Pontos idő: vas. márc. 24, 2019 2:10 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Váltóolajcsere 4 sebességes 2107-ben
HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 4:06 pm 
Fórum tag

Sziasztok!
(elnézést, bénáztam és nem az elakadtam a szerelésben topicba került a bejegyzés, hanem különbe)

Hogyan kell olajat cserélni a váltóban és milyen olajat használjak?
A piros/narancs könyvben annyit találtam, hogy van egy mágneses leeresztőcsavar a váltóház alján ill. egy ellenőrzőcsavar a ház oldalán.
Olajat illetően pedig "Töltsünk a sebességváltóházba 1,35l TA?-17 jelű transzmisszzióolajat".
(a kérdőjel az gondolom ciril karakter)

Tehát én úgy csinálnám, hogy megyek egy kört, hogy üzemmeleg legyen a váltó, majd kitekerem a leeresztő és az ellenőrző csavart is, majd hagyom kicsöpögni az olajat.
Addig az esetleges fémreszeléket letakarítom a leeresztőcsavar mágneséről, majd csavar vissza. Az ellenőrzőcsavar nyílásán pedig betöltöm az új olajat. És itt jönnek a kérdések, ha eddig jó:
1, milyen ma is kapható olajat használjak?
2, ha nem mérem ki az 1,35l-t, akkor lehet-e addig tölteni, míg ki nem csordul az ellenőrzőnyíláson az olaj?
3, mekkora nyomatékkal húzzam meg a csavarokat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 6:24 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szia!

Bármilyen 80W90-es vagy 75W90-es hajtóműolajat. Utóbbi jobb, de drágább kicsivel.

A váltóház mindkét oldalán van egy csavar. Egyik feljebb a másik lejjebb. Hivatalosan mindkettőt kitekered és értelem szerűen a feljebb levőn beöntöd az olajat, és addig öntöd míg a lejjebb levőn nem kezd kicsurogni. Ekkor csavarokat betekered és kész.

Nem hivatalosan elég a lejjebb levőt kitekerni és ott is beöntheted, csak ha passzentos csővel nyomod bele, akkor nem látod mikor kezd kifolyni.

Meghúzni meg érzésre. Ne legyen laza, de ne is tépd bele. :P
Amennyire az imbuszkulccsal meg tudod húzni úgy jó. Kinyitni úgy is csak ráhúzott csővel fog menni :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti