Pontos idő: kedd júl. 23, 2019 11:16 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 6 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Diesel motor +
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 05, 2009 2:32 pm 
Lada kedvelő

Láttam 1200-es ladát golf 2 1.6 D motorral, hogy miképp volt megcsinálva, azt nem tudom. Egy ismerősömé volt, ha gondoljátok utánakérdezek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Diesel motor
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 24, 2010 9:38 am 
Sziasztok márkatársak!Új vagyok még itt a fórumon,bár már a második Szergelyemet fogyasztom.Azt szeretném megtudni,valami nálam okosabb embertől,hogy hogyan lehetne belepapirozni egy 1.9,vagy 2.5 TDI motort a kis kockámba?A beépitéssel nincs gond,és motor is lenne,csak a papír híjja...Anélkül meg elég necces :mrgreen: Előre is köszi,ha valaki tud irni valami okosat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 24, 2010 9:39 am 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem itthon lehetetlen vállalkozás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 31, 2010 10:59 pm 
Üdv mindenkinek!
Rat-laci, milyen váltót pakolnál bele a dízel mocihoz? Egyedileg gyártott áttételek vagy v vmi idegen típus váltója?
A beépítés legalizálásáról a közlek. felügyelet oldalán azt hiszem adnak felvilágosítást. Csak győzzed lefordítani bürokrata nyelvről magyarra :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 12:20 pm 
Lada Baráti Kör tag

Amit rapcrash írt az a verzió létezett, a legalizálásra azért volt lehetőség mert mind a Volgára, mind a Ladára komplett tervrajzot készítettek amit a KPM a 80-as években elfogadott. Az indoklásban a gazdaságos üzemeltetés és a külföldről beérkező autók magas vámtétele szerepelt. Úgy gondolom, hogy ma egyik sem elfogadható érv. Az 1200-es Ladákat kizárólag 1.5-ös és 1.6-os Golf motorral szerelték (szívódiesel). Egy közbetét beiktatásával amotor és a váltó közé (szériába gyártotta egy cég). Az üzemanyag visszavezető csövet hagyományos módon oldották meg. A két motor tömege körülbelül egyezett, a kiegészítők a motortérbe kerültek. A Golf motorok az 5000-et leforogták úgyhogy váltóáttétel módosításra sem volt szükség. Leginkább taxi üzemmódban találkozhattunk velük. Szerintem, hogyha nem sikerül egy "gyári" közbetétet szerezni nincs értelme belekezdeni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 3:09 pm 
Lada Baráti Kör tag

Gondom hiába forogja ki az 5000et szegény golf motor, azért huzamosabb ideig szerintem nem díjazza. Nagybátyámnak volt még az átkosban merci motoros uaz-a, igaz, abban a saját váltójával tették be a motort. Elvileg 140-150et lehetett vele menni utazóba, még uaz váltóval a 80at is nyögvenyelősen teljesítette. Szóval szerintem egy 5ös váltó, 3.9es diffi, 'nagykerék' azért kell ahhoz, hogy egy ilyen motorral élvezhetően menjen a Lada. Mert az ezerkecskében 5000 is csak 125 Km/h. :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 3:59 pm 
off: Pontosan, hogy díjazza :) a nyeremény egy hengerfej csere :D on

5 ös váltó és 3,9 esetén valami olyasmi áttétel adódik mint ami egy diesel T3 as alatt van átlagosan. A Lada kisebb súlya, légellenállása miatt szerintem az az áttétel már viszonylag életképes, de igazán jó mondjuk egy 0,7 körüli 5-ik fokozattal lenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 4:42 pm 
Lada Baráti Kör tag

3,9-el 5-os valtoval es 185/60R14-el 4500-on 130-nal vagy GPS-el. Most nem kezdem el azokat a dizel motorokat sorolni mert a legtobbnek az 5000-es tartomannyal semmi gondja. Ja, hogy abban a tartomanyban az mar 160-170km/h a dizel valtoval es attetelekkel arrol nem szolt a fama. Egy nem szetkopott 1.6td az boven leforogja az 5000-et de garantaltan 4500-on meg sokat is bir. Valto es motor koze kozbetetet kell csinaltatni, kardannal ha jol emlekszem nem kell varialni. A golf td motorja meg szukosen el is fert volna a 03 motortereben nagy atalakitas nelkul. Sajat projekt volt ugyhogy korbe volt jarva naggyabol a tema. Papirozasra nalunk nem sok eselyt latok vagy jo dragan ami ugyebar nem eri meg. Kint nalatok sincs ra sok esely. Akkor mikor bepapiroztak volna gond nelkul akkor meg mas problemak voltak es nem volt ido megcsinalni. Igy utolag belegondolva nem nagyon eri meg. A dizel motor azert fogyaszt kevesebbet mert nincs forgatva, a 2-3000 koruli tartomanyt szereti. Itt a legkissebb a fogyi is. Ha 5000-en forgatod bekapja a 7-8 literjet es nagyabol Lada motor elettartama lesz. Tehat adtunk a sz@rnak egy pofont, hacsak nem egyfojtaban okosban tudod szerezni az uzemanyagot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 5:54 pm 
Olcsó gázolaj kb addig lesz ameddig lesz dízelüzemű teherautó Mo-n :)
Ez a 130 km/h meglepően kevés.
De én inkább 80-90 km/h között használnám az autót, mint ahogy most is. (az kb 2600-3000 f/p 5.ben 3,9el) És inkább használnék mondjuk 165/70 R14-es gumit. Az említett dízel transporterek 90 nél közel 3000et forognak ( ez csak kb, de nem nagy eltéréssel) és az 1,6 d normál terheléssel eszik ~7-7,5 litert ( ez mért adat ismerősöm T3 asa)
Vagyis 80-90-et utazónak, 130-at tudná végsebességnek alacsony fogyasztás mellett szerintem, ez nekem tökéletes lenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 6:08 pm 
Lada szakértő

Ha ez a cél lehet hogy jobban jársz ha veszel egy Diesel Ies vagy IIes golfot és kész. Nem kell faragni engedélyezni stb...

Einstein: "Isten nem kockajátékos."

Árufuvarozás, szállítmányozás, költöztetés, stb. Bővebb információ a profilomban megtalálható e-mail címen kapható vagy telefonon: +36-30-935-6147.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 6:20 pm 
Ezerszer egyszerűbb lenne való igaz.
De a Ladát szeretem :) És nem Ő tehet róla hogy ilyen kiba..... drága a benzin.
Átalakítani sajna valószínű csak terv meg álom marad, de megcsinálni poén lenne, illetve kihívás úgy összehozni hogy flottul működjön.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 7:04 pm 
Lada Baráti Kör tag

Lehet áttételt számolni elemezgetni, de a városi használatban tökéletes volt. A Volga, a Merci motorral még lassabb volt. Nem jól számoltok, a fütőolaj és a benya között 4-es szorzó volt a 80-as évek végén. Számold úgy, hogy Bp -Siofok oda vissza 230km 23 lityi benzin 7500ft. A dízellel max 15 lityi (de ennyit nem lehet megetetni vele) és ha ma lenne ugyan az az arány 90ft/l a fütőolaj,Tehát 1400 ft egy Balcsi oda vissza :lol: Ezért alakítgattuk át nem azért, mert csendesebb, gyorsabb, a szívódízel. Az UAZ 469-be az Alfa 90-es td motorja került hatalmas szopások árán, mert a kuplung (dupla tárcsás) a váltóra volt szerelve és a kardán direktbe hajtotta. Egyetlen cél volt: az olcsó üzemeltetés és ennek tökéletesen megfelelt abban az időben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 7:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

Inferno tartós 4500-as fordulaton járni egy akármilyen diesellel jó?? Ne viccelj már. A legtöbb diesel utazója 2500-3000 max. A fölött tartósan pályázni... Hát nem sok jó sülhet ki belőle. Ráadásul akkora fordulaton már nem 5-6 litert fogyasztana :) Persze néha néha nekem is becsúszott már hogy afölött mentem tartósan 200 km-t, de ez mondjuk évente 1-2 alkalom max. Mindennap nem kínoznék így egy motort, mert az már inkább időzített bomba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 8:29 pm 
Erre mondta egy öreg buszvezető hogy aki sietni akar az fizesse meg ( tehát járjon benzinnel) :)

Egyébként mai áron 100km 90km/h-val kb:
benzin: ~2345 Ft
gázolaj: ~1440 Ft
Ez kedvező benzinfogyasztás, és kannás olaj esetén. Ha nem ilyen KF meg bürokrácia lenne még mindig megérné

Ne idézd a közvetlen előtted írt hozzászólást!
modera

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 01, 2010 11:27 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha annyira fogyasztásra akarsz menni akkor szerezz egy 3.9es difit 5ös váltó egy minimális kompressziónövelt jó állapotú 1.5 -1.6os lada motort bele fogyasztásra gyúrt 2107es karbival vagy a samaráéval és mindjárt 7literrel el lehet járkálni ügyesen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 12:24 am 
Lada szakértő

mancs írta:
Inferno tartós 4500-as fordulaton járni egy akármilyen diesellel jó?? Ne viccelj már. A legtöbb diesel utazója 2500-3000 max.

1.5 dci :

70-80km/h - 1800-2000 rpm - 3,4-3,7 l/100km
90-110km/h - 2200-2600 rpm - 4,2-4,6 l/100km/h
130-140km/h - 2900-3200 rpm - 5,0-6,0 l/100km/h
160-180...km/h - 3800-4200 rpm - 7,0-9,0... l/100km/h

sacc/k, de kipróbált értékek. Ha menni kell, a diesel is megeszi a magáét. Ha ráérsz, tudsz spórolni vele. (1180 km-nél gyulladt ki a napokban az "éhendöglöklámpa". Innen még elmegy 100 km-t, és akkor belemegy 55-57 liter gázolaj. Ezt sima munkábajárós napi használat mellett tudja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 12:28 am 
Lada Baráti Kör tag

130 körül annyit eszik mint egy benzines kb.

http://www.youtube.com/watch?v=UC2zSk3ZLIc

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 6:17 am 
Lada szakértő

Kb. igen. Ennek már a 130 sok. 80-90 környékén érdemes közlekedni vele. Diesel - mégiscsak traktormotor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 9:19 am 
Lada Baráti Kör tag

Igen ezt kevesen látják be hogy a diesel is eszik ha nyomod neki... Minirally-n nekem is annyit bekajált a gép hogy csak néztem :) De végül is olyankor mindegy. Városi/pálya használatban úgy hogy pályán én általában 130-140 max, igaz azt az időt a városban bepótlom :oops: ... 6-6.5-eket tudok fogyasztani. De ha vennék egy 6os váltót akkor ez még lejjebb menne, és az utazó sebességem is több lenne.

De nem tudom ladába minek ez a szenvedés, most amit írt Balachy, 3.9es difi, 5ös váltó, és egy rendbetett motor, egy rendbetett karbival, viszlát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 9:25 am 
Captain Blondie - Lada Baráti Kör tag

Amíg nem kopott össze a motorom, városon kívül lazán eljártam 6,0-6,5 literrel, most inkább 7-8 között van valahol lábtól függően :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 2:52 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sőt nem is kell oda a 3.9es hanem jó a 4.1-es is így menni is fog ha kell.
Én 4.1es difivel 5speed váltóval, egy kicsit olajzabálós felújított, bővített csatornás hengerfejes emelt sűrítésű 2103as motorral ami ráadásul hajtókarcsapágyas is, 2107es karbi mechás 2ik torkos nyitásúra alakítva összeállitással eljártam rendeltetés szerű használat mellett 7-7,5 l/100km-el.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 02, 2010 11:34 pm 
Nekem a 2101 teljesen gyári váltóval difivel, kerékmérettel nyáron városban: 8
80-90 km/h-val: 7,5
Nem az autó eszik sokat magához képest, hanem a benzin drága :(
Mondjuk... drága 340ért 1 liter benzin, egy akármilyen energia ital 1 litere min 2x ese a benzinnek. Csak ugye azt nem veszek heti egy tizesért, és nem tűnik soknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 12:52 am 
Lada Baráti Kör tag

mancs írta:
Inferno tartós 4500-as fordulaton járni egy akármilyen diesellel jó?? Ne viccelj már. A legtöbb diesel utazója 2500-3000 max. A fölött tartósan pályázni... Hát nem sok jó sülhet ki belőle. Ráadásul akkora fordulaton már nem 5-6 litert fogyasztana :) Persze néha néha nekem is becsúszott már hogy afölött mentem tartósan 200 km-t, de ez mondjuk évente 1-2 alkalom max. Mindennap nem kínoznék így egy motort, mert az már inkább időzített bomba.

Hali.
Ezek szerint nem olvastad vegig amit irtam: "...Igy utolag belegondolva nem nagyon eri meg. A dizel motor azert fogyaszt kevesebbet mert nincs forgatva, a 2-3000 koruli tartomanyt szereti. Itt a legkissebb a fogyi is. Ha 5000-en forgatod bekapja a 7-8 literjet es nagyabol Lada motor elettartama lesz. Tehat adtunk a sz@rnak egy pofont, hacsak nem egyfojtaban okosban tudod szerezni az uzemanyagot."

Gessztenye.
Azt a 70-80km/h ugye te se gondolod komolyan. A 601-es trabi is megeloz, az meg ilyen sebessegnel mar bekapja a 4 litert is. Inkabb bringazok minthogy ennyivel jarjak 2010-ben. Engem pld. marhara idegesit ha hegyek kozott megyek ahol joforman nem lehet elozni mert egyfojtaban folytonos vonal van es ott tokol elottem valaki 70-el mert 0,5 litert akar sporolni kozben nyugodtan lehet kozlekedni 90-el(megengedett sebesseg). Nyaron is lenyomtam igy 1300km-t szinte egyhuzamban es folyton ez akasztott ki, hogy elottem poroszkaltak 70-80al es 10-15 auto gyult ossze a hatam mogott es mar nemcsak elore kellett figyelnem hanem hatra is, hogy mikor kezd elozesbe egy idegbeteg es a szembejovo autotol mikor nem fog elferni es engem vagy mast leszoritani az utrol. Palyan mas teszta mert van ket sav es akkor kerulod ki a lassabban kozlekedot amikor jolesik.

Elorevetithetoen a dizel uzem sem lesz sokaig olcsobb. Kormanyatyaink megvarjak amig 10 autobol 7-8 mar dizel es akkor eleresztik a gazolaj arat. Kisebb fogyasztas az nem jo az allamnak mert kevesebb jovedeki ado folyik be a kasszaba. Hosszu tavon az LPG uzemet tartom gazdasagosnak mert elenyeszo az atalakitott vagy gyarilag szerelt autok szama.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 7:31 am 
Lada Baráti Kör tag

INFERNO írta:
Hosszu tavon az LPG uzemet tartom gazdasagosnak mert elenyeszo az atalakitott vagy gyarilag szerelt autok szama.

Az LPG-nél ugyanúgy fennáll az a veszély, amiről írtál : amint elterjed lesz, arra is ki fog találni az állam valami plusz sarcot,
nehogy nagy adóteher nélküli autózási lehetősége legyen az embereknek...

LBK tagi oldal : http://www.zsiguli.hu/index.php?action=tagoldal&id=63
Autó : viewtopic.php?p=60306#p60306
Képtár : jelenleg szünetel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 1:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha az elkovetkezendo par evben megduplazodik is az LPG-s autok szama akkor is elenyeszo darabszamrol beszelhetunk, mig a dizelek mar most azon a hataron vannak, hogy gyakorlatilag 1-2 ev es kiszoritjak a benzineseket. 8-10 eve megerte dizelbe fektetni mert a benzinesek folenyben voltak es meg a kutakon is olcso volt a gazolaj, most viszont mar nagyon az a hatar kovetkezik, hogy ha bedragitanak akkor jo nagy bukta lesz mert ujonnan es hasznaltan is dragabb egy dizel auto. Nalunk mar nagyon eszrevenni, hogy keves benzin fogy a kutakon. A benzines pumpak fele le van kotve vagy atmatricazva dizelre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 4:34 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hátha eljön az olcsó benzin kora. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 4:36 pm 
Váltó gyilkos Lada Baráti Kör tag

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 7:48 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Majd jól átalakíttatom a dieselt LPG-sre :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 8:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sajnos elkéstél nem a tiéd lesz az első. :D A dizel nem azért eszik keveset mert nem forog ,hanem mert kb 5%-kal jobb a hatásfoka.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 8:26 pm 
Lada Baráti Kör tag - Nagytalpú gumigyilkos

vagy 15el :wink: (25% és 40% az én legjobb tudomásom szerint)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 8:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem az LPG sem lesz annyira olcsó sajnos. Elnézve, hogy rengeteget emeltek az utóbbi pár hónapban. Volt, hogy hetente ugrott fel 5 forintot.
Múlt évben ilyenkor még 158 ft-ért is lehetett errefelé tankolni. Most 199...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 9:05 pm 
Lada Baráti Kör tag

apajevics írta:
Sajnos elkéstél nem a tiéd lesz az első. :D A dizel nem azért eszik keveset mert nem forog ,hanem mert kb 5%-kal jobb a hatásfoka.

és 1 L dízel súlyban több mint 1 l benzin, így több energia van benne. adó meg kevesebb 25-30 ft-tal/l. én energiatartalmat adóztatnék, mindjárt drágább lenne a dízel.

nem a hatásfokeltérés a döntő azt lássuk be azért

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 9:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon? :) Kinek lenne jobb a még drágább dízel? Senkinek..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 9:26 pm 
Lada Baráti Kör tag

mindenkinek. kevesebb koromgyár okádna.
semmi jelentősége, annak a 25 ft-nak. az elmúlt 1,5 évben 100 ft-ot ment és változott valami?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 03, 2010 10:52 pm 
Lada kedvelő

INFERNO írta:
Ha az elkovetkezendo par evben megduplazodik is az LPG-s autok szama akkor is elenyeszo darabszamrol beszelhetunk, mig a dizelek mar most azon a hataron vannak, hogy gyakorlatilag 1-2 ev es kiszoritjak a benzineseket.
Azt azért ne felejtsük el hogy megint elkezdett a benzines motor teret hódítani a kis és középkategóriákban, hála a multiair, tsi egyéb motoroknak. Olyan árpolitikát alakítanak ki a gyártók hogy jobban megéri a némi pluszfogyasztás a dízel felárával szemben. Nem fogják hagyni hogy kipusztuljon a benzines :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 10:54 am 
Lada szakértő

apajevics írta:
Számold úgy, hogy Bp -Siofok oda vissza 230km 23 lityi benzin
Hát az én zsigám is megteszi ezt atávot 15liter benzinnel ! :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 1:39 pm 
Lada szakértő

INFERNO írta:
Gessztenye.
Azt a 70-80km/h ugye te se gondolod komolyan

De komolyan gondolom. Olyan forgalmi szituban, amikor nem tudok többel menni, vagy nem sietek, és nem tartok fel senkit, gyakran én is ennyivel poroszkálok, de figyelek rá, hogy ne legyek útban senkinek. A fogyasztás változásának bemutatása miatt írtam ezt a sebességtartományt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 5:52 pm 
Ahol 90 km/h a megengedett, ott a 80 km/h nem akadályoz senkit szerintem. Aki meg annyira rohan az akkor is megelőz ha 100-zal megyek. Ha csak kis forgalom van én se megyek 80nál többet.
Daewoo FSO ( a Polonezből készült kisteher) váltója belemenne a Ladába szerintetek? Én úgy gondolom igen, de nem vagyok benne biztos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 06, 2010 8:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hali.
"...folyton ez akasztott ki, hogy elottem poroszkaltak 70-80al es 10-15 auto gyult ossze a hatam mogott..."

En is a feltartasra gondoltam olyan uton ahol ki sem tudom kerulni de amugy lehetne menni a megengedett sebesseggel. 20 ora vezetes utan az ember orul minden egyes percnek amivel hamarabb hazaerhet de sokan erre nincsenek tekintettel. Mas az ha ket falu kozti bekotouton megy az ember 70-el ahol csak a madarakkal talakozol vagy nemzetkozi uton ahol van forgalom es barmennyire is figyelsz feltartasz valakit. Forgalmas uton szerintem tartani kell a 90-et minimum.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 15, 2011 4:08 am 
Lada Baráti Kör tag

http://www.youtube.com/watch?v=I7YRBmRy ... re=related

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 15, 2011 1:15 pm 
Lada Baráti Kör tag

Pont peugeot-ot kellet belerakni? :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 15, 2011 1:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Azzal szerelték kis szériában, így azt a legegyszerűbb.
Minden alkatrész megvan hozzá, plug&play motor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 16, 2011 6:35 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az más tészta, akkor nem szóltam :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 6:33 pm 
Lada kedvelő

Hali. Ahogy itt olvasom amiket írtatok ,nem mindenkivel értek egyet. Nekem a ladám mellett van 1.6 os td golfom II-is. Ha sietek valahová nem kizárt az 5000 folyamatos fordulat is és már évek óta ütöm vágom .Azóta is hibátlanul működik, ennek ellenére a ladát 2x újítottam. Már én is el gondolkoztam a lada diesel keveréken és ha építeném én úgy építeném, hogy gyári váltó difi minden és egy níva vagy valami felezőváltót tennék a gyári váltó után, csak fordítva. Ezzel meg is oldódna minden probléma ,mert ugyanis akkor nem felezi hanem duplázza a fordulatot és ez így pont megfelelő volna .
Olvastam még itt a lóerőkről is . Dieselnél nincs nagy lóerő, de viszont sokkal nyomatékosabb mint egy benzines. Ami lada nekem van az egy 1.6 os zsugor kb 120 le, és egy szívó 1.6 os golffal nem merek ki állni vele mert biztosan legyorsul.
Csak gondoljátok át nem olyan bonyolult ez a dolog , csak egy kis fantázia kell hozzá.
Engem csak a papírmunka tart vissza az építéstől am lehet hogy így szórakozni építek egyet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 7:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha az motor valóban 120 ló akkor kicsit azért jobban kéne szednie a lábát mint egy szivódiesel golf.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 7:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

ha a zsugor sima, akkor van vagy 80 le. Egy 120 Le-s Ladát nem fog lenyomni sosem egy 1.6d golf :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 7:09 pm 
Lada Baráti Kör tag

1.6d golf förtelem gyenge.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 7:09 pm 
Lada Baráti Kör tag

A terepváltók sajna nem bírják az ilyesmit.

A szívódezső Golf meg a széria Ladától is lemarad szerintem :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 7:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem is. egy 1500ös széria lada körberöhögi 2szer.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 26, 2011 7:11 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

De ez tádé golf! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 6 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti