Pontos idő: szer. jan. 22, 2020 12:55 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 5 6 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Off topik villamosság
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 12:15 pm 
Lada szakértő

Bocsi, de talán így többen olvassák.
Meg jobban bízom az itteniekben, mint akárki ismeretlenben. Meg ha nem tetszik a moderáknak, lehet levezetni a 'türüjje' inger miatt remegő ujjakból a feszkót. :)
Miki! Ha jól emlékszem, te jártas vagy a nagyfesz/erősáram dolgokban. Ha valaki más is, kérem ne tartsa magában a véleményét.
Ismerősöm építkezik, és abba a fázisba érkezett (nem olyan fázis :) ), hogy a villanyos dolgok jönnek.
Van a házban 4 helyiség, 1 szoba, 1 nappali, 1 konyha, 1 fürdő, meg 1 előszoba/folyosó szerűség. A folyosószerű dolognak van egy sötétebb része, ide biztos, hogy kellene lámpa, mert a cipős/kabátos szekrény is itt lesz.
Nagyon alapos és elővigyázatos a barátom, és azt képzelte el, hogy legalább 8 biztosítékot szeretne, hogy minden helyiségnek külön legyen biztosítva a világitás köre és a konnektor köre. Szerintem ez kicsit sok.
Mit tudsz/tok ajánlani az egyes körök létrehozásához?
Nekem olyan jutott eszembe, hogy:
- nappali+háló+folyosó világítás
- fürdő+konyha világítás
- nappali konnektor (hifi, TV, stb.)
- háló+folyosó konnektor
- konyha konnektor
- fürdő konnektor
Ez jónak hangzik? Vagy az egyes nagyobb fogyaszótkat (hűtő-, mosó-, mosogatógép) még illene külön tenni, vagy nem gond, ha a konyhai kisgépekkel együtt fogyaszt?
Az érintésvédelmi biztosítékot hova és hány darabot? 1-et és az összes bizti elé, vagy a világítást nem kell vele védeni?

Köszi a barátom nevében is, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Off topik elektronika
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 12:18 pm 
Lada Baráti Kör tag

Passz, de nálam a hűtő+mosogató+2 főzőlap már lenyomja a megszakítót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 12:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Minden méretezés kérdése, hogy mi mit bír ki

Én nem egyszer elterveztem már a leendő házam villamos részét is.
A világítást én egy körre raknám, mert azok kis fogyasztók, igaz eggyütt már érnek valamit, épp ezért kapnak egy teljesen független kört.

Az elrendezést nem tudom, de alapvetően úgy oldanám meg, hogy a nappali, fürdő, konyha, háló külön biztit kapna, és itt van az elrendezés ismeretének a hiánya, de ezek közül a legkisebb fogyasztó várhatóan a háló, így ha közel van a folyosóhoz, akkor a folyosó konnektorának ellátását a hálóéhoz kötném, mivel várhatóan a folyosón sem lesz negy fogyasztás (a fürdő, konyha viszont lehet nagy, és a nappali sem elhanyagolandó, ha megy a tv, hifi, dvd számítógép....).

Természetesen az ÉV relét minden ELÉ KELL tenni és 1db elég belőle, de ennek megvételekor figyelembe kell venni, a fogyasztók életkorát, mert a régebbi gépe a kisebb mA számú ÉV reléket előszeretettel csapkodják (viszont minél kisebb mA számú, annál "hamarabb véd")

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 12:54 pm 
Lada Baráti Kör tag

minden világítás egy körre azért nem jó, mert ha egy hibás kiégett izzó levágja a kismegszakítót akkor az egész lakásban sötét lesz hirtelen.

a mosógép, villanyboyler, hajszárító a fürdőben
a sütő-főzőlap, mikró, mosogatógép a kritikus pontok áramfelvételi csúcslökések szempontjából.
őket érdemes minél több körre szétosztani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 12:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem a világítást nem is annyira muszáj szétbontani, lehet az egyes szekció konnektor körén is, és akkor szétoszlik a terhelés.
Nem tudom, hogy van a konyha, de azt jogos, hogy lehet 2 részre bontani.
Esetleg egy előszoba fél konyha és egy másik fél konyha az is lehetséges, vagy még talán jobb is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 1:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szomszédom csinálja jól.
Másfél szobás lakásában van vagy 8 kismegszakító. :shock:
Lassan esett le hogy miért.
Míg mi fogyasztunk otthon teszem azt 90KW-ot, addig ő fogyaszt 11-et. No nem azért mert spórol...
Ő kijelentette mikor náluk voltam hogy ő vak, mindehol 100W-os villanykörte világít még az 1x1-es budiban is! Láttam, tényleg!
De akkor mégis hogyan tud ilyen keveset fogyasztani?!
Megvan a válasz is. Régebbi "házgyári" panel lévén 3 fázis kábel fut be a lakásba, de ebből minden lakásban csak 1 vezetéken van fázis. A többinek a 2 végén nincs semmi. Ellenben neki.
Neki a villanyóra melletti kismegszakító bejövő pontja van az egyik fáziskábelre kötve, ami még a villanyóra előtt van. Így neki 2 fáziskábel él a lakásában. Egyik a fizetős, másik az ingyenélős. A sok kismegszakító áramkörönként pedig kiválóan alkalmas arra, hogy csak a kisebb fogyasztókat kösse a fizetős áramkörre, a nagyok (mosógép, világítás a 100as izzókkal, stb) az ingyenélős áramkörről menjenek. Eszelős és egyben felháborító, mondhatom! :evil: Soha nem tettem még szóvá neki, de baromira b-ssza a csőrőm, mert a közös költségben meg többek között velem is megfizettetik a különbözetét a főmérő és a lakások mérői között.
És mindig sír hogy nincs pénze, oszt roverral jár és legalább 6x-os jobban él mint mi a párommal. Mindig engem b-szogat ha vesz egy újabb szórakoztató elektronikai terméket hogy rakjam már össze neki... :x

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 1:31 pm 
Lada Baráti Kör tag

Na az ilyen az, akinek csak pénzért csinálnék mindent :wink:
a másik.
Az E-on szerintem nem tűri meg a fő és almérők közti különbséget, hanem utána jár a dolognak, így gyanús nekem.
Ezek szerint a lépcsőházvillanynak nincs külön órája...
Én egy névtelen levélben javasolnám a helyedben a közös képviselőnek, hogy szereljetek fel ilyet, mert sok a közös költség villany része, és nem akarsz ennyit fizetni.
ez nem egyenlő azzal, hogy feljelented, hogy lopja az áramot, ez azzal egyenértékű, hogy te nem akarsz sokat fizetni és tenni akarsz ellene.

És jogosan!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 1:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

Villanytüzhelyt mindenképp külön kismegszakitóra kell kötni, a világitást azt két részre érdemes elosztani és külön kismegszakitóra szintén a dugaszolóajzatokat de az se árt ha ott is 2 felé el van osztva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 1:34 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mondjuk én magánházba nem is efltételeztem villanytűzhelyt, azért nem emeltem ki

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 1:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

nagy divat pedig, én sem értem, hogy ahol van gáz oda minek. divatosabb de sokkal drágább üzemeltetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 2:07 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Hali!

Nos, akkor mint erősáramú szakember, nyilatkozom az elmúlt 10 évről :)

4 házban csináltam haveri és tulajdonosi alapon 2x230V-os installációt. Minden esetben helységenként felmértem hogy milyen fogyasztók lesznek, milyen felhasználói szokásokkal. A világítási igények is a felmérés részei voltak, tekintve hogy minden helységben külön fázisra kell/célszerű rakni a dugaljazatokhoz képest.

Ezek után a fogyasztókat elosztottam a betáplálásokhoz. Fontos tudni, hogy nem mindenhol adják meg a szimmetrikus betáplálást, azonban ezekene a helyeken is legalább egy betáplálás 16 A-s vagy nagyobb. Az elosztás eredményeképpen a világítások harmadolódtak, a kismegszakítók száma pedig általában 3-6-9 db volt, szintenként, illetve lakás-garázs megosztás szerint 3 fázisonkénti csoportban. 2 helyen volt egy külön biztosíték is a kerti munkákhoz, medence / kút szivattyú felé, természetesen kapcsolóval ellátva, hogy nehogy éjjel vagy hosszabb szabadság idején lopják az áramot. ÉV relét minden esetben azonnal az fogyasztásmérő óra után, a lakás főelosztó elé szükséges telepíteni!

Elektromos tűzhely : szebben süt, szabályozható hőmérséklettel és sütési idővel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 2:27 pm 
Lada Baráti Kör tag

Na jó ez a téma lenne is egy kérdésem ha már így felvetődött.

Adott egy családi ház aminek a villanyórája elött van egy plombált 15A -os ÉV relé. A villanyóra után meg ugye a X db biztosíték ugye szétválasztva a házat különböző részenként. A garázsnak van egy ilyen külön.

Nos ezen a 15A-oson ugye az EON plombája rajta van, de ezt egy kérvény leadásával 32A-resre le kell díjmentesen cserélniük. (kétfázis esetnén ez a 32A a max ami alapból jár egy családi házba)

A probléma ott kezdődik h a Co gép időnként levagdossa ezt a 15A-reset. (nem folyamatos hegesztésnél hanem az ív keletkezéskor)

Ha az EON-nal kicseréltetem a 15A-ost 32A-osra és a garázshoz tartozó 16A-es biztit is kicserélem 32A-esre akkor nem fogja levágni? :)

Meg biztosítékba úgy tudom a kioldási idő szerint van több féle. (úgyértve: túláram esetén mennyi ideig vár a megszakítással) Ekkor a leghosszabb kioldási idejűt vegyem lehetőleg?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 3:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Zorro írta:
Elektromos tűzhely : szebben süt, szabályozható hőmérséklettel és sütési idővel.

A sütő OK, az nálam is elektromos, igaz keveset megy. De amíg zömmel gázerőműből jön a villany, s abból csinálunk hőt a fazék alá az társadalmi szintem nekem olyan pazarlásféle.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 4:26 pm 

Elektromos sütő előnye:
-rakhatod szinte bárhová, nem kell vért izzadva Gázművekkel mindent újraterveztetni, lemeóztatni, stb...

kismegszakító:
-induktív fogyasztókhoz célszerű motorindító jelleggörbéjűt választani, ezáltal nem csapja le bekapcsoláskor, mert erre van méretezve!

Fi relé:
-figyeli a befolyó-kimenő áramot és ha pár mA-el kevesebb jön vissza a nulla felé, akkor azonnal leold, mivel az már rajtad folyik a föld felé :)
Ezáltal -bár megráz az áram- de túléled. Gyerekes családnál, barkácsolós apukáknál :) jól jöhet.
Hátránya, hogy ha elmész nyaralni és mondjuk a villanybojlered már nem 100%-os (kicsapódik pl. a pára a fűtőszálon, majd végigfolyik rajta), akkor leold és 2 hétig rohad az összes húsod a fagyasztóládában :-(

Leteszteli azonnal, ha egy elektromos cucc hibás, veszélyes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 6:02 pm 
Lada Baráti Kör tag

Arnold írta:
nagy divat pedig, én sem értem, hogy ahol van gáz oda minek. divatosabb de sokkal drágább üzemeltetni.

Nálam nem szellőzik a konyha, tilos gázt beszereltetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 6:27 pm 
Lada Baráti Kör tag

ok, de családi házról volt szó, ott azért jellemzően szellőzik a konyha.

Miki: sztem a gázt is rakhatod, ha már 1x bent van a gáz a házban, a gyakorlatban nem érdekel senkit mit hova teszel. A flexi gázcső csodákra képes:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 7:41 pm 

Jaja, de az a csoda olyan 1-1m mozgásteret jelent :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 21, 2009 6:07 am 
Lada Baráti Kör tag

még1MbR írta:
... nem kell vért izzadva Gázművekkel mindent újraterveztetni, lemeóztatni, stb...

Hivatalosan. De mi nem Európában élünk, hanem Mélyzsebű Buherlandban :)
Én házamban - még az előző tulajok csinálták - hivatalosan csak a fürdőben lévő kazánig megy a gáz. Nem hivatalosan megy onnan tovább a konyháig. Miután nekem nincsenek meg a ház tervei, így jóhiszemű felhasználó vagyok, akit nem kötnek holmi papírra fektetett korlátok :)

NIVA 1.6 alkatrész katalógus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 21, 2009 1:09 pm 
Lada szakértő

Üdv!
Köszi mindenkinek a segítséget. Ráuszítom barátomat az olvasásra.
Akkor lehet, az lesz, amit végülis kigondoltam, mert ha jól olvasgattam, abbéli elgondolásomban erősítettetek meg.
Szóval akkor egy terv.
- nappali+háló+folyosó világítás, hozzávéve a háló+folyosó konnektort (folyosón azért konnektor, hogy pl. legyen hova csatlakoztatni a porszívót.)
- nappali konnektorok (TV, Hi-Fi, DVD, PC, állólámpa, stb.)
- konyha+fürdő világítás, ehhez még hozzávenném a konyhabútor világítást is (felsőszekrény tetején szpotlámpa sor)
- konyha+fürdő konnektorsor (mosógép, hajszárító, epilláló, turmix, kenyérsütő, botmixer, stb.)
- külön a hűtő, sütő, főzőlap piezzo, szagelszívónak való konnektorok, mert ugye azokat amúgy is illik eltüntetni szem elöl, úgysincs minden használat után kihuzogatva 8)
Az ÉV relét meg majd kiválasztja Miki tartalmas leírása alapján.
Szerintem ez jó megoldás tud lenni, hogy gondoljátok?

Bocsi Zorro, nem tudtam, hogy te is szakember vagy. Csak Miki ilyetén beállítottságáról 8) volt tudomásom.

Egyelőre Köszi Mindenkinek, várom a továbiakat, ha van, Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 21, 2009 8:19 pm 

Áhhh, Miki csak puhány apró "kóbor" áramokkal foglalkozik, nálam a minimum a 230V, a jelenlegi maximum a villanygyárból kimenő 220 ezer V :mrgreen:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Off topik villamosság
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 21, 2009 8:48 pm 
Lada Baráti Kör tag

Na azt már nem szerelném áram alatt, már a 0,4kV nál is huzakodok a dologtól, de itt nincs az a védőfelszerelés, amiben bemennék :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 28, 2009 3:43 pm 
Csákó mindenki!

Segítséget kérnék tőletek.
2006.12.15- én Orosz Nándor ( Nándi ) egy cikket írt "Napelemes akkumulátor csepptöltő"-címmel.
Namost én is elkezdtem foglalkozni az üggyel és fel szeretném venni vele a kapcsolatot, de sehol nem találok neki elérhetőséget.
Biztos hogy nem ide tartozik de máshova nem nagyon illett be.
Konkrétan az érdekelne hogy honnan lehet beszerezni napelem cellákat, mert napelem falakat annyit találtam mint a nyű.
Előre is köszi a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 28, 2009 5:02 pm 

Napelem.hu véletlenül? 1 percen belül találtam kis cellát 12W-ost.... és még a google sem kellett hozzá...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 28, 2009 6:17 pm 
igen ez volt az első.
szerined egy 90cm X 30cm -es napelemet hova tudok beszerelni a műszerfalra, úgy hogy nézzen is ki valahogy?
:)

nekem csak egy 30 x 30-as kellene.
Utánnaszámoltam a kis solárlámpákon található napelemeknek de nagyon nem jó eredmény jött ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 28, 2009 7:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hali.
Tetőbe kell bevágni,és akkor,nem kell állandóan a nap irányába forgatni a kocsi elejét. :lol:
Ja és oda elfér garantáltan. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 28, 2009 8:45 pm 

Igen, ez valóban elég nagy, nem figyeltem!
A conrad.hu oldalon viszont van kicsi, csak győzd virítani az árát :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 30, 2009 3:02 pm 
köszi szépen meg is van a megfelelő napelemcella, és nem is drága.
Amint készvan feldobok egy képet és adatokat róla, no meg tapasztalatot hátha kedvet kap hozzá más is.

Köszönöm a segítséget!
:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 30, 2009 8:24 pm 

Ez mitől OFF? nem az autóvillamosság topikban a helye?

I'm back :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 30, 2009 9:05 pm 

Akkor legyen off is: Elkérném a kavicsot áruló Tüzép címét, mert felénk sehol nincsen ilyesmi :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 30, 2009 9:23 pm 

Vazze, ez itt Villamosság (nem autó, hanem épület...) OFF-olni az OFF-topikban kell, ott lesz a válaszom :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2009 5:19 pm 
Lada Baráti Kör tag

Családi ház (újra)vezetékelésére szerintetek mi a nagyjábóli korrekt villanyszerelési ár?
Összesen 75 nm lakóterület (két szint), kb 50 szerelvény és 13 áramkör kellene. 470-re tartják, amit sokallok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2009 7:38 pm 

Ez kb. 1 heti meló 1 embernek. 40 óra x 3000 Ft / óra = 120 ezer a munkadíj + az anyag.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2009 8:50 pm 
Lada Baráti Kör tag

250be megcsinálom úgy hogy én megyek és én viszem az anyagot akár jövő hét utáni héten

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2009 9:27 pm 
Lada Baráti Kör tag

Beszélhetünk róla, de TB-től 90 km a ház (Mogyoród).
Mondjuk ott lehet aludni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2009 9:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Akkor csinálom reggel 6-este 10ig 3napig és már megérte mind2nek
ÉV műszerem nincs minden mást tudok vinni
Az ár csak hasra ütés volt persze kell, hogy mennyi hogyan, de szerintem ennyiből ki kell jönnie mindennel, de át kell akkor beszélni a részegeket (vagyis nem engem :D hanem a részleteket)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 27, 2009 8:59 am 
Lada szakértő

És a munka is könnyebb, mert csak újrahúzni kell, nem pedig megtervezni/behúzni. Nem kell behúzó sem, a régi kábellel be lehet vinni az újat.
Hej, ha lenne még 3 szabadnapom, mennék segíteni Vikonak :) . Már csak a buli kedvéért is jó lenne, meg ismeretséget szerezni, meg mittomén.
És annyira messze nincs is Dunakeszitől :) .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 27, 2009 9:23 am 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem új csatornákat is be kell tenni, nem hiszem, hogy a régiek megfelelő keresztmetszetűek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 27, 2009 9:40 am 
Lada szakértő

Jaaa!
Nem lehet, hogy akkor a plusz kőművesmunkák miatt ajánlottak olyan nagy összeget? Mert akkor ugye van vésés, vakolás, egyebek. Igaz, nem ismerem a kezelendő ház állapotát, lehet, felújítás közben van, akkor meg megint más a leányzó fekvése.
De még 300-350-ért is megérné a 470 ellenében.
Csak ez az egy ajánlat van még? Meg Vikoé.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 27, 2009 11:05 am 
Lada Baráti Kör tag

Belül fel lesz újítva.
Még van egy helyi szaki, vele is beszélek majd, csak mostanában nincs időm megmutatni neki a házat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 27, 2009 2:34 pm 
Lada Baráti Kör tag

Igaz még én sem láttam úgy kbre mondtam az árat, abból alapozva amiket eddig csináltam.
De számla nélkül kb reális, meg ez úgy jön ki, ha sikerül az "olcsóbbik" :P helyről vásárolni (nem ingyen!)

Amúgy horonymaró híján sem vésem 0ra a falat, hanem gyémántvágóval megyek rajta végig és csak úgy ütöm ki ami kell nem +-fél méterrel :)
Multkor a köműves majdnem kezet csókolt, azt mondta ilyen szépen még nem vágták ki flexel az elmúlt 20évben amióta villanyszerelők után dolgozik :)
Szerintem mondjuk túlzott egy kicsit, nem volt az olyan tökéltes, de azért igyekeztem, hogy minél olcsóbban jöjjön ki Heninek a falazás :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 04, 2009 3:30 pm 
Lada szakértő

Sziasztok! Olyan problémánk lenne a konyhában, hogy kaptunk egy egyedileg készült lámpát a plafonra. Kicsit csilivili a cucc, azért egyedi. 4 db spot égő van benne, 2-2 inverter adja nekik a delejt. Nem vagyok otthon a házon belüli elektromosságban, még azt se tudom hogy inverter a neve amire vannak kötve a spotok, csak sejtem :oops: . Az a probléma hogy a plafonra van felcsavarozva a lámpa, felkapcsoljuk és kb. 5 perc után két spot elalszik, néha ismét világit, de van hogy a másik kettő is elalszik és teljesen sötétben ülünk a konyhában, ez roppant kellemetlen :mrgreen: Ha a falon lévő kapcsolón fel-le kapcsolgatjuk semmi sem javul meg. Én a meghajtó elektronikának a melegedésére gyanakodom és a segítségeteket kérem hogy mit lehetne e ezzel kezdeni, pl nekem, itthon. Remélem jól fogalmaztam, köszönöm a válaszokat. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 04, 2009 6:42 pm 

sima trafó az csak. Nekem a fürdőszobában van egy hármas szett úgy 8-9 éve. Már hét után az egyik elaludt, azóta hol világit, hol nem, de legtöbbször nem. Kézzel elérem ezért mozgatásra (billenthető) néha újra világít. Az izzó "foglalat" sajnos kínai gagyi szar, ezért kontakt hibás, főleg ha már bemelegszik :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 04, 2009 7:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

A fürdőm nekem is kontaktos, sajnos bár nem szpot, de a nyakban valami zűr van és nem bontható :(
Mondjuk lekopogom nem sokat szívtam vele sikerült megtalálnom a fix pontot, csak nem szabad állítgatni :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 06, 2009 12:07 pm 
Lada szakértő

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Azon tanakodom viszont hogy ugye 2db trafó van(mostmár tudom :) ) és 4 spot égő, mivelhogy egyszerre alszik el kettő égő, szintúgy egyszerre kezdenek világítani, abban bízom hogy ez nem a melegedés miatti kontakt lehet, hanem a trafó melegedése/kihűlése? Maga a dolog egyszerűnek tűnik mint a faék, mégis.. :x
Néhány kép mutatóba, mégis miről van szó: http://lehella.uw.hu/spot1.jpg http://lehella.uw.hu/spot3.jpg http://lehella.uw.hu/spot4.jpg http://lehella.uw.hu/spot5.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 06, 2009 1:42 pm 

Ez nekem elektronikus cuccnak tűnik, nagyfrekisen csinál 12V 100W-ot mondjuk kapcsolóüzemben.
Nézd meg a teljesítményét aztán vegyél egy másik ugyanekkorát és kész is. Múltkor a Szarvasi Mintaboltban vettem egész kedvező áron ilyesmit. De a Holux-nál is van biztosan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 07, 2009 11:13 am 
Lada szakértő

Lehetséges volna hogy mindkét trafó rossz? Melegszik és azért kapcsol ki-be? :shock: :roll: :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 07, 2009 11:42 am 

Lehetséges, hogy a védelme bekapcsol. Nézd meg az izzók teljesítményét, trafók névleges teljesítményét. Írd ide is be :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 07, 2009 6:41 pm 

Gondolod az seggit? :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 07, 2009 6:48 pm 

Az használ! :wink: :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 08, 2009 5:36 pm 
Lada szakértő

Megnéztem mindent amit tudtam. A trafóra az van ráírva hogy 35-105W a teljesítménye, az égőnek meg 35W. Akárhogy számolom, a két égő 70W, egy trafón. Meleg volt mindkét trafónak a háza érintésre, de nem zárt térben van, szóval tudna hová leadni a hőt ha akarná, illetve ha ez lenne a gond. Esetleg az lehet hogy mindkét trafónál van egy-egy rossz égő, ami egyszer csak elfingja magát és olyan nagy áramot vesz fel hogy nem bírja a trafó és szépen lekapcsol? http://lehella.uw.hu/spot6.jpg http://lehella.uw.hu/spot7.jpg http://lehella.uw.hu/spot8.jpg az égő típusa linkkel: http://www.gelighting.com/apo/products/lighting/halogen/04.htm :mrgreen:
Halkan jegyzem meg, mert más jellegü, de a konyhában a pult felett is van 3 spot, ezek egy trafón(különbözik a csillártól) vannak és kezdetben azt csinálták hogy hol felkapcsolt az egyik égő, hol pedig nem. Elég kontakthiba gyanús volt a dolog, de házban ilyet még nem láttam, és végül az égő cseréje oldotta meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 5 6 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti