. Semmivel nem tér el a szerkezete, de ha fel akarod tenni, akkor a kart le kell csarélned.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 10:50 am 

Majdnem, 2101-ben nem csuklós a kormányrúd szerkezet a Nívában meg igen. Ezért a behajtó tengely egyikben hosszabb, mint a másikban.

1-1 nem csereszabatos, de megoldható, a karon kívül további pár alkatrészt ki kell cserélni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 10:52 am 
Ezt azért nem említettem, mert abszolut triviálisnak tartottam, de igazad van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 11:00 am 

Nekem meg nem volt az :D

Nem nagyon ismerem a Nivát, tapasztalataim szerint a ladások zöme szintén nem, ezért utána néztem a katalógban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 11:17 am 
ok, köszi a segítséget, akkor nem keresgélek nivásat. megpróbálok vmi jobb állapotú eredetit keríteni:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 11:20 am 
Persze az is hozzátartozik, hogy egy níva kormánymü valszeg többet kap az élettöl, mint egy klasszik...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2005 11:22 am 
Katus József írta:
Persze az is hozzátartozik, hogy egy níva kormánymü valszeg többet kap az élettöl, mint egy klasszik...

Ebben van vmi, de láttam én már olyan niva-t ami csak aszfaltot látott...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 6:53 pm 
Hello

1 hete cseréltem gömbcsuklókat, azóta arrébb se áltam vele mive csomó mást is javítottam rajta.
Ma láttam hogy a bal belsõ gömbcsukló gumija kirepedezet mintha legalább 20 éves lenne.
Mitõl lehet?
Kicserélni biztosan nemfogom, mi baja lehet tõle?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 8:23 pm 
dr. Lada

gondolj bele : szép tiszta zsír , hó sár por , a zsír nemken hanem karcol , ez olyan érzés a gömbcsuklónak mintha síkosító helyett kvarchomokot használnál :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 9:04 pm 
Teljesen igazad van.
Még nincs kilukadva a porvédõ csak nagyon repedezett, a zsír nem fólyt ki alóla amit beletöltöttem.
A mikor a kormánymûházat töltöttem fel olajal akkor lehet hogy egy kicsi rácsöpögött, de nemhiszem hogy ez tehette tönkre. :?:
Ismételni tudom önmagam:1 hete cseréltem gömbcsuklókat, Mitõl lehet?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 9:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

Balázs-G írta:
Ismételni tudom önmagam:1 hete cseréltem gömbcsuklókat, Mitõl lehet?

Fényt kapott.
Ez a legtöbb ma kapható alkatrészt tönkreteszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 9:11 pm 
A csuklóba töltöttél valamit?! Ha igen, akkor az, ha nem, akkor sikerült vmi extra rossz minöségü alkatrészt szerezned. A hajtómüolaj nem eszi a gumit.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 947 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 519 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti