Pontos idő: hétf. jan. 27, 2020 12:29 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 827 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 617 Következő

Szerinted a zenehallagatás elvonja a figyelmet a vezetésről?
Igen 1%  1%  [ 3 ]
Nem 30%  30%  [ 68 ]
A "normális" zenehallgatás nem 68%  68%  [ 153 ]
Szavazatok száma: 224
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 16, 2005 11:56 pm 
Most néztem a ladabolt-on az árlistát :

21050-5002110-10 motorháztetõ hangszigetelõ 2250 Ft

A másik hangszigetelõs topikban volt errõl szó. neked zsír, a 2101-re viszont meg kell csinálni a lukakat hogy fel tudd fogatni rendesen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2005 12:16 am 
Lada Baráti Kör tag

Bandi írta:
21050-5002110-10 motorháztetõ hangszigetelõ 2250 Ft

Na asszem a mukilás puttonyában lesz egy ilyen. :)
Karácsonyra meg meglátjuk mit kap a vas. :D

Egyébként azért akarom kiszámolni a négyzetmétert, hogy megtudjam mennyi lenne abból a cuccból amit Karotta is használt. Tuti hanyatt vág az összeg.
Egy 137,2x81,3 cm -es tábla 25.000.- :?
Kép
Én is szeretem a motor hangját. Nomeg a kipuff-ét is, különben nem vettem volna 50es rendszert. De azért annál amilyen most, lehet egy kicsit halkabb.

Hachiroku... az is csak Lada :) Csak japán módra.
De persze én is kíváncsian várom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2005 8:07 am 
Foximaxi írta:
Egy 137,2x81,3 cm -es tábla 25.000.-

Én utána se kerestem, mert sejtettem hogy jó drága.... a polifoam-nak kb. ezres m2-e, hétkóznapi használatra megfelel szerintem. Nekem most a motorzaj a legzavaróbb nagyobb (>80) tempónál, ezért ez fog majd következni. Elsõ körben lesz a merevítõk között a vékonyabb fényes polifoam, aztán megnézem hogy lehet rámókolni egy kocka géptetõ-borítást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2005 6:54 pm 
Helló,

ma voltam a metróban, és úgy volt ahogy a telefonban is mondták, adtak egy jóváírószámlát, és azt le lehetett vásárolni. Még a jótállási jeggyel se foglalkoztak, mert amikor vettem nem pecsételték le. A CD-met meg (ami benntragadt) nemigen fogom visszakapni, tölthetem le újból az albumokat...

Aztán a médiamarktban vettem Blaupunkt Bermuda MP35-öt, ez 26e volt. Még távirányító is van hozzá, meg RCA kimenet, meg simán gombnyomással lehet lépkedni a könyvtárak között (ez fontos, mert én csak mp3 cd-ket hallgatok). Itt viszont azt mondták, hogy csak hivatalos beszereléssel együtt érvényes a garancia, de a mûhelyükben megcsinálják ingyen (ha nem kell fúrni faragni). Jövõ héten lesz majd idõm elvinni a gépet, addig nézegetem :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2005 10:32 pm 
dr. Lada

Én a metróba ezt a ciatronic fejet vettem ,ami most akciós , nekem azt mondták ha 2 éven belül bármi baja van akkor vigyem vissza azonnal cserélik :)

Azért esett erre a választás mert jövõre változik a "páv2" engedély , így minden taxiba kötelezõ legalább egy pda amin gps es térkép fut , fater navigációs fejet akar venni.
Kiegészítõk a hangcucchoz : Mac audio MP-4000 , DLD acustic 9130 , DLD acustic 9117 , hátsó ajtóba marad a Pioneer TS-G1348 , elöl meg lesz pioneer TS-G1748 am. erõsítõvel hajtva az elsõajtószettet , és a mélyládát. a maradék meg megy fejröl. a csipogó még elválik , de az valszeg a piohoz lesz kötve :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2005 10:59 pm 
Helló,

én is gondolkoztam a Clatronic-on (ez van most 15-ért, igaz?), de aztán úgy határoztam hogy veszek egy "prémiummárkát" inkább.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 6:13 am 
dr. Lada

Hangjával kb 2 óra használat után ezt tapasztaltam a jelenlegi rendszeremen : elöl a pio 1348 as hátul sony X plod F1324 van . Részletezõ magas , érezhetõ lábdob , brutál közép :D , hátul , brutál lábdob mivel kissebb a hátsó ajtó térfogata , kicsit összemosott hangok , ez a sony ma.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 7:06 am 
Nekem most csak fis-fos hangszarók vannak bennt, tavasszal szeretnék venni egy SAL WRC szettet. Tápfesz errõl esetleg van tapasztalatod, vagy hallottál róluk véleményt? Azon még gondolkozok hogy 13-as vagy 16-os kompo legyen elöl (befér-e, mert ahogy olvasgattam a 16-os necces), de lényegében egy kompo szettbõl, egy 2+1 csatis erõsítõbõl, és egy ládából áll a cucc, de biztos ismered. Amúgy is ilyen konfigot raknék össze.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 2:59 pm 
dr. Lada

Hallni hallottam róla . és volt az autoba 2 napig. meglátásom : teljesen kivehetetlen hangzáskép már az elején ami nemsokat javult a 2. nap használat során sem . drága. Szerintem inkább egy pioneer cucc :) az ára kb ugyan ottvan , pl most eladó ez a sony F1324 es 5e pézért . a Pioneer a 23 cm eset a boltba 9400 ba kapod meg , nálam 6-7e körül van. ha kell van egy régebbi árlistám ami a nyár végén készült. az árak nemsokkal változhattak azóta!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: SAL vs Pio
HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 4:48 pm 
Lada Baráti Kör tag

Háát nem tom. Én http://www.carstyling.hu/pic/usercar/16 ... 1131988960 ennek a 10-es változatát vetettem össze a SAL RFP3-100-al és a SAL nyert. A pájo dobozba vissza és boltosnak vissza h köszi de ezt _nem_.
Imho elöl (kockába) neccben elfér a SAL RFP3-165-ös. Nem rosszak, én elégedett vagyok velük, igaz nekem hátul a trepnibe vannak belevágva.

Grano

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 19, 2005 9:52 am 
dr. Lada

A 10 es változata eléggé apróra sikerült , a 13 as csak a hátsó ajtóba szól jol , a 16 os csak az elsõbe! Én meghallgattam a 13 ast 16 ost a kocsimba mer van egy pár haverom az oldalrol akik itt laknak és versenyekkel foglalkoznak , építenek stb . Sony-t , Pioneert , SAL-t , Alpine-t , Solid audiot , Soundstream-et. 16 osba még phass volt .

Legjobban a Phass szolt. de 55e ért a szettet drágálottam az autóba. Utána jött az Alpine aminek a tere kicsit szétvolt esve nálam . Soundstream jól szolt csak nem hangszeres zenét szinpadon fogok hallgatni :) . Utána jött a pioneer ami meglepõen jol szolt megvolt a tere , hangszeres zenénél sem esett szét . Utána a sony volt a jó ebbe annyi hibát találtam hogy összemossa a magas hangokat . a sal egyáltalán nemvolt jó nálam , csak tüc tüc zenét lehetett hallgatni mp3 ba , mihelyt audio szolt már rosszul éreztem magam bántotta a fülemet olyan frekiken votl kiugrás ahol vágül sípolt a fülem . Én a piora szavazok .

mihelyt felteszed a kérdést , hátul van a pio bedûtve , elöl most a 13 as sony van még , de ahhoz is kész a dûtött 16 os átalakító , csak decemberbe megyek hangszórókért is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 8:06 am 
Dr.Tápfesz írta:
Hallni hallottam róla . és volt az autoba 2 napig. meglátásom : teljesen kivehetetlen hangzáskép már az elején ami nemsokat javult a 2. nap használat során sem . drága.

Hi Tápfesz!

Akiket eddig kérdeztem azok is azt mondták, hogy nem olyan jó, de ennyiért megéri. Ezért nem értem azt hogy drága. 44e-bõl egy külön (nem fejegységrõl) erõsített kompo+láda rendszert hogy raksz össze?

Kíváncsi lennék az árlistádra (van gari is?). Igaz csak február környékén lesz aktuális a dolog.

Amik carstyling-on vannak képek az elsõ ajtódról, azok 13-as hangszórók benne (az egyik sony, a másik meg pioneer)?

Köszi,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 8:19 am 
dr. Lada

Jelenleg a stylingon lévõ a autó az egyetlen :) , Annyi változás történt hogy a másik fajta fejegységre lecseréltem ami 1e ft vel lett drágább , teljesen más hangja jobb teret adott a cuccnak . Elölre került a hátsó sony , és hátra került a pio , a pio marad véglegesen ott döntve mert ugy van meg a szinpadi tér rendesen , a sony lesz lecserélve pio 1748 as ra és lesz mellé kötve egy DLD 9117 es csipogó a pion meg ki lesz kötve :)

Ilyen áraim vannak ukránbol , ezek nyáron készültek 190Ft-s dollár ár mellett. !Dollár!
TS-A6921 17 000 Ft
TS-A6991S 20 000 Ft
TS-A6901 14 000 Ft
TS-A6911 18 000 Ft
TS-G1348 8 000 Ft
TS-G1318 5 500 Ft
Sony -
XS-6933 19 000 Ft
XS-6941R 15 000 Ft
MAC-Audio - -
Z4200 35 000 Ft

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 8:41 am 
Dr.Tápfesz írta:
Jelenleg a stylingon lévõ a autó az egyetlen :)

o.k., o.k., de annyit faragsz rajta hogy nem tudhattam aktuális-e még a kép :D

...hát nemtom, a sal mellett akkor is az szól hogy egy ilyet 70e környékén lehet összerakni "márkás cuccokból", ez meg 44e környékén van. Én nem vagyok annyira otthon ebben a témában, és nem vagyok audiofil, de azért botfülû sem. Nincsenek nagy igényeim, legyen magas, legyen mély, legyen hangos :lol: . Két dolog zavar nagyon : ha nem csak elölrõl hallom a zenét (tehát ha van hátul is magas - ezt hívják színpadképnek vagy mi?), meg ha torzít a cucc (mármint túl van hajtva). Ezért szeretném ha erõsítõ hajtaná a hangszórókat. Annyira nem is akarok belemélyedni ebbe a témába, pláne nem cserélgetni a cuccokat összevissza, ezért tûnik számomra ideálisnak a sal pakk. Persze még nem hallottam szólni ilyet. Szívesen beülnék 1 kicsit hallgatózni valakihez akinek ilyet cucc van a kocsijában (sal wrc szett).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 10:40 am 
dr. Lada

Nemhiszem hogy drágább lenne ez a pio szett mint a sal wrc szett.
elöl 16 centis koax (mély magas benne) 9e környékén van , hozzá érdemes egy csipogót rakni , én dld re szavazok 9e péz pesten, kell egy erõsítõ , mondjuk amit kinéztem MAC audio Mp-4000 (4x75W RMS!!) 25990 hozzá egy DLD mélyhangszóró 16700 Ft , az erõsítõt hidalhatod , szóval a DLD re 180W korül megy , ami hát ööö leesik a rendszámtáblád szintü :)
Ehhez kell kábel 2.0 ás az elsõ szetthez , 2.5 ös a sub hoz , tákábelt mindenképpen az akkurol hozz , az erõsítõnek 30A es biztosítással 4mm es keresztmetszettel , a fejegységnek ilyenkor elég csak 15A max . Ilyenkor nemmuszály drága fejet venni , de legyen min 2 rca kimeneted , de ha 4 van az mégjobb.

A sal erõsítõ azért jó mert lehet könnyedén javítani , nálam hetente 2db megfordult a nyáron :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 11:04 am 
Ez amit összeírtál már 61e. Mind1, most ne az árról értekezzünk.

De ennyit még áldoznék rá. Ennek a 4 csatis erõsítõnek lehet hidalni két csatornáját, tehát lehet belõle 2+1 csatist csinálni? Itt csak azt írják hogy 2x200-at lehet:

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=keres&S=3&T=&GY=21&TXT=&AMN=1&AMX=9999999&FKAT=1&AKAT=5&TID=6827

A mélyhangszóró amit írtál, az ár alapján erre gondolhattál :

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=keres&S=3&T=&GY=39&TXT=&AMN=1&AMX=9999999&FKAT=2&AKAT=31&TID=2383

Ehhez még ládát kell csinálni, nem egyszerûbb egybõl egy ládát venni? Elölre pedig rögtön komponens szettet venni hogy ne kelljen külön csipogót?

Kábelek szerelékek igen, ezek kellenek bármit raksz az autóba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 12:05 pm 
dr. Lada

Komponens szettbe pioéknál a 16 cm es 17e péz :)+csipogó

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 12:11 pm 
Egy ilyen viszont csak 10e : mac Audio MX 2.16 Dehate annyira ragaszkodsz a piohoz :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 20, 2005 12:47 pm 
dr. Lada

Inkább maradok a pionál :) Nekem így jobb , az a baj hogy ezek a csipogók amik szettbe vannak , nemszolnak ugy .:(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 3:47 pm 
Hali,

ma bekerült a blau cd játszó a gépi kocsiba, és az a helyzet hogy nehezen adja ki a cd-ket.... vagyis kinyomja picit, aztán inkább kihúzom belõle, mert csak szenved. Természetesen a beszerelésnél (a médiamarktos csóka csinálta) az eject-et elfelejtettem kipróbálni. De a boltban amikor rákérdeztem a beépítési szögre, azt mondták hogy a kiadással nem lesz gond, inkább azzal hogy mennyire fog ugrálni a cd, mennyire lesz érzékeny a bakkanókra. Hát eléggé pattog a gép :D , de nem ugrott meg egyszer sem. Na nem jött be nekik.

2105-ös kardánboxom van, ebben kb. 45 fokban áll a cucc.... tudom ez nagyon sok, olyan 20 fokig szokták írni hogy addig jó.
Van valakinek esetleg 2105 kardánboxban cd játszó? (....vagy senki se volt ilyen eddig....)
Nagyon úgy néz ki veszek majd egy 2107-es boxot (ladaboltban 2e...), viszont abból meg kilógnak a fejegységek, ahogy olvasgattam...

Van valakinek kedve csevegni fejegység beépítésrõl klasszik Ladába?

...nézegettem hangszórókat is, mert a mostaniak enyhén szólva fosok. ez egy betegség kezdete, én már látom :shock:
gyorsan ki is szerelek minden hangot mielõtt elkezdõdik 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 4:32 pm 
Nekem egy Clarion fejegyseg van a gyari helyre berakva(2105) de eddig nem volt vele semmilyen bajom,meg extrem razkodasra sem ugrott meg.Pedig gondolkodtam azon hogy valamivel megfogatom hatul...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 4:34 pm 
Lada szakértő

Hali!

Ezt a kilógás dolgot hogy érted? Nekem nem lóg ki semmi, csak maga az elõlap, sztem 2107esben is több a dõlése a fejegységnek, mint 20 fok, de semmiképp sem 45. De hozzáteszetm, mint már mondtam, még nem láttam 2105ös boxot, csak kívülrõl :) Mármint én voltam a kocsin kívül.

A blau-kat sem ismerem, nem tudom, hogy hogy kéne kiadni a cd-ket, de ha érzed hogy szenved vele, akkor ott nem kóser valami. Próbáld majd ki, hogy ha vízszintbe hozod a garázsfeljárón, úgy is csinálja-e. Ha nem, akko tényleg szerezz be egy 07es boxot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 4:54 pm 
Hi,

köszi a válaszokat, majd késõbb csinálok fényképeket, aztán beteszem ide, csak még van 1 kis dolgom. Igazság szerint ezzel az ócsó Office Depot-os CD-vel lesz valami sztem, mert ilyen ragadt be a dévóba is (de abba totál), a blau vízszintben (kiszedtem a boxból a csavarokat, és vízszintbe döntöttem) ezzel is szenved. Eredeti helyzetében a Verbatimokat, meg egyiket se amit próbáltam, egyszerûen nem tolja ki addig, ameddig "õ akarná", mert a motor nem áll le. Ha meg leáll egy kis idõ után, akkor húzná vissza, mert akkor meg azt hiszi most tettem bele, de behúzni még nem tudja..... ezért inkább kiszedem belõle kézzel. Este majd csinálok próbát vsz. helyzetben is, úgy mi a helyzet különbözõ lemezekkel. De elvileg cd és cd között kéne ekkora ilyen különbségnek lennie, amit megérez a mechanika (tömeg, vastagság) ? Ilyen mennyiségeket itthon nem is tudok kimutatni sztem...

Ja, az antenna viszont mégiscsak zsír lett, mert frankón jön minden adó, ebben a daewoo volt a ludas.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 5:00 pm 
Lada szakértő

én következõ fizunál veszek ilyen belülre szélvédõre ragasztható erõsítõs antennát, mert a régi iszonyat szar :(

Az hogy cd és cd között van-e különbség méretileg nem tudom, azt tudom, hogy gagyi cd hamarabb tönremegy. Nekem is csak másfél hónapja van cd-s
fejegységem, igazából van 3 philips cd-m, amikre gyorsba kiírtam 15 albumot, és ha ezeket is megunnám, vettem egy sony újraírhatót, erre mindig az aktuális kedvencek mennek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 5:07 pm 
ha nem akarsz költeni, húzz be egy csupasz drótot az A oszlopon lévõ mûanyag borítás mögé antenna gyanánt..... kicsit "egyszerû", de haver golf ii-jén tökéletesen mûködik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 5:09 pm 
Lada szakértő

Gondoltam már rá, csak olvastam, hogy a nem megfelelõ antenna szétkúrhatja a rádió részt. Majd még megálmodom :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 5:12 pm 
hátteszt nemtuttam.... bár hirtelen nem értem miért, nem csak az elõerõsítõsökre vonatkozik ez? nemtom. neki kenwood van, már 1 éve bírja a kiképzést.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 7:38 pm 
Ahoj!

Teszteltem egy kicsit az ejektort. Visszaszívom az Office Depot-os lemez szidását, ugyanis az összes lemezt nehezen adja ki (bár azt tényleg nehezebben mint a többit, de pl. egyes Verbatimokat is). A nehezen adja ki azt jelenti, hogy kidugja picit, aztán ki kell húzzam. Egy kevés különbség van csak akkor, ha vízszintbe döntöm a boxot. Ebbõl azt gondolom nem a CD a gond. Ahogy nyüstöltem kezdett jobb lenni, lehet be kell járatni? :D Majd nem fogok vigyorogni ha egyszer leég a motor. Olyan mintha szorulna. Berakáskor beszippantja egybõl, azzal nincs gond.

A legtöbb CD-t kiadja "döntötten" is, tehát kiköpi teljesen. Érdekes hogy ha nem nyúlok hozzá, kis idõ után visszaszívná, de nem megy neki. :? A dévónál ez pl. nem volt gond.

Lefényképoltam a kardánboxot, lássátok milyen "meredek":

Kép

Továbbá csináltam fényképeket a frissen szerzett géptetõ szigetelésemrõl is (2101, nem kocka) :

Kép

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 7:41 pm 
dr. Lada

Miért nemhasználod a 2106 os vagy 2103 as boxát ? , abba még szinte döntve sincs, és a váltókar is elfér :) , Meg szerintem egy kárpitot tehetnél az aljára , télen jó :) meleg van az autóba , és legalább nem hangos :) Szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 7:53 pm 
Lada szakértő

Most hogy nézem a boxodat, a 2107-é télleg nem dõl ennyire.
Ha a 2103/06-é szinte sikban van, akkor az még jobb lenne neked, bár a te döntésed.

Szép a szekered :) Megnéztem az oldaladon a képeket róla :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: AUDIO
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 8:42 pm 
Ebben a cikkben írják hogy kilóg:

http://zsiguli.hu/muszaki/musz_melynyomo.html

Itt a kép is:

2103/06 kardánbox nemtom hogy néz ki.... majd utánajárok.

Egyébként ezért kérdeztem ki mit gondol, hogy okosabban tudjak dönteni :D

úgyhogy köszi a hozzászólásokat 8)

A szõnyeg még valóban hiányzik az autóból, még nincs készen teljesen a belseje... a hideggel egyébként nincsen gond, a zajjal inkább.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 9:13 pm 
hello bandi!
így ránézésre nagyon meredeken van bent a fejegységed. nekem 07-em van és egy JVC mp3-as fejegység van benne. nem lóg ki és a cd-t is simán kiköpi. 07-es kardánboxot nem tudsz befaragni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 10:29 pm 
A hangszigetelés topikban van egy 2106-os belsõ, ott látszik milyen annak a kardánboxa. Hasonló a 2105-höz, csak ahogy Tápfesz is írta, majdhogynem vsz.-esen van benne a cd. De azt hiszem a 2107-esét fogom majd belerakni. De még akármi is lehet :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 11:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szia Bandi!

Nekem is CD-s fej van bent a 2105 boxban, de még eddig nem volt gond a CD-k kiadásával. Kiköpi jóízûen :) és még a váltókarba sem akadt bele egyszer sem. Nem lehet, hogy a fejegységeddel van a gond? Garis még? Akkor vidd vissza, hogy gyenge a motor benne. Elméletileg minden dõlési szögben ki kéne adnia a CD-t.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 21, 2005 11:33 pm 
Szia Foximaxi!

Garis, múlt csütörtökön vettem, ma reggel tették be......
A váltóba nekem sem akad bele.

Muszáj leszek holnap konzultálni a MM-al.... csak tiszta idegesítõ hogy ez már a 2. ami szarakodik....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 22, 2005 12:27 pm 
Lada szakértő

Az hogy a képen a 07 boxából miért lóg ki a rádió nemtom, nekem gyönyörûen a helyén van, sõt, az elõzõ is passzolt bele.
Úgy tudom hogy a rádiók méretileg megegyezõek, szabvány szerint csinálják õket.

Szerintem is vidd vissza, tudom mien érzés, én ezt a janóékkal játszottam el,
2x mentem vissza, hogy rossz a kipu rendszer, mert csúnyán zizeg, elõször egy véget ajánlottak rá, hogy ez majd mélyíti, és megszûnik a magas zizegés, hát nem szûnt meg, de lett egy végem, végül középdobot cseréltek, mert állításuk szerint nem volt kitömve rendesen. Most szép mély hangja lett, és már nem zizeg. Természetesen a véget leszámítva minden garanciába ment :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bendo kedd nov. 22, 2005 12:31 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 22, 2005 12:28 pm 
Helló!

Beszéltem a MM-al, a lényeg hogy mondták (a 3. ember akivel beszéltem, mert semmi sem egyszerû....) hogy ez lehet ám attól is hogy szorosan lett betéve az egység. A tegnapi próbákat úgy csináltam hogy magát a kardánboxot döntöttem vsz.-be, nem emeltem ki a lejátszót. Lejátszó ki, köpködi a CD-ket fekve-állva, örüllés :D

Aztán ráspoly elõ, és faragtam egy kicsit a boxon, hogy ne legyen olyan szoros. Jobb, de még mindig nem jó, de a keret már alig marad benne, szóval ettõl lazábbra nem nagyon lehet már (bár még lehet hogy vannak benne helyenként kisebb "dudorok"). Vsz.-esen boxban is adogatja kifelé, de még mindig találtam olyan CD-t amit egyáltalán nem bírt kiadni rendesen betéve (tehát "meredeken"). Szóval a megoldás a 2107 box lesz....

Azt esetleg tudja valaki hogy ebben már eredetileg megvan a szabvány kivágás, vagy ezt is nekem kell faragni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 22, 2005 12:33 pm 
Lada szakértő

Neked kell kivágni :) A ladaboltosat biztos, mert egy hónapja én is ott vettem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 22, 2005 12:49 pm 
Köszi a választ, lelkiekben már készülök a dekopírozásra 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 22, 2005 2:39 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem ne szenvedj vele. Építtesd be a MediaMarktosokkal, az ingyen van (ha ott vetted) és legalább a gari is teljeskörû lesz. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 22, 2005 5:11 pm 
ööö.... már be van építtetve velük. Csak 2105 kardánboxba. De most kicserélem 2107-re, szerintem a héten veszek.

Egyébként szeretek "szenvedni", ezért van Zsigulim :D

Valakinek itt a fórumon az az aláírása hogy "nekem nem kell olyan autó amit nem lehet jobbá tenni", vagy valami ilyesmi. Valahogy így vagyok vele én is, és amit lehet itthon mókolok :D Eddig ha jól emlékszem még semmit sem sikerült elrontani nagyon :roll: .

Inkább szarakodok vele 1 hétig is, de akkor is jobban szeretem én csinálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 23, 2005 12:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

Bandi írta:
Egyébként szeretek "szenvedni", ezért van Zsigulim :D

Inkább szarakodok vele 1 hétig is, de akkor is jobban szeretem én csinálni.

:D
Ez világos. Én is szívesen reszelgetem otthon. De amihez nem értek azt szakemberre bízom. (most itt nem egy kardánbox kialakítására/kivágására gondolok:))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 24, 2005 7:41 pm 
Lada szakértő

Hali!

Már másodszor csintálta a fejegységem, hogy inditózás után elfelejti minden beállítását. Elvileg, és gyakorlatilag is rá van kötve egy állandó +12-re, úgyhogy nem értem. Lehetséges hogy inditózásnál akkora áramot vesz föl a kocsi, hogy néha a rádió +12-jébõl eltûnik a fesz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 24, 2005 7:58 pm 
dr. Lada

Csak akkor történik reset a fejegységbe ha nincs meg a minimum fesz .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 24, 2005 8:11 pm 
Bendo írta:
Hali!

Már másodszor csintálta a fejegységem, hogy inditózás után elfelejti minden beállítását. Elvileg, és gyakorlatilag is rá van kötve egy állandó +12-re, úgyhogy nem értem. Lehetséges hogy inditózásnál akkora áramot vesz föl a kocsi, hogy néha a rádió +12-jébõl eltûnik a fesz?

Huzz egy vezeteket kozvetlenul az akksirol,persze ne felejtsd el biztositekkal megtamogatni.En ezt csinaltam...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 25, 2005 12:59 am 
Lada Baráti Kör tag

Én meg általában indítózás után kapcsolom be. :)
Egyébként baromi nagy áramot vesz fel indításkor a kocsi.
Ezt könnyen megfigyelheted az égve feljetett fényszórón vagy a fejegység kijelzõjén is. Indítózáskor elhalványodik (pislákol esetleg).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: CD a boxban
HozzászólásElküldve: pén. nov. 25, 2005 6:38 am 
Lada Baráti Kör tag

Bandi írta:
Aztán ráspoly elõ, és faragtam egy kicsit a boxon, hogy ne legyen olyan szoros. Jobb, de még mindig nem jó, de a keret már alig marad benne, szóval ettõl lazábbra nem nagyon lehet már (bár még lehet hogy vannak benne helyenként kisebb "dudorok").

Eztet vagy 5X olvastam el.
A toknak lötyögnie kell. Rözíteni azokkal a kihajtható 3szög alaku kis fülecskékkel kell. Ki(be,le,fel, rá) kell öket hajtogatni a boxra. Nagyon szépen megtartják a dobozt.
Nekem hátul egy luggatott lemez tartja, azzal elég jól fel tudtam húzni olyan 15 fok környékén állhat a ketyere.

Grano

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: CD a boxban
HozzászólásElküldve: pén. nov. 25, 2005 8:20 am 
grano írta:
Nekem hátul egy luggatott lemez tartja, azzal elég jól fel tudtam húzni olyan 15 fok környékén állhat a ketyere.
Grano

Szia Grano,

mihez rögzítetted azt a lyuggatott lemezt?

Vettem 2107 kardánboxot, azt igyekszem majd úgy kifaragni hogy jó legyen.

A kihajtható pöckök nem azért kellenek hogy kifelé ne jöjjön.....? A külsõ felén pedig van egy kb. 2mm-es perem, nehogy túlságosan bemenjen. Én így gondolkoztam amikor betettem, ezekszerint nem jól.

Tegnap nediamarktban voltam, és kihagyhatatlannak tûnt megvenni 1904- Ft-ért két 16cm-es Jensen hangszórót.... fõleg mert 3 haveromnak is ilyen van, és szerintem nem olyan rosszak hátul. Este el is kezdtem beszerelni, tartott majdnem éjfélig, de megérte :D

Menet közben még nem próbáltam ugyan, de álló helyzetben (=csendben) jó..... Kábelt persze elfelejtettem venni hozzá, és hát amit adnak a hangszórókhoz... vékonyak. Szerencsére volt itthon hangfalkábelem régrõl.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: CD a boxban
HozzászólásElküldve: pén. nov. 25, 2005 5:55 pm 
Lada Baráti Kör tag

Bandi írta:
grano írta:
Grano

Szia Grano,
mihez rögzítetted azt a lyuggatott lemezt?
Vettem 2107 kardánboxot, azt igyekszem majd úgy kifaragni hogy jó legyen.
A kihajtható pöckök nem azért kellenek hogy kifelé ne jöjjön.....? A külsõ felén pedig van egy kb. 2mm-es perem, nehogy túlságosan bemenjen. Én így gondolkoztam amikor betettem, ezekszerint nem jól.

A box tetejéhez van pici lemezcsavarral (alátétezve) odafogatva a "létra".
Így felhúzza a fejegység "séggét" (bocs hirtelen nincs jobb).

A kihajtható pöcköket rá(ki, be fel le) kell hajtogatni mert azok "kitámaszkodnak" a tokot körülvevõ felületeken és gyönyörõen tartják azt, majdnem(!) elegendõ, de azt vettem észre h létra nélkül ugrik ami a fejegység mozgását jelenti. Amióta kipeckeltem + létra gyakorlatilag nem ugrott eccerse pedig mindenféle lemez volt már benne, még a ha 12sec-re van beállítva a rázkódásvédelem akkor se. Pedig alattam mozog rendesen a verda :-)
A külsõ perem imho az ideállis besüllyesztési pozíciót adja.

Grano

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 25, 2005 9:49 pm 
Szia Grano,

köszi az infókat, én is ilyenképp fogom betenni az új 2107 boxomba! Ilyen "létrát" úgy tudom szoktak adni a felegységekhez, ebben nem volt, de barkácsboltban be tudom szerezni, bisztoss.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 827 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 617 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti