Pontos idő: kedd júl. 16, 2019 3:11 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző 111 12 13 14 15 16 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 1.9-es lada motor?
HozzászólásElküldve: vas. máj. 20, 2012 10:04 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mericskelni ocskavasba valot kell venni. Az meg nem 10-15e ft.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 20, 2012 10:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ócskavasba valót nem hirdetnek sehol, szóval pár napot el kell tölteni a méh telepen, mire beesik egy pont olyan motor vagy főtengely.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 20, 2012 11:35 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha mar Opel akkor ez igy mindenestol csak a fele es nem kell szivozni a tobbi lommal.
De akkor mar miert nem egy Rover vagy Honda motort keresgelunk? Ki a turot erdekel mar az a nyamvadt 86-os fotengely amikor kozel 90-es is stimmelhet :D .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 21, 2012 6:50 am 
Lada Baráti Kör tag - Nagytalpú gumigyilkos

Nekem megér egy kis "sz@rakodást" a sok "lom", hogy ne fizessek ki 33e Ft-ot, azért amit te linkeltél, ha mindaz ingyen is meglehet :)
Ha stimmel ladába, fel is használom, ha nem stimmel eladom vkinek 30ért...aki lusta foglalkozni a "lomokkal"...és még kerestem is rajta :mrgreen:
Másrészt engem még mindig érdekel a 86 is :)
Van 3 autó RTE-ben, akik Orbán motorral mennek. Állítólag mind3 ilyen főtengelyes...ergo a dolog működik.
Honda/Rover főtengelyest még nem láttam működni saját szemmel :wink:
Szóval addig semmit nem kell c vágányra rakni, amég nincs meg a megfelelő konstrukció, ami tényleg működik :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 21, 2012 9:25 am 
Lada Baráti Kör tag

Nem kis meló megcsinálni a c20xe főtengelyt, mivel (elvileg) nem stimmel a csapágytávolság, így a blokkot nem kis mértékben kell alakítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 21, 2012 8:07 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem tettem semmit C vaganyra, de ugyanugy csak allitolagos az Opel ft. is mint a Honda/Rover. Senki nem tud ilyen konkret motorrol. Aki meg allitja, hogy neki ilyen van az mutassa is meg ne csak a szaja jarjon. Ez is olyan urban legend szeru mint a 16v MTX hf. Amig nem latok ilyet addig nekem nem is letezik. Nemletezo dolgokbol meg inkabb a nagyobbat valasztanam mint a kissebbet. Ha valakinek van helye tarolni es erdekli az ilyen tipusu atalakitas, valamint belathato idon belul valaszt is kapunk a kerdesre miszerint "igen vagy nem" en vallalom, hogy beszallok a motor megvasarlasaba akkora osszeggel amennyiert egy ilyen fotengelyt meg lehet venni kulon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 7:33 am 
dr. Lada

http://kepfeltoltes.hu/view/120522/lada019qm_mtx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120522/lada019qm_mtx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Csak most...csak neked...csak norisz :wink:
Van még valahol régi MTX általi dokumentáció képekkel, még azt megkeresem.

Szerk:
Megfelel?
http://kepfeltoltes.hu/120522/text5automobil_5_75_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120522/text6automobil_5_75_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 8:59 am 
Lada Baráti Kör tag

Inferno,
akiknek ilyen motorja van, azok nem kevés pénzt fizettek érte, ergo ők a hozzánk hasonló kíváncsiskodók miatt nem fogják megbontani a jól működő motorjukat. Aki a motort építette, az meg valószínűleg ebből él, tehát neki meg nem állna érdekében mutogatni/elmagyarázni a fontos kis apróságokat :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 11:25 am 
Lada Baráti Kör tag

Hali.
Nem kerem en az aprosagokat meg a mittomen milyen szakmai titkokat. Egy kep, hogy benne van, akarmilyen szogbol. Ennyi. Mert ha belefaragtak akkor en is elviszem a gepmuhelybe a Lada blokkot meg az Opel fotengelyt es mondom, hogy ezt a fotengelyt ebbe a blokkba kerem. Ennyi. De ezzel akkor foglalkoznek ha realis esely van ra, hogy letezik es mukodik is. Ezert amig csak hallomasokra tudok alapozni addig inkabb a nagyobb loketu off fotengelyt probalom meg befaragni ugyanannyi penzert. Nekem ez igy tunik logikusnak. Ezt ugysem lehet megcsinalni sufniban. Igy is ugyis sok penzbe kerul. Ezert nem nagyon ertem ezeket a titkolozasokat. Nemhogy reklamozna magat az adott gepmuhely, hogy meg tudja csinalni es legalabb olcsobb legyen mint egy 84-es loketu Lada fotengely. Mi ertelme lenne rejtegetnie magat mikor anyagi haszonnal jaro infot tart a kezeben? Semmi. Ezert is ketelkedem en. Akinek van penze az meg amugy sem sz@rozik mindenfele keteselyes mokolassal hanem megveszi a 90-es Lada fotengelyt oszt annyi.

Faterati.
Nem azt mondtam, hogy nem volt, nem letezett. De az a par darab ami legyartasra kerult azt sajat celra hasznaltak fel. Hogy ezek mellett ugyancsak par darab meg kicsusszant a gyarbol es szetszorodott nem azt jelenti, hogy mindenki szamara elerheto lett. Ezert urban legend. Itt-ott felbukkant egy-egy korabeli kep es kb. ennyi. Viszont az Opel fotengelyrol meg kep formajaban sem nyertunk betekintest. Akkor konyorgom mire alapozzuk, hogy letezik? Mert a batyam, unokatestverenek az apjanak a bartja halotta, hogy a szomszed.............stb. Tessek, nekem is ilyen fotengelyes motorom van. Elhiszi valaki? :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 1:32 pm 
Lada szakértő

Az egyik ilyen MTX 16v hengerfej itt van a szomszd faluban. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 2:22 pm 

Inferno,

értem amit mondasz, de azért látom nem nagyon vagy benne a rally világban :)
Ezek a motorok amikről beszélünk milliós összegbe kerülnek! Az országban van kb 50-60 ember aki ezt meg tudja fizetni....róluk kemény százezreket akaszt le aki meg tudja csinálni...és megbontani sem fogja senki neked a 1,5-2 millió forintos motorját...
A motorépítőnek meg esze ágában sincs "kis suttyóknak" kiadni, hogy aztán hozzá képest töredéke áron adhassák. Azzal sem értek egyet, hogy akinek pénze van, megveszi a lada főtengelyt.
Senki nem bízik már a lada cuccokban, nincs mit szépíteni, simán sz@r és kész. :(
Ezek a főtengelyek meg gyárilag 150 lovas motorokban futnak el - javarészt "hülyegyerekek" kezében - 2-3-400e km-eket :)

Amit mondasz, hogy elég lenne egy kép, hogy benne van, ez talán kivitelezhető, 1 módon. Még pedig úgy, hogy kontaktot kell szerezni Orbán Motor -hoz, odamenni, és megkérni, hogy mutasson egyet.
Nála talán nagyobb eséllyel van 1 ilyen szétszedve, mint akármelyik versenyzőnél. Ezeket a motorokat már mind mind csak és kizárólag a mesterek látják szétszedve, soha egyik versenyző sem nyúl bele. 2 probléma van :). 1. fogalmam sincs ki ez az Orbán Motor, és hol leledzik (ez előtt nem hallottam róla sosem). 2. gyanítom az ország másik fele...így ha meg is tudom az előbbi infókat, kizárt, hogy ezért átkocsikázzak az országon.

Ha valakit érdekelnek jobban ezek a dolgok, annyit meg tudok tenni, hogy megpróbálok elérhetőséget szerezni, de nem lesz egyszerű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 2:29 pm 
Lada Baráti Kör tag

elérhetőség minek? ne viccelj már :D

egy motorépítőhöz, aki egy olyan dolgot csinál amiből alig van pár db a világon. Majd pont elmondja mit meg hogyan, ingyen valaki két szép szeméért...

illetve itt volt a kontakt a honda/rover főtengelyhez is. Ingyen meglehetett volna mérni, mégse érdekelt senkit akinek esetleg közel lett volna.

Ennyi. Az az igazság hogy kár fáradni a kontakt szerzéssel...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 3:40 pm 
Lada Baráti Kör tag

Engem erdekelt volna de oda vissza 600km-t nem tudok csak ezert elmenni, es mostanaban nem is lett volna mivel.
A 90-es fotengelyt azert mar komoly motorokhoz gyartjak. Nem hinnem hogy rosszabb lenne mint egy agyon esztergalt Opel fotengely. Gyari allapotaban sem valoszinu, hogy jobb de mire az befaragodik a Lada blokkba azert elvesziti az elettartama felet legalabb, tehat uzemoras lesz. Errol inkabb Arnold tudna irni, hogy mit mondott a mester a fotengelyrol. Ha valaki kifizet azert 1,5-2 milliot egy olyan motorert amibe ha nem is szo szerint de "beletakolnak" egy fotengelyt amire nincs garancia, hogy tobbet elmegy mint egy Lada fotengely nem biztos, hogy jol teszi. Azert az a 150 loero mar nem egy akkora szam. Tudom, hogy sportban a "ha"-val kezdodo mondatoknak nincs ertelme, de itt az egesz kerdes a fotengeltyen mulik. Ha befaraghato a Honda fele ft. akkor egy 84-86-os furattal, 89-es lokettel turboval azon kell filozni, hogy fogod vissza a motort, hogy ne zabalja le a a tobbi alkatreszt az ero meg a nyomatek. Es itt nem az van, hogy honnan lehet meg kifacsarni 2 loerot, hanem, hogy hogy lehet bennehagyni 30-at.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 3:45 pm 

Pont arról beszéltünk, hogy ne mutasson meg semmit, csak azt, hogy tényleg benne van :)
Aztán a megoldás mindenkinek legyen a maga kenyere.

A fáradozás...sajnos mondasz valamit :(

Jah a másik amit elfelejtettem Árpi, amit szintén nem veszel számításba. Az pedig az, hogy rallyban vannak kategóriák és annak szabályaik...illetve a motorok felhasználása is elég más (rendkívül extrém). Így amit te az utcai autódba bármikor beraknál, az náluk sokszor fel sem merülhet mint opció :wink: Lásd pl 2 liter fölötti, és turbós motorok, ésatöbbi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2012 4:00 pm 
Lada Baráti Kör tag

kajszi1 írta:
Az egyik ilyen MTX 16v hengerfej itt van a szomszd faluban. :wink:

Es meg rajta van az auton? :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2012 2:26 pm 

SPI írta:
Írtam pár ebay-en hirdetőnek is, linkeltem egy képet, hogy utalok pénzt, csak mérje meg nekem a képen látható méreteket.

opelos srácok válaszoltak a c20xe -s főtengely kérdésemre:

"A főtengelycsapágy szélessége 19,5mm a széles 25,9mm, átmérő 58mm, hajtókarnál a csapátmérő 49mm, szélesség 19,3mm, a 7-es méret 90mm, a 9-es 38.
Sajnos az osztását nem tudom, mert sosem volt nagyblokkom. Igazából az a mérvadó semmi más, mert az átmérőket lehet esztergálni, köszörülni, másik lendkereket hajtókart stb használni. Van olyan opel főtengely is aminek 100 a lökete, ugyanevvel az osztással és csapátmérőkkel. JRE nevű angol cég csinál 2.5-es c20xe versenyblokkot igen brutális teljesítménnyel és nyomatékkal. "

Egyelőre ennyi, vmelyik csak tud válaszolni a csap távolságokra is remélem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2012 8:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

Na, akkor kezdem figyelgetni megint a hirdetéseket, és ha találok a közelben Honda/Rover főtengelyt, akkor elmegyek és megméregetem végre. Vagy ha messze van, de viszont olcsó, akkor meg veszem. :wink:
Viszont kellenének a Lada főtengely méretei, hogy legyen mihez hasonlítani.
Megtenné valaki, hogy csinál egy hasonló képet egy Lada főtengelyről, és megméregeti nekem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2012 9:33 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ezt epp akartam en is kerni mert az egyetlen fotengelyem az autoban van, es nekem is eppen irtak vissza az egyik hirdetesemre, hogy lenne elado egy ft. Bar erdeklodtem az ararol de meg nem kaptam valaszt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2012 10:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

Esetleg a Lada gyári főtengelyről nincs valahol egy műszaki rajz, méretekkel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2012 10:13 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Ladakönyvben rémlik valami...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2012 11:29 pm 
Lada Baráti Kör tag

A könyvben a nyugvó (forgattyúcsapok) és a hajtó(fekvőcsapok) középtávolsága van.
Nyugvók középtávolsága:50,795-50,775mm
A hajtók középtávolsága: 47,834-47,814mm
Átmérők
Hajtó csapok átmérője (képen az 1.): 47,584-0,02mm
Nyugvó csapok átmérője (képen 2.): 50,545-0,02mm
A főtengely végén lévő csapágy furata van még megadva, átmérője:34,992-34,960mm
Ha lesz időm méregetek itthon, van egy kukába való főtengelyem.

Szerkesztettem mert kicsit félreértelmeztem a könyvet. Amit én hajtó csapnak nevezek az a könyvben fekvő csap. A nyugvó pedig a forgattyúcsap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2012 9:39 am 
Lada Baráti Kör tag

Bazz........Ma felhivtam a foszert es a fotengelyre szerencsetlen akart adni egy hengerfejet. Mondom neki, hogy az vezermutengely, amit en keresek azon lognak a hajtokarok :twisted:. Vegul is azt mondta, hogy az is van :D. Minden bizonnyal fogok kerni egy kepet mert meg a vegen fotengely helyett mondjuk feltengelyt vagy egy masik vasdarabot kapok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2012 10:49 am 
Lada Baráti Kör tag

Lemértem az itthoni főtengelyt. Hangsúlyoznám hogy már volt köszörülve, és mivel az itteniek nem túl megbízhatóak fogalmam sincs hogy mit köszörültek rajt a csapokon kívül.
Az 1 és 2 méreteket már előbb leírtam a könyvből de azért leírom mit mértem.
1:49,73mm
2:46,90mm
3:nagyjából mindegyik 28,25mm viszont a középső 30mm
4:27,15mm
5:~47,2mm számoltam mivel a két furat közepét nekem nem egyszerű itthon megmérni.
6:24mm
7:69,83mm
8:Menetes rész 19,81mm átmérővel
9:28,94mm a kör átmérő viszont a két oldala lapolva van ami párhuzamosan fut az ékkel
laptávolság 21,81mm
hossza 25.55mm a letörés nélkül.
10:47,30mm
11:23,53mm
12:~500mm mivel nem volt elég nagy tolómérőm hozzá ezért két lépésben kellett mérnem ezért csak közelítő adat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2012 2:03 pm 
Lada Baráti Kör tag

Okés, köszi, elmentettem a méreteket.

Szerk.: jövő héten meglesznek a Honda/Rover főtengely pontos méretei. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 7:34 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az ígért méretek:

Kép

Mindegyik méretre kb.-t írtam, mert egy kölcsönkapott,elég viseltes tolómérővel mértem, ezért pár tized eltérés lehetséges.
Elsőre egyetlen bökkenő ezzel a főtengellyel, hogy a lendkerék felfogató furatok osztóköre 70mm, a Lada főtengelynek pedig 69,83mm (by Gyurma) a szimeringben futó átmérője. Ez az első dolog ami feladja a leckét, a többi átmérő mind nagyobb, mint a Ladáé, tehát kiadja. Kérdés, hogyha a Rover főtengelycsapok Lada méretre lennének köszörülve, akkor újra edzhetők-e, vagy egyáltalán szükség van-e újraedzésre.

Kerékméret átváltó: http://www.willtheyfit.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 7:47 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ez a lendkerék dolog orvosolható egyedi lendkerékkel nem kunszt. Az átmérő sem gond olyan szimering kell bele és kész is van.

2104-05-07-08 javítási kézikönyv
KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 7:55 pm 
Lada Baráti Kör tag

A lendkerék szerintem sem gond, de a szimeringben futó átmérő szerintem túl nagy, valószínűleg nem lenne hely a szimeringnek a ft. és a blokk között.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 8:19 pm 
Lada Baráti Kör tag

ez igen ez ám a nyomozás, nemhiba leledzel Sherlock Holmes szülőhazájában:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 8:29 pm 
Lada Baráti Kör tag

Milyen nyomozás? Vettem egy főtengelyt! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 8:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

A hogyant, a körülményeket nem firtattam:)

ellenben ha a csapok ennyivel nagyobbak akkor egyrészt érdemes volna saját, vagy hasonló hajtókart is keríteni hozzá ladába befaraghatót, vagy ha kemény köszörülés a vége akkor 90-es löket felé eltolással felköszörülni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 8:48 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ez is megfordult a fejemben (90mm), de igazából megelégednék a 88,9mm-rel is, ha sikerülne összeházasítani főtengelyt a Lada blokkal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 8:59 pm 
Lada Baráti Kör tag

persze, bőven elég. csak ha úgyis köszörülni kell...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 9:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Én kerítenék hozzá mindenképp saját hajtókart, bő 6mm-et én nem ksözörülnék le belőle az anyagvastagság miatt. (gondolom, az se túl drága hozzá, persze kérdéses a hossza. )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 9:18 pm 
Váltó gyilkos Lada Baráti Kör tag

és akkor már mehet a saját csapszeg saját dugó is.... és építettünk egy nem ladát :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2012 10:23 pm 
Lada Baráti Kör tag

SPI írta:
A lendkerék szerintem sem gond, de a szimeringben futó átmérő szerintem túl nagy, valószínűleg nem lenne hely a szimeringnek a ft. és a blokk között.

Akkor csak annyit levarázsolni az átmérőből hogy egy vékony szimmeringel adja, vagy lehet még a szimering házból is kiszedni valamennyit, szóval biztos összehozható. Ha más nem akkor furatokat behegeszteni azután méretre munkálni.

KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 30, 2012 12:27 am 
Lada Baráti Kör tag

Nekem is sikerult keriteni eggyet csak a tulajnak lassan megy a bontas. De ha mar itt tartunk akkor esetleg a hajtokarokat is elkerhetem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 30, 2012 6:21 am 
Lada Baráti Kör tag

kisB írta:
és akkor már mehet a saját csapszeg saját dugó is.... és építettünk egy nem ladát :)

miért, egy opel karos, audi dugós motor az nem lada?:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2012 3:29 pm 
Lada Baráti Kör tag

Bodnár István írta:
Ez a lendkerék dolog orvosolható egyedi lendkerékkel nem kunszt. Az átmérő sem gond olyan szimering kell bele és kész is van.

Megnéztem a főtengely szimering méreteket:
Lada: 70x90x10
Rover: 90x110x10

Ha a Lada hátsó blokkfedél kiadja a 110mm-t, akkor fel kell fúrni/marni akkorára, így a probléma megoldva. Viszont ilyesmi nekem megintcsak nincs kéznél, így nem tudom megmérni, hogy kiadja-e, úgyhogy ha valakinek van ilyen otthon a polcon, akkor azt megköszönném, ha megmérné nekem.

Szerk.:
elnéztem a 90x110x8,5/10 nem a 20T2N motorkódúnak a szimeringe (mert annak 88,85mm az átmérője), hanem korábbi évjáraté (1,8 diesel, talán Peugeot a beszállító).

20T2N gyári szimering:
Kép
Sehol nem találtam eddig szimering méretet, de lényegében egyenlőre mindegy, a fontosabb dolog, hogy a hátsó fedél kiadja-e a 110mm körüli méretet.
Amúgy mennyi átfedés szokott lenni szimeringeknél? Mondjuk egy 88,85-ös átmérőre a 88-as szimering megfelelő, vagy túl kicsi?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2012 4:43 pm 
Lada Baráti Kör tag

A szimeringméret 1 tizedes plusz szokott lenni, 2 tizedet még jól torelál, fölötte kieszi az anyagot, és gyorsan elfogy a szimering is. Az a 88,85 ös méret valami angolszász méret lehet. A 110es külsőt biztosan nem adja sajnos ki a hátsófedél. Viszont egy 85 95 10 már jó lehet, kis gépmunkázás árán.

KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2012 11:03 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha már szó volt a csalós motorokról, megeszem a kalapom ha ez csak 1.6. Igaz forog is, de olyan öblös hangja van basszus...

http://www.youtube.com/watch?v=6yYePJf2 ... ture=share

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2012 12:16 am 
Lada Baráti Kör tag

csak úgy érdekesség képp, Havassy-nál van most egy 92-es kovácsolt főtengely Ladába, és rendelnének bele kovácsolt hajtókart, egyedit, mert más nem fordul át.

http://www.youtube.com/watch?v=UC2zSk3ZLIc

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2012 6:19 am 

Mancs, tudod mi a trükkje? 48as karbik voltak rajta, nem 45ösek :)
Mi után összetörte az autót, ment másnál tovább a blokk...egy ideig :)
Elcsöppent benne egy szelep a melegtől, szétvert mindent, láttam képeket róla. Egyszerű 80as főtengely volt benne, sonka nélkül :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2012 2:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az igen! Hát keményet szól basszus az tény!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 21, 2012 9:50 pm 
Lada Baráti Kör tag

Kozben nekem is megjott a Rover ft. Szombaton megyek atvenni. Kivancsi vagyok vajon be tudjuk-e majd faragni. Meg akartam venni a hajtokarokat csapagyastul, hogy mar ne kelljen koszorulni mas hatokarral de nem volt szerszama hogy lebotnsa a hf.-et.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 22, 2012 5:50 am 

Látom a buktatójával még mindig nem számolsz :)
Értemén, hogy álmodozni jobb a nagyobbról, csak át kéne gondolni, hogy melyik álom reális :)
De sok sikert :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 22, 2012 9:08 am 
Lada Baráti Kör tag

Olcso volt, igy megvettem. Szamolgatni meg a gepmuhelyesnek kell. Blokk, ft., hajtokar, dugattyut elviszem, majd kerek vissza egy mukodo motort felkialtassal. Vagy csak a blokkot es a ft.-t es dugattyut meg hajtokart varazsoljanak hozza. Sok okossagot csinaltak mar nalunk is. Ahogy egyik markatarsunk alairasaban is szerepel, minden problema sok toprengessel megoldhatatlanna fejlesztheto. Meg kell probalni, ha nem hat nem, ez van. De legalabb el tudjuk oszlatni az urban legendeket egyszer es mindenkorra. Nem johetnek okoskodni, hogy mukodo dolog ha egyszer kiprobaltam es nem az.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 22, 2012 8:17 pm 
Lada Baráti Kör tag

Minden tiszteletem a tied! :) Én is kíváncsi leszek, sok sikert!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 25, 2012 10:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hat ez a ft. eleg massziv darab. Valahogy ugy emlekszek, hogy a ladae sokkal konnyebb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 26, 2012 5:53 am 

Az nem valami dízel főtengely?
Akkor azért olyan dög nehéz...
Amitől persze nem erősebb, csak több munkája van vele a gépműhelyesnek, mire elfogadható súlyra könnyíti :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2012 7:59 pm 
Lada Baráti Kör tag

Inferno: hogy állsz a főtengellyel? Sikerült már hozzápróbálni egy üres blokkhoz?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző 111 12 13 14 15 16 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti