Pontos idő: hétf. szept. 24, 2018 6:31 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 303 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 57 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Szûrõk
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2006 2:29 pm 
Lada szakértő

Üdv!

Remélem nem gond, hogy van egy ilyen is. Igazából nem tudtam hova sorolni a kérdésemet, talán nem ebrudalnak ki emiatt a moderátorok.
Olaj és légszûrõt vennék, újakat. Nézegettem a Ladaboltot, a Bárdit, Unixot meg a Lángot. A 3 nagy árai 2-3x-os a márkaboltéhoz képest. Márkaboltban valami "Citron" márkájú dolgok vannak. Olcsónak tûnnek, ahhoz képest, hogy a másik 3-ben a Bosch, Armafilt, Tecneco, stb. cuccok sokkal drágábbak.
Megéri-e az elvileg jobb minõségû (ismert márka) termékeket megvenni, vagy hagyjam?
Hozzátenném, a motor felújított, most lett összerakva, friss, és egy HMS 296 van benne. Még nem volt beüzemelve.
Még valami. A benzinszûrõ nem tétel, azért csak azt említem meg, hogy elég az AC pumpa elé egy, nem kell utána is rakni, igaz? Az csak léleknyugtatásként szolgál?
Szóval elõre is köszönöm a segítségeket.

Üdv, HegeGabi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2006 4:08 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Nekem ilyen oroszok vannak a 296-osban, eddig semmi gondom nem volt velük. Olaj és levegõ szûrésre is.

Ha márkásabb érdekel, a levlistán Bosch olajszûrõket ajánlgattak.

Levegõszûrõben nem csak a márka a lényeg, hanem az, hogy megfelelõ magas legyen, és legyen benne fém rács is, min. kívül, de legjobb ha mind oldalon van. Ellenkezõ esetben a szereléskor összemegy és falsot szívhat :(

Megjegyzem, nyáron, nyitott ház esetén szarul is mutat az összegyûrt légszûrõ :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2006 9:47 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hello!

Levegõszûröknél olyan különbségek is vannak hogy ami normális abban sokkal több "harmonika" található és nyilván minél több van ebbõl annál nagyobb a felület...

Olajszûröknél a gagyik visszaengedik az olajat így hidegindításnál valamivel késõbb alakul ki az olajnyomás ilyenkor fokozott kopásnak van kitéve a motor... Ha olyat veszel amiben 2 szelep van tehát a bemenõ oldali egyszerû gumigyûrû mellett a kimenõ oldalán is van egy visszacsapószelep akkor nem szívárog vissza hosszabb állás után sem.
Valamint arra is figyelni kell milyen nyomásnál nyit a by-pass szelep...

Ajánlott márkák: Fram, Mann, Mahle(Knecht)...
Vannak jó és mégse drága gyártók: Lautrette(Mecafilter), SCT-Germany...
Kerülendõ az ukrán, orosz, hamisított stb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 27, 2006 7:54 pm 
Szevasztok. Havernak van egy Alekoja (1,6 Lada motoros). Elmondása szerint ha hidegen padlózza (csak hideg motornál fordul elõ), az olajszûrõt mindig levágja a blokkról! Persze, a megoldás addig ne járjon padlóval :D ! De én még ilyet nem halottam. Ha csak normálisan használja hidegen akkor csak a tömítést fújja ki. Több fajta szûrõvel is próbálkozott, de mindegyiket ledobja. Semmi motortuning nincs rajta, széria. Ez a jelenség normális?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 27, 2006 8:10 pm 
dr. Lada

AZ olajszûrõ menettel rögzítõdik a motorhoz , hogy tudja levágni ? 4 bár körül pumpál az olajpuma 5e körüli fordulaton.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 27, 2006 8:35 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hello!

Olajnyomást kéne mérni, lehet hogy a nyomáshatároló szelep nem igazán mûködik az olajpumpában...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 28, 2006 1:21 pm 
Lada szakértő

Én már nem tudom milyen olajszûrõt vettem, de kapásból a szûrõ alá a blokkra kiül az olaj. Elõször azt hittem, hogy a rossz AC, ami amúgy is eresztette az olajat, de az új AC felrakása után sem változott semmi. Mostmár csak arra tudok gondolni, hogy az olajszûrõ szar tömitésénél szivárog minimálisan az olaj.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 14, 2007 9:29 am 
dr. Lada

Sziasztok!

Sikerült ma reggel bevsárolnom egy megint nagyon jo minöségü kisipari szemetet!
Egy levegöszüröröl van szó a neve valami Filtrol.az itt lévö autósboltokat végigjárva csak ilyet találtam.vettem egyet deminek... :cry:
Mikor beletettem már alig indult be(ez már gyanus volt)utánna ráléptem a gázra 3000fölé nem pörgött és nem volt alapjárat!Én nem tudom mibõl van a belseje de szerintem nejlonzacskóból vagy ki van öntva betonból vagy nem tom de hogy levegöt ne enged át az is biztos :lol:

Ugyh visszatettem a régit azzal jo,majd ha látok normálisat veszek.
Csak gázzal próbáltam benzinnel nem mert ugy felmérgelt h kivágta belöle! :lol:

Csak azért irtam le ha valaki ilyet lát még a fejét is gyorsan fordítsa el,de megvenni még véletlen se próbálja meg :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 14, 2007 10:08 am 

Én mindig Armafiltet veszek, azzal sosem volt gondom. Köszi az infót mindenesetre!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 14, 2007 10:36 am 
dr. Lada

Én is azt akartam de nem volt csak ilyen!Majd átmegyek a szomszéd városba és veszek ott! :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2007 11:59 pm 
Hello ladarevolution!
Itt vannak amiket össze gyüjtöttem levegõszûrõk.
Lada:61mm <-------Gyári
Transit '86:94mm <-----Ez tuti bemegy 2105-be!
Sierra:70mm <--------Szinte ugyan akkora!
Granada 2,8 V6 '77-'85-ig:82mm <--------Nekem ezt ajánlották!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2007 7:36 am 
Dr.Tápfesz írta:
4 bár körül pumpál az olajpuma 5e körüli fordulaton.

Nem is oly rég mértem egy széria Nagypolskin olajnyomást (új olajpumpával).
Hidegen közvetlen indítás után 4,5bar volt az olaj (15w40) 1000es fordulaton. Ezután csökkent a melegedéssel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2007 10:56 am 
Lada kedvelő

Heló!
Tegnap akartam olajszûrõt, a fórum olvasgatása után a Bosch v. Mann mellett döntöttem. A boltban Bosch-ból 2 fajtát ajánlottak Ladához. Az egyikél az elkerülõ szelep nyitás: 1,2 bar, visszafolyószelep nyitás: 0,12 bar, a másiknál elkerülõ szelep nyitás: 1 bar, itt viszzafolyószeleprõl nem volt semmi adat(akkor ebben csak 1 szelep lehet :?: ) Illetve a Mann dobozán sem volt adat a szelepekre vomatkozóan.
A kérdésem az lenne ti melyiket ajánlanátok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2007 11:30 am 
Lada Baráti Kör tag

Vik 07 írta:
Hello ladarevolution!
Itt vannak amiket össze gyüjtöttem levegõszûrõk.
Lada:61mm <-------Gyári
Transit '86:94mm <-----Ez tuti bemegy 2105-be!
Sierra:70mm <--------Szinte ugyan akkora!
Granada 2,8 V6 '77-'85-ig:82mm <--------Nekem ezt ajánlották!

köszi szépen
meg berakom ide Seller21074 által írt adatokat is hátha valakinek kell még:

Ford Transit 2.0, benzines, 1985.09-1992.09, NAT; NAV motorkód
240mm külsõ átmérõ, 185 mm belsõ átmérõ, 94mm magasság.
------------------------------------------------------------------
Ford Granada 2.8, benines, 1977-1985, PYA motorkód
241.5mm külsõ átmérõ, 183.5mm belsõ átmérõ, és 81.5mm magasság.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 07, 2007 11:28 pm 
Szerintem a Granadáéval jársz a legjobban, mert az biztos felmegy motorháztetõ mellet is.Én azért nem vettem olyat, mert valami ujjab tipust mutogatot az eladó.Az meg teljesen más milyen volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2007 8:31 am 
Lada Baráti Kör tag

Hello bpeti!

MANN W714/2 1.5 baros nyitónyomással, de ha zavar a kisebb átmérõ akkor MAHLE OC136 ami hibátlan...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2007 9:39 am 
Lada kedvelő

Heló!
Kösz szépen a tippet! Egyébként a nyitónyomásnak mekkora a jelentõsége? Mert édekes módon a Ladához ajánlott szûrõknél elég széles a skála 0,8 bar-tól 1,5 bar-ig.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2007 11:37 am 
Lada Baráti Kör tag

A bypass szelep feladata hogy indítás után amíg a hideg olaj viszkozitása nagy, a szükséges mennyiségû kenõolajat áteressze. Az olaj felmelegedésével visszazár és akkor a teljes olajáram a szûrõbetéten közlekedik. Minél nagyobb ez a nyomáskülönbségi adat, annál hamarabb bezár a szelep és annál hamarabb mûködik motorunk szûrt olajjal, csak ennyi a jelentõsége...

Amikor az olaj leeresztése és feltöltése között órák, vagy nagyobb javítás miatt napok telnek el, a nyomóvezeték és a szivattyú teljesen kiürülhet. Ilyenkor a szivattyúnak a nyomóágat a szûrõn, a szûrõ szelepein, valamint az olajcsatornákon keresztül, azok ellenállásával szemben kell lelégtelenítenie.

Felhívnám a fegyelmet hogy aki kimeneti visszacsapószeleppel is ellátott szûrõt használ - az említett típusok ilyenek - az olajcserénél a következõképpen járjon el: elõször az olajat kell betölteni és utána felcsavarni a szûrõt, ugyanis az olajjal szembeni ellenállást csak 1-2 %-kal növeli meg a kimeneti visszacsapó szelep, viszont a légáttöréshez tartozó nyomást megtöbbszörözi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2007 11:52 am 
Lada Baráti Kör tag

Jópár éve egy neves szûrõgyártó katalógusában kerestem nekem tetszõ levegõszûrõt ami a kockában is elfér a motorháztetõ alatt és átmérõben is stimmel. Így bukkantam a Granada szûrõre, azóta azt használom, beírtam jópár fórumba is, látom kezd elterjedni...:)

Csak attól félek ki fog halni... Bárdinál, Lángnál már nincs. Birnernél még 2 db van Framból, Startnál van Champion, Unixnál MANN de az drága, ami nagyon korrekt kivitelre és árra is és még van is az az Indit-Tradenél a Mahle LX45.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2007 10:33 pm 
dr. Lada

Sziasztok!
Az a problémám, hogy az olajszûrõm folyton lelazul, és csöpög az olaj! Nem eszi a gép az olajat, emiatt talán még jobban idegesít. Elõször azt hittem, hogy majd a másik szûrõnél nem lesz ez a probléma, de olajcsere után szembesülnöm kellet vele, hogy de igen! :( Miért van? A szûrõ miatt (a Lada boltba vettem) vagy a menet, amire feltekerem? Minding smirglivel húzom meg a szûrõt! És felrakásnál megolajoztam vékonyan a tömítést.
Köszi a válaszokat elõre is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 10, 2007 5:33 pm 
Lada Baráti Kör tag

megkérdeztem mail-be mennyi itt nálunk 1db Ford Granada légszûrõ.
A válasz levélre igencsak leesett az állam: 1499Ft/db amibõl még ha neten rendelem meg levonnak további 10%-ot szal csak 1341Ft-ba kerül. (mellesleg a netes rendelésre városon belül ingyen házhozhozzák)

Szóval legközelebb ezt veszek, csak a csavarokat kell addig megtoldanom... :twisted:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Szűrők
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2007 5:45 pm 
Lada szakértő

Üdv. 4 hozzászólással ezelőtt azt írta lada002, hogy visszacsapószeleppel ellátott olajszűrőnél először az olajat kell beletölteni, majd utána felcsavarni a szűrőt.

Most én vettem egy ilyen szűrőt (Mann W 714/2), a rajta szereplő rajzokon ennyi van:
1. megolajozni a szűrő gumi tömítését, 2. felcsavarni a szűrőt, 3. betölteni az olajat, figyelni, hogy szivárog-e a szűrő mellett

Most akkor melyik a helyes? Felcsavarni majd betölteni, vagy először betölteni és utána felcsavarni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2007 6:21 pm 
Lada kedvelő

Hali!
Szerintem ha először csavarod fel az ilyen tipusú(2 szelepes) a szűrőt és utána töltöd bele az olajat, annyi történik hogy az első indításnál később áll fel az olajnyomás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2007 7:15 pm 

Pontosan, csak ennyit okoz, továbbá ha a szűrőbe öntesz olajat, akkor annak egy része a felcsavaráskor ki folyik, amit utálok, ezért csak 1x csináltam így.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2007 9:38 pm 
Lada Baráti Kör tag

Húha itt vannak félreértések is:)
Nem a szűrőt kell feltölteni olajjal hanem betölteni az olajteknőbe. A lényeg hogy kapjon levegőt a szűrő helyén hogy az olajpumpa is meg tudjon telni addig a szintig olajjal ameddig az olajteknőbe van. Utána már fel lehet csavarni a szűrőt akkor már biztos ki tudja majd nyitni a szelepet. Ez nem csak a 2 szelepes szűrőre vonatkozik, nem egyszer fordult már elő nem csak Ladánál hogy egyszerűen nem volt olajnyomás olajcsere után. Ilyenkor meg kell lazítani a szűrőt, visszacsavarni miután kapott levegőt és máris lesz olajnyomás. Egyébként ez viszonylag ritkán fordul elő de előfordul. Voltak ebből garanciális problémák mert ilyenkor szűrőcsere megoldotta a problémát csak azt nem gondolták ha ugyanazt a szűrőt csavarták volna vissza akkor is megoldódott volna. A visszavitt szűrőket persze tökéletesnek találták aztán elkezdtek vizsgálódni úgy derült fény erre a dologra. Tehát azt mondom nem sok esély van erre de inkább érdemes betölteni az olajat és utána feltenni a szűrőt mint esetleg járatni a motort esetleg gázfröccsökkel hogy mi van már miért nincs olajnyomás és utána meglazítani a szűrőt...
Na mind1 gondolom így már érthető...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 12, 2007 4:40 am 

Okés, figyelmetlenül olvastam, és kevertem egy másik tanáccsal, ami nekem nem jött be :)

Szóval én így csinálom: előbb betöltöm a 4 litert felülről a motorba, majd felcsavarom az olajszűrőt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 13, 2008 12:38 pm 
Hello.Vettem olajszűrőt a száma: 2105-1012005-80 Gold technic gyármány ez szerintetek jó 2103-asra?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 13, 2008 11:29 pm 
Lada Baráti Kör tag

Tökéletes.

2104-05-07-08 javítási kézikönyv
KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 9:22 am 
Hello!Megint olajszűrős kérdés!Találtam itthon 2108-as olajszűrőt,úgy néz ki mint a többi lada tipusé.Fel lehet tenni 2103ra? Vagy gáz ha 2108as!
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 10:27 am 
Hali!
Én is samaráét használom egy pár hete.
Szerintem sokkal jobb mert rögtön megjön az olajnyomás, ahogy beindítod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 12:19 pm 
Lada Baráti Kör tag

sztem is jó. alapvetően sztem ha a csonkra rámegy majd minden szűrő jó...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 02, 2008 6:49 am 
üdv.mindenkinek.az itt olvasottakból,nagyon meglepödtem.az olajszürö enyire nem mindegy?
Én azt hittem semmi szerepe,csak megszüri az olajat.
akkor ki tudja,h az én mastersport mágneses olajszüröm jó lehet?
azt tudom,h a 3polusu gyújtógyertya kakát se ér.hidegben nehezen indult,alacsony fordulaton pedig berángatott az autó.míg az NGK-nál nem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 02, 2008 8:58 am 
Lada Baráti Kör tag

Ezek sokszor hit dolgok..
Ki miben hisz. Valaki az NGK-ban, valaki a csillió pólusú mindenféle tuning gyertyában. Én őszintén megmondom nem tudok különbséget tenni aszerint, hogy milyen gyertya van a kocsiban, igaz jó állapoban van a nagyfesz gyújtásom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 02, 2008 9:02 am 
dr. Lada

Azért lehet különbséget tenni... Ha lecserélsz egy gyertyát ami már ment vagy 80 000 km-t, egy vadi újra.... Azt észre lehet venni! :D

Sex & Drugs & Rock & Roll

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2008 4:46 pm 
Ehhh,szűrők topicban "gyertyát égetni",FEP atyát még megértem,de mi van a többivel? :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2008 4:50 pm 
Lada Baráti Kör tag - A Tiszteletes

Tartózkodási hely: Tatabánya, Tótkomlós, és a köztük lévő párszáz Km.:)
kabe :DD

, a KJ-Atya

Addig nevettünk a főnök viccén,mire megértettük, ez a mai feladat.
"Ez egy szöveg, melyet automatikusan hozzáfűzhetsz a hozzászólásaidhoz. Legfeljebb 255 karakter hosszú lehet."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2008 5:37 pm 
Mivan,fáj az igazság?! :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2008 7:41 pm 

Gíertyás dolgokat átraktam a Gyújtáshoz, nem figyeltem eléggé...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2008 8:12 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!

Egészen véletlenül nem tudjátok, hogy a dupla karbira milyen légszűrőt lehet felpasszintani? Állítólag valamilyen merciét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 03, 2008 8:16 pm 

Honlap és pár hete itt a fórumon is volt róla szó, ha jól emlékszem...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 11:31 am 
Lada Baráti Kör tag

Üdv!
Most vettem olajszűrőt, SCT-Germany márkájút, lada002 lentebb említi, hogy ez is olcsó, de viszonylag jó szűrő :roll: , két szelep van benne. Belefújva szájjal nem engedi a levegőt át, szerintem ez jó lehet, mert akkor nem engedi vissza az olajat sem (elvileg). A mostanival az a problémám, hogy kb. 5 másodperc míg föláll az olajnyomás, már hallani, hogy kopog a motor, HEXEN márkájú (német), ilyet ne vegyen senki :) .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 11:52 am 
Lada Baráti Kör tag

Lehet hibásis de nem biztos.
Lehet, hogy "függőleges" farral lefelé szerelésű, ahonnan nem tudna kifolyni az oil.
Erre figyelni kell.

2104-05-07-08 javítási kézikönyv
KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 7:03 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mi a száma?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 8:15 pm 

06-90-ruff-me-an

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 8:49 pm 

Hányadik sör? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 8:51 pm 

Ma még nem ittam, lehet ez a gond? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 8:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

Melyiknek mi a száma?
Az SCT-Germany SM 102, ha erre gondoltál. :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 14, 2008 9:48 pm 
Lada Baráti Kör tag

06-90 kösz :)

SM102-ben csak 1 szelep van a szokásos gumi a beáramló furatoknál plusz a bypass...

SM151-et vegyél legközelebb abban 2 van.

http://www.sct-germany.de/Catalogue/Fil ... 11241.html
http://www.sct-germany.de/Catalogue/Fil ... 11246.html

Az RSV jelenti a szelepek számát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Motorproblémák
HozzászólásElküldve: kedd aug. 26, 2008 8:20 pm 
Lada szakértő

Üdv!
Az a jelenség mitől van, hogy hidegindításnál(vagy langyos motornál) az olajnyomás lámpa nem alszi ki egyből?kb 1-2 mp ig még ég.Azt hozzá kell tennem, hogy most cseréltem olajat, minőségi 15W-40-et tettem bele, lecserélvén a sz@r mol emesét, azóta kb mentem 7km-t.ha leállítom,és 10-20mp mulva indítom egyből kialszik.Régebben nem csinálta.Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Motorproblémák
HozzászólásElküldve: kedd aug. 26, 2008 8:22 pm 
Na ez nekem is jelentkezett, de nem tudom miért van :(

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 303 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 57 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti