Pontos idő: kedd júl. 16, 2019 3:41 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 536 hozzászólás ]  Oldal Előző 16 7 8 9 10 11 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nyomtáv szélesitő
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 29, 2011 9:31 am 
Lada szakértő

Hell!

Véleményeteket szeretném kérni. Hátra tudnék szerezni 2,5 cm-es pogikat, de nem tehermentesítőset. Kérdésem az lenne, hogy érdemes e megvennem, nagyon megfogja terhelni a féltengelyt, vagy mindenképpen tehermentesítőset tegyek hátra is?

Kőszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 29, 2011 9:56 am 
Lada szakértő

Hosszútávra tervezel mindenféleképp tehermentesítőset. Én már végig jártam ezt az utat, több év után jöttek ki a negatív dolgok, pl káros rezonancia keletkezik amiből következhet > gátló tönkre menés, diffi csavarlazulások, féltengely is fáradhat,kerék repedhet, gátló is hamarabb fogyhat, kerékcsapágy(féltengely is) hamarabb fogy. 4x98as keréknél annyira nem lényeges szerintem, de 4x100nál mindenféleképp tehermentesítenék, mert félre húzza. Nem is inkább tehermentesítés a lényeg hanem a központosítás! Én ezt így gondolom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 29, 2011 11:01 am 
Lada Baráti Kör tag

Inkább élménybeszámoló:

Eddig állandóan félrehúzott, rángatott a kocsi jobbra-balra nyomvályús úton a következő kombókkal:

Et 25 ös alufelni 15" átmérő 7" széles.
Elöl 3centi + a 0,5cm gyári, hátul 3cm nyomtáv oldalanként. Nem volt jó. (Pedig elvileg akkor mindenhol egyformán lett növelve a nyomtáv.)
Elöl 2cm+ alatta a gyári 0,5 ös, hátul 3cm. Úgy se. (Az eleje gyárilag szélesebb, gondoltam próbálom egy nyomra terelni valamennyire)

A lényeg az, hogy ost összelegóztam úgy, hogy elöl/hátul 2cm van oldalanként. Szinte el lehet engedni a kormányt országúton, nyomvályúk sem húzzák annyira. 8) :shock:

Igazából azért csökkentettem a nyomtávot, mert beleért alászedett kormánynál a dobbetétbe, azt meg csak toldott lengőkarral lehet másként kiküszöbölni. Hátul is ---- elfér most a dobbetét mellett a gumi, ha berugózna addig.

Téli virsli gumikkal nem volt érzékeny (165 meg 175ös ballonos kerekek).

https://youtu.be/9YwbgMyCJLY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 29, 2011 1:16 pm 
Új fórum tag

Sziasztok lenne egy elég amatőr kérdésem:). Szeretnék nyomtávszélesítőt 2.5 cm lada agyra. Olyan van hogy ugye agyméret 58 és a tehermentesítője is 58 as lesz mert fiat alufelnihez kellene. Előre is köszi a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 29, 2011 3:44 pm 
Lada Baráti Kör tag

Persze, ilyen vastagsággal már semmi akadálya, Adok-veszek zöldszilentes topikjában megoldják neked :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 30, 2011 6:16 am 
kajszi1 írta:
Hell!

Véleményeteket szeretném kérni. Hátra tudnék szerezni 2,5 cm-es pogikat, de nem tehermentesítőset. Kérdésem az lenne, hogy érdemes e megvennem, nagyon megfogja terhelni a féltengelyt, vagy mindenképpen tehermentesítőset tegyek hátra is?

Kőszi

Nyilván való hogy jobb a tehermentesítős, ezt aláírja mindenki. Nekem kerekenként elöl hátul 2,5 centi (+elöl meghagyva a gyárit) vaspogi van ami nem tehermentesítős és így használom már másfél éve a kocsit. Níva rugóval ültetve, 5 személlyel olyan kátyút kifogtam amin azt hittem hogy a futómű kiszakad, de kutya baja. És 2 garnitúra 4x100 as alufelnivel járok. Verseny célra biztos nem alkalmas, de utcai használatra nálam bevált így is. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 30, 2011 11:20 am 
Lada szakértő

Van többféle kerékagy is?
Arra gondolok hogy ami rövidebb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 30, 2011 12:01 pm 
Új fórum tag

Köszi!:) Lenne még egy kérdésem, hogy a 25mm es nyomtávhoz kell e tőcsavar vagy elég valami hosszabb alufelni csavar?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 30, 2011 12:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Elégnek elég lenne a hosszabb csavar is, de nem biztos, hogy sokkal olcsóbban jössz ki.
Én mozgókúposra átalakított hosszú csavart használtam (4x100 miatt), de ez már drágább volt mintha tőcsavaroztam volna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 01, 2011 12:12 am 
Új fórum tag

BGo!

Pont jókor jött az "élménybeszámolód" ,mert máris volna hozzá 1 pár kérdésem amit eddig nem akartam leírni, de most kapóra jön!
Nekem is ilyen paraméterekkel rendelkező felnim van!(15"x7" ET 25) A problémám meg az volna, hogy 25 mm nyomtávval szerettem volna feltenni oldalanként (főleg a tehermentesítő kialakítása miatt) de így már túllóg a kerék a sárvédőíven, (2105-ös) ezért félek, hogy leveszi a gumimat :) Namármost a kérdés az volna, hogy hány mm nyomtávval érem el hogy ha mondjuk felperemezem a sárvédőt akkor pont ne érjen bele berugózáskor? (kb. mint az A-s Ladákon) Ha esetleg van képed a jelenlegi állapotról azt megköszönném mert amint láttam neked 2 cm van most oldalanként!

Gondoltam még arra is hogy egy ZSUK rugó Bilstein párosítással nem érne esetleg bele de ha nincs értelme nem nyomtávozok világ..ba :D

Köszönöm! Hali!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 01, 2011 7:35 am 
Lada Baráti Kör tag - Nagytalpú gumigyilkos

Az biztos, hogy az A-s autóknak kemény a futóműve, minden irányba. Mind berugózásra (kemény rugó + bilstein), és mind oldalmozgásba (PU + fém szilentek, ez is nagyon fontos!). A másik ami kicsit sem elhanyagolható, a slicknek egy utcai gumihoz képest jelentéktelen mértékben tud torzulni az oldala. Szóval valahol ezek összessége adja azt, hogy bár peremig van hozva a kerék minden autón, mégsem ér bele egyiknél sem a sárvédőbe. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 01, 2011 8:29 am 
Lada Baráti Kör tag

http://www.freeweb.hu/bgo/gallery/index ... dhOWQ2NzYy
Elöl 20mm oldalanként, vágatlan niva rugó, 195/50R15
Hátul 30mm pogi oldalanként, vágatlan niva hátsó rugó, 195/55ös gumi.

http://www.freeweb.hu/bgo/gallery/index ... DNhNTE0MWY
Elöl 20mm oldalanként, vágatlan niva rugó, 195/50R15, kicsit csalóka, mert nem ült rendesen össze emelés után.
Hátul is 20mm, már vágott niva rugó, bilsteinnel, és 195/50R15, alacsonyabb gumi

Vágatlan niva első rugókkal ilyen b*zimagas elöl, keményített gáltókkal nem ért bele még 35mm pogival sem a perembe. Le akarom ültetni az elejét is, azért is csökkentettem a nyomtávot+hogy ne szedje szét a dobbetétet alászedett kormánynál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 01, 2011 9:11 pm 
Új fórum tag

Yeti!

Nekem is kb. ezek az elképzelések vannak a futómű terén! Elől már adott a zöld szilent, mondjuk az alsókat át akarom cserélni fémre!

BGo!

Kössz a képeket! Szerintem megnézem majd 20mm-es nyomtávval, hogy mi a helyzet aztán majd kiötlöm!

Köszöntem!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2011 9:53 pm 
Sziasztok.
Nekem a kocsimon 4×100as és 15 colos alufelnik vannak 195/50 gumikkal. A felni alatt 3cm vas pogik vannak és a pogikon nincsenek tehermentesítők. Szeretném a pogikat tehermentesítős alumínium pogikra cserélni és érdekelne hogy az alumínium pogik jobbak lenének-e.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2011 9:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

Heló!

könnyebb és drágább.

döntsd el h neked jobb-e.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 10:37 am 
Sziasztok.
Nyomtávszélesítőbe szeretnék érdeklődni hogy milyet rakjak fel,vagy melyik-lenne a legjobb. Sima pogácsát vagy osztókör módosítót mert eddig vas pogácsák voltak 4×98as osztókörrel és 4×100as felni ment fel. A tőcsavarokon azt vetem észre mikor a felnit levetem hogy a tőcsavarok kifelé voltak hajolva, szeretném ha valaki tudna mondani valami stabilabb megoldást.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 11:25 am 
Lada Baráti Kör tag

Csináltass osztókörmódosítót/alakíttasd azzá a mostani pogácsát/ vagy használj mozgókúpos anyákat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 11:34 am 
Lada szakértő

4 x 100 -as ALU tehermentesítős pogácsa tökéletes Ladára 4 x 100-as felnihez és tőcsavarhoz

Tehermentesítő fontos, központosítás is, de tőcsavarnál már nem is annyira mintha sima kerékcsavarral raknád fel a felniket.
Kicsit szétáll az normális, az eltérő osztókör miatt, de ezzel nem kell foglalkozni...

Osztókör módosítós pogi lenne az igazi, de aluból könnyen kiszakad a tőcsavar, vas meg nehéz, na meg 4 x 98-ra a 4 x 100 amúgy is gond nélkül felmegy...

ÜDv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 1:04 pm 
Lada Baráti Kör tag

De ő azt kérdezi, hogy mit csináltasson a jelenlegiek helyett. És oké hogy felmegy (hátul nekem is úgy van) de attól még f@szán szétállnak tőle a csavarok, ami nem egészséges...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 1:10 pm 
Lada kedvelő

Nem is kell az aluba menetet vágni, hanem pl. belepréselni sima hatlapú acél anyát hátulról. A kisebb furatban a hatlap anya élei klasszul megkapaszkodnak, védve az elfordulás ellen. Persze ehhez kell egy minimális anyagvastagság, két centi alatt szerintem felejtős ebben a megoldásban gondolkodni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 1:16 pm 
Lada szakértő

Hidd el attól hogy kicsit szétállnak nem lesz semmi baja, főleg ha menet rögzítőzve vannak, vagy esetleg hátulról anyával, vagy simán odapöttyintve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 02, 2011 11:47 pm 
Sziasztok.
Nekem a tőcsavarok csak simán bele vannak húzva de így járok vele már legalább egy éve. Ha én is menetrögzítőzöm szerintem nyugodtan :D használhatom az alu pogit , mert nekem a vaspogim 3cmes és nincs rajta tehermentesítő és így jártam vele egy évig és semmi nem történt.kép

Szerk:
Sziasztok.
A felni mérete 15 col ET 37es felni szélességét nem tudom de 195/50es gumi van rajta milyen méretű pogit rakhatok alá hogy a felni ne érjen bele a lengőkarba.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bodnár István pén. jún. 03, 2011 11:27 am-kor.
dupla post!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 03, 2011 11:23 am 
Lada szakértő

Mindjárt válaszoltál is magadnak?
Vagy számolj, vagy próbálgass....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 03, 2011 1:23 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mondjuk én nem járnék tehermentesítő nélküli pogival, ha a felni 4x100-as.
Ha tőcsavar van rajta, ha nem.

Most vagy 4x98-as felni és a csavar/anya kúpja központosít, vagy pontosra csinált tehermentesítős pogácsa és akkor lehet 4x100-as felni.

Pl a te esetedben, hogy magyarázod meg a 4db tőcsavarodnak kerekenként, hogy tök ugyan úgy hajoljon mind a 4 és ne üssön a kerék? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 03, 2011 4:44 pm 
Lada Baráti Kör tag

Megmagyarázza az magának :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 03, 2011 11:30 pm 
Lada Baráti Kör tag

nekem se elöl se hátul nincs tehermentesítő, tőcsavaros mégse üt.

http://www.youtube.com/watch?v=UC2zSk3ZLIc

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2011 4:04 pm 
Lada Baráti Kör tag

A tehermentesítő fő feladata nem a központosítás hanem a csavarok tehermentesítése, mint ahogy a neve is adja.
A csavarok alapból húzásra vannak méretezve, mig a tehermentesítő nélkül jelentős nyíró igénybevételt is kapnak.
Ez a fő ok amiért tehermentesítő kell.
Az csak ráadás hogy így könnyebb központosítani is.
Ha a csavarok egyenlő nyomatékkal vannak meghúzva akkor a kerék koncentrikus lessz!

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2011 6:03 pm 
Lada Baráti Kör tag

van olyan autó amin gyárilag nincs tehermentesítő.

http://www.youtube.com/watch?v=UC2zSk3ZLIc

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2011 6:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

htstibi írta:
A tehermentesítő fő feladata nem a központosítás hanem a csavarok tehermentesítése, mint ahogy a neve is adja.
A csavarok alapból húzásra vannak méretezve, mig a tehermentesítő nélkül jelentős nyíró igénybevételt is kapnak.
Ez a fő ok amiért tehermentesítő kell.
Az csak ráadás hogy így könnyebb központosítani is.
Ha a csavarok egyenlő nyomatékkal vannak meghúzva akkor a kerék koncentrikus lessz!
Na ez az ami nem így van. Pont az ellenkezője minden!

A központosító vállnak csak akkor van jelentősége, amikor felrakod a kereket, nagyjából középen legyen. A csavar kúpja központosít és se így, se úgy nincs nyíró igénybevétel a csavarokon.
Mivel húzásra van méretezve, nyíró igénybevétel pedig elhanyagolható a húzáshoz képest.
Egy széria felni sem ér hozzá meghúzott csavaroknál a központosító (sz@rul mondva ahogy a fejekben benne van "tehermentesítő") vállhoz.

Éppen ezért vagy mindenki 4x98-at használ és akkor a váll csak akkor kell ha nem akar szenvedni kerékfeltevéskor, (viszont ebben az esetben figyelni kell a csavarok keresztirányú húzására , hogy a kúpok mindenképp középre tudják húzni a kereket)

Vagy a másik verzió, hogy központosítós és pontosra van gyártva a pogácsa mind a féltengely felől, mind a felni felől hogy nincs jelentősége a csavarok kúpjának (mozgókúpos csavar), vagy annak hogy 4x100 a felni osztóköre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2011 10:36 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hát én a 4x100-as felniket hátul (elöl ugye az agy betölti ezt a szerepet) központosító nélkül használom, nem mozgó-kúpos de alufelni csavarokkal, és nem üt nem ráz. Viszont a 2 cm-es pogikat már nem merem thermentesítő, vagy ahogy te mondod, központosító váll nélkül berakni.

Bár az is tény hogy a nyíró igénybevételt nagyban csökkenti ,a felni felfekvő felülete és az agy felfekvő felülete közötti surlódás ami meg a csavarok húzásának köszönhető. Mindenesetre szerintem azért a csavarokat is tehermentesíti egy megfelelően illesztett tehermentesítő/központosító, bár nem tagadom lehet hogy én látom rosszul a dolgokat. Azért én csináltattam a pogijaimba termentesítő betététet amit pontosan az agyhoz és a felnijeimhez méreteztem.

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 12, 2011 5:06 pm 
Új fórum tag

Több gumisnál is érdeklődtem,de nem kapok olyan mozgókúpos csavart ami 5 mm-rel hosszabb a gyári csavarnál(10mm a pogim).Egy méret van,de ezzel nem megy fel a pogi miatt az alufelnim.Létezik ez valahol vagy csak legyártatni lehet?Olyan árat mondott 2 gyártó emberke is hogy majd hanyatt vágtam magam tőle...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 11, 2011 8:18 pm 
Új fórum tag

vettem egy garnitúra 5,5x14 ET 39 alfa kereket. Azon tűnődöm, hogy 2cm nyomtáv elég-e a kocsi alá, hogy a kasztni síkjáig kijöjjön a kerék? (2107) :| ezzel próbálkoztam:
http://www.felnioutlet.hu/et_kalkulator.html E szerint
A választott felni:12.7 mm-rel lesz szélesebb a felni
Az eredeti mérethez képest -3.65 mm-rel lesz kijjebb a felni
Az eredeti mérethez képest 16.35 mm-rel kerül beljebb a felni széle
Persze jó volna tudni, hogy mennyi elől/hátul a kerék síkja és az kasztni síkja közötti távolság. Tudom próbálgatni kell, de a kocsi a szerelőnél a nyomtáv tőlem 170km-re a kerekek meg itthon...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 11, 2011 8:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha ez segít: Ha jól rémlik, ET 0 környékén van sárvédőíven a 15x7-es guriga. Ehhez, ha csak nem magas a kocsid, kell már a jó gátló.

http://www.freeweb.hu/bgo/gallery/index ... jNhMDY5MTI
Viszonyításképp: Ez egy 15x7", Et 25ös felni 30mm pogácsával (elöl alatta a gyári 0,5ös is). Ez már talán ki is lógott egy kicsit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 11, 2011 8:39 pm 
Új fórum tag

ezek szerint ha a ET 0 7'-es a peremen van, akkor a gyári mérethez képest 54mm-t lehetett kihozni. Az 5,5-ös ET 39-et akkor kb 58mm-et lehet kihozni. Vagyis simán belefér a 3cm-s pogi is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 11, 2011 9:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ilyen adatokkal rendelkezett a 2db alu felnim amivel versenyen elől mentem. 3centi+ a gyári volt alatta és nagyjából kasztni vonal volt... Még kellett volna kb félcenti, hogy úgy ténylegesen. kép

Képtár
ARNIE

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2011 7:02 pm 
Új fórum tag

Üdv mindenkinek
abban kérném a segitségeteket,hogy mikell ahoz hogy gyári astra alu felnit feltudjak tenni ezer öcsire persze ha eggyáltalán lehet.Kaptam őket és jólenne ha jó lenne. :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2011 7:17 pm 
Lada Baráti Kör tag

Talán tudunk segíteni ha leírod mit is akarsz mert ebből a katyvaszból nem értem. Esetleg kellenének az Astra felni adatai is(csak mert kb 30 féle felnivel szerelték az astrát 20 év alatt).

2104-05-07-08 javítási kézikönyv
KÉPTÁRAM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 21, 2011 9:09 am 
Új fórum tag

Üdv
igazad lehet.A következő adatok vannak a felnin:51/2jx14. AAC ET49 Hát ennyi van rá irva ja és szeretném felszerelni az autómra ha lehet és szeretném tudni mire van szügség a fel szereléshez az autóra. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 23, 2011 11:44 pm 
Captain Blondie - Lada Baráti Kör tag

Ha F astra akkor 4*100-as. Az ET miatt biztos kell nyomtávpogi :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 4:01 am 
Új fórum tag

köszi slayer.még annyit szeretnék kérdezni,hogy ki tudja megmondani,mekkora pogi kell plussz gondolom hosszabb csavar is kell.Ja a slayer nagyon király muzsikát nyomat :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 4:35 am 

Annyi kell alá, amennyit te szeretnél. 1 centi valószínűleg már elég hozzá, hogy ne érjen a fékbe. Viszont ilyen adatokkal én egy olyan 5 centit aláraknék, hogy kinézzen valahogy...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 12:46 pm 
Új fórum tag

Köszi yeti,jók a videók.Azt szeretném még tudni,hogy hol tudnák hozzá jutni a pogihoz,lehet venni készen vagy csináltatni kell abszolut laikus vagyok a kérdesben.A futóművel kell valamit csinálni(erősités stb) :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 3:54 pm 

pl itt :wink:
Ha mákod van kapsz kéz alól pont akkorát, mint szeretnél, de kicsi az esélye. megegyezel Istvánnal, hogy mik az igényeid, és legyártja pont azt amire szükséged van.
Alapvetően nem igényel semmilyen erősítést, majd te fogod igényelni, ha még gyári a futóműved :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 5:12 pm 
Új fórum tag

köszi a segitséget yeti ,körül nézek hátha szerencsém lessz ha nem megkeresem istvánt.Kb mennyit szabad adni egy használt pogiért? :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 5:21 pm 

Az én pogijaimnak az anyagára volt (lett volna :mrgreen: ) cirka 20e Ft. Jóféle Al-Si-Mg ötvözet, "szerszámalu"-nak csúfolják :). Drága, viszont annál jobb. István szerintem készséggel válaszol a pogival kapcsolatos kérdéseidre, és egyből meg is tudja mondani milyen anyagból mekkora méretben mennyibe kerül a cucc :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 8:22 pm 
Új fórum tag

köszi a segitséget :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 9:27 pm 
Új fórum tag

sziasztok! szeretnék venni 4x100 as 6"x13"-as ATS Classic felnit széria 1200-re. Tudnátok segíteni mik kellenének hozzá és mekkorák hogy gond nélkül felmenjenek? Köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 6:57 am 
Lada kedvelő

Szia.

Nekem ilyen van a kocsimon. Ahogy nekem van: hosszabb tőcsavar, 3 centis tehermentesítős alu pogácsa + alufelnihez való anya. Mivel az ET-je nem túl kicsi ennek a felninek, így nem is lóg ki a kaszni alól a kerék.
Képet nem tudok mutatni, mert itt bent nincs kép róla.

- Lada 2105-3 - talán elkészült??? (bronz, zöld, Zuk, Wartburg kombi, Mérten sper-váltó, Lindor, vastag, tokolt, erősített, heggeszett, kapart, üvegszálas, pogácsa, tőcsavar, stb, Ja, és Lexus-fehér színben :) )
- Mondeo MKIII V6 24v Ghia 18"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 8:27 am 
Új fórum tag

ignazio írta:
vettem egy garnitúra 5,5x14 ET 39 alfa kereket. Azon tűnődöm, hogy 2cm nyomtáv elég-e a kocsi alá, hogy a kasztni síkjáig kijöjjön a kerék? (2107) :| ezzel próbálkoztam:
http://www.felnioutlet.hu/et_kalkulator.html E szerint
A választott felni:12.7 mm-rel lesz szélesebb a felni
Az eredeti mérethez képest -3.65 mm-rel lesz kijjebb a felni
Az eredeti mérethez képest 16.35 mm-rel kerül beljebb a felni széle
Persze jó volna tudni, hogy mennyi elől/hátul a kerék síkja és az kasztni síkja közötti távolság. Tudom próbálgatni kell, de a kocsi a szerelőnél a nyomtáv tőlem 170km-re a kerekek meg itthon...

Hogy legyenek lezár és megoldott témák is, így beírom mi lesz a pontos méret: összemértük a dolgokat és ezzel a kombóval előre 2 cm, hátra 2,5 cm pogi fér be. Találtam nagyon jó ajánlatokat pogi és tőcsavar ügyben, de tehermentesítőset akarok és ahhoz kelleni fog a kocsi is, így csak Bp-i készítő jöhet szóba (ez ügyben, ha valamkinek van kontaktja, szívesen várom pü-ben :wink: )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 8:49 am 
Lada Baráti Kör tag

Vegyél 16 hengerfej csavart, meg a metaloglobusban egy 150-160mm hosszú alu tömböt.(az átmérő akkora legyen, mint a kerékagy) Innentől nem nehéz, csak találni kell egy esztergályost, meg le kell rajzolni ezt a hét dolgot műszaki formátumban.(ha az utóbbi nem megy,majd megteszem neked, Ricsiéknél leadom, ha arra járok) :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 536 hozzászólás ]  Oldal Előző 16 7 8 9 10 11 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti