Pontos idő: kedd jan. 23, 2018 1:07 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 9123 hozzászólás ]  Oldal Előző 1179 180 181 182 183
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 22, 2016 4:53 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

07-be a kardánboxnál az órát próbálta már valaki javítani? Próbalámpával néztem, a 12V-ot megkapja, test oké, de nem akar menni. Lehet egyáltalán szétszedni és javítani vagy inkább csere? Zsombinál van óra de annyit nem akarok kiadni érte. Ha esetleg kuka az óra és nem lehet javítani akkor egy elemes asztali órának a belsejét bele lehetne integrálni a gyári Lada órába? :D Lehet hülyeségnek hangzik de már erre is gondoltam. A feszkót meg leosztanám 1,5V-ra. Csak a kínai órák szerintem nem nagyon bírják a rezgést és a rázkódást. Szerintetek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 22, 2016 6:02 pm 
Lada kedvelő

Az elektronika szerintem simán javítható. Leosztás nem igazán járható út, talán ilyen kis áramfelvételnél még működhet. Inkább stabilizátor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 22, 2016 6:12 pm 
Lada Baráti Kör tag

Én már szedtem szét, de a szétszedés is szopás :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 23, 2016 11:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hát az egész kuka.
Én raktam már be zsír újat és az is csak vagy két hónapig bírta.
Javítani szerintem nem lehet mert nem ér semmit a mechanika. Amúgy szedtem már szét. A szétszedés megegyezik a classic műszerek szétszedésével. A króm gyűrűt kell kihajtogatni és levenni, utána gyerekjáték. De hogy a mechanika menthető-e? Az jó kérdés, szerintem nem.
A kínai elemes az pedig simán befaragható. Én már csináltam azt is csak meghagytam elemesnek, amit kivezettem a házból egy elemtartóba, hogy ne kelljen csak kivenni az órát a cseréhez. Sokáig bírja elemről is.

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 24, 2016 3:10 am 
Lada kedvelő

Vagy méhtelepen kukázni kell bármilyen autóból és befaragni. :) Nekem van kockaforma vdo, örök élet. Valami opelban volt tán.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 27, 2016 8:25 pm 
Új fórum tag

Hát megnézem mit tudok kezdeni a gyárival, de ha nem jó akkor kihajítom és faragok bele egy elemes kínai órát. Talán tudok hozzá szerkeszteni valami egyedi zsigulis számlapot is :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2017 5:20 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok e.......
Lehet, hülye a kérdés, de szerintetek a 01 - nek és a 011 - nek az oldalindexe alatt volt gyárilag gumi tömítés?
Az enyém alatt nincs, és bár eddig ezt nem figyeltem, de szerintem kéne lennie ott valaminek.

Ezer köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2017 5:39 pm 
Fórum tag

Egykörlámpásoknál, gyárilag a gyári orosz oldalindex alatt nincs. Esetleg az utángyártott selejtekhez adnak alá olyan gumi "tömítést".

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2017 8:41 pm 
Új fórum tag

Köszi szépen!

Érdekes módon, mikor írtam ide kb 10 percel később, találkoztam egy 011-el, aminek ott volt a tömítés az indexe alatt.
És nem értettem, hogy miért nem nyúlik ki a lámpa oldalára. A guminak megvan a pereme, ami ha körbefogná a kis index lámpát, tán még jól is nézne ki.
De így a gumi pereme eltartja a lámpát a kasznitól, és ha jobban odafigyel az ember, tök csúnya.

Most már értem miért ilyen.

KÖSZÖNÖM!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 09, 2017 4:30 am 
Új fórum tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
2102-esem van. Ebbe be lehet szerelni valamelyik modernebb Lada tipus automata biztonsági övét? Ha bele lehet, és van valakinek eladó, megvenném. Csak a két első kellene.
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 09, 2017 11:40 am 
Lada Baráti Kör tag

Lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 09, 2017 3:11 pm 
Új fórum tag

Köszönöm szépen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 8:38 am 
Új fórum tag

Sziasztok!

Tegnapi nap folyamán a semmiből elkezdett rángatni az autó, majd leállt(Szíjas 1.3). Próbáltam vele hazajutni, de egyre gyakrabban csinálta még 100métert se tudtam megtenni, elkellett húzni. Miután leállt, egy 20-30mp után simán visszaindul nincs semmi kellemetlen hang, csak mint ha eltűnne az erő. Elkezd rángatni, majd nem reagáll a gázra és szép lassan leáll.(Hall-os a gyújtásom.)

Hol kezdjek neki? Mit érdemes átnézni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 11:00 am 
Fórum tag

AC első körben.
Membránon kicsiny lyuk tud ilyet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 11:29 am 
Lada Baráti Kör tag

Hall gyújtás is meg tud szívatni ilyennel. Meg hát az AC is igen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 12:00 pm 
Fórum tag

A hideg miatt gondoltam azt az "első körben" dolgot.
Ekkor szokott megrepedni, de a merevsége miatt először "jól" dolgozik, majd ahogy felmelegszik az olaj és felpuhul a membrán és elkezdi átendedni az olajat/benzint. Aztán leáll a motor, de ilyenkor télen hamar visszahül az olaj, visszakeményedik a membrán, elkezd megint "jól" dogozni, majd megint felmelegszik... és így tovább.

Ha az olaj jön fel, akkor koszos gyertya az árulkodó jel, ha a benzin megy le, akkor a benzinszagú olaj.

:idea: ólompótló adalék télen segít hazavágni a membránt. Sajnos a sokadiknál jöttem rá :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 17, 2017 9:21 am 
Lada szakértő

Skype: ha kell szólj és megadom!(sűrűbben elérsz itt mint msn-n)
Üdv!
Érdekelne, hogy hol melyik online vagy nem online üzletben lehet kapni 2107-hez victor reinz tömítéseket és szelepszár szimeringet ? Vagy ezt csak rendelni lehet valahonnan?
Szerk: Nézegettem hogy a lada sz.sz.szim. mérete külső átmérő:10.8
Belsö átm:8 , vastagság 10.4 a másik külső átmérő pedig 14.2.
És néztem az m10b18 bmw motorban amiből kapni victor reinz-t majdnem ugyan ezek az adatok a vastagság kivételével mert az 10 kereken de valahol azt nem is adják meg . Akkor elméletileg a Bmw be való is belemegy egy az egyben csak a szimering vastagsága keskenyebb talán ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 17, 2017 10:21 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szakál- Metál

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 18, 2017 2:31 am 
Lada Baráti Kör tag

Ladaba zold Gitze-t kell rakni. En anno Daciaba valot raktam bele. 7-es meret, de sok jelentosege nincs, fent ugyis rugos. Azota is koszoni szepen jol van, kesobb fogja ereszteni az olajat mert jobban zar. Igy elkepzelheto, hogy a Bmw is jo lesz. Venni kell es kiprobalni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 12, 2018 9:49 pm 
Új fórum tag

stephan_derrick írta:
A hideg miatt gondoltam azt az "első körben" dolgot.
Ekkor szokott megrepedni, de a merevsége miatt először "jól" dolgozik, majd ahogy felmelegszik az olaj és felpuhul a membrán és elkezdi átendedni az olajat/benzint. Aztán leáll a motor, de ilyenkor télen hamar visszahül az olaj, visszakeményedik a membrán, elkezd megint "jól" dogozni, majd megint felmelegszik... és így tovább.

Ha az olaj jön fel, akkor koszos gyertya az árulkodó jel, ha a benzin megy le, akkor a benzinszagú olaj.

:idea: ólompótló adalék télen segít hazavágni a membránt. Sajnos a sokadiknál jöttem rá :(

Megnéztem a gyertyákat és az olajat is, semmi jele ennek. Nem is volt semmi gond mentem 200km-t a hiba nélkül. Szerelőnél is voltam, mondta hogy ha nála produkálja megnézi mi lehet, nála se jött elő. 3 hét után elővettem az autót 10km-ig jól viselkedett utána megálltam 1 órára. Utána indulok rá 3percre kanyarodok kereszteződésből. 1-2-3. 4. sebességig már el se jutottam, előjött a rángatás, kiraktam üresbe, le is állt a motor. Szinte nem is tudtam újraindítani. Egy félórát nézegettem ott mit tegyek vele, semmi különöset nem találtam. A benzinszűrőben kevés volt az anyag, nekiálltam felpumpálni az AC-t mire a kezembe beleesett egy kis rugó ami visszahúzza a manuális kart, úgyhogy most a kar kb használhatatlan mert lóg. Utána simán indult, ketyegett 10percet, majd simán hazajöttem vele lábon.

Mit gondoltok? Most már fix hogy AC a ludas?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 18, 2018 1:59 pm 
Lada Baráti Kör tag

Valszeg igen. Nekem regen volt olyan, hogy miutan bemelegedett keveset szallitott. Kanyarba ellottyen a benzin a karbiba es ha nincs utanpotlas akkor leall. Alltam nehany percet amig lehult, felpumpaltam es mentem tovabb. Ez utan mindig volt nalam egy Ac tartalekba. Cserelni 5 perc ut szelen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 19, 2018 10:03 pm 
Új fórum tag

https://i.imgur.com/YahNDtx.jpg

Ez a fajta AC van fent(Azt mondták Olasz, de máshol meg Szlovént olvasok..). Lehet hozzá kapni valamit is, vagy vegyek egy komplett új oroszat? Egyébként valamelyiknap elmentem vele egy körre semmi gond, mire beálltam az udvarra, alapjáraton hagytam és leállt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 22, 2018 8:17 pm 
Lada Baráti Kör tag

Meg lehet probalni kicserelni a membrant de a lokorudat is erdemes mert az idok soran jocskan lekopik es alapjarayon mar nem tud eleget szallitani. Valamint a hezagolast is erdemes nezni. Ha tul sok tomites van alatta akkor ki kell venni es csak eggyet hagyni. En sose pakoltam ala csak 1 vekonyat azt annyi.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 9123 hozzászólás ]  Oldal Előző 1179 180 181 182 183

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti