Pontos idő: szer. jan. 22, 2020 11:46 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 3:24 pm 
Lada szakértő

Az autó, ami nem ér annyit, mint amennyiért kínálják:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto ... width=1280

Teljesen valótlan a leírás, pár napja még 178000 Ft-ért volt fent, más szöveggel, és valszeg egy másik piros lada képével. Annyira jól nézett ki, hogy Győrből képes voltam leautózni Szolnokra (oda-vissza 500 km). Aztán ott nagyot néztem, látszik, hogy összegányolták, hogy átnyomják műszakin, és rásózzák valakire.
-Gagyin van kilakatolva, jobb lett volna, ha hozzá sem nyúlnak.
-Csak elöl van benne műanyag dobbetét (gondolom, hogy takarják a rohadt részeket), annak ellenére, hogy telefonon négyet mondtak, de azokon is látszik, hogy bele lett gányolva
-Motortér tiszta mocsok
-Égett a fékfolyadék lámpa, a főfékmunkahenger környéke tiszta olaj volt
-Mindenáron le akarták állíttatni velem a motort, meg nem nagyon akarták, hogy pörgessem, mert hogy alig van benne benzin (gondolom azért, nehogy meghalljak valami nem oda illő hangot)
-Mindenféle-fajta, kopott gumi van rajta
-Meg hülyének néztek, a meleg motorra azt mondta, hogy most indította el az előbb, a műszaki sem addig jó, ameddig írva volt a múlt héten, biztosítás nincs befizetve, pedig állították, hogy be van.

És még sok minden, ami most nem jut eszembe. Szóval meg ne vegyétek, ha nem akartok marha sokat rákölteni a kocsira. És bocs ha hosszú lett az írás, de fontosnak tartottam leírni.

Történetem azért meséltem el, nehogy valaki gyanútlan ember átverés áldozata legyen, vagy csak azért is, hogy ne autózzon feleslegesen nem kevés kilométert (idő+üzemanyag) egy olyan hirdetésre, ami teljes valótlanságot állít. Ha meg van létjogosultsága a témának, az csak jó dolog. Gondolom nem én vagyok az első ember közülünk, aki feleslegesen pazarolt el időt és pénzt mások hamis hirdetései miatt.

Tisztelettel és köszönettel:
Szabó József (Borisz 21011)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Véletlenül se vegyétek meg!
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 3:55 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

A hirdetés kitöltése már eleve gyanús, amolyan "4 elemis" végzettségű ember módján van intézve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Véletlenül se vegyétek meg!
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 4:40 pm 
Lada szakértő

Igen, tényleg így van. Viszont mikor én néztem, nem ez volt a szöveg. Most már olyan is van benne, hogy "isofix", meg ilyen marhaságok. Mikor hazaértem Szolnokról (ma délután fél 3-kor), megnéztem, hogy fent van-e még az autó. És fent volt, csak más szöveggel, meg nem 178000 Ft-ért, hanem többért. Kész röhej. Mikor mondtam a srácnak, hogy nem adok én ezért az autóért ennyit (közben soroltam az okokat, hogy miért), azt mondta, hogy márpedig ez alatt az ár alatt nem fogja eladni. Aztán kérdezte, hogy volt-e már Ladám. Mondtam, hogy ez lenne a hetedik. Akkor rájött, hogy nem én vagyok a megfelelő balek. Mondom, akkor jó, megyünk haza. Utána rákérdezett, hogy mennyit adnék érte, mire én mondtam, hogy mindegy, mert amit én mondanék, az neki nem tetszene. Meg hogy nem érdekel az autó, mert elég ramaty. Sztem a végére 120 körül odaadta volna, de annyit sem ér, meg hát mérges is voltam, hogy egy "hazudós" hirdetés miatt 500 km-t autóztunk.

Ja, Miki, meg fog halni a kocka kombim :cry: , sztem marad róla pár dolog, ha érdekel, pl. vadiúj jobb hátsó lámpa. Meg van nyomva a jobb hátulja, csak van egy régebbi sérülése is, amit eddig nem vettem észre. A jobb hátuljához megvettem minden alkatrészt, de már nem lesz rájuk szükségem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 4:46 pm 

Borisz!

Szomorú eset. A címet és a leírásod végét kicsit átszerkesztettem. Negatív reklámokat, stb. nem szerencsés megjelentetnünk esetleges jogi problémák miatt, de mint tanulságos történeteket, igen. Tehát ide lehet írni hasonló, elgondolkoztató történeteket, okulásként.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 4:56 pm 
gyönyörű.. :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 5:24 pm 
Lada szakértő

Rendben van, Zorro, jogos a változtatás:), csak még friss volt az "élmény", hiszen közvetlenül előtte értem haza. Mondom, ezt azonnal közölni kell, nehogy valaki más is megjárja, ne adj isten még jobban (esetleg megveszi azt a lomot).
A lényeg az, hogy nehogy megvegye valaki azt a kacatot, ha csak nem ilyenre vágyik ilyen áron:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 5:36 pm 
Ehhez is pofakell, így átvágni valakit. :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 5:53 pm 
dr. Lada

Sajnos a mai világban már senkiben nem lehet megbízni.... :(
És ami a még szomorúbb, hogy egy kevésbé hozzáértő ember biztos hogy jó vételnek találja a kockát, és az új gazdájává válik..... :evil:

Sex & Drugs & Rock & Roll

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 7:57 pm 
Amikor elindultam Ladát keresni, találtam egyet ami jól nézett ki kívülről, ott állt egy autókereskedés előtt a beszámított továbbadandó kocsik között..
Megkérdeztem hogy megnézhetem-e, mondta hogy beáll vele az udvarra és igen. Nyolcszor köszörülte elindulás helyett iszonyú füstfelhővel, aztán mondtam, hogy akkor köszöntem szépen. :mrgreen: Nekiállt erősködni, hogy ezek ilyenek, és teljesen normális hogy így indul..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 10:43 pm 
Lada szakértő

Igen, engem is győzködött, de hát nehogymá' elaltassanak többévi ladázás után:) Közben azon gondolkodtam, hogy a srác lehet hogy elhitte magának is, hogy milyen ---- kis kocsit akar eladni.:) Mindegy, lehet maradok annál, amit itt néztem Győr környékén:) Szolnokon meg már úgyis régen jártam:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 10:53 pm 

A kocka kombid milyen halálnemben haldoklik éppen? Vasoxid? Vagy más?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2007 8:29 am 
Lada szakértő

Van vas-oxid is a tünetei között, de megvannak már az új elemek. Csak az a baj, hogy mikor futóművesnél voltam (kicseréltem a komplett első futóművet), ott vettem észre, hogy a keresztbekötő rúd kasznihoz tartozó felfogatópontja el van tekeredve. Akkor kezdtem számolni, hogy kasznis munkadíj+még pár alkatrész+lengéscsillapítók, stb. és inkább keresek másikat. Ha esetleg érdekel valami tipikus kombi alkatrész, amit még ki is lehet szerelni, akkor szólj bátran.:)

Közben ezt találtam:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto ... width=1280

Sztem ugyanaz az autó.

Kicsit szarabb, mint a kép, amin megtetszett nekem, plusz pár adat is változott. Szégyen...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 22, 2008 10:32 am 
dr. Lada

Hi
Vigyázni kell az tény. Ha nem ilyen hozzáértő az ember, simán átvágják.
Én egy két évvel ezelőtti történetet írnék le, amennyire tudom, röviden. Akkor lett véve ugyanis az én kocsim, itt Kaposváron, idős nénitől-bácsitól. Na de előtte több autót megnéztünk, volt egy 2107-es autó hirdetve, telefonban azt mondta a srác, hogy az édesapjáé. Amúgy Pécs mellett volt az autó (~70 km). Lényeg, hogy mentünk, hogy tutti 2107-es koccsi, bácsi hajtotta, tutti jó. Találkozási pont: beérünk xy településre, és álljunk meg ott egy buszmegállóban, majd telefon a srácnak, aztán jön és mutatja az utat, megyünk utána. Fura volt, hogy nem adott meg címet. Hát állunk a megállóban, teló a gyereknek, jön egy kissé szakadt zöld 1200-es ladával, amúgy a roma nemzetiség gyökeres tagja. :shock: Még nem jött oda a kocsihoz, a karosszériás, akit vittünk magunkkal, ő is nézze meg a kocsit, mondja: "Puskát hoztatok?" :lol: Na odajön, követés, letér valami iszonyat rossz útra, fél méteres gödrök, aztán még tekergünk picit, és odaérünk. Hát egy cigótelep, sok kis lurkó szaladgál erre-arra. Látjuk a 2107-est is. Nézzük, jön a csávó faterja is, beindítja, hát furán járt a motor is kissé, meg néztük háttul a csomagteret, úgy volt bekókányolva a pótkerék alatti lemez, hogy volt vagy 10 centis hézag, luk. Aztán nézzük tovább hát kissé rozsdál szegényke, mondjuk is, hogy ez biza rozsda. Erre mondja az öreg cigó, hogy "Mi? Az? Az nem rozsda! Az a rozsda ami már lukas!" :shock: :lol: Erre mondjuk, hogy "Ne beszéljen már, hát ez itt egy karosszérialakatos, csak tudja, milyen állapotba van a kocsi." Erre ők: "Na mi ne beszéljünk már, mert ő meg autófényező, és ott a műhelye". Erre rámutat egy melléképületra ott a putriban, hááááát.. én olyan lerobbant házat meg melléképületet még sose láttam életembe. :x Na utána már csak azon voltunk, hogy gyorsan tűzzünk onnan a francba.. :roll:

Szal mikor én kocsim lett véve, voltunk Fonyódon (60 km), Pécsen többször is (itt is meg autóvásárba is, merthogy fater kocsija ott lett véve, de mi csak szétesett autókkal találkoztunk sajna), aztán végül itt gyalog 20 percre lévő utcában lévő kocsit sikerült megvásárolni. :mrgreen:

Szal az biztos, hogy minden részlet nagyon fontos, mindenre figyelni kell, fura is volt, hogy miért nem ad címet a tag, pedig kérdeztük.. hát kiderült az is.

Ennnyii

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 22, 2008 2:25 pm 
Lada szakértő

Hát ja, sajna vannak ilyenek. Aztán végül is én is azt vettem meg, amit először néztem itt Győrben :) Ja, és nagyon nem bántam meg!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 22, 2008 10:09 pm 
dr. Lada

Én legalább őszinte voltam az előző Ladám eladásánál. Gumik 0, szétkopott gömbcsuklók, fékek, fékcsövek, kopott motor, műszaki zk, 0 kasztni rotty. 20 000 Ci----ok vették meg, és még a mai napig is szoktam látni a Tesco-nál. Boldogok vele. :) De ha meglátom a mai napig visszasírom. Mégis csak első autó volt... :cry:

Sex & Drugs & Rock & Roll

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 23, 2008 7:35 am 
Lada Baráti Kör tag

Nekem is szar érzés volt, mikor megtudtam, hogy már a méhtelepen van az előző kocsim :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 7:13 pm 

Ma Lada vételi körúton voltam, siralmas :(

Előljáróban annyit, hogy a szentendreit is kinéztem, de nem volt pofám más elől elhozni...

No, az első egy 2101-es volt. Tegnap felhívtam du. 4 után, de nem akart ráérni hogy megmutassa, nos, nem én akarom eladni, nem erőltettem, megbeszéltük, hogy ma hívom.

A második egy 2107-es. 80 km-re délre, csak apróbb karcolások miatt lett átfestve, amúgy tökéletes kasztni. Odaértünk, az alja, tornyok, stb. valóban tökéletes, de látszanak a karcolások és 2 horpadás az ajtókon + alig nyitódnak záródnak az ajtók. Megkímélt 87 ezez km-es és Részer kék :)

A harmadik egy bézs, megkímélt B+G 2106. A kék mellől felhívom, megyünk, kb. 1,5 óra mulva ott leszünk. A hölgy elég furcsán beszélt, a címet pontosítottuk, elindultunk. Odaérve a házszámot keresve érdekes táblák a célállomás kapujánál. Az egyik helyi kissebségi képviselő + ujság + alapítvány, hát a fék helyett inkább a gázt nyomtam erősen :)

A negyedik egy piros 2107, a megadott címen semmi :)

Az ötödik egy kék 2107, hát az én zorróm jobb állapotban van. Nem neheztelek rájuk, mert nem egyeztettünk előtte, csak útba estek.

Hazaérve a megbeszélt időben telefon az első 2101-esnek, megint nem veszi fel. Nekem nem sürgős, van még eladó Lada.

A hatodik egy bordó 21053, "kikimélt, mindig garázsban tárolt, eredeti, hibátlan , karambolmentes, kitünő, lukszus célra használt és használható" állapotban - a hirdetés szerint. A tulaj kedves idős úr, és jól tud füllenteni :) A jobb oldala ujra festve, mert meghúzta egy kőműves. A küszöbök végei bimbóznak, és az egyik ajtó sarka is, amúgy télleg kikímélt, de alku az kizárva -> a vétel is.

A hetedik, jobban mondva a 0. eset a legjobb, 280 ezerről indult. Kiváló, szép és megbízható, lassan veterán darab, de már 138 ezerért elhozható, én már tudom miért :)

Nos, kicsit megfáradva úgy döntöttem, hogy legközelebb nem leszek tekintettel senkire sem, lecsapok mint a keselyű és/vagy veszek a bitang drágát, ami tuti vétel.

(esetleg felbérelem Vikó+Yeti fejvadász urakat)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 7:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Zorro írta:
Előljáróban annyit, hogy a szentendreit is kinéztem, de nem volt pofám más elől elhozni...
respect :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 8:01 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hát ha nagyon drágát akarsz akkor van itt felénk egy kocka 1,3 13000km-el azt 500000Ftért odaadnák. Nem vicc tényleg ennyi van benne.

Lóerő: milyen gyorsan mész neki a falnak
Nyomaték: milyen messzire viszed a falat

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 8:25 pm 
Lada szakértő

Nagyon drágán én is eladom neked az enyémet. De lehet hogy csak picit drágán :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 9:47 pm 

Köszi, de az 1,3-as szijjas moci kizáró ok, ez az egyetlen amit nem vállalok be.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 9:51 pm 
Lada szakértő

Látod, ezért vettem 21053-at. Báránybőrbe bújtatott farkas. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 26, 2008 10:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

Zorro!

Amit írtam piros 1200-es Ladát amin még a gyári orosz gumik vannak kb az is olyan 400000Ftért adnák. Ha gondolod üzenek neki aztán készítek fotókat. Meg ma hallottam, hogy Kutas felé még nagyon sok papis Lada van. Mivel arra laknak unókatesómék leadom a drótot, hogy nézzenek körül. Egyébként milyen kell konkrétan. Már mint típusra.

Lóerő: milyen gyorsan mész neki a falnak
Nyomaték: milyen messzire viszed a falat

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 27, 2008 5:53 am 

Thx. 350 ezerért közelebb is van 1200-1300-as papis.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 27, 2008 1:46 pm 
Lada Baráti Kör tag

Zorro írta:
(esetleg felbérelem Vikó+Yeti fejvadász urakat)

Azért urazni nem kéne, mert nem lesz belőle semmi :D
Amugy kitartás nekem fél év alatt termett meg a papis :P autóm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 10:06 am 
Lada szakértő

Hali!

Nem találtam más hozzáillő topicot, ezért itt kérdezném.
Ugyan a Chat a zárt részlegben van, de azt kevesebben látják.
Kérdezném, hogy a fórumozók között van-e valaki, aki bagi illetőségű, és van egy kis ideje fényképeket készíteni vagy csak egyszeűen megnézni egy kocsit?
És esetleg ismeri is talán Bálint Balázs Ladatulajt?

Köszi, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 11:07 am 

Ladát-e vennél?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 12:17 pm 
Lada szakértő

Igazából magam sem tudom.
Tervben van, hogy második, kisautó, nejnek bejárni. Gondolat volt, hogy Trabi v. kisfityó. Mert régi, kicsi ccm, ebből köv., hogy bizti meg teljadó is pici, meg keveset is fogyi. :) Viszont polákot nem szereti, skodát (100/10/20) szintén nem szereti (legalábbis nincs tapasztalata velük).
De ha már, akkor nej javaslat, hogy legyen Lada, mert azóta, mióta elvitték kedves barátaim (bocsi tőlük, ha alaptalanul tartanám őket annak) elvitték kedvesem, le vagyok törve. És ha már Lada, akkor szerelni is tudnám, meg ismét okosítani, meg jampizni 8) mert hátsókerekes, meg stb.
De alapból bejárásra kellene.
Viszont probléma, hogy nagyon nincs rá sok pénzem, viszont annál jóval kevesebb.
Ráadásul még átírni is kéne. :(
És mivel a panel még mindig fennál, nem tudom, mikor és hol lenne a szervíz/ápgréd.
Amúgy egyelőre még csak terv az egész, folyik a puhatolódzás meg az információgyűjtés.

Amúgy miért, lenne eladód? Jóállapotú :D ? Az sok érte.
Mert amit kérdezek, az ki van lakatolva, csak festeni kéne, meg vissza bele a felújított motor (legalábbis ezt mondja).

Bocsi a panaszkodásért, de legalább megtehettem. Ha moderálási szabályokba ütközik, mehet a levesbe.

Kösz, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 1:42 pm 
Lada Baráti Kör tag

200ért már kiváló Swift 1.0-kat kapni, erre a célra szerintem sokkal jobb, mint valami Lada.
Persze ha felülkerekedik az érzelmi szál, az más :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 8:56 pm 

Nőknek nem való Lada... ha el is boldogulnak vele, a végén úgyis a szívásokra fognak belőle emlékezni.
-most rángatott, mert korán toltam vissza a szivatót
-most leállt néha és beégtem vele a kereszteződésben
-most nem indult be és órákig vártam a férjemre.
-most csak a fele lámpa világított
-nem tetszik a szííne!! :mrgreen:
-stb.
Ők csak beülni akarnak, A-ból B-be eljutni és kiszállni, minél kevesebb szívással.

" A majmot is meg lehet tanítani biciklizni, de láncot feltenni soha!" :mrgreen:

Suzuki, Corsa, stb. sokkal ideálisabb erre szerintem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 9:02 pm 
Lada Baráti Kör tag

folytatva a felsorolást amire emlékeznek:

- amikor a múltkor felforrt a víz és megállt segíteni az a jóképű pasi...

:mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 10:53 pm 
Site Admin

No az ilyet a legjobb egy férjnek hallani :-)

Amúgy Pavellal értek egyet maximálisan.
Asszonynak, munkába bejárni Suzuki 1.0 3 henger.
Ambíciózusabbaknak mondjuk Samara '97 utáni típusa. Itt már nincs szivató, kényelmesebb kezelni, de nem fogja annyira szeretni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 10, 2009 7:03 am 
Lada szakértő

Ehhh, akkor bukta.
Ennyi pénzem nincs, ráadásul még át is kéne írni, vételkor aktuális kötelező szervizeket abszolválni, ez nagyon sok.
Marad a mostani állapot.
Meg Pavinak (bocsi, ha nem szereted ezt az elnevezést) van igaza, érzelmi szál. De amúgy sem tudnám a szerelgetést megoldani a ltp. parkolójában.
Csak agyaltam.

Köszi a segítségeket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 10, 2009 9:29 am 
Lada Baráti Kör tag

Asszony ragaszkodik a ladához, kap majd egy 112est

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 10, 2009 7:19 pm 
Site Admin

Jó választás.
A kései csacsi sem rossz azért, de az, hogy többre tartják mint a 110-eket azért vicces.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 10, 2009 11:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nőnek mér ne lehetne lada? anyámnak is 30 éve van jogositványa azóta csak ladát hajt és sose rohadt le alatta.ráadásul eggyik haverom barátnője 19 éves és mióta megvan a jogsia azóta a haver ladájával megy naponta dolgozni suliba stb..sztem egy nő meg tudja kimélni az autót. na persze vannak kivételek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 11, 2009 8:46 am 
Lada Baráti Kör tag

Én pl a gyári szervó miatt választottam a 12est
De lehet csacsi lesz, mert azt könnyebb talán szerelni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 11, 2009 12:02 pm 
Site Admin

A szerelési nehézség nem igazán különbözik a 112 és az injektoros csacsi esetében.
A 112-esek csak 2004 után kaptak szervót, előtte nem. Persze Róbert tud rá megoldást ;-) Én a sper miatt tervezem is, bár mostmár elég jó kondiban vagyok :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 11, 2009 1:31 pm 
Lada Baráti Kör tag

Árban viszont van különbség... majd meglássuk még van pár hónapom megoldani

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 12, 2009 10:29 am 
Lada szakértő

balachy írta:
Nőnek mér ne lehetne lada? anyámnak is 30 éve van jogositványa azóta csak ladát hajt és sose rohadt le alatta.ráadásul eggyik haverom barátnője 19 éves és mióta megvan a jogsia azóta a haver ladájával megy naponta dolgozni suliba stb..sztem egy nő meg tudja kimélni az autót. na persze vannak kivételek.

Így van :wink: én is nénitől vettem, előtte 1600osa volt és imádta mind a kettőt. Vigyázott is rájuk nagyon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2009 7:43 am 
Lada szakértő

Na, ha már elkezdtem, folytatom, de talán nem fejezem be.
Szívem szólott, de eszem megfogott. Meg asszony is. Mikor rájött, ahogy Miki mondta, hogy szivatózni kell, egyből visszakozott. Ráadásul amire nekem a Lada kéne, azzal ő biztos nem járna be dolgozni :D 8) . Csak ahhoz nincs se kertem, se garázsom, panelbe meg nehéz csiszolni/generálozni az autót :( .
Értekeztünk, és az lenne a legmegfelelőbb megoldás, hogy - félre az előítéletekkel, és nem röhögni! - Trabi 2.0 (Trabant 1.1). Szivatós, Polo motor, occsó. Ráadásul uncsitesóm kitalálta, hogy régi autójából a kiszedett motor (Golf fan) beficcen a Trabiba - 1.8, 90LE -, azt gyia. Ezt már csak a brahi kedvéért kipróbálnám, hogy a Trabi hogy viselkedne :D , ha lenne rá kicsi pénzem meg időm.
De egyelőre leteszek a vásárlásról, mert negyon nincs arra pénzünk, hogy autót vegyünk/átírjunk/kötelező vásárláskori szervízt elvégezzük.
Amúgy ami megmozgatta a fantáziám:
Találtam egy hirdetést, miszerint kilakatolt kereklámpás eladó, szétszedve, festésre vár, felújított 0 km-es motorral, hozzá 03-as használt moci, meg az összes alkatrész. Mindez 80e pénz. Ha lenne helyem, meg nem lenne lakáshitelem, már a hazahozatalán filóznék 8) .

Kössz mindent, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2009 9:48 am 
Site Admin

Szerintem trabi nem jó választás. 1000 éve kihalt már, alkatrész nuku. Bontóban is aranyár, mert ritka. Mindezek mellett a trabi az egyetlen autó, amibe beülve már halálfélelmem lett. Akkor már sokkal jobb a swift.
Csacsi? :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2009 10:21 am 
Lada Baráti Kör tag

Ötletbörze szintjén felmerülhet az 1.1-es Trabi, de semmi több... :)
A megadott célra és feltételek mellett szerintem is tökéletes a Swift.
Minek a melegvizet feltalálni, mikor ott van készen az orrunk előtt :)

LBK tagi oldal : http://www.zsiguli.hu/index.php?action=tagoldal&id=63
Autó : viewtopic.php?p=60306#p60306
Képtár : jelenleg szünetel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2009 4:07 pm 

Az 1.1 trabi pont nem olcsó :-( Apósomnak volt...
Keleti autó, nyugati alkatrész árakkal... minden VW áron.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2009 9:49 pm 
Lada Baráti Kör tag

meg aztán ha télleg beleficcenne az 1.8as golf motor oda fék is kéne.mivel az 1.1es motorhoz is kevés az a fék ami gyárilag van.én a swift helyett ajánlanék pl egy 1.3as uno turbót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2009 9:30 pm 
Lada kedvelő

Sziasztok!
Amikor autót kerestem úgy mentem elébe hogy nekem csapatós kocsi kell. Nem kell műszaki stb. Volt egy hirdetés 21053as '94es 5ös váltó 50 ezer pénz.
Így nagyon jónak hallatszódott szóval fel is hívtam. Kérdeztem, hogy milyen állapotban van a kocsi főképp a kaszni. Csóka azt mondta telefonban hogy jó a kaszni csak az első szélvédő be van repedve. Mondom az nem baj usgyi gyerünk ki nézzük meg. Kiértünk Zsombó city mellé egy tanyára. Ekkor tekintettem meg a kocsit.
Na ugyebár az volt hogy az első szélvédő be van repedve. Ez fel is tűnt. Na meg az is feltűnt, hogy azért van berepedve a szélvédő mert a bal eleje totálkárosra van törve, szélvédő pedig nem berepedve volt hanem beszakadva. Nézek nagy kerek szemekkel kérdeztem, hogy ezt miért nem említette a telefonban. Mondom jólvan azért csak belenézek már. Felhajtom első ülés előtt a szőnyeget hát mit láttam.... Na mit? A talajt. Igen a fűcsomókat mivel a taposó illetve padlólemez úgy ahogy volt nemvolt :)
Mondtam neki hogy azt hittem jobb állapotban van. Ezek után következett az, hogy még neki állt feljebb hogy én mit szórakozok vele hogy csak szivatom és nem is akarok én kocsit venni :) Jó oké elnézést viszlát...
Na szóval vannak ilyenek bár itt még nem is kellett hozzá szakinak lenni h a bepalizást elkerüld.
Mindenkinek csak a legjobbakat ;)
üdv

Ladalover)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2009 9:38 pm 
Lada Baráti Kör tag

balachy írta:
nem is akarok én kocsit venni :)
Mért nem mondtad neki hogy: kocsit akarsz venni, nem fémhulladékot :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2009 9:47 pm 

Ejj, eladtad volna az ötös váltót belőle 35-ért, pár apróságot még 10eFt értékben és ott lett volna ingyen egy rakás alkatrészed, amivel a leendő csapatós verdát feljavítod :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2009 10:14 pm 
Lada kedvelő

Én is gondoltam erre csak az a baj hogy én is a panellakó emberkék táborát gazdagítom szóval nem tudtam volna hova pakolni. Nemrég ki akartak rakni garázsból már így is mert ott szerelgettem a Mustangot és benzin szag volt.
Sziasztok

Ladalover)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 16, 2009 1:18 pm 
Lada kedvelő

Végre elkezdtem(/tük) a tényleges vadászatot 2107-esek után.
Bemelegítésként először betévedtünk egy-két kereskedésbe a Sámsoni úton.
http://www.hasznaltauto.hu/3171691_lada_2107_1992
Erősen napszívta fényezés, műszerfalon 2 db 4~5 centis repedés, egy-két elem újramázolva, műszerfal környéke enyhén lelakva. (lötyögő kapcsolók, hiányzó, vagy éppen törött hangszórórács) Kaszni volt javítgatva, egyedül a b.e. emelési pont és a taposó van ramaty állapotban. A motor beindítása után 3-4 perccel a kipufogógáz még mindig erősen olajszagú. Pozitívumok: üléseken nem volt szakadás, ajtók egyáltalán nem lógnak és a csavarjaikat sem feszegette még senki, jó gumik.

A többi Ladát annyira nem részletezném, csak egy pár szösszenetet írnék le.
Bordó színű, iszonyat vastagon újrafestve (pár helyen fel is repedt), LPG, 5. rugó diffi fölött, alja csupa sár, kopott öreg gumik, stb.
Fehér színű, tuning motorral, kemény gátlók, LPG, állítólag 60-as rendszerrel(én csak egy egycsövű Paragit láttam), b.h. kerék totál lapos, kaszni rügyezik minden irányba. Két alsó lengőkar és a teknő neonsárgára festve, a motorja 120ezerbe került.
Strandkorlátkék( :mrgreen: ) 2106, ezt most vitték be még semmit nem csináltak vele. Nem néztem meg, de nem volt annyira rossz.
Piros színű 2107, jobb oldali küszöb az első ajtó alatt furcsa hangot ad kopogtatásra (alul pöttyösödik) majd második ütésre nagy reccsenés (elengedett a kitt) utána pedig nyomogatásra 1 centit rugózik befele. A fényezése picit fakó, de legalább nem javított sehol, horpadást se láttam. Diffi fölött 5. rugó és az egycsövű Paragi is ismét befigyel. Lpg is van, azthiszem Lovato. Irányára kétszáz. Nekem ez tűnt a legjobbnak mind közül még egyszer meg fogom nézni.(most csak kívülről körbejártam 5 perc alatt)

Remélem nem fog hónapokig elhúzódni a vásárlás, de elhamarkodni se szeretném. Ha lesz egy normális példány akkor azt hozzáértővel is megnézzük, nem szeretnék befürödni.
Papis verda meg esélytelen, mert nincs 300ezrem.

Később még jelentkezem. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti