Pontos idő: kedd jún. 02, 2020 5:38 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 795 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 616 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kenés - (olaj,zsír stb...)
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 6:20 pm 
Én a helyedben megpróbálnék egy főtengelyköszörülést csapágysorral, 15 ezerből bőven meg van ha le akarna nyúlni akkor is. Azért kevesebb mint egy motorcsere, meg egyszerűbb is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 7:24 pm 
Lada Baráti Kör tag

én megpróbálnám a csapágycserét köszörülés nélkül. Karter levesz és szétfűzés nélkül amúgy cigányosan.
sőt, lehet venni 01 főtengelyeket 3-6 ezer forintokért amúgy. újat is kéz alól egy tizesért, nem kell senkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 10, 2009 11:07 pm 
Lada Baráti Kör tag

invad3r írta:
Üdv!

Lényegében én is csak olajat cseréltem, azzal a különbséggel h előtte beleöntöttem azt a löttyöt.
Egyébként teljesen jogos, amit mondatok, a tanulópénz megvolt :roll: .
A sok írás pedig az elkeseredettség miatt volt, csak reménykedtem hátha kisebb baja van. Nem túl lelkesítő, hogy még meg sem száradt a tinta a forgalmin, máris a vételárnak megfelelő összeget kellene rákölteni, úgy h mentem vele össz-vissz 500km-t 1 hónap alatt. Ráadásul lenne jobb helye is annak a pénznek (egyetem stb). Szüleim le fognak fejezni, jön a sok "ugye megmondtam" és csak magamat hibáztathatom.
Na mind1 nem fárasztalak ezzel titeket, köszi hogy eddig is segítettetek!

Hali.
Hat nem szeretnelek megserteni de ha ennyiert mar le akarnak fejezni a szuleid szerintem az nem egeszen jo hozzaallas a reszukrol. Nemhogy orulnenek, hogy nem italra, cigarettara vagy esetleg mas baromsagokra koltod a penzed hanem talaltal magadnak egy ertelmes hobbit, olyan tudasra tehetsz szert a forum segitsegevel ami kesobb is hasznodra valhat.
A kocsit meg meg kellene mutatni egy hozzaerto szakinak es nem olyan csillivilli szerelomuhelybe vinni ahol ugyanazert a munkaert dupla penzt kernek el. Ha szerencsed van akkor csapagycserevel es fotengelycsere/koszorules-el megoldodik a dolog. Azt azert nem hinnem, hogy a gyurusorod is elszallt volna. Nem kell az elso kudarc utan feladni :wink:. Jo kis gep lehet meg abbol. Kozmondas is ugy tartja, hogy "Eves kozben jon meg az etvagy" :lol:.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 13, 2009 10:18 pm 
Lada kedvelő

Üdv!

Köszi a bíztatást, talán nem olyan nagy a baj. Apám szerint szelephangja van, bár ettől függetlenül kihallani belőle (fordulaton is) némi csapágyhangot. Jövőhéten állíttatok szelephézagot, meg teszek bele a nagybátyám féle wynn's super charge adalékból és nyárig eljárkálok vele így. Utána lesz időm és rendbe rakom/rakatom normálisan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 26, 2009 7:04 pm 
Fórum tag

Motorunk 2500 km ezelőtt felújítva, összes csapágy cserélve, dugók, gyűrűk, minden. Olajszivattyú is! Teljesen új orosz olajszivattyút raktunk bele! Meghajtó fogaskereket is cseréltünk!
Meleg olajnál alapjáraton kb 1 bar a nyomás, 3000-es fordulaton 4 bar.
DE! Indításkor hidegen 5 másodpercnél előbb sosem alszik el a piros lámpa, de volt, hogy majd 10 sec-ig nem volt 0,5 baros olajnyomás.
Melegen ellenben azonnal elalszik! Castrol GTX 15W-40-t használok, előtte 10W-40 volt, de akkor is ezek voltak a tünetek. Olajgombát is cseréltünk, az sem lehet rossz. Mi lehet az oka, hogy hidegen ennyit kell várni, hogy megjöjjön a nyomás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 26, 2009 7:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Cserélj olajszűrőt :wink:
A miértjére már sokszor le lett írva a válasz, keress rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 11, 2009 4:20 pm 
Fórum tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy nem-e tudja valaki, hogy a motorolaj, megbontott fémhordóban meddig áll el. Megromlik egyáltalán? Mert nekem azt mondták, hogy 1-2 évig áll csak el? :| Igaz ez? Még egy kérdésem lenne: Mol Dynamic olajok közül melyiket tehetem bele nyugodt szívvel a ladába (Universal15w40, Turbo diesel15w40, transit15w40)? Vagy egyiket sem ajánljátok? Csak azért kérdezem mert tudnék most venni egy 60 literes hordóval 25000hf-ért.
A válaszokat előre is köszönöm!
(Ha rossz helyre írtam a kérdésemet akkor utólag is elnézést kérek, de nem találtam motorolajos topicot! Vagy vak vagyok :lol: )
Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 13, 2009 1:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hát ez így önmagában elég kevés infó.
Nem írtad hogy szervíz vagy-e vagy sem. Ha saját Ladádban akarsz csak olajat cserélni, akkor szvsz badarság ennyi olajat megvenni. Nem néztem utána most az olajoknak amiket említettél, de az ásványi olajok valóban nem állnak el sokáig. Ha ilyen olajról lenne szó, még akkor sem lenne érdemes megvenni, ha haveri körben tudnád tovább értékesíteni literével.
Nem írtad milyen célra használod az autód. Utcai, vagy verseny. Nem írtad mennyi a futott km és milyen állapotban van a motorod.

Jó állapotú Lada motorba, utcai használatra szvsz bőven jó egy olcsóbb (5L cirka 4-5000Ft) 10W40-es olaj jó olajszűrővel!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 13, 2009 2:26 pm 
Fórum tag

Hello! Saját használatra kellene az olaj. Utcai ladába. 200000 km van a motorban. De már a teljesítménye nem az igazi.Ismerősöknek tudtam volna eladni belőle egy 20-25 litert. Közben még kaptam információt az olajról. Mol Dynamic transit lenne, ami inkább nagyobb diesel motorokba ajánlott a leírása szerint.Annyit még megtudtam hogy bontatlan göngyölegben 5 évig áll el. Abból inkább nem veszek, csak úgy felcsigázott a kb 415ft-os literár.
A válaszodat nagyon köszönöm!
Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 2:05 pm 
Lada kedvelő

Sziasztok!

Új olajat tettem a kocsiba, és az olajnyomás mutató fordulaton megy fel csak, de így is max 2.5-3-ig. A régi olajjal még eddig sem. Kartergáz is van egy kicsi, honnan tudom azt hogy csak gyűrűzni elég, vagy fúrni is kell? Vagy az csak szétszedve derül ki?
Előbb 5w40-es olaj volt bent, most 15w-40 es.

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=50348

1.6-os előttem, sper difi alattam, bukócső felettem, gumifüst mögöttem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 6:15 pm 
Az 5w40es egy ilyen korosztályú autóba nagyon vékony olaj. Nekem meg alapjáraton be-be villog az olajnyomás, de egy hangyaf@sznyi gáz és elalszik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 7:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Volex : az olajokról ismertető ( szerintem érdemes rászánni az időt ) :
olaj tudnivalók

LBK tagi oldal : http://www.zsiguli.hu/index.php?action=tagoldal&id=63
Autó : viewtopic.php?p=60306#p60306
Képtár : jelenleg szünetel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 7:30 pm 
Lada kedvelő

A mostani az jó ami benne van??
Az elöbbit egy "autószerelő" ajánlotta, bár csak idézőjelben, ezt meg egy ladás ismerősöm :)
Az olajnyomás az alacsonynak mondható? vagy kopott lehet már nagyon a motor?

Olle_Gyuri:Köszönöm az ismertetőt, nagyon hasznos volt, ajánlom mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 9:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

"Az 5w40es egy ilyen korosztályú autóba nagyon vékony olaj."

Ha lehet ne írjunk már ilyeneket A 2101., ha már nem vagy képes végigolvasni a már sokadszorra belinkelt írást, akkor ne szólj már hozzá butaságot.

Ki szeretném emelni hogy az 5W-40 és a 15W-40-es olajok viszkozitása üzemmeleg motornál egyforma! Beteszek 2 adatlapot is hozzá, a 100 fokos értéket kell nézni, mindkettőnél 14.2, ezekután ne magyarázza már senki hogy túl vékony meg híg és hasonlók!

http://www.sct-germany.de/extreme_eng.htm

http://www.sct-germany.de/standard_eng.htm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 9:12 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Nem jól látod, ezer éve szervizelnek, nehogy már ne értsenek hozzá, különben is, Ladához minden autószerelő ért :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 9:18 pm 
Akkor menjetek el a shell-hez észnek és ezt ott fejtsétek ki. Ők biztos sz@r infókat adnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 9:19 pm 
Lada Baráti Kör tag

A shellhez nem járunk, általános vélekedés szerint köcsög banda:)
Shell olajat meg különösen soha.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 9:25 pm 
OMV volt benne. Eltőtögetős használattal nem kellett 100km és megette a nívót, beleraktam a 10w40-es shell helix supert, és egy csöppett nem evett meg belőle.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 9:34 pm 

Shell, MOL, Agip, stb. tök mindegy. Bármit mondanak, az legfőképpen marketing! mégis kinek adnák el a szar minőségű, olcsón előállítható ásványi olajaikat? Ladása megveszi, mert aki Ladával jár annak általában nem telik havi 30-40 ezrest Suzuki részletre, így ár érzékeny, ezért megveszi a legolcsóbb - szerencsés esetben nem Tescos - olajat, ami ugye a 10w-40 ásványi. Elolvassa a címkét, és még boldog is, hogy pont ezt ajánlották az autójába !

A lényeg, ásványit kerülni kell, mert hamarabb tönkre megy mint egy félszintetikus vagy szintetikus motorolaj.

Egyébként pont akkor jó a kenés, ha jól folyik az olaj, és nem pedig sűrű és nem ér el időben minden szükséges helyre. Én a magam részéről utcai, szériaközeli autóba hidegen 5-10, melegen 40 voszkozitású fokot javaslok és használok, jelenleg esetben 10w-40 félszintetikust, és még soha sem volt olajnyomás gondom, sem télen, sem nyáron, sem csapatáskor, uh. felőlem a Shell azt marketingol, amit akar, nem foglalkozom velük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 17, 2009 10:40 pm 
Na igen, az említett leírásban benne van, hogy az olajnyomás és a kenés hatékonysága nem feltétlenül függ össze. Én is mikor 10w40re (Q8 félszintetikus vagy szintetikus, nem tudom így hirtelen) váltottam januárban, furcsa volt -és az a mai napig-, hogy alacsonyabb az olajnyomás melegen, mint a 15w40nel, de mivel annyian mondjták itt a fórumon, hogy teljesen jó bele, ezért már nem foglalkozok vele. Csak a lámpa ne világítson. :mrgreen: Fogyni akkor fogy több a "vékonyabb" olajból, ha nem jó a tömítettség, az könnyebben szivárog, mint a "vastagabb" olaj szerintem. De erről nem az olaj tehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 18, 2009 9:01 am 
Lada Baráti Kör tag

Nekem első alkalommal Agip 15w-40 volt benne. Először és utoljára. Melegben, nagyobb igénybevétel után alapjáraton világított az olajnyomás. Utána ezt kidobtam és Q8 15w-40 került bele. Azzal nincs ilyen gond. Mostani olajcserénél Pécsett Braun Csabinál nézegettem az olajakat. Láttam ezt a Q8 10w-40 félszintetikust. Kérdeztem is tőle, hogy érdemes-e egy nem túl nagy olajfogyasztású motorba (8000 km után mindíg olajcsere, ezalatt ~1.5-2 deci olajat töltök utána). Azt mondta, ő inkább maradna a 15w-40-nél. Szóval az került bele. De a cikkben és az itt leírtak alapján lehet jobb döntés lett volna a félszintetikus. Majd legközelebb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 18, 2009 9:04 am 
Lada Baráti Kör tag

Én már lassan fél éve Castrol Edge Sport 0W40-es olajjal járok, pont a Gyuri által linkelt cikk hatásának köszönhetően szántam rá magam hogy kipróbálom. Hidegeben és melegben indítás után brutális olajnyomásom van, de amint elkezd melegedni, beáll normálisra. Még csapatás után sem megy lejjebb a nyomásom, megvagyok vele elégedve, bár tényleg nem volt olcsó... :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 20, 2009 9:01 pm 
Fórum tag

Sziasztok.

Haverom nemrég szerzett (biznic) egy hordó 10W- 60 as versenyolajat tuti hogy 10w -60 mert zsír új a kupak és le van plombázva ráütve hogy 10w- 60.
Kérdés a következő beletehetem -e az én új motoromba 1600km van benne (félszintetikus minimum kell neki)? Azért kérdem mert nekem (kiflipézé) adja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 20, 2009 9:03 pm 
Váltó gyilkos Lada Baráti Kör tag

szerintem nyugodtan

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 22, 2009 12:55 pm 
Fórum tag

Köszi a gyors választ! Akkor megveszek egy adagot és ha beválik veszek tőle vagy két olajcserére valót nehogy addig elkapkodják előlem :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 08, 2009 10:18 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!

Korábban panaszkodtam, hogy indítás után soká alszik el az olajnyomáslámpám. Jelentem, hogy a főoldalon szereplő cikk segítségével sikerült a problémát elhárítani. A felszerelt olajszűrő 3 szelepes Mahle OC136.

A cikkben csak az nem volt világos, hogy miért az olaj feltöltése után kell a szűrőt feltenni?
Én inkább úgy értelmezném, hogy felszerelés előtt a szűrőt kell feltölteni olajjal. Mi először szárazon tettük fel a szűrőt, tekertettük önindítóval és levétel után száraz volt. Azután öntöttünk bele olajat, ami azért a szelepek miatt nem olyan egyszerű :) és így lett jó.

20 óra állás után is pöcc indulásnál egyből elalszik az olajnyomás lámpa.
Bárkinek ilyen jellegű gondja lenne, sztem ez lehet a megoldása.

email: illespetertamas@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 09, 2009 6:41 am 
Lada Baráti Kör tag

Szia Peti!

Akkor most az olaj lett betöltve előbb vagy a szűrő feltéve?

A fogaskerékszivattyú rossz légszivattyú, főleg szárazon. Tehát ilyenkor a szivattyú nem, vagy csak igen lassan tudja kiszorítani a nyomóágból a levegőt, és ezáltal olajat sem tud felszívni. Ha ilyen esetben lelazítjuk a szűrőt akkor a nyomóág ellenállása zérus, és a közlekedő edények elvén a szívóág feltöltődik olajjal. Indítás után a szivattyú azonnal szállít.

Az a lényeg hogy az olajmennyiség ott legyen az olajpumpa szívóágánál és akkor fel tudja kapni és át tudja törni a szűrőt mert ezeknek a szűrőknek nagyobb a légáttöréshez szükséges nyomás.

Ha mindezek ellenére sincs olajnyomás akkor levéve a szűrőt a szívóágat tölteném fel a szűrő helyéről így légtelenítve a pumpát, persze a szűrő feltöltéssel is csökkentetted a légáttöréshez szükséges nyomást mivel kevesebb levegő maradt benne, de kinek van kedve olajt töltögetni a szűrőbe, folyik össze-vissza ilyesmi... :)

Egyébként be kellett volna indítani és akkor megjött volna a nyomás, ha jól látom csak önindítóval tekertettétek. Az a pár másodperc nem árt neki.

Szóval azért tegyük hozzá nagyon ritka eset hogy olajcsere után ne jöjjön meg az olajnyomás de azért annyira nem hogy ne kelljen beszélni róla, mert előfordulhat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 09, 2009 8:30 am 
Lada szakértő

Szia lada002!

Köszönöm válaszod!

Valóban mi először feltettük a szűrőt és utána öntöttük bele az olajat.
Beindítani semmiféleképpen nem mertük, mert egy ismerősöm már megjárta egyszer, igaz nem Ladával. Régóta otthon állt neki a szűrő és letapadtak a szelepei. Hosszas önindítózás után sem aludt ki a lámpa, majd ráindított és a hajtókarcsapágyai bánták a dolgot. Tehát érdemes nagyon odafigyelni olajcserénél az ilyen dolgokra.

email: illespetertamas@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 11, 2009 3:00 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok.
Mar naggyabol 2000km-t mentem a Vlavoline Max Life 10w-40-el. Ketsegeim teljesen eloszlottak. Nagyon jo, talan a marketingszoveg mogott is van nemi realitas miszerint sokat km-t futott autokba ajanljak. A motor egyaltalan nem eszi pedig nemegyszer jartam orszaguton padlogazzal. Eddig csak 15/20w-40-es asvanyi olajakat hasznaltam az elismert markakbol tehat van viszonyitasi alap. A legnagyobb meglepetes az volt hogy a kipuffbol eltunt a fekete koromszeru lerakodas. Arban kicsivel dragabb mint mondjuk a Castrol GTX 15w-40, ezt viszont szepen fogyasztotta a motor. Szemezgetek a 0w-40-el is de arban ez mar joval dragabb es nem jarok annyit az autoval egy ev alatt, hogy kitoljam hosszabbra a csareperiodust. A jelenlegi 5000-es periodust egy ilyen fullszint olajjal ki lehetne tolni a duplajara minimum. Evente meg amugy is le kell cserelni az olajat ami nalam 5-6000 km-t jelent. Pedig telen az a 0w biztos kiraly lenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 11, 2009 9:11 pm 

Gyárilag 10000 km vagy 2 év. Szerintem simán tudnád tartani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 13, 2009 12:04 am 
Lada Baráti Kör tag

Udv.
En valahogy nyugodtabb vagyok ha evente lecserelem mert sokat jarok varosba es a sok dugoban sokat mukodik ugy a motor, hogy 1 db metert sem gurul, uresjaratban is hasznalodik az olaj. Arra szeretnek kilyukadni, hogy talan a varosi dugokban lejart 5000 km az vlojaban nem annyi mint az orszaguton leautozott 5000km.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kenés - (olaj, zsír, stb...)
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 12:30 pm 
Lada kedvelő

OFF: Ismerős visszavitte új Volkswagent szervizbe azzal, hogy eszi az olajat.
Azt mondták neki gyári adat megengedett 400Km-en 4liter olaj, és nem csinálnak vele semmit, mert gyári megengedett értéket nem haladja meg!
És valóban bele van írva a papírba! Akkor a Lada kicsi olajfogyasztása......

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 12:34 pm 
Lada Baráti Kör tag

Elég durva érték ez egy un. korszerű autóhoz, biztos ennyi? Nem 4000-en négy lityi? Nekem nagygenerál előtt volt ennyi az olajfogyasztásom.

NIVA 1.6 alkatrész katalógus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 12:35 pm 
Lada kedvelő

400 volt beleírva, de szerintem új kocsinál a 4000-is kevés lenne 4 literhez. De ugye ki nem szivároghat, tehát megeszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 12:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

Valószínű, hogy egy 'nulla' lemaradt a km értéknél, azzal már megvan az 1000km/1liter nagyságrend.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 12:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

Tudom már: kétütemű és keverékolajozású :)

NIVA 1.6 alkatrész katalógus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 12:39 pm 
Lada kedvelő

De a szerviz nem fogadta el javításra a papír alapján.

Ja, és egy új Lada megeszik 1000km-en 1litert?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 1:36 pm 
Lada Baráti Kör tag

gyárilag hiperlaza illesztésű motorok az euro szabványok miatt, de már elfeledtem hogyan függ össze.:)

a lényeg, hogy a mért fordulatokon jó, azalatt, afelett meg senkit nem érdekel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 2:21 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nekem is azt mondták a zsír új Golfra, hogy nézegessem az olajat mert két olajcsere között lehet, hogy a minumum alá esik a szintje.
Ehhez képest szinte semennyit nem evett, de gondolom, ha ilyet állítanak elég sok lehet olajevős.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 5:35 pm 
Lada Baráti Kör tag

Laci (lada002),
szerinted a Mann W 920/21 is 'ajánlható' szűrő klasszik Ladákhoz?
( megkerülőszelep és visszaáramlás gátló szelep van :) )
Az on-line MANN-FILTER Katalógus Európa szerint jó "Shiguli"-hoz :lol:
Ezt a helyi Lada boltban egyből találtam, nem úgy mint a W 714/2-t.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 5:47 pm 
Váltó gyilkos Lada Baráti Kör tag

őőőő a Braun Csabinál az a nagy fehér? az enyémen is olyan van!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 8:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

Persze hogy használható, de a poén a kimeneti szelep meglétén volt.

Az a helyzet hogy ilyen szűrőt nem Ladaboltban kéne vásárolni... :lol:

Zsolnay Vilmos Farkas István sarok Bárdi vagy Légszeszgyár 36 Unix.

Bemész és mondod hogy hozzanak neked Mann W714/2 olajszűrőt, de nem mondod hogy Ladához kell meg hogy milyen autóba és ne referenciát keresgessen hogy mi van éppen raktáron neki hanem legyen szíves és ilyet hozzon. Ha nem hajlandó akkor beírsz a vásárlók könyvébe és küldök neked ilyen szűrőt ami postaköltséggel együtt lesz annyi mintha ott megvetted volna a boltban...

Egyik fórumtársunk is elment a boltba és kért olajat 10W-40 és megkérdezték milyen autóba kell. Elkövette azt a hibát hogy válaszolt - Ladába. Nyilván rögtön elkezdtek okoskodni hogy ez abba nem jó stb. Nem kell elmondani mebe kell! 10W-40-es félszintetikus olajat milyet tud adni, ennyi. Nem tudod milyen autóba kell, elküldtek hogy ilyet hozz. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 8:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

Igen ez a boltos dolog már bosszantott engem is.
Mondom milyen olajat kérek.Erre az eladó kérdi milyen autóba lesz.
Én is elkövettem a hibát és mondtam neki,hogy Ladába.
Erre az eladó,jó lesz abba a carrier botond is. :shock:
Mondom adja amit kértem és csókolom. :evil:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 15, 2009 9:56 pm 
Lada kedvelő

MOL MSE 15W-40
Ez mennyire jó választás? :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 16, 2009 4:49 am 
Lada Baráti Kör tag

teljesen. 10 évig használtam szériában.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 16, 2009 2:53 pm 
Lada kedvelő

Kösz az infót, akkor úgy néz ki, hogy ilyen olaj lesz benne a jövőbeli motorfelújításig. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 16, 2009 9:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hali.
Nalunk pont forditva van :lol:, mindig a draga dolgokat akarjak rad sozni ugyhogy ha 0w-30-at kernek Ladaba es esetleg van raktaronm szo nelkul kihoznak. A 10w-40-es Valvolin Max Life-hoz is mindenfele adalekokat ajanlgattak, hogy majd attol huuu de jo lesz nekem. Ugy kellett a lelkesedeuket visszabb vennem, azzal a mondattal, hogy kertem 2 db. termeket, x olajat es y olajszurot, ha van elvinnem ha nincs mennek tovabb mert nem erek ra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 18, 2009 10:41 am 
Lada kedvelő

Felújítottuk az gyári ötös váltómat, sajna nem volt olcsó mulatság :evil:,hogy tartós legyen, valami jóféle olajat kéne bele tenni. :)
Az volna a kérdésem, hogy mik a tapasztalatok, milyen(annyit tudok, hogy hykomolt ír a könyv, illetve 80W90, ami ajánlott) márkájú olajat vegyek bele?
Ha már olajat kell vennem, akkor a gyári 3.9-es differenciálműbe is cserélném, oda milyet ajánlotok? :roll:
Köszi előre is. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 18, 2009 11:07 am 

Nekem ez vált be, Agip 80w-90 / API GL 5 ~ 1000 Ft / liter

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 18, 2009 11:09 am 
Lada Baráti Kör tag

TAD17? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 795 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 616 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti