Pontos idő: vas. aug. 25, 2019 3:35 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4572 hozzászólás ]  Oldal Előző 188 89 90 91 92 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autóvillamosság
HozzászólásElküldve: kedd júl. 04, 2017 7:33 pm 
Új fórum tag

Üdv,

Ha (2105) féklámpájának a vezetékét és a ködlámpának a vezetékét megcserélem, ami arra a gagyi csatlakozóra megy akkor fékezéskor az eredetileg ködlámpaként működő izzó fog világítani? Ha pedig ködlámpát kapcsolok akkor a féklámpa helyén fog világítani az izzó? Ebből lehet bármi gond?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 04, 2017 8:17 pm 
Lada kedvelő

Úgy fog működni igen, csak ezzel az a gond, hogy aki mögötted jön annak kisüti a szemét a ködlámpába átkötött féklámpa, még ha csak pár másodpercre is, mert a ködlámpa izzójának foglalata körül foncsorozás van. Miközben a féklámpa és a többi izzó körül nincs semmiféle foncsor, vagy tükör, ezért azok nem is vakítanak annyira, mint a ködlámpa.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 6:43 pm 
Fórum tag

Sziasztok,

nagy problémám van, gyors segítséget kérek.
Most ment el a világítás, reggel mennék dolgozóba.

Amit sikerült kiderítenem multiméterrel:
1. kapcsoló kapcsol rendesen
2. kapcsolóba eljut a 12 V
3. relé jó, de nem kattan (átraktam hátsó ablak fűtéséhez tartozót, de azzal sem megy, pedig az ablakfűtés üzemel)
4. A relé egyik lábán (bekapcsolt világításnál) van 12V

Amire gondoltam, a kapcsoló és a relé között lehet baj.
Hogyan lehetne rövidre zárni a relét, úgy, mint a kürtnél egy lemezzel.
Mely lábakat kell összezárni?
30 - 87 vagy 85 - 86 vagy egyéb??

Válaszokat előre is köszönöm!

szerk.: 2105

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 7:26 pm 
Lada kedvelő

A relé két lábára kap +12 voltot, ha a kapcsoló is be van kapcsolva. Ha úgymond világítás kikapcsolt állapotban van, akkor csak egyik lábán van +12 volt (ez úgymond fix), a másik +12 volt pedig a "jel" ami a világításkapcsolótól jön, de csak akkor ha az bekapcsolt állásában van.
A kapcsolótól a 86-os lábára kapja a "jel" +12 voltot, valamint a 85-ös lábra negatívat. Természetesen ha nem fordítva van bekötve ez a két láb.
Ha relé nem kattan akkor azt nézném meg, hogy a 86-os lábra kap-e jel pozitívat a kapcsolótól. Ha igen akkor ellenőrizd le, hogy 85-ös lábra kap-e negatívat. Ez a két probléma lehet, hogy a reléd nem húz be.
Az egyszerűbbik megoldás az amire te is gondoltál, hogy a 30-as és a 87-es pontokat összekötöd.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:40 pm 
Fórum tag

Hálás köszönet!

A probléma 50 %-ra csökkent, azaz a 30-87 összekötés által az első lámpák világítanak, a hátsók nem.

Erre is lenne egy trükköd? :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 10:04 am 
Lada kedvelő

Bocsánat, hogy most tudtam csak válaszolni.

Biztos, hogy jól működik a kapcsoló? Ismerősömnek volt olyan, hogy a kapcsoló adta fel a harcot, szintúgy 2105-öse van. Neki háromállású volt, 1-es állásban hátul volt világítás, meg talán elöl is a helyzetjelzők, 2-es állásban viszont se tompított, se helyzetjelzők. Még az lehet, hogy ha a régi hengeres biztosítéktáblád van, akkor abba tűnik el az áram.
Lehet nem sok köze lesz hozzá, de ha bajuszkapcsolón fel-le váltogatsz reflektor és tompított között, akkor a reflektor az világít? És csak szimplán a fénykürt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 11:12 am 
Fórum tag

Semmi gond, mert reggel rápróbáltam és tökéletesen működött minden.. :?
A kapcsolót a multiméter szakadásvizsgálójával ellenőriztem és jó (alig pár évesek a kapcsolóim) de vezetékkel is rövidre zártam a lábakat próbaképpen. A bizt. tábla hengeres ugyan, de majdnem új az is.

Ezért nem bírom elvinni autóvillanyászhoz sem, mert hajnalban hiába rángattam a csatlakozókat (a bizt.tábla alján és oldalán) valamint a vezetékeket, nem tudtam előállítani a hibát.

Gondolom majd mikor este megyek haza ismét megszivat, de akkor már minden műhely zárva lesz. :cry:
Be van készítve a relépótló lemez, ha baj lenne, hátul meg majd féklámpázok, ha utolér valaki, bár itt az alföldön nem nagy a mozgás, valahogy hazaosonok a kertek alatt.

szerk. bajuszt meg a fénykürtöt kipróbálom, amit ismét előjön a hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 28, 2017 4:54 pm 
Fórum tag

Nekem is valami hasonló hibám van 21061ben. 3állású bajuszkapcsoló, 1es állásban néha van helyzetjelző néha nincs(tompított sosincs) 2esben(refi) ég 3 lámpa +2 helyzetjelző. Vettem használt másik bajuszkapcsolót, relét. Kormány le,bajuszkapcsoló le,másik vissza, műszerfal kipattint, csatik összedugása után 2es(refi) állásban mind a 4 lámpa+2 helyzetjelző világít, 1esben néha van helyzetjelző néha nincs(1 lámpa se ég).Relé mindegy melyik van bent a régi vagy az új.(a hoszabbik relét kaptam asszem 702-es) Keresem a kontakt hibát majd a műszerfalon elalszik a világítás visszajelző(zöld,kék) is.:S Majd 2es állásban csak 3 lámpa ég néha-néha helyzetjelző. Próbáltam 2 állású kapcsolót rövidre zárni(ha mozgattam néha volt helyzetjelző, néha nem), de valahogy nem volt jó... Valakinek valami 5let hogy hol lehet a baj, hol keressem, a kábelkorbács melyik kötegén, vagy bármi egyéb? A kocsiban van olyan, ha kiveszem a kulcsot vagy leveszem a gyújtást és ég a lámpa vagy csak a 2 állású kapcsolót 1-ben van de a bajuszkapcsoló bárhol van akkor sípol, hogy rajtamaradt a két állású kapcsolón az áram. Emelett van még benne utánfutó lámpairányító izébizé(Blink volt asszem ráírva). Sokat segítenétek 5letekkel:S így csak nappal futó autóm van :S Esetleg valakinek használható bekötési rajza? vagy jók ezek: https://www.google.hu/search?q=21061+bek%C3%B6t%C3%A9si+rajz&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjypY35y-HXAhWIVxoKHRk9C-wQ_AUICigB&biw=1024&bih=637#imgrc=duXO0z2hEIeUEM:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 28, 2017 10:44 pm 
Fórum tag

Sovány vigasz, de holnapra van időpontom a szervizbe. Ha elkészült referálok, hátha segít...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 28, 2017 11:06 pm 
Fórum tag

Elfogadom, köszönöm! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 11:36 am 
Lada Baráti Kör tag

Kocka lada biztosíték tábla is lehet a ludas!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 1:43 pm 
Fórum tag

És azzal mit lehet kezdeni? :D Vagy az hogy lehet a ludas? Olvastam előtte a hozzászólásokban, hogy valahol eltűnik benne az áram, no de hol? Ha jobban visszaemlékszem, volt egy nap amikor találtam 1 kiégett biztosítékot kicseréltem és ahogy betettem egyből elolvadt a másik is, beletettem 1el nagyobbat, azóta semmi gond. okozhatta ez a lámpa anomáliát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 5:40 pm 
Lada Baráti Kör tag

A biztositek dobozba meg van, hogy hova milyen erossegu biztositek valo. Ha kivagja akkor ott baj van. A nagyobb biztositek miatt vagy a kabel fog elolvadni vagy a biztositek doboz olvad meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 30, 2017 12:21 am 
Lada Baráti Kör tag

Sajnos sokan nem látják be a veszélyét az ilyen dolgoknak. :(
Nyilván a nagyobb biztosíték nem akkora áramnál fog kiolvadni mint a kisebb, ezzel túl lehet terhelni az adott áramkör elemeit.
Ennél már csak az a rosszabb mikor egy darab csavar, pénzérme vagy egy vastag dróttal patkolt biztosíték van benne. Olyankor jobb esetben a biztosíték táblában ég el a szál. Rossz esetben elolvad valahol a kábel aztán kiég az autó.
Cikk alapján lehet javítani: http://zsiguli.hu/cikk/183

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 30, 2017 7:59 pm 
Fórum tag

Tervezem átnézni és mindenhova az eredetit tenni. Talán meg lesz így a hiba oka is... Meg holnap kimérjük műszerrel merre lehet a hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2017 1:02 am 
Lada Baráti Kör tag

Ha mindig ugyan az ég ki meg kell nézni hogy mi működik arról az áramkörről. Így le lehet szűkíteni a kört.
Az is lehet hogy csak nem jó izzók vannak betéve valahova, vagy plusz dolgokat raktak valamelyik áramkörre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2017 7:42 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mondjuk nalam is ritka mar a gyari erossegu biztositek, van 30A-es is, meg 10 helyett a duplaja. De ezek mar at vannak vezetekezve joval vastagabbra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 03, 2017 9:55 pm 
Lada Baráti Kör tag

nezlok írta:
Nekem is valami hasonló hibám van 21061ben. 3állású bajuszkapcsoló, 1es állásban néha van helyzetjelző néha nincs(tompított sosincs) 2esben(refi) ég 3 lámpa +2 helyzetjelző. Vettem használt másik bajuszkapcsolót, relét. Kormány le,bajuszkapcsoló le,másik vissza, műszerfal kipattint, csatik összedugása után 2es(refi) állásban mind a 4 lámpa+2 helyzetjelző világít, 1esben néha van helyzetjelző néha nincs(1 lámpa se ég).Relé mindegy melyik van bent a régi vagy az új.(a hoszabbik relét kaptam asszem 702-es) Keresem a kontakt hibát majd a műszerfalon elalszik a világítás visszajelző(zöld,kék) is.:S Majd 2es állásban csak 3 lámpa ég néha-néha helyzetjelző. :[/url]

Ha jól tudom a bajusz kapcsoló 3 állása 06/61-nél felső helyzetjelző, középső(alap állás) a tompított+ helyzetjelző, és az alsó a refi amikor mind a négy világít +helyzetjelző. Ha középső állásban nincs tompított valószínű, hogy kiolvadt az érintkező a bajusz kapcsolóban(jártam már így). Ha bármelyik állásban világít bármi ami oda való, akkor nagy valószínűséggel valami test hiba lesz, meg kell minden fogyasztónál tisztítani, húzni, majd lefeteni. A legjobb szépen multiméterrel kiméregetni a kötéseket csatikat van e fesz ott ahol kell. Tapasztalatom szerint a duplalámpás elektromos rendszere elég stabil, de karbantartást néha igényel. Ez a rajz jó: http://i54.tinypic.com/2h3qvly.jpg
A kockalámpás elektromos doboza szívesen nyeli el a delejt. Ki kell venni a belsejét a forrasztásokat átforrasztani, a csatlakozókat megtisztítani.

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 04, 2017 1:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

Dupla korlampassal nincsenek bajok. Max a sarvedon levo jelzo szokott berohadni. Ha van muanyag dob neg az se. Ha a regi hengeres biztositek doboz van. Neha le kell venni es a hatuljat atfujni wd-vel. Ha valami nem megy az inkabb alkatresz hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 18, 2017 3:47 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

Kedvenc Ladám (2104) szórakoztat az év vége fele. :mrgreen: Kétszer már megállt alattam 1 hónap alatt (AC és gyújtás elosztófedél törés).
A fenti problémák orvosolva lettek.

Viszont most az a tünet (több is van), hogy:
1. Hol volt, hol nincs fűtőmotorom. Vagyis nem működik, hiába kapcsolom. Volt hogy visszajött rövid időre.
2. Nincs hátsó ablaktörlőm sem, meg ablakfűtésem (tolató lámpa már régóta nem akar menni). Volt hogy visszajött rövid időre. Ez meg az 1-es pont egyszerre jelentkezett.
3. És ez a legbosszantóbb! A gyújtás néha megmakacsolja magát és nem indul az autó.
Tehát:
a) gyújtás ráad (világít a töltés és az olajnyomás lámpa), majd kulcs tovább fordít. Autó nem indul.
b) gyújtás újra ráad (világít a töltés és az olajnyomás lámpa), majd kulcs tovább fordít. Autó indul!
És ezt random adja elő! Van hogy 8x próbálkozom a kulcs elfordításával és nem indít. Ha megtolom az autót, de fokozatban nem röffen be a motor és utána indítózom, akkor eddig elindult.

Az akkumulátor új (1 hónapos), a generátor új (kb nyáron lett betéve), a gyújtáskapcsolóban lévő betét cserélve lett (3-as pont miatt). A gyújtáshoz menő relé cserélve újra (ez van a kocsiszekrényhez csavarozva külön a biztitáblától).

Az 1-2 pontban említettek után nem sokkal az 1-es biztosítékom is elszáll, ahogy a gyújtást ráadom. Nekem a régi tábla van még betéve.
Legújabb tünet az első ablaktörlő lapát megállása. Indul és megy egy ideig, majd random megáll.

Kérdés:
- Leginkább a gyújtásproblémára kellene valami megoldás. Lehet, hogy az indítómotor szórakozik?
- 1-es bizti elfüstöléséhez annyit, hogy lekötöttem a hátsó fogyasztókat, meg a fűtőmotort kicseréltem. A gond továbbra is áll.
- Vagy az egészért a biztosítéktábla okolandó?
Kissé tanácstalan vagyok :)

Köszi!
A.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 18, 2017 9:43 pm 
Lada szakértő

Az 1 es bizti, biztosan szivat... A gyújtás és az önindító behúzó relé nincs biztosítva, itt kontakthibát fogsz keresni...A műszer csak szivat, próbalámpával keresd a kapcsolási rajz alapján.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 19, 2017 1:22 am 
Lada Baráti Kör tag

Egyes biztosíték biztos olvastad már mit véd. (http://zsiguli.hu/cikk/183)
Ezeket az áramköröket kellene kibogarászni. Előfordulhat hogy valahol testhez ér a vezeték mert leesett egy saru, vagy kidörzsölődött valahol, vagy hozzáér a kipufogóhoz és leégett róla a szigetelés.
Fűtőmotor kapcsolója szokott nekem rosszalkodni, ha időnként működik akkor biztos kontakt hibás valahol.
Önindító szokott sajnos különféle dolgokat produkálni. Ha mondjuk kattan egyet de nem teker akkor többnyire a behúzó tekercs nem zárja az áramkört, vagy a szénkeféi koptak el. Ha üresben teker akkor bendix vagy a behúzó mechanikája a hibás. Saruja is le tud esni, eltud törni, kipufogó csonkhoz hozzá tud érni elégni rajt a szigetelés és zárlatot okoz.
Ablaktörlő megállása rossz helyen lehet a végállás hibája (bent van az ablaktörlő motorban) vagy az ablaktörlő reléjé.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2017 9:02 pm 
Lada Baráti Kör tag

A motornak is adj egy plussz testelest mert akkor is. szarakszik az inditas ha alul berohad a motor testelese. Ujjnyi vastag szigetelt rez drotot.saruzz fel es egyik veget a motor.valamelyik csavarjara a masikat pedig az akku testelesehez kosd.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2018 10:50 pm 
Lada szakértő

Üdv!
05 vagy 07 hez lehet valahol kapni komplett akkutartó tálcát vagy ez tabu ? Nézelödtem de csak magát a tálcát találtam 01 hez . Sajna az enyém elrohadt így lefúrtam az egészet .
Végmegoldásként ha nem lehet megoldani elől akkor hátra tenném az akkut viszont nem tudom ez a része hogyan működik, érdemes-e ,mit kell hozzá beszereznem hogyan oldjam meg a bekötést?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2018 9:52 pm 
Lada Baráti Kör tag

Annyi plussz kabel kell.hozza amennyivel elersz a csomagtartoig. Jo vastag legyen. Kb ennyi. Legalabb hozzafersz rendesen a generatorhoz, vizpumpahoz, termosztathoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 11, 2018 8:54 pm 
Lada kedvelő

BMW akksikábel. pl e39 abban hátul az akku

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 12, 2018 9:59 pm 
Lada szakértő

Féklámpa kapcsoló hogy van helyesen beállítva?

Kapcsoló végén lévő műanyag ütközővel lehet beállítani hogy a pedál tolórúdja épp érintse a dugattyút?
Itt lehet 3-5 mm holtjáték a pedál mozgásában?

Nálam nagyon lazán tekerhető ez a műanyag csavar, de ha teljesen rácsavarom akkor meg sokat kell nyomni a pedált hogy kapcsolja a féklámpákat.
Itt ugye 7-10 mm-t mozdulhat a pedál mire zár a kapcsoló?

Ez a kétféle holtjáték megzavart...

Kép
Kép
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 04, 2018 5:35 pm 
Fórum tag

Hello!

2106-osunk most azt csinálja, hogy lámpa lekapcsolva, kulcs kivéve. Műszerfal nem is világít, de a külső lámpák igen. Még akkor is, ha a kapcsolót lehúzzuk. Ha felkapcsoljuk a lápát, akkor felkapcsol a műszerfal is. Lekapcsolásnál lekapcsol, de kívül minden égve marad. Lett valahol egy finom kis zárlat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 04, 2018 7:24 pm 
Lada szakértő

Ezt így szűkíteni kellene, hogy melyik lámpa, lámpák égnek, így sok mindent ki lehet következtetni hogy hol van a baj.

Próbalámpával vagy multiméterrel is gyorsan megvan.

Akku, gyújtáskapcsoló, világítás kapcsoló, relé, bizti tábla és onnan megy a lámpához a +12 volt

http://zsiguli.hu/files/cikk244_2106_rajz.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 04, 2018 8:58 pm 
Fórum tag

Meg van ez a rajz, ki is van nyomtatva.
Tompított és refi ég együtt. illetve a hátsó lámpa, más nem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 05, 2018 4:37 pm 
Fórum tag

Az egyik relé volt a bűnös.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 8:26 am 
Fórum tag

Hello!
Újabb gond adódott.
Van egy műszer a kocsiban, mutatja a Voltot, kinti benti hőfok. Járó motornál mutatja is a 14+ V, de a műszerfalon kb. 15km-en keresztül világít a töltést jelző lámpa, vagyis hogy nem tölt. Hol lehet a gond?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 9:05 am 
Lada szakértő

Töltés relét ellenőrizd le

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 11:08 am 
Fórum tag

Vettünk egyet a boltban, de a kocsi kapcsolási rajzán nem jövök rá, hogy melyik lenne az a relé ami nekem kell, illetve olyat kaptunk, hogy kb 10cm vezeték jön ki belőle, és egy csoki van a végén 4 érintkezővel. Ami a kocsiban van, az meg gondolom nem ilyen lesz. Azt hogy tudom kisakkozni, hogy melyik pinre melyik vezeték?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 12:38 pm 
Lada szakértő

Kapcsolási rajzon egyértelműen leolvasható!

PC 702 relé kell

Kép

Fekete vezeték megy a visszajelző lámpára

Működéséről itt találsz leírást:
http://zsiguli.hu/cikk/243

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 1:10 pm 
Fórum tag

Erre tippeltem, csak nem mertem volna rá mérget venni.
Ilyet kaptam, akkor ez nem jó?
https://ibb.co/d6sPoy

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 2:09 pm 
Lada szakértő

Ez ablaktörlő relé, intervallum kapcsoló :)

Régi relét szét is lehet szedni és láthatod hogy működik e rendesen, vagy egy sima lámpával lepróbálod, esetleg multiméterrel kiméred...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 2:17 pm 
Fórum tag

Gratulálok a boltnak, már nem először adnak mást, mint amit akarok.
Na majd Ukrajnában veszek hozzá negyed ennyi áron gyári cuccot....
Komplett kuplung szerkezet is 9e volt 2 hete ott....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 12, 2018 5:32 pm 
Új fórum tag

Üdv!

Egy 2105-ösben sajna nem működik az ablaktörlő. Első körben kimértem és kiderült, hogy nem kap áramot. A relé, biztosíték rendben. Esetleg az ütemszabályzóra gyanakodnék. Viszont azt nem tudom merre található. Hol keressem? Vagy esetleg valakinek valami más ötlet?

Üdv: zspeter

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 12, 2018 8:03 pm 
Lada szakértő

Vezető oldali A oszlop alatt találod meg, a bal lábadnál a burkolat alatt!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2018 7:59 pm 
Új fórum tag

Köszönöm! Amint oda jutok megnézem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 14, 2018 6:58 am 
Új fórum tag

Üdv.

Samara töltésnek mennyi az ideális? Mert nálam 13.6V van, ha lámpát kapcsolok akkor 13.5V és fordulatszámra minimálisat emelkedik csak (13.55V).
Az akkuban 12.5V van. Rövid távos volt a kocsi és nem volt akkumerülési gondja, így hát mégiscsak jól működik, de én úgy tudom illene 13.8V-14.0V-ot tudnia a töltésnek. Szóval nem értem.
Vagy lehet a kis piros párezer Ftos multiméter ennyire pontatlan?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 15, 2018 11:54 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hello a töltésnek maximuma van megadva, ez 14,4V.
Különösebben nem baj ha kevesebb mert kíméli az aksit, de sok rövid út során gond lehet a kevés töltés.
Nyilván ez sok mindennek függvénye. Egy új akkumulátor lehet hogy még feltöltődik az alatt a rövid út alatt de egy réginek lehet hogy már nem elég.
Önkisülésük is növekszik ahogy öregednek, az itt elveszett energiát is pótolnia kell a generátornak ahhoz hogy legközelebb el lehessen indulni vele.
Számít az út hossza a hőmérséklet és a fordulatszám is, tehát elég nehéz lenne megmondani hogy mennyi is az ideális. :)
Javaslom hogy mérjél rá sűrűbben a töltésre, és ha tovább csökken idővel akkor gondolkozz el egy generátor felújításon/cserén.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 18, 2018 7:20 pm 
Fórum tag

arato írta:
Kapcsolási rajzon egyértelműen leolvasható!

PC 702 relé kell

Fekete vezeték megy a visszajelző lámpára

Működéséről itt találsz leírást:
http://zsiguli.hu/cikk/243

Most nézem már jobban, hogy mi is van a relékkel, mert most sem jó. A 2db lámpa relé, és a töltés relé is most PC 527-es. Akkor valószínű ez a baj, mivel írtad, hogy a töltésé PC 702-es kell legyen. Ugyanis egyszer világít a töltés visszajelző, egyszer nem. Töltés viszont van, mert 14.5V az átlag menet közben.
Van egy új 702-es, de ha akkor is világít, akkor magamhoz nyúlok. :D Ami volt benne eredetileg, az is 527-es volt. Ezért nem értem a dolgot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 18, 2018 8:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

Volt már olyan valakinek hogy biztosítéktábla hiba miatt nem tekert, vagy csak nagyon lassan tekert az önindító?

A jelenség úgy kezdődött hogy nagyon ritkán, főként meleg motornál lassan tekerte a motort az önindító, mintha le lenne merülve az akksi.

Elengedtem a kulcsot, vártam fél percet, akkor meg simán elindult.
Ezt random csinálta, nagyon ritkán csak a behúzótekercs kattanását hallani, de meg se bírja tekerni a motort.

Aztán volt 1 év állás, darabokra szedés, fényezés stb, összeraktam, minden csati kontaksprézve, testelések letisztítva stb. De csak felütötte újra magát a jelenség. Viszont most már kezd gyakoribbá válni.

Önindító átnézve (amúgy tökéletes) és másikkal kipróbálva is ugyan az.
Önindítórelé kicserélve másikra, ugyan az.
Gyújtáskapcsoló kipucolva (végül is jó volt), majd próbaképp rádugva egy másik a csatira, ugyan az.

Van hogy simán jó mondjuk 20 indításig hidegen-melegen, van hogy egymás után 3szor nem.

Már azon gondolkoztam, hogy lehet a biztitáblán van valami megrepedve a nyáklapon, amit a hőtágulás is befolyásolhat.

Illetve az előgyújtás talán túl nagy, ezt még megnézem, de a motor nem csörög be, szóval üzem közbeni változást nem vettem észre. Akkor mi magyarázná hogy legtöbbször jó, de állítás nélkül van hogy rossz.

Valakinek valami ötlet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 3:48 pm 
dr. Lada

Testkábeled van pluszban, a motor és az akksi közt? Illetve az akksi nem szórakozhat, hogy egy cella meg van benne szakadva, és olyankor nincs kraft benne?

Szerintem akkor tudsz érdemben bármit is lépni, hogy ha szórakozik akkor valakivel indítóztatsz, te meg méred multiméterrel, hogy mit csinál.
Kezdve az akksival, utána negatív oldal, majd pozitív oldal. Utána már szűkülni kell a körnek :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 5:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

Testbaj nincs, bikakábellel átkötve a blokkra, közvetlenül az aksiról a mínuszt, akkor is rossz, ha épp olyanja van.

Aksi kb 2 éves Bosch. Indítózáskor sem esik 9-10V alá. Nem hinném h zárlatos lenne.
Meg ha épp nem indul, és mozdulatlan az autó 1 percig, akkor utána 1 perccel mégis elindul minden gond nélkül, akkor az aksi nem hinném h helyrejönne :)

Ezaz hogy ha csinálja is a hibát, mire kinyitom a motorháztetőt, meg körbesétálom, már biztos nem fogja.
Meg ha érzi hogy mérném, akkor meg akár 100-szor is indul, és jó :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 6:32 pm 
Lada szakértő

Relézd le a önindító kábelét közvetlenül az akkura, a eredeti kábelt pedig kösd egy Volt mérőre, így láthatod mikor van gond, illetve az önindító, akku gondokat 100%-osan ki tudod zárni.

Relé 87 es pontjára egy kábel amit az akkura megy
87 es eredeti barna vezetékét pedig Volt mérőre

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 20, 2018 1:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

ez nem rossz ötlet :)
köszi :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 26, 2018 11:46 pm 
Lada Baráti Kör tag

Akkumulátor saru milyen? Még az eredeti ólom saru vagy már valami újabb fajta?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4572 hozzászólás ]  Oldal Előző 188 89 90 91 92 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti