Pontos idő: szer. szept. 18, 2019 10:18 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4572 hozzászólás ]  Oldal Előző 188 89 90 91 92
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autóvillamosság
HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2018 1:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

Réz, mind a kettő.

Időm még nem volt foglalkozni vele, de amit arato írt azt majd kipróbálom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2018 6:40 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!
A 112-esben gondok voltak a gyújtással, cseréltem trafót, kábelt, gyertyákat, és még a generátorban a fesszabáylzót. Most szépen jár a motor. De a biztosítéktáblán az index reléje folyamatosan kattog alapjáraton(nincs bekapcsolva az index, sem az elakadás jelző). Még lehet valami elektromos hiba?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2018 4:29 pm 
Fórum tag

Hello!
Újabb bosszantó hiba van. 2106
Indítás után 1-2 perccel elkezd világítani a töltést jelző lámpa a műszerfalon. Töltés viszont van, van a gyári óra helyén egy VST-7024V nevű mindenes.
Ez mutatja, hogy ha jár a motor, akkor 14.5-15V van, ha áll, akkor 12. Viszont a lámpa világít járó motornál.
Villamossági szerelő azt mondta, amig a műszer mutatja a voltokat ahogy azoknak lenniük kell, addig nem kell vele foglalkozni.
De azért ez így nem megoldás.
Relé volt már cserélve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2018 6:06 pm 
Lada szakértő

15 Volt már nagyon sok, a 12 V pedig kevés... az a 25 %-os töltöttségi szint.
Normális multiméterrel kellene kimérni pontosan!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2018 7:00 pm 
Fórum tag

A 15 az járó motor, és semmi nincs felkapcsolva. Ha lámpa megy, akkor 14.5 és alá megy kicsivel.
A 12 pedig álló motor, és szintén semmi nem megy.
De lemérem multiméterrel is.
Akkor viszont auért világíthat, mert sok a töltés menet közben?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 30, 2018 11:03 am 
Lada szakértő

Akku hosszabb állás után is indít?

Ha valóban 15 Voltal tölt akkor az akkunak is leállítva majd 13 Voltokat kellene produkálnia.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 01, 2018 10:56 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az akkumulátor kapocs feszültsége új aksinál általában 12,7V
Nyilván a multiméternek lehet hinni nem az ilyen beépíthető műszereknek, rá kell mérni álló motornál (hosszabb állás után) járó motornál terhelés nélkül és terheléssel is. Nekem is volt VST az óra helyén, nem olyan rossz de azért pár tizedet tévedhet.
Lámpa világítása lehet más okokból is, de csak akkor világít ha nincs töltés.
Abból hogy relét írtál gondolom ez a generátorod van. Vagy esetleg G221?
Ezeknél lehet olyan hiba hogy a csillagponti kivezetés/csati/kábel valahol szakadt vagy oxidálódott ezért a töltés jelző relé nem húz meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 3:46 pm 
Fórum tag

Nem sikerült még mérni.
221-es generátor van benne. Megnézem amint tudom a csatlakozót, és a vezetéket.
Némi korrózió van rajta azt tudom, mert pont fölötte van a víz elosztó része, nem tudom mi az pontosan, nem jut eszembe, és onnan nagyon ritkán kap pár cseppet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2018 6:13 pm 
Lada szakértő

221 külső fesz szabályzós

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 5:36 pm 
Fórum tag

Egy biztosíték nem vezetett tökéletesen, ezért volt a túltöltés.
Illetve a töltés relé sem volt jó, valami olcsó vacak volt, ezért világított a lámpa folyamatosan, gyújtáskor pedig ezért nem világított.
Úgy látom nem éri meg itthon alkatrészt venni hozzá, azt a relét itthon vettük....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 17, 2018 10:07 pm 
Lada Baráti Kör tag

Kulso fesszabbol van Mobiletron. Mobiletron honlapjan van katalogus a cikkszam miatt. Belso fesszabosnal meg kell venni egy.Bosch szabalyzot, leforrasztani a fesszabot majd atforrasztania a Lada kefetartora. Problema letudva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2018 2:28 pm 
Lada szakértő

Sziasztok

Van egy VW AG 047 903 017 tipikus generátor,skoda fábia 1,4mpi röl származik, ezt szeretném félteni a Ladára.
3 csatlakozási pont van rajta B+ , L , és DFM, nem tudja véletlen valaki a bekötését?

http://www.vrakoviste-skoda.com/cms-app/001/190/385/main/images/1280x960x0/000/001/591/047903017-40-70a-1590813.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 23, 2018 7:52 pm 
Lada kedvelő

Helo.
B+ akku plusz, L a töltéslámpán keresztül gyújtás + (15), DFM et sehova nem kell kötni. Eredeti helyén az ecura ment, pwm jelet ad, terhelési információt szállít az alapjárat szabályzásához.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 05, 2018 2:50 pm 
Lada kedvelő

Szevasztok!

Samarám hűtőventillátora leállt, tegnap csúnyán felforrt a hűtőfolyadékom. Már voltak vele korábban is gondok, és valószínű, hogy a biztosítótáblán, a kijövő oldalon van gond. Ezt majd megnézem, de csak ha lesz időm, mert nem néz ki egyszerűnek. Most viszont nagyon nagyon használnom kell a kocsit, mert épp költözünk (illetve költöznénk, ha nem lenne ez a probléma). Gyors megoldásként az akkumulátorsaruktól vezetnék el 12 voltot és testet a ventillátorhoz.
Első kérdés: az akksi negatív pólusát használhatom testként? Van rajta van egy kiálló lemez, talán pont erre a célra. Közbeiktatnék egy 8 amperes lengőbiztosítékot és egy kapcsolót (az utóbbi talán nem olyan fontos, mert a negatív pólusról le lehetne húzni a sarut.
A második kérdésem: megfelel a célnak, ha összenyomható csatlakozójú sarukat és lengőbiztosítékot (illetve esetleg kapcsolót is) veszek, vagy mindenképpen forrasztani kellene? Ez utóbbit nem tudok, és felszerelésem sincs hozzá. Talán a boltban megcsinálnák, de nem tudom, nem ismerem őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 06, 2018 8:21 pm 
Lada Baráti Kör tag

A 8A-es biztositek keves. Gyarilag is 16A. Amugy a 2103-as tipusban gyarilag sincs bevezetve a biztositek tablaba hanem egy kulon vezeteken lengo biztositekon talalhato. De van a korben egy rele is. Nem biztos, hogy a bizositek tablaban van a baj. A ventilator kapcsolo is boven meghalhat. Igy jartam en is nemreg. En inkabb levennem a 2 sarut a hogombarol es rovidre zarnam. Ha a venti elindul akkor a hogombad rossz. Ha nem akkor biztositekot ellenoriz. Ha 8A-es van benne akkor egy 16A-essel helyettesiteni mert ki van egve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 11, 2019 8:29 am 
Új fórum tag

Szisztok!

2108-as gépem van. A minap olyat tapasztaltam, hogy parkolóból indulás után egyszer csak elszállt volna a töltés a műszerfal szerint. Aztán lassan leállt az összes kijelzés, kivéve a fogyasztásmérő. nem mertem leállni, egyből haza mentem. Otthon azt találtam, hogy kiégett az irányjelző biztosítéka (világítások voltak, és az aksira rámérve az is rendben volt töltéssel együtt). No, gondoltam, megoldva, kicseréltem a 8A-es biztosítkot. Egyből útnak indultam, mert kellett, és minden ok, aztán, amikor parkolás után újra indultam, nem tudom megmondani, hogy egyből-e, de félpercen belül ismét lehalt, index és műszerfal kijelzések nélkül mentem hazáig. Újra csak azt látom, hogy kiment a biztosíték.
Mindkét esetben hátramenetet kellett használnom a parkolásból kiálláshoz,
Átnéztem a hátsó lámpákban a tolató izzókat, azok rendben vannak, igaz csak a jobb hátsó szokott világítani.
Azóta kísérletezgettem vele, és egyértelműen akkor megy ki a bizti, ha hátramenetbe kell tennem a sebváltót.
Szóval, nem tudom, mi lehet, ami terheli egyben az index biztosítékon keresztül a rendszert. Megköszönnék minden segítő ötletet!
Zsolt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 17, 2019 9:24 pm 
Új fórum tag

... úgy tűnik, a tolatókapcsoló volt a bűnös.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2019 11:12 am 
Új fórum tag

Üdv. Mindenkinek!
Adott egy 73-as zsiguli aminek a tegnapi nap folyamán elszállt az irányjelzője, a bal hátsó lámpája és a jobb első távolságija. Egyből biztosítékcserére gyanakodtam de nem tudtam, hogy melyik a ludas. Google nekem is a jó barátom így megnéztem. Megpróbáltam kicserélni a 8. és 9-et de semmi. Az is lehet, hogy rossz biztosítékra próbáltam. Kérdéseim: 1. Amire az előírás 8A-t ír oda rakhatok nagyobbat? 2. Ha nem a bizti a baja akkor miiiiii? Segítsetek :-)
Köszönöm, szép napot Gábor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2019 8:05 pm 
Lada szakértő

Zsiguliba egyedül az első biztosíték 16 Amperes a többi 8 A, ha nagyobbat raksz, vagy csak áthidalod "szakszerűen" egy csavarral akkor pont nem ér semmit a bizti tábla, így bármi leéghet...
Ha épp nincs kéznél ideiglenesen 8 A, akkor még elmegy egy nagyobb is, de ahova 8 A kell, oda ne rakj nagyobbat, kapsz bármelyik autósboltba, benzinkúton, Tescóba...
Ha kiégett annak oka volt!

Irányjelzőért a 9. bizti felel, de ha az égett ki akkor a műszerfal ellenőrző lámpák se működnek!

Bal hátsó lámpa 8. bizti, ehhez is több dolog tartozik, jobb első lámpa, jobb rendszám világítás, motortér és szivargyújtó világítása

Jobb első fényszóró távolsági fénye 4. bizti

Hogy mi a baj... először ellenőrizd a biztosítékokat, mérd ki vagy próbalámpával ellenőrizd hogy hol tűnik el a feszültség, végig kell bogarászni.
Jobb ötletem nincs

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 06, 2019 6:07 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

A biztosíték a VEZETÉKET VÉDI.
Ha nem megfelelő méretűt teszel be, a vezeték a saját leégése árán is megvédi a biztosítékot.
Mindenki döntse el, mi az olcsóbb :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 12:51 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!
Meg lett az irányjelzős problémám oka - villogó relé csere a műszerfal mögött. A lámpám meg egy vezeték érintkezése miatt döntött a sötétség mellett. De most meg nem akar megmozdulni a vízhőfok mutatóm :( A biztosítékokat kicseréltem a gyári előírás szerintiekre, azok elméletileg jók. A műszerfalon minden világít aminek menet közben világítani kell, de a mutató az nem mozdul. Ötlet valakinek?

Köszi a segítséget :-)
Üdv.:
Gábor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 4:38 pm 
Lada szakértő

Ellenőrizd le hogy a jeladón nem e laza a saru vagy nincs elszennyeződve és azért nincs kontakt

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4572 hozzászólás ]  Oldal Előző 188 89 90 91 92

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti