Pontos idő: hétf. máj. 21, 2018 11:39 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 7485 hozzászólás ]  Oldal Előző 1146 147 148 149 150
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Karburátor
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 30, 2017 5:57 pm 
Lada kedvelő

az már régóta nincs :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 30, 2017 9:40 pm 
Új fórum tag

Na jah azt már nem árulják

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2017 1:00 am 
Lada Baráti Kör tag

Akkor szerencsém van hogy maradt itthon pár liter :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2017 10:01 am 
Lada Baráti Kör tag

Autofestek uzletbe vehetsz literszamra. Ezzel szoktak festes elott attorolni az autot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2017 6:46 pm 
Új fórum tag

OKé Köszönöm sikerült szereznem

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 08, 2017 9:11 am 
Új fórum tag

Üdv.
Szereztem egy jó állapotú 2105 karbit. 1500-as motoron rendesen működni ha szépen felujítom és átfúvókázom a megfelelő darabokkal? Nem baj ha esetleg gyenge lesz csak az érdekel hogy rendesen tenni fogja-e a dolgát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 08, 2017 2:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

Elvileg jó lesz, gyakorlatban el lehet vele autózni, de előzgetni meg hegyet mászni nem fogsz vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 27, 2018 11:19 am 
Lada szakértő

Ha Szamara bakelit talpat rakok hosszabb tőcsavarokkal egy vákumos karbi alá hogy ne melegedjen annyira, és szívja meg magát(így talán jobb lenne a melegen indítás), akkor változik valami, kihatással van a benzin üzemre, hogy a torok meg van toldva?

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 27, 2018 11:05 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem érzékelhető,de papírforma szerint a hosszabb szívósor egyenletesebbé teszi az alacsony fordulatszámon üzemelő moci működését .Viszont kb fél óra mire üveglapon becsiszolod azt a szart, és a furatokat is át kell fúrni vagy kisorjázni mert katasztrofális a minősége (tapasztalat). és vigyázz mert könnyen lepattanhat belőle (rideg is)!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 28, 2018 12:54 pm 
Lada szakértő

Köszi, akkor kipróbálom :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 01, 2018 10:56 pm 
Lada szakértő

Ezt valaki magyarázza már el mire jó a visszafolyó ág?

Gyorsító működése odáig oké, hogy gázadásra a megnyomja a primer tengely a kart ami a membránnál benzint kezd el nyomni a gyorsító spricnin keresztül a torokba.
Közbe a szívószelepbe a golyó megakadályozza hogy az úszóház felé visszafolyjon a benzin, majd a membránt a rugó visszanyomja és a golyó felemelkedik, gyorsító szívja az üzemanyagot.

Na de ott az a visszafolyófúvóka amit a felette lévő csavarral lehet szabályozni, amit mindig tökig becsavarok :)

Ahogy kivettem ez az apróbb ingadozásokat ellensúlyozza, hogy kis elmozdulásnál ne a gyorsítón nyomja feleslegesen a benzint, hanem az úszóházba kerüljön vissza?
Illetve melegen leállítva a gyorsító is tud csöpögni megnehezítve az indítást, ha teljesen be van tekerve a visszafolyó csavarja?

Johnny Cash írta le elég jól a működést de hogy mi a megfelelő beszabályzás azt nem találtam sehol...

Tuning része se tiszta

"Tuningolásra, mégpedig a golyó feletti dugó kivételével és annak x mm-es rövidítésével, majd a megrövidített dugó visszahelyezésével több üzemanyagot kapunk a gyorsító szivattyú működésével és ezzel nagyobb gyorsító fúvóka méretet lehet használni (pl.: 0,50 mm), ezt a 70-es évek óta alkalmazzák a versenyre felkészített Zsigulikon, Ladákon, amelyeken gyári karburátor("mechanikus" és "ózon-vákuumos") volt felszerelve."

Eddig úgy tudtam a gyorsító nyom egyet és így is, úgy is ugyanannyi benzint küld, csak az a nem mindegy milyen gyorsan, ha nagyobb a gyorsító előbb kapja meg az adagot rövidebb idő alatt, ha kisebb akkor pedig hosszabb ideig nyomja a benzint a torokba.
Talán még a membránoknál is volt valami eltérés hogy a vastagabb szintén gyorsabb, a vékonyabb anyagú inkább elnyújtja a gyorsítást.

De mi köze ennek a dugó hosszúságához?
Így is úgy is ugyanannyi benzin kerül a gyorsító térbe, max ha kisebb lenne az ármérő amin be tudna jutni, kicsit tovább szívja, hisz a rugó nyomja a membránt...

Kép Kép

Remélem a hozzáértők helyre rakják a dolgokat ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 02, 2018 12:23 am 
Lada Baráti Kör tag

A visszafolyó ágnak elvileg az a szerepe ami le van oda írva. :)
Gyakorlatilag a hirtelen elmozdulásokat nem hinném hogy tudná kezelni. Ilyenkor a fúvóka is spriccel be egy kicsit.
Ha elég lassan nyomod a gázpedált és a visszafolyó ág jól működik akkor a gyorsító fúvókán nem fog benzin kerülni a torokba. (mert ilyenkor nem is kell)
A dugó rövidítésének annyi értelme lehet hogy a golyó jobban kinyitja a csatornát, ezáltal rövidebb idő alatt több benzin tud áramlani a membrán házba. :?
A membránok közt van sok különbség. Régebbi megöregedettek keményebbek, így hirtelen nagyobb nyomásra képesek, de rövidebb ideig.
Újabb után gyártottakból vannak gumisabbak amik jól nyúlnak, ezek hosszabb ideig képesek nyomni de viszonylag kevesebb nyomással.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 02, 2018 10:07 am 
Lada szakértő

Értem.

Tehát a visszafolyó ág ahogy le van írva a motor folyamatos üzemmódját tartja fenn.
Ez abba merül ki hogy hirtelen gázadás után a benzin gyorsítóba visszaáramlásakor nem veszi el a nyomást a membrán az úszóházból?

Hogy szokták ezt beszabályozni, van valami módszer?
Én ezt a csavart tökig be szoktam csavarni, bár szerintem akkor sincs teljesen zárva.
Ugyanis most szórakoztam egy mechanikus karbival, ahol el volt tömődve ez a fúvóka, annyira kicsi hogy egy drótkefe szála ment csak bele, tűhegy vastag volt...
Viszont amíg nem piszkáltam ki a koszt, nem is volt hajlandó működni a gyorsító.

Szerk:

Kipróbáltam, teljesen behajtva sincs a szelep zárva, ha pedig kicsit lazítok a csavaron, látszik hogy bugyborékol a csavar körül gyorsítózásnál

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 12:26 am 
Lada Baráti Kör tag

Az úszóházban nincs nyomás, vagyis van az ami éppen a levegő szűrő házban is (oda szellőzik).
Azért kell a visszafolyó hogy ne nyomjon feleslegesen is benzint a torokba a gyorsító fúvóka.
Amikor úgy gyorsítasz hogy szép lassan, egyenletesen nyomod be a gázt van elég ideje kialakulni akkora légáramlatnak ami magával rántja a benzint a fúvókákon keresztül. Ha nem lenne visszafolyó a gyorsító ilyenkor is csepegtetne be egy picit feleslegesen, ami tovább dúsítaná a keveréket.
Ha viszont hirtelen adsz gázt a gyorsan kinyíló pillangó szelep miatt a torokban hirtelen leesik a légáram sebessége. A lassabban áramló levegő nem tud magával rántani annyi benzint, így a keverék elszegényedik. A gyorsító azért van hogy ilyen esetben ezt a kieső benzin mennyiséget pótolja és a motor normálisan gyorsuljon, ne fulladozzon minden nagyobb gázadásnál.
Szerintem annak pont hogy teljesen betekerve kell lennie.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 10:10 am 
Lada szakértő

Köszi!

Valahogy sejtettem hogy így lehet.

Venturik között mi a különbség?

Vannak vékony 10,5-ös és vastag a 8-as falúak, van amelyikbe keresztbe egy rúd van, van amelyikbe nincs...
Primerbe szokott vastag, szekunderbe vékony, gondolom a egyes a alacsonyabb fordulaton biztosít jobb keverést a vékony falú meg magasnál

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 11:25 am 
Lada Baráti Kör tag

Hörömpö: A Gépkocsik Porlasztói
Flamisch Ottó:Gépkocsi Porlasztók, Befecskendező Szerkezetek
Régebbi harmadikos, negyedikes :Gépjármű Szerkezettan és Szerelési ismeretek tk
Ha tényleg érdekel próbálj szakirodalmat keresni mert így minden részegységgel órákat lehet (ne) eltölteni! A fizika könyvet kihagytam, mert mielőtt nekiugrik valaki a karbinak , a Venturi gáztörvénnyel, és a Közlekedő edényekre vonatkozó szabályokkal tisztában kell lenni (és még így is lesz homályos terület pl: statikus és dinamikus féklevegő fúvóka közti különbség)
A kérdésedre a válasz: Ha megfigyeled (általában) a primer torokban elhelyezett nagy Venturi kisebb mint a szekunderé (I. és II. torok hivatalos neve). Ez azért van mert az átmeneti rendszerből az üzemibe lépve lényegesen kisebb szívásteljesítménnyel dolgozik a motor ( úgy is mondhatjuk ,hogy kisebb a légnyelése) Ennek következménye ,hogy kisebb az áramlási sebesség! Az áramlási sebességgel fordítottan arányos a cső falára ható nyomás , még magyarabbul ha nincs áramlási sebesség akkor nincs nyomásesés. Ennek a következménye ,hogy a külső (légköri nyomás) kevesebb üzemanyagot képes benyomni. Ugye ezért hívjuk atmoszférikus motornak mert a töltést a légköri nyomás végzi az előre elkészített légritka térbe. Nos a Venturi ami egy félbe vágott csepp alak (ennél a legkisebb a turbulencia és az ellenállás) keresztmetszetet csökkent, van egy cső a torok, ebben áramlik a levegő, elhelyezünk benne egy szűkítőt (nagy Venturi) megnő az áramlási sebesség és légritkulás jön létre de ez még "nem az igazi" ezért beiktatunk egy második gázáramlás gyorsítót a "kis Venturit"! Megkeressük a kis Venturin azt a pontot ahol a legnagyobb az áramlási sebesség és ott vezetjük be a benzin csatornát! Az itt jelentkező légritkulás kiemeli a benzint az úszóházból és a beáramló levegővel keveredve a mociba juttatja egy szabályzón keresztül.Ha a kis Venturi szűkebb keresztmetszetű akkor alul egyenletesebb lesz a keverék képzés a megnövekedett áramlási sebesség miatt és ha a belépő benzint egy hengernek ütköztetem akkor még jobban elporlasztva közelítek a homogén üzemanyag felé (sohasem lesz ilyen) viszont ellenállásba ütközve bizonyos fordulatszám után a motor töltése ,gyengébb lesz ,de alul minél "rücskösebb" a szívósor minél több akadályba ütközik az áramló közeg annál jobban elporlasztódik és ez egyenletesebb égést eredményez!Értelem szerűen ,ha megnő a fordulat és 60 kg alatt aknadeszkát kell magunkra kötni ,hogy ne rántson be a moci a karbin keresztül ott már elhelyezhetünk nagyobb keresztmetszetű Venturikat ,hiszen egyrészt megnőtt az áramlási sebesség másrészt itt a teljesítmény a lényeg (normál üzemi tartományban általában csak az első torok dolgozik ) Kb ennyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 7:04 pm 
Lada szakértő

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 8:38 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nincs mit én is kérdezek ,ha villanyról van szó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 9:28 pm 
Lada szakértő

Azért sokkal egyszerűbb mint kiolvasni 3 könyvet ;)
Na meg így ahogy leírtad meg is értettem

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 14, 2018 8:37 am 
Új fórum tag

Sziasztok!

Lehet korábbi fórum kérdés volt és elnézést kérek ha igen. :(
Adott 1500-as 2107-esem, 2107-1107010-20 típusjelzésű karburátorral. Sajnos nagyon ramaty állapotban van, abszolút cserére érett.
Sikerült beszerezni egy 2107-1107010 típusú karbit. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy feltehetem egy-az egyben? Ha igen okoz-e bármi féle teljesítmény csökkenést, egyéb szerelési műveletet.

Válaszotokat előre is Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 14, 2018 2:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

Tök ugyan az a kettő.

Max az egyiken van mikrokapcsoló a másikon nincs, de áttehető 2 csavarral.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 15, 2018 6:54 am 
Új fórum tag

Köszönöm az infót! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 20, 2018 10:17 am 
Új fórum tag

Szervusztok!

Remélem jó helyre írok. Kaptam a garázsszomszédomtól egy ilyet. Megmondom őszintén nem tudom mi ez pontosan vagy mi a neve. Azt hallottam skoda karbi alatt szokott lenni. Ladára ezt érdemes feltenni? Esetleg mi a szerepe pontosan. Válaszokat előre is köszönöm.

Kép
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 20, 2018 6:26 pm 
Lada szakértő

Régi fogyasztáscsökkentő csoda, légörvényt hoz létre, jobb keverés stb...
Sokat szűkít, nem hiszem hogy ér valamit.

Van nekem is, de csak mint Lada ereklyét tartogatom :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 21, 2018 6:24 am 
Új fórum tag

Köszönöm a választ. Akkor lehet én se rakom be. Csak érdekelt volna valaki kipróbálta-e. Vagy pontosan hova kell rakni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 21, 2018 6:56 am 
Lada Baráti Kör tag

A karburátor és a szívócsonk közé való, de ha fizetnének akkor se tenném be. Úgy hülyeség ahogy van :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 03, 2018 1:01 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

Az alábbit tapasztaltam a tegnapi nap (és mai nap is): az alapjáratom eddig nagyon szépen, 8-900fordulat között mozgott. Tegnapi nap, egy hosszabb út után felugrott 1500-ra és azóta úgy is megy.
Sajnos nem sok időm volt, de tegnap megnéztem a karbit hátha a szívató lapátja lehet ludas. De nem, nyíl egyenesen áll (függőlegesen) és nem is mozog.
Szerintetek mi okozhatta ezt a hirtelen ugrást.
Infóként:
2107-em van --> 2107-1107010-20 karbi van fent
Március elején cseréltem megszakítós gyújtást, komplett HALL-osra. Akkor szépen beállítottuk a gyújtást stroboszkóppal és azóta szépen működött minden.
Lehet van egy kis manó a kocsiban ami állítgat össze vissza mindent :twisted: :D :D
Nem akarok felesleges állítgatni alapjáratot, ha más okozza a problémát.

Segítségeteket előre is Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 03, 2018 2:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

Helló!

Strobival leellenőrizném a gyújtást, hogy ugyan ott van-e ahová állítottátok. Ha az ok, akkor a karbi lesz a ludas. Esetleg az alapjárati csavaron kopott az O-gyűrű és a rázkódástól kitekeredik a csavar.

Így elsőre ezekkel kezdeném.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 03, 2018 6:03 pm 
Új fórum tag

Rendben.

Köszönöm az infót.
Sajnos hétvégén lesz több időm rá. Addig nem is megyek vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2018 2:41 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már hasonlóval. Nemrég felújítottam a karbit(sima 07-es takarékelektronikás vákuumos), minden síkbacsiszolva, kifújva, átmosva, új tömítések, új o-gyűrűk, úszószint beállítás stb. De sajnos ennek ellenére sem tudok normális alapjáratot állítani. A mennyiségcsavarra szinte nem is reagál, az alapjáratom nagyjából 500 és 700 között mozog(minimálisan vándorol, a fordulatszámmérőn elég jól lekövethető). Ha a szívatót minimálisan ráhúzom rögtön felugrik olyan 1200-1500-ra, gondoltam falsot szívhat valahol, de hidegindítóval körbefújkáltam és nem éreztem semmilyen változást rajta. Ami még érdekes, hogy magasabb fordulaton, amikor a 2. torok nyit egész jól megy már, egyenletesen gyorsul, nincs lyuk, alatta viszont elég zavaró a torpanás közétájt. Illetve amit még észrevettem, hogy melegen szinte csak padlógázra hajlandó beindulni...
Van esetleg valami ötletetek, merre lehet a hiba? Még mindig el lenne dugulva az alapjárati rendszer?

Köszönöm előre is!

Üdv:
Dávid

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2018 3:47 pm 
Lada Baráti Kör tag

Alapjárati fúvókát kivéve belenézve, nincs elkopva a karbiban a kúp?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 08, 2018 6:50 am 
Új fórum tag

Szia!

Nincsen elkopva, egyébként alapjában véve nem egy agyongyötört karbi szerencsére. Pillangók sem lógnak, nagyon úgy néz ki, hogy én szedtem szét először. Bár hozzáteszem, a probléma már előtte is megvolt, csak akkor még a második torok pillangója is le volt tapadva. Most legalább magasabb fordulaton megy:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 6:42 am 
Új fórum tag

ladarevolution írta:
Helló!

Strobival leellenőrizném a gyújtást, hogy ugyan ott van-e ahová állítottátok. Ha az ok, akkor a karbi lesz a ludas. Esetleg az alapjárati csavaron kopott az O-gyűrű és a rázkódástól kitekeredik a csavar.

Így elsőre ezekkel kezdeném.

Sziasztok!

"ladarevolution": A gyújtást megnéztük, az rendben volt (még a régi karbival 2107-1107010-20). Közben viszont lecseréltem a karburátoromat egy 2107-1107010-re (már idejét múlta). Szépen kitakarítottam, új tömítésekkel a korábbi szerzeményt. Megjegyzem egy elég normális, nem lestrapált karburátort sikerült vennem. A lényeg hogy felraktam, beállítottam (a honlapon leírtak szerint). Az alapjáratom nagyon ingadozik (~500-1100 között) és nem ütem szerűen és nem mindig, üzemmeleg állapotban . A mai nap reggel munkába menet, szívatóval indítva 2000 fordulat felett szépen jár a motor, ha nyomtam befele a szívatót alacsony fordulaton nagyon ingadozott. Menet közben már üzem meleg motornál kuplung be a motor leáll. Gyors alapj. fúvóka ki, takarítás, majd indul-->menet majd megint alapjáratnál leáll. Ahogy beálltam a parkolóban már nem állt le, de nagyon alacsony fordulaton dadogott az autó. Alacsony fordulaton erőtlennek éreztem a kocsit.

Valamit anno elronthattam karbi takarítás vagy felrakás, beállítás közben? Eltömődhetett valami?

Nem akarom szerelőhöz vinni mert egyrészt nem sok időm van, aki van az túl messze van és az is el van havazva mindig.
Napi szinten használom az autót, nagyon szeretem a kis vasat csak olykor már az idegbaj kerülget. :(
Válaszod, válaszotokat előre is Köszönöm!

Üdv.:

Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 6:54 am 
Lada kedvelő

Esetleg ha a fékrásegítőnél szív falsot? Azt nem mutatja ki a féktisztítós fújkálás. Alapjárati elektronika háza táján minden rendben? Fixre kötve a csövet is ezt csinálja?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 7:32 am 
Új fórum tag

Az elsőt megnézem, ha otthon leszek. Ez okozhat ilyen problémát?
Fixre van kötve, egyenlőre nem kötöttem a takarék rendszerre.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 7485 hozzászólás ]  Oldal Előző 1146 147 148 149 150

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti