Pontos idő: kedd dec. 11, 2018 6:22 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 827 hozzászólás ]  Oldal Előző 113 14 15 16 17

Szerinted a zenehallagatás elvonja a figyelmet a vezetésről?
Igen 1%  1%  [ 3 ]
Nem 30%  30%  [ 68 ]
A "normális" zenehallgatás nem 68%  68%  [ 153 ]
Szavazatok száma: 224
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LadaHifi
HozzászólásElküldve: szer. okt. 30, 2013 7:27 pm 
Lada szakértő

Skype: ha kell szólj és megadom!(sűrűbben elérsz itt mint msn-n)
Sziasztok!

Lassan elkészül a jobb oldali ajtókárpit a munkafolyamatról később teszek képet (hátha kedvet kap valaki efféle átalakításhoz) :) .
A kárpit már csak a borításra vár azóta a kárpit felkerült a helyére illetve működőképes lett az ajtónyitó (bowdenes megoldást kapott) ,egy kis javító gittelés vár még rá azonban míg a kárpitanyagot nem szerzem meg addig nem állok neki :) .
Igyekszem a felszerelt állapotról is képet mellékelni , természetesen az 1db kiemelővel és a megvágott ajtólemezzel sokkal jobb és mélyebb lett a hangzás mivel rendesen belelóg az ajtóba a kis 16-os hangszóró .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 22, 2013 5:04 pm 
Lada szakértő

Ahogy ígértem itt vannak a képek a megépített jobb oldali ajtópanelről , egyenlőre lefújtam matt színűre hogy kinézzen valahogy (szebben nem tudtam lecsiszolni szerintem látszik is azonban érzésre egyenletesnek tűnt a gittelés) ha meg beleásom magam a kárpitozás rejtelmeibe akkor kap egy plüss huzatot úgy lesz az igazi szerintem :) . Ajtónyitónak egy Mazda 323-as kilincset használtam fel ,kerékpár fék bovdent méretre vágva.Igyekeztem a legtöbbet kihozni magamból ugyanis szakmailag nem értek az ajtópanel építéshez :D
És íme a képek :

http://kepfeltoltes.hu/131222/DSC_0043_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131222/DSC_0045_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131222/DSC_0046_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131222/DSC_0047_ ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 22, 2013 11:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem egész jó!
Ugyan lehetne még picit szobrászkodni rajta, de a kárpittal másképp fog kinézni az biztos!

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 2:57 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem autó hifi témakörben, miután sík h.lye vagyok hozzá. Mivel az asszony már nem keveset b.szogatott, hogy kellene némi hangtechnika a kocsiba végre rászántam magam, hogy keressek.
Szóval a fejegység az egy Pioneer MVH-160UI lesz(szinte 100%). Az ára és a tudása miatt venném ezt, egy nevenincs, de papíron többet tudó helyett. A kalaptartót az előző tulaj kivágta egy pár nagy oválnak, úgyhogy a hangszóró mérete adott. Viszont a hangszórók elrendezésében nem tudom, hogy legyen:
1 verzió: 2db 3 utas ovál a kalaptartóban
2 verzió: 2db ovál a kalaptartóban + 2 csipogó az A oszlopon
3 verzió: 2 csipogó az A oszlopon, 2db 10cm-s a műszerfalban (a gyári helyen 07) és 2db ovál a kalaptartón
Nem feltétlenül szeretnék egy hiper-szuper hifi szettet a kocsiba, annyi elég, hogy ha szól akkor élvezhető módon szóljon. Ezzel azt hiszem ki is lőttem az olcsó hangszórókat. Mély láda nincs tervben, viszont nem feltétlenül zárkózom el attól, hogy később legyen.
Mindenféle jó tanácsot, segítséget nagyon szívesen fogadok. Előre is köszöntem a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 3:04 pm 
Lada Baráti Kör tag

Két 10cm-es előre, meg két ovál hátra amekkora a lyuk.
Mindegyiknek nagyobb legyen a folyamatos (RMS) teljesítménye, mint a fejegységé.
Értsd: fejegység 4x40W akkor a hangszórók mondjuk 50W RMS minimum /db.

A reklámokban emlegetett csiricsáré max teljesítményes 150W-os szarokat, amik folyamatos teljesítményre tudnak 20W-ot azokat kerüld.

Szerintem Ladába felesleges ennél több, menetszéltől úgy se hallod, mekiparkolóba vasárnap este meg úgy is kevés :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 3:21 pm 
Lada szakértő

Köszi az infót, most már legalább tudom, mi szerint keressek.
A menetszél még hagyján, csörög-zörög folyton valami a kocsiban, + ott van még az 50es 1 dobos rendszer:) Ezek mellé nem is nagyon látom értelmét a zenének, de a családi béke érdekében kénytelen vagyok lépni valamit.
Próbáljam meg egy gyártótól beszerezni az első és hátsó hangszórókat, vagy mindegy?
Meki parkolóba pedig egyébként sem járok :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 7:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

A gyári hangszóróhelyeket inkább felejtsd el, meg a 10 centis hangszórókat is, nem sok mindenre valók. Ha rendszerfejlesztés is szóbajön mindenképp egy tisztességes 16os elsőszettet vadásznék, egyenlőre rádióról hajtva, nem tudom mennyi a keret, de egy használt 4 csatis erősítő esetleg beleférhet aztán pár hónap múlva egy olcsóbb sub, és meg is van egy egész használható rendszer.
Igen, "nagyovál" és hátsó többutas hangszóró ellenes vagyok, ez van. :D De jó indokaim vannak rá, nekem egyik zenekar sem játszik a hátamnál, meg a koncerteken sem állok háttal a színpadnak.

2104-05-07-08 javítási kézikönyv
KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 8:19 pm 
Lada szakértő

A keret max 40. Igazából ennyit is sajnálok kiadni, mert ennyiből már lehetne pár dolgot fejleszteni, de kénytelen vagyok, na de mindegy is.
Fejegység mindenképp új lesz(a fentebb említett darab), a hangszórókból használtan még nem találtam meg a megfelelőeket. A 16osokkal az a bajom, hogy csak az ajtóba rakhatom őket. Viszont ahhoz nem ártanának normálisan szigetelt ajtók, illetve a kárpitot is sajnálnám megvágni. Erősítő, láda inkább a távoli, mint közeli terv. Ezt a zenekar mögöttem játszik dolgot épp ma olvastam autohifi-city.hu-n. Ahogy bogarászom a hangszórókat oválból van választék, viszont a 10cm-esekből alig találni olyat ami megfelelő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 9:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az első+hátsó szett a jó megoldás. Pisti véleményét viszont osztom én is.
Előre kevés a 10-es hangszóró, ráadásul a gyári helyen a beépítés iránya sem jó. Nem ártana ilyen csöpp hangszórót feléd fordítani. Egy jó többutas hangváltós komponens szett már nem olyan drága. Nekem SAL van, egy jó ideje. Igaz vágni kell, a kárpitot, és egy kis bitulemez se ártana az autóba, de ha e mellé nem jut nagy oválra hátra, az se akkora baj, nem fog úgy hiányozni. Hátulról úgy is csak a mély kell :mrgreen:

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 07, 2014 10:13 pm 
Lada Baráti Kör tag

Durva számolás
17k a fejegység
20k környékén találni egész jópofa első első szettet(nem újonnan), a maradékból meg meg lehet csinálni az ajtópanelt neki, meg bekábelezni valami alap kábellal.

Fejlesztés
10-12k körül találni alap 4 csatornás erőlködőket (választásnál érdemes körülnézni teszteken hátha van róla infó, esetleg jó pont ha van fent mérése az amp-performance.de-n, sokat elárul a gyártó marketingszámairól :) )
10k ból lehet venni egy 10-12"os gatyalengetőt
5k az erősítő kábelezésére is kell minimum.

Ez szumma 65-70k, és tényleg nagyságrendekkel jobb mint a 10centis meg a nagyovál fejegységről hajtva. És igazán értékét nem veszti ugyanennyiért ki lehet szállni a használt komponensekből.

2104-05-07-08 javítási kézikönyv
KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 08, 2014 12:16 pm 
Lada szakértő

Köszönöm a segítséget és az infókat. Arra jutottam, hogy első körben marad a fejegység+ 2db ovál kombó. A későbbiekben pedig, bekerül egy első szett is. Persze ezekhez csinálok új ajtó kárpitot, hogy mégse a gyáriakat vagdaljam szét. Mondjuk ez is majd valamikor a tavasszal fog bekövetkezni, amikor már olyan idő lesz, hogy a fűtetlen műhelyben lehet dolgozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 27, 2014 11:40 am 
Lada Baráti Kör tag

Hogyan tudnék legegyszerűbben a meglévő 12 volt egyenáramból 9 voltot gyártani? Egy megfelelő méretű ellenállás sorba kötve, az működhet?
Ugyanis az motoszkál bennem, ha sikerülne a pc-s aktív hangfalaknak tápot biztosítanom a kocsiban, akkor egy csapásra megoldhatnám az un. hifit a kocsiban a telefon segítségével, nem pöcsölnék autórádiókkal, hangfalakkal, kábelekkel.

Szerelős, udvari "hifinek" már régóta használom így (sőt, újabban wifis router is van, így frankón a kertben hallgatom neten keresztül bármelyik rádiót), de olyankor ugye hálózatról mennek a hangszórók.

NIVA 1.6 alkatrész katalógus

Biztonságosabban, takarékosabban LADÁVAL

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 27, 2014 3:50 pm 
Lada Baráti Kör tag

Talán egy stabilizátor IC-vel, de én nem értek hozzá. :roll:
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=VTvQw3drd0

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 27, 2014 4:38 pm 
dr. Lada

7809-es stabkockával megoldható occón.
neten nézel hozzá rajzot (gugli), megcsinálod, kb 500 Ft.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 27, 2014 5:44 pm 
Új fórum tag

Meg kéne nézni az aktív hangfal panelján, hogy indokolja-e valami a 9V-os táplálást, gyakran simán elmegy 15-ről is, akkor nincs gond az egésszel, csak be kell kötni. Ha meg tényleg 9V kell neki, akkor megette a fene az egészet, mert menet közben nem nagyon lehet majd hallani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 28, 2014 8:17 am 
Lada Baráti Kör tag

Priki írta:
Talán egy stabilizátor IC-vel, de én nem értek hozzá. :roll:
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=VTvQw3drd0

Ezt már én is megtaláltam, de az elektronikához teljesen falábú agyam nem fogadta be a látványt, hogy ezt valóban így lehet/kell.

Azt honnét látom, hogy elketyeg nagyobb feszültségről is?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 28, 2014 1:06 pm 
Új fórum tag

Tapasztalat nélkül nem biztos, hogy egyszerű megállapítani. A szűrésre használt elektrolit kondenzátorok feszültségtűrése árulkodó lehet. A panelon található ic-k adatlapját is érdemes megnézni, hogy mekkora feszültséget kaphatnak.
A 9V-ot most milyen tápegységből kapja? Egyen, vagy váltóáram? Olcsóbb tápegységeknek az üresjárási feszültsége gyakran jelentősen magasabb mint terhelés alatt, ezt is érdemes lenne megmérni, mert lehet, hogy el is döntené a kérdést.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 30, 2014 10:37 pm 
Lada szakértő

Gecsa írta:
Köszönöm a segítséget és az infókat. Arra jutottam, hogy első körben marad a fejegység+ 2db ovál kombó. A későbbiekben pedig, bekerül egy első szett is. Persze ezekhez csinálok új ajtó kárpitot, hogy mégse a gyáriakat vagdaljam szét. Mondjuk ez is majd valamikor a tavasszal fog bekövetkezni, amikor már olyan idő lesz, hogy a fűtetlen műhelyben lehet dolgozni.

Szia :) !
Elnézést hogy a tiédet idéztem de olvastam nagy dilemmában vagy és gondoltam megosztom veletek az én variációmat :) .
Ugyan , én is az olcsóságra "akartam" törekedni azonban be kellett látnom hogy egyszer csinálok egy normális rendszert ami lehetőleg hosszú távon kiszolgál majd ráadásul nem akartam kivágni a kalaptartót az oválnak így mélyet csináltam bele igaz én a komplett csomagtartót beépítettem (pakolhatósra) mert szeretem a látványosságot és a barkácsolást :) .
Belőttem egy keretet minden alkatrésznek és azon az áron belül próbáltam válogatni (gyakorlatilag mindent egy szintű összegről szedtem össze) így nincs az hogy egy drága hangfal egy olcsó magnó miatt szól rosszul vagy fordítva ,és nem akartam az utcának zenélni amit nagyon jól el is értem ezzel a rendszerrel ugyanis belül üvölt a zene és háromnegyed hangerőn sem zavaró azonban kint semmit nem hallani belőle.
Sajnos be kell látni olcsó húsnak híg a leve amivel többször is megjártam így döntöttem hogy kicsit drágábban vásárolok még ha gyűjteni is kell rá ...
Az én rendszerem úgy néz ki hogy elöl egy 16-os Pioneer szett (csipogó az A oszlopon fülmagasság alatt kicsivel jelenleg a szélvédő felé nézve illetve a az ajtó sarkában van a mélyközép) , Mac audio erősítő 4 csatornás (2x60 és 1x160w(hidalva) rms) és egy Alpine 25-ös mély a csomagtartóba meg Sal kábelezés. Ennyiben ki is merült az én konfigom . Teljesen meg vagyok vele elégedve igaz a magasak helye még nincs véglegesítve de nagyon szépen szól nincs túl hüppögés és kevés mély még EQ-t sem kell használnom hozzá bár én szoktam az erősebb basszus miatt :D .
Az első ajtókba én rááldoztam a szigetelésre így Dynamat original került bele és sokkal szebb középmélyeket produkál a mélyközép mint szigetelés nélkül ráadásul végre nem kong és rezeg az ajtó sem. Sőt az egész autó aljába ysolith (szerencsére könnyű) van még a hátsó ülés alatt és a csomagtartó aljában is és a kiégett parragit meg úgy hallom odabent mintha gyári kipuff lenne még zene nélkül is :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 31, 2014 7:40 am 
Lada Baráti Kör tag

Phineas írta:
Tapasztalat nélkül nem biztos, hogy egyszerű megállapítani. A szűrésre használt elektrolit kondenzátorok feszültségtűrése árulkodó lehet. A panelon található ic-k adatlapját is érdemes megnézni, hogy mekkora feszültséget kaphatnak.
A 9V-ot most milyen tápegységből kapja? Egyen, vagy váltóáram? Olcsóbb tápegységeknek az üresjárási feszültsége gyakran jelentősen magasabb mint terhelés alatt, ezt is érdemes lenne megmérni, mert lehet, hogy el is döntené a kérdést.

1. belenéztem a hangdobozba, hümmögtem párat, majd összeraktam,
2. un. normál trafóról, ami 230 volt váltóáramból készít 9 volt egyenáramot és 1 ampert.

Akkor marad az a lehetőség, hogy megfűzök valakit, csináljon nekem egy ilyen bigyót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 01, 2017 8:15 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

2105-be az első ajtókba belefér kiemelés nélkül 16os hangszóró?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 02, 2017 4:52 pm 
Lada szakértő

Én nem tudtam betenni kiemelés nélkül sőt hiába vágod az ajtó lemezt mindenképpen kell a kiemelő mivel merevített (bordászott) az ajtó lemez így nem tudod síkban felcsavarozni ha csak nem készítesz egy új lemezt oda és behegeszted az ajtó lemezbe.
Nekünk az alsó sarkába került a 16-os 2 centis kiemelővel a hézagot meg tömítő ragasztóval kinyomtam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 02, 2017 7:30 pm 
Lada Baráti Kör tag

En az ajto hatso reszebe tettem. Bar 13-as, de eleg sok hely van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 06, 2017 8:19 pm 
Új fórum tag

Egy képet esetleg tudnál küldeni, hogy hol helyezted el a 13ast? És milyen a típusa?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 22, 2018 2:27 pm 
Fórum tag

Arra gondoltam, hogy a hátsó ülés háttámla mögött található bútorlap a belevágok két nagyovált(csipogó nélküli) és meghajtók a fejegységről low pass filterrel 100Hz alatti hangokkal. Elől pedig egy pár 10cm-es hangszóró + magas lesz.

Így az ovális miatt nem kellene vágni a kalaptartót és némi mély támogatást adnának a szetteket.

Arra nem emlékszem, hogy a háttámla olyan-e mint az ülőlap, hogy nincs semmi lemez csak a dugók + szövet, szóval könnyen átszól rajta a hangszóró.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 24, 2018 10:54 pm 
Lada Baráti Kör tag

A hátsó ülés is szövet-szivacs-kókuszrost-rugó. Viszont szerintem, ha abba a 3-4mm vastag farostba akarsz ovált fogatni az nagyon gatya megoldás. Azért azt nem ártana valamihez rendesen lefogatni, hogy ne csak zörögjön. Ráadásul szerintem sokat lefogna a hangerőből.

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2018 10:16 pm 
Fórum tag

Köszi a választ!

Azt hittem vastagabb az anyag.

Nem tudom 8-12mm rétegelt lemez elférne-e annak már lenne tartása.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2018 8:50 am 
Lada szakértő

Igazából sok értelme nem lesz. Ha csak nem csinálsz neki egy hozzá tervezett kis dobozt az meg hülyén nézne ki a csomagtartóba.
Azok az oválok vagy kerek hangszórók nem tudnak akkora levegőt megmozgatni hogy legyen értelmes hangja ha csak nem teszed dobozba. Maga a csomagtartó nagy falat lenne nekik

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 827 hozzászólás ]  Oldal Előző 113 14 15 16 17

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti