Pontos idő: szer. jan. 22, 2020 12:24 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. aug. 16, 2009 1:22 pm 
Lada Baráti Kör tag - Nagytalpú gumigyilkos

Egy észrevétel/tapasztalat:
Ha most nincs rá 300ad, később lehet sokat fog állni, vagy hamar vége lesz, mert a világ összes pénze nem lesz elég, hogy rendbe hozd :wink:
Nem mindig van így, de sajnos ez a nagy átlag :(
Utólag az olcsóbb mindig drágább lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 16, 2009 1:58 pm 
Lada kedvelő

Ebben igazad van.
Egyébként több van, mint 300ezer, csak nem szeretném mindet elkölteni. De ezt úgyis a kínálat dönti majd el.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 5:29 pm 
Lada szakértő

Úr isten 400-at egy 07-ér?? :lol: Most kövezzetek meg, de véleményem szerint sokan kicsit elszállnak, hogy 2107-es lada 3-400 000ft ba kerül igy meg ugy 80-90-100 000km rel (esetleg hólyagosodó küszöbbel, kifakult fényezéssel, sz@r gumikkal, repedt műszerfallal, mert már olyat is láttam bőven 250e fölött)...csak azért mert az nullahetes...Sőt, hallottam olyat is, hogy valaki 500 000 ér vette a 2107-est, igaz szép állapotban. Ha körül nézünk a piacon ennyi pénzért találni napi használatra sokkal alkalmasabb, takarékosabb, kevésbé porladós nyugati autót esetleg első tulajos suzukit.Most nyilván az egész fórumot magamra haragítottam, de azért maradjunk a Föld nevű bolygón és nézzünk szembe azzal, hogy ezek 40éves elavult technikák és nem éppen fiatalok/takarékosak, de ahoz még nem elég öregek és ritkák, hogy így megugorjon az áruk meg persze garázs szinte kötelező hozzájuk, így szerintem nem érnek ezek 300-500 ezret. Egy Lada mégis csak Lada. Ezzel nem fikázni akarom, félre értés ne essék, hiszen nekem is az van és imádom, így is lemondtam pár dologról, hogy ne keljen eladnom mert szeretem,(ja meg egyik oka az, amiért nem akarom eladni, hogy nem fizetnék meg, ami valahol jogos, pedig nagyon megkímélt, szép állapotú autó) de van az eszmei és a piaci érték, de vételnél ugye az utóbbit fizetjük. Persze egy veterán korú 2101-es vagy 2103/2106 egész más tészta de amikről itt szó van azok jobbára 1990 körüliek vagy utániak. Én tuti ki nem adnék egy 07-ér 80-100ezerrel többet mint amibe egy ugyanolyan állapotú 05-ös kerül, csak mert az 07-es és ott az elején a króm tepsi és +5-6 ló. Én bevallom sose akartam/kedveltem a 2107-est, többek között mert egy megkímélt darab ára irreálisan drága egy szíjjashoz képest és olyan húúde sokban nem különbözik (kivéve optikailag és az 1,5ös motort meg 1-2 kényelmi berendezést, de ennyi pénzért ezekről bármikor lemondok), igaz nekem eltérő szempontjaim vannak/voltak ezzel kapcsolatban, mint Nektek, bőven elég nekem az 1,3-as még külön örülök is a csendesebb motornak és mivel utcán van használva nyugis vezetés mellett sose villan be az olajlámpa. Az autómat ebben az egyébként kitűnő állapotában el tudnám adni TALÁN 190 000-200ér, de ha ez egy ugyanilyen állapotú 07-es lenne, akkor egyből 250-300.Ennyit számít az a pár apróság!? És akkor is kiállok a 2105 mellett :twisted:
Egyébként én is árultam, mert nem volt szívem befogni kertész autónak, de mivel nincs más, és szarérhugyér nem fogom eladni, kénytelen leszek befogni, persze vigyázok rá ahogy tudok...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 6:27 pm 
dr. Lada

Aki 500 ezer Ft-ért vett 2107-es Ladát, az biztos nem napi használatra vette, illetve nem a fogyasztás volt a fő szempont. :wink: Egy autó annyit ér amennyit adnak érte, tehát ha megkapja a tulajdonosa érte a 300 gurigát, akkor miért ne árulja annyiért? Ha esetleg nem jelentkeznek rá, akkor pedig szépen lassanként viheti le az árfolyamot és egyszer csak kelleni fog valakinek, ha az ár találkozik a megfelelő vevővel.
Hogy nem veteránautó, az tény, de az is tény, hogy évről évre mind kevesebb Lada van forgalomban. Következtetés: eljön az az idő, amikor veterán autó lesz.
Hogy miért ennyivel drágább mégis a 2107, talán pont az, hogy nem 70-es évek beli, hanem pl. 1994-es. Ami azt sejteti az emberrel, hogy talán tovább fogja bírni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs rossz állapotú 1994-es Lada, vagy nincs kiváló állapotú 1970-es 2101-es.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 6:31 pm 
Lada szakértő

Na ez a másik, hogy 1990-92 után többnyire gyengébb, legalábbis hullámzó minőségű Ladák jöttek már az országba...Rohadási hajlam/szimeringek,kárpitok,műszerfal rohamosabb amortizációi stb. Nálam speciel kizáró ok volt az 1989 utáni Lada.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 7:58 pm 
Lada kedvelő

Körülbelül 2 éve napi szinten nézem a hasznaltauto.hu-t. Tudom, hogy melyik autó az amelyiket fél éve árulják, de elég sok olyan van ami jól néz ki és árban is tuti és akkor 1-1,5 hét után el is tűnik.
Mostmár csak a 2107 izgat egyrészt az előnyei miatt másrészt meg rájöttem, hogy csak kicsivel drágább a kistestvérénél.
300-500-ért kitűnő nyugatit is lehet venni, ebben is egyetértek.
Az évjárattal kapcsolatban meg lehet, hogy egyik se jobb a másiknál. Pl: egy '86-os már vagy 150000-el többet futott és rohadni is több ideje volt, mint mondjuk egy 10 évvel fiatalabb '96-osnak.
A további félreértések elkerülése végett elmondom, hogy max. 300-at fogok kiadni egy 2107-ért. (nem pedig 400 meg 500 pénzt :) )

Szerk.:
Amit kihagytam: volt két darab 07 hirdetés, talán 260 és 270-ért. Teltek-múltak a hetek és lám-lám az egyik már csak 200, a másik pedig 220, de ez utóbbi el is tűnt. Elgondolkoztató. :roll:

Szerk 2.0.:
A rohadás meg ennyi idős korban foglalkozás/nemtörődömség kérdése. Nézd meg a képtáramat. Zsoltit (1990.01.15) traktorosok használták és amúgy is kényszerautónak lett véve.(Az elődje egy Renault 19 1.9 szívódízel volt, amit összetörtek. Utána lett ő megvéve Hajdúszoboszlón 2005 májusa után talán 120ezerért. Addig hajtották amíg volt műszaki/zk. Azután vagy másfél évig állt és utána hoztuk el mi ingyen.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:37 pm 
Lada szakértő

Velem is volt egyszer, amikor autót kerestem, egy 21053-ast néztünk haverommal (és ez most pont egy témába illő sztori:) ), 230 000 ér árulta, 1994-es 80valahány ezer km. Na mondom nézzük meg, képekről szépnek látszott.Találka, nézem a küszöböket.Azt mondta CSAK az a baja, hogy a küszöbök tul.képpen megszűntek létezni, DE olcsó hozzá minden. A küszöbök nagyon durván rohadtak, akkora lyuk volt, hogy befért a kezem.Alja természetesen végig rohadva taposók, tank alatt,pótkerék alatt, sárvédők rügyeztek, doblemez szintén rohadt.Továbbá az autó 4 sebességes, 5ös váltó van benne, de csak 1-4 ig használható ugyanis 5.ben nem maradt bent és el akarta velem hitetni, hogy ez gyárilag 4 sebességes váltó. Továbbá szerinte ezt a típust gyárilag 1,6-os motorral szerelték, mondom ez lehetetlen de higyjem el és nagyon erős. Na jó elmosolyodtam, na mondom beülök, ekkor már tudtam, hogy tárgytalan, még ingyen se kéne, de azért megnézem milyen a vezetőülés még sose ültem 05-ben. Ajtó nem nyílik a duma:uuuhhh eddig pedig jó volt, biztos megsértődött és nem akarja hogy eladjam látja ennek az autónak lelke van. Megnéztük még a motorteret, ponnnnt akkor ugrott le az ékszíj.És ezt a roncsot akarta eladni 230 000 ér.. Hogy a fenébe tudott így szétrohadni egy autó 80valahány ezer km alatt??Az alján volt alvázvédő és a kasztnin látszott hogy garázsan volt tartva, meg a motortér is vizsonylag szép volt, nem éppen úgy nézett ki, mint amit agyon használtak. 1994es évjárat.Végül mondta mondjak rá egy árat, mert majd jönnek megnézni vidékről is(szegények hiába utaztak annyit) mondtam inkább nem sérteném meg, ugyhogy elköszöntünk...

Abban az évben, mikor nézegettem a hirdetéseket, 1évig minden nap, a szép 07-esek 250-300ér mentek.Nekem 200 ezrem volt autóra+50 átírásra.Szóval csak is a 05 jöhetett szóba, amit utólag sem bántam meg, főleg hogy 160 000 volt az autó és nagyon jó állapotú első tulajos. Ennyiért egy szakadt 07-est kaptam volna amin még műszaki sincs. Inkább azt sajnálom, hogy nem kombira gyúrtam milyen jó lenne az most :| Gondoltam feladok egy hirdetést, hogy elcserélném kombira, de a kutyát nem érdekelné.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 9:53 pm 
dr. Lada

"Ajtó nem nyílik a duma:uuuhhh eddig pedig jó volt, biztos megsértődött és nem akarja hogy eladjam látja ennek az autónak lelke van."

Ennél a résznél hangosan felnevettem. :lol: :mrgreen:

szerk.:
Anyum munkatársa története: autót keresett és a használtautón talált olyant, ami neki kell. Kép elölről, kép jobb oldalról, kép hátulról. Eszébe jutott ez akkor is, amikor telefonban érdeklődött az autó után, így megkérdezte, ugyan már, miért nincs kép bal oldalról? Válasz: hát mert az van összetörve. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 10:06 pm 
Lada szakértő

:lol: :lol: :lol: de legalább meg mondta és nem kellett elmenni megnézni feleslegesen, bár ezt közölhette volna a hirdetésben is, csak biztos "elfelejtette" hogy az egyik oldala rommá van törve:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 11:15 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nálam is hasonló volt annó az autóvásárlás. 100ezer+átírásra volt pénz, így hiába is szerettem volna kockaladát, ennyiért esélytelen, így lett inkább egy kereklámpás. Nálam pl olyan jelenet volt, hogy kereskedésben ül be a kereskedő, pumpálja, nem indul, pumpálja még egyszer, semmi, pumpálja harmadszor és végre nagy nehezen beröffen. Erre be akarta adni viccesre véve a figurát, hogy ladánál az a természetes ha 3. indításra indul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 18, 2009 9:06 am 
Lada szakértő

Na a kereskedés a másik...Onnan sose vennék autót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 2:09 pm 
Lada szakértő

Én majdnem egy évig kerestem a nekem megfelelo Ladát. Mindenképpen 07est szerettem volna, lehetoleg 1.7es motorral és ´96 után kiadásut, amibol nálunk eleve tobb volt mint itt Mo. n.
Ezt szerettem volna én, volt is egypár, de vagy túl messze volt, vagy nagyon nem érte meg még felsem hívni. Aztán alább adtam az igényeimnek, mondván, jó lesz nekem a sima 07es is. Nemsokkal lett jobb a helyzet, néha már már hajlamos lettem volna rá, hogy 05 ost veszek, mert abból sokkal tobb volt meghirdetve.
Bejártam egy csomó helyet, nem egy és nem két hulye tót eladóval veszekekedtunk kozben.
Aztán megláttam egyet Kassán.
Hirdetésben az állt, hogy 1.7es moci, 5os váltó, széles alufelnikkel, kagyloulésekkel, 05os kasztni átcsinálva 07esre, kerek 700 juroért.
Arról a néhány képrol ami fent volt róla, azt vettem ki, hogy megéri megnézni.
Mire lejutottunk az autóhoz jott a hidegzuhany kulonbozo adagokban.
Eloszor is, hogy hoztunk e akksit, mert fél éve már nemvolt beindítva. Mikor beindította, csorompoltek a csapágyak, szinte koncerten éreztem magam. Kétszer már felborult vele a gyerek, a festést talán egy ecsettel oldották meg :evil:
Belsejbol kiszedve minden, csak a két kagyloulés, amibe be sem fértem ablakok feldrótozva, kulcs az autohoz nemvolt, két kábel osszeérintésével lehetett csak beindítani, ráadásul az alja tiszta rozsda. Nagyon csalódott voltam.
Aztán végulis a szomszéd faluban találtam meg a nekem valót, a sors fintora, hogy ´86os kiadás volt :D Van ezen pár hiba, de nem vészes. Nyugodtan ulok bele és tudom, hogy nemrobbanok le vele 6m után.
Meghokkentem amikor olvastam írásaitokat, miszerint 1.7es mocit lehetetlen bepapíroztatni. Mikor megkaptam az uj forgalmit, ott virított a 21073 kod, úgy, hogy egy budos szot nem ejtettem ki a számon, hogy jó lenne ha......
Elnézést a hosszért.
Kajszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 2:41 pm 
Site Admin

Szlovákia nem Magyarország

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 2:58 pm 
Lada szakértő

Nem úgy értettem.
Arra céloztam, hogy két szomszédos ország és teljesen máshogy veszik ezeket a dolgokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 3:13 pm 
Lada Baráti Kör tag

Csak ismételni tudom Zotyát:
Szlovákia nem Magyarország

Ami szomorú, hogy mi vagyunk egyre hülyébbek...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 4:19 pm 
Lada szakértő

Még magyar rendorok nem igazoltattak szal még tapasztalatom nincs e téren, de hallgatva titeket elég szar a helyzet.
Múltkor szórakoztam is egy zsaruval és ilyeneket mondott, hogy le sem szarom milyen kormányod van, csak dulledezett a szeme ahogy ismertettem vele a magyar torvényeket :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Karosszéria javítás
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2014 1:32 pm 
Lada kedvelő

Helosztok.
Most készülünk egy kereklámpás ladát venni és kéne egy kis segítség, hogy a kasztninak melyik része szokott nagyon rohadni, mire kell figyeljek, mikor megnézem az autót. Ha a motorral van gond az olcsón megoldható (viszonylag), de ha lakatolni kell, az már gáz. Jobban rohadnak, mint a kockák? http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/1200_lada_s_elado_12912870.htm Erre gondoltam, mert közel van. (Nyírbátorban lakok) De olyan 150km ig hajlandó vagyok elmenni, ha normális állapotút találok. Pl egy küszöbcsere mennyibe kerül, ha javítani kell?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2014 5:25 pm 
Lada szakértő

Szia!

Ha esetleg ezt nem olvastad, akkor tedd meg: http://zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=195
Sok dolog függvénye, hogy melyik autó mennyire rozsdásodik, ezért nem is jelenteném ki konkrétan, hogy egy kocka jobban rohadna, mint egy körlámpás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 14, 2014 5:10 pm 
Lada kedvelő

Kösz a választ. Sajna elvitték már a legjobbnak kinézőt... Az új jelölt: http://aprod.hu/hirdetes/lada-1200-ID1LIvp.html Nekem gyanús a motortérben lekent ablaktörlő motor takaró... Szerintetek milyen állapotban lehet? (ha meg lehet ezt állapítani erről a néhány képről...)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 14, 2014 5:13 pm 
Lada Baráti Kör tag

Erről és a háttérről azt, hogy nem jó állapotú :D

Érdemes drágábbakat is nézni, sokszor a drágább jóval olcsóbb lesz a végére.

Bár az is kérdéses, hogy mire és mennyit akarod használni és mennyit akarsz rákölteni a közeljövőben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 14, 2014 6:27 pm 
Lada kedvelő

Hát szerintem se néz ki túl jól... Mindenesetre elmegyünk megnézni, hátha nem rozsdaboglya. Bezzeg kocka meg van millió. Lehet, hogy azt kéne venni, de nekem sokkal jobban tetszik a kereklámpa.

SZERK.:

Esetleg ez... http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Benzin_gazos_lada_elado_13751603.htm Csak ez meg gázosított is... Nem tudom. Első autó lenne :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára duck szer. jan. 15, 2014 9:00 am-kor.
dupla post

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 9:47 am 
Lada Baráti Kör tag

Ügyesen van fotózva, nehogy valami lényeges rész is látszódjon :evil:

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 10:51 am 
Lada Baráti Kör tag

20 éves autónál gondolkozzunk el azon ,hogy mennyire reális az éves 4000km futásteljesítmény és ezért valaki képes beszereltetni a gázt! Ha a kaszni rendben és értesz hozzá akkor se degradáljuk le a szerelő munkát és a költségeket. A motor váltó felújítás komoly pénzeket visz el és ha ez a két egység megdöglik automatikusan lehet difit és féltengelyeket is buzerálni. A haverom 2 éve bevásárolt egy egyhatost cserélt egy motort benne 2 rúgót és azóta rohad a parkolóban. Nem tudom milyet akarsz ez nincs elrohadva de előélete lehetett vastagon mert szerintem valamiért légcsavar a kaszni ,ha akarod rákérdezek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 11:21 am 
Lada kedvelő

Melyik nincs elrohadva, a 2101, vagy a dupla kereklámpás? http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/2101/lada_2101-7394870 Ezt néztem még... Vélemény? :) Nagyon a kerekhez húz a szívem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 11:29 am 
dr. Lada

Az általad linkelt példányokért konkrétan egyikért sem adnék egy forintot sem. Tipikus lelakott össze-vissza festegetett munkásautók.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 6:05 pm 
Lada kedvelő

apajevics: 8-10000 ezerért láttam váltót. Blokk olyan 25-30 körül... Bár ezeknek nem ismert az állapota...
Retter: sajnos a nagyon felső határ 200e... http://aprod.hu/hirdetes/zsiguli-szinte-gyari-alapotban-kituno-motoral-kifogasalan-szerkezetel-ID1JQuF.html#fca171769c Még egy jelentkező. Ezen már többször átugrottam, nem túl igényes hirdetés, valószínű az autó sem az... A piros minden árnyalata megtalálható rajta, de a motortér az korrektnek tűnik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 8:54 pm 
dr. Lada

Szerintem annyiért is ki lehet fogni vállalható példányt, csak arra lehet várni kell. Ha nem sürgős, azt tanácsolom, hogy várj és nézelődj.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2014 9:48 pm 
Lada kedvelő

Sajnos fogynak a kereklámpák és az árak is felfelé mennek... Annyira nem sürgős, vasárnap megnézzük a fehér ezerkettest, ha nem akkor nem. Hahun be van nyomva az email értesítés, hátha jön valami jófféle. :) A legutójára linkelten gondolkozok még. http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/1200/lada_1200_s_21013-7537502 Esetleg ez, de ez már nagyon messze van, nem lenne jó, ha ott derülne ki hogy retek az egész...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 12:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

moltam írta:
apajevics: 8-10000 ezerért láttam váltót. Blokk olyan 25-30 körül... Bár ezeknek nem ismert az állapota...
Retter: sajnos a nagyon felső határ 200e... http://aprod.hu/hirdetes/zsiguli-szinte-gyari-alapotban-kituno-motoral-kifogasalan-szerkezetel-ID1JQuF.html#fca171769c Még egy jelentkező. Ezen már többször átugrottam, nem túl igényes hirdetés, valószínű az autó sem az... A piros minden árnyalata megtalálható rajta, de a motortér az korrektnek tűnik.

Ja lefotózták úgy, hogy csak a csitti fitti újrafestett szelepdekli meg légszűrőház látsszon, de pl a torony teteje, vagy a sárvédő széle nem.
Ilyen szempontból az a citromsárga korrektnek néz ki.
Én a helyedben felhívnám és megkérném őket, hogy csináljanak rendes képeket, mert akár ez a három utolsó mind vállalható lenne.

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 3:57 pm 
Lada kedvelő

Melyik sárgára gondolsz? Erre? http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/2101/lada_2101-7394870 Vagy erre? http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/1200/lada_1200_s_21013-7537502 Bár ez barnának van írva, nekem sárgának tűnt. Honnan kérjek még képet? Köszönöm a segítséget, remélem sikerül kifogni valami tűrhetőt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 7:00 pm 
Lada Baráti Kör tag

A világosbarna nem rossz vétel, az első ránézésre dupla ennyit is érne.

Mondjuk örökségnél lehet hogy duplán kell átírni, kérdéses hogy jelenleg kinek a nevén van.

Amúgy ha 200-ért veszel autót remélem hozzákalkuláltál még vagy 50-et nem alap javításokra/karbantartásra, még 50-et átírásra, meg még ezen felül állapottól függően egyéb javításokra.
És akkor még a sima költségek, mit bizti, adó, benzin, stb...

Ha csak 200-ad van nem vennék autót a helyedben.
Egyáltalán mire akarod használni, és mennyi km-t akarsz vele tenni éves szinten?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 7:24 pm 
Lada kedvelő

Átírás olajcsere, sürgős dolgok cseréje bele van számítva... 200e az autó lehet max. Akkor érdemes lenézni innen Nyírbátorból Gödöllőre? Busszal, vonattal mennénk, kocsival jönnénk. :) 90 es kártyám van, így az odaút olcsó lenne, de visszafelé ha esetleg kifingana a technika, az nem lenne kellemes... Műszaki se tudom meddig van rajta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 8:12 pm 
dr. Lada

Kíváncsiságból megnézegettem a 2101es kínálatot, és meglepődve tapasztaltam, hogy milyen árakon vannak milyen kocsik.

Ennyire fogynak a 2101ek, hogy így megy fölfelé az ára?
Ha nem lennél a 2101re rápörögve, azt mondanám, hogy inkább 07est nézz, 200körül lehet jobban találsz vállalható állapotút.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 8:26 pm 
Lada kedvelő

Gondolkoztam a kockán, de úgy döntöttem nem engedek a kereklámpából. Nagyon régóta tervezem, hogy ilyen kocsim lesz, ha kockát vennék, lehet soha többet nem lenne 2101 em... Félek, ha megvennék egy kockát, utána szidnám magam hogy mért nem vettem ezerkettest. Ez a barna most az új reményem, ha tényleg olyan jó. :)
Szerk.: kilőve :( Nem a jelenlegi tulaj nevén van, forgalmi lejárt, a lábon elhozást el lehet felejteni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 10:28 pm 
Fórum tag

Moltam: Ez nem tetszik?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/2101/lada_2101_akcio_-_100000.-_ft-al_kedvezo-6394011
Ha jól értelmezem, akkor ez most 100 ezer Ft.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 10:51 pm 
Lada kedvelő

Sopronban van, én meg az ország másik felén, Nyírbátorban.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moltam csüt. jan. 16, 2014 10:56 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 10:52 pm 
Lada Baráti Kör tag

és mi a f@sz köze van ezeknek a karoszéria javítás topikhoz amúgy?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 11:05 pm 
Lada kedvelő

Gondoltam ti jobban értetek hozzá, hogy képről esetleg meg tudjátok mondani hogy hol rohad a kasztni. Meg hogy kb mennyi az ára a kijavításának. Ha tudsz jobb topicot, szóljál, átmegyek oda. De kúltúráltan is megértem, nem kell leb@szni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 16, 2014 11:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

semmi gond, talán itt a legjobb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 2:50 pm 
Lada kedvelő

http://aprod.hu/hirdetes/lada-1200-elado-autobeszamitas-ID1kc3R.html#0120fbbdd3 Azt írja felújított. Szerintetek? Ahoz képest nem túl olcsó? (bár ez nekem csak jó :) ) Mennyire lehet igényes munka?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 3:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

rosszul gondolkozol.

Az a Gödöllői világosbarna simán megérné.
Dupla annyit ér első ránézésre is.
Hiába veszel közelebbit 150e-ért ha egy szétrohadt szar mind. Kétszer-háromszor annyi rámegy a kocsira mire vállalható lesz. Csak egy normális fényezés legalább 100e.
És akkor fél évig csak dolgozol és nem is tudsz vele menni, és soha nem lesz olyan mint egy gyári.

Ott van az a világosbarna, 150.000-ért hirdetik. Elmész Nyíregyházára vagy Debrecenbe, kibérelsz egy tréleres kabinos autót, 20e/nap körül. Tankolsz bele 20e-ért, leugrasz vele gödöllőre végig pályán, 1,5 óra alatt ott vagy.
Megveszed, esetleg még alkudsz, mert 2szer kell átírni, vagy megmondod az egyik átírást fizessék, netán az eredetiségvizsgát.
Megbeszélitek és elviszed haza. Cserélsz benne egy olajat, eltolod műszakira és kész.

Megvan 200-220-ból friss vizsgával + átírás.

És már haladni tudsz vele egyből, nem fél éveket várni meg belelocsolni még a 150e-res vételár mellé 150-200e-ret pluszban.

Az összes többi amit linkeltél mind pénztemető első ránézésre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 3:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az első fehér kereklámpás ami be lett linkelve... :shock: Valaki 50 ezernél többet adna egy ilyen szemétdombért?? Te jó isten.

Azért használtautón van most jópár kereklámpás 200 alatt ami egész pofás. A rohadás meg... Hát ezek ennyiért mind biztos rozsdásak, vagy 2 év múlva azok lesznek. Persze érdemes a legjobbat megvenni. A kereklámpás sok léptékkel jobb mint egy kocka ez tény. Az meg hogy messze van... Hát inkább költs el +50.000ret utazásra, hogy megtaláld a legjobbat, minthogy a szomszédból veszel egy roncsot amire rálocsolhatsz 100-at.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 4:43 pm 
Lada kedvelő

mancs: Tudnál linkelni egy 200k alatti szerinted megvételre érdemeset? A barnán még gondolkozok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 8:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

Amikor írtam a hozzászólást átfutottam gyorsan, szerintem 4-5 van amit érdemes megnézni. Most nem tudok linkelgetni, de nézd át a kínálatot, nagyon kirí ami jobb állapotú. A gödöllői amúgy szerintem az egyik legjobb ár/értékű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 9:52 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem kezd el szervezni a Gödöllőre menetelt, míg valaki nem csap le rá és viszi el előled. 2101 már nem az a kategória amiből, ha jót akarsz elég átugrani a szomszéd városba, mert annyi szép van belőle.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 9:56 pm 
Lada kedvelő

A barnát mindenképpen kétszer kell átírni? Nagyon sokféle dolgot lehet találni erről a neten.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 17, 2014 11:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

Te, honnan veszed, hogy kétszer kell átírni? Nem biztos, attól még hogy hagyatékból van, lehet átírták már egyszer. Egyszerűbb felhívni mint tippelni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 18, 2014 12:04 am 
Lada Baráti Kör tag

Én pont a kaszni miatt kötöttem ki a Samaránál. Több lehetőség is volt (2105, 21053 erről talán videot is dobtun fel , most 06) gombokért szó szerint,de mire végig számoltam egy komoly jó állapotban lévő autó ára ment volna bele. Azt hiszem Pável árult anno egy csoda szép 1200-as kasznit fényezve konyha kész állapotban 4 kiló körül és az nem egy elrugaszkodott ár. Szerintem egy lehetőség van türelmesen hátradőlni és várni míg egy fanatikus ki nem szál a játékból és egy jó állapotban lévőbe bele nyúlni. Nekem 2 évig nem jött össze és miközben 17 lett a fiam úgy döntöttem feladom. Nem könnyű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 18, 2014 12:36 am 
Lada kedvelő

A jelenlegi tulaj elhunyt édesapja nevén van, megkérdeztem emailban. Trailert nem lehetne valahogy kikerülni? P rendszám útvonalengedély? Ezekről mit kell tudni? Sajnos tájékozatlan vagyok a témában, és google is mindig mást mond szinte...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 18, 2014 12:43 am 
Lada kedvelő

2009-ben vettem meg a mostanit 130 ezerért...a szomszéd utcában. 78ezer km, bontatlan motor, 5ös váltó, friss műszaki... Egyedüli hibája a fényezés.(errefelé 80ból megvan) Két első sárvédő, egy torony és egy emelőbakon kívül gyári kaszni.

Karikából ilyen már nincs emberi áron. Kocka kényelmesebb is, nagyobb motor, hosszú diffi.
Samara nálam szóba sem jöhetett, hátsókerékhajtásból nem adunk lentebb. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti