Pontos idő: szer. nov. 14, 2018 1:26 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4543 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 591 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Futómű tuning +
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2005 9:12 pm 
gondoltam nyitok egy ilyen témát mert full kezdõ vagyok és információra lenne szükségem.Szóval,ha kikeményitettem a futómûvet attól sokkal jobb lesz a futómû??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 04, 2005 12:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem.
A futómûved/karosszériád darabjaira hullik, ha erõsebb rugókat teszel bele. Persze ha ezeket felerõsíted, és a lengéscsilapítókat is, akkor javul(hat) az úttartás, de romlik a komfort. Hamarabb elfáradsz, kényelmetlenebb is lesz az autó. Ja igen, és szerintem ezzel meg a fékkel kell kezdeni, aztán jöhet a motor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 07, 2005 9:04 am 
eszgyé írta:
Nem.
Ja igen, és szerintem ezzel meg a fékkel kell kezdeni, aztán jöhet a motor.
Szisztok!
Ez így van!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: "kikeményítés"(futómû)
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 07, 2005 1:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

golics írta:
gondoltam nyitok egy ilyen témát mert full kezdõ vagyok és információra lenne szükségem.Szóval,ha kikeményitettem a futómûvet attól sokkal jobb lesz a futómû??
Igen, jó rugók és gátlók nagyon sokat javítanak az autón. De arra vigyázz hogy jól találd ki mire fogod használni, mert betonkemény futómûvel nem ildomos rosszabb utakon közlekedni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2005 11:10 am 
Fõleg akkor nem érdemes betonkemény futómûvel nagyon szar úton menni, ha a gyári lada fotelek vannak benne ugyanis a mögötted jövõk hülyére fogják röhögni magukat azon, ahogy pattogsz az ülésben :D :D
Én is tapasztalatam, jó és hosszú játék, mire kialakul az ami neked tetszik.
Sok sikert :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: "kikeményítés"(futómû)
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2005 2:55 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok skacok!

Kérdésem lenne, hogy mennyire változna a futómûvem ha a 21011-be niva gátlókat és rugókat tennék, vágatlanul? Valaki aki ilyennnel jár? Gondolok arra hogy mennyire kemény, mennyire emel/nem emel a gyárihoz képest stb. Utcai autó. Azzal tisztában vagyok, ha nem újak a rugók akkor már nem lesz u.akkora az emelése, meg a keménysége sem...

Köszi, BGo

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2005 12:46 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!

Megnéztem milyen gátlóim vannak hátul, és a következõkre jutottam:
piros szinû "Made in USA" felirattal. Tudtok róluk valamit?

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2005 7:48 pm 
dr. Lada

Delphi márkájú , általába fekete szokott lenni a széria.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2005 9:18 pm 
Lada szakértő

Dr.Tápfesz írta:
Delphi márkájú , általába fekete szokott lenni a széria.

Akkor a piros valamiben eltér a szériától gondolom. És errõl a márkáról mi a véleményed? Jó, elmegy, vagy gagyi?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2005 11:46 pm 
dr. Lada

Egyik legjobb szerintem. Elsõ fékpofáim is ilyen van mint a hátsó niva teló és a fék ahol a sima megmelegszik csökken a fékhatás ennek meg nõ olyat fog az auton hogy majd megpuszilom a szélvédõt . Szerintem jó!

Persze nemsikerült még nyikorgósra koptatnom a fékpofát pedig állandóan próbálgatom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 7:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szia, ezt a hozzászólásodat az Istennek sem sikerült megértenem. Kifejtenéd még egyszer? Hogy én is megértsem. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 9:41 pm 
dr. Lada

Delphi mint márka. Mint amerikai autóalkatrész gyártó cég gyárt mindenfélét Ladához is! Fékpofák teleszkópok stb. Nekem elöl ilyen fékpofák vannak amik ha felmelegednek úgy fog mint egy utcai bremo fékpofa és kökeményen a 185/75/13 as gumit. Hátul teleszkópba 2121-es tipusú van, ez is sokáig jó lesz! :)

Hátul ilyenem (értsd.: gumituskó, modera) van most Ukrajnába vásároltam vagy 1500ft volt a kettõ. A rugóba kell berakni , és majdnem ráül . mihely eléri az összenyomási határt ez a közepesen kemény gumi pihenteti a rugót :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: gátló fékpofa etc.
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 10:00 pm 
Lada Baráti Kör tag

Értem, és köszi. :)
Én még nem hallottam Delphiről, könynen beszerezhetõ vagy van valami speciális forrásod? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 10:20 pm 
dr. Lada

Bárhol lehet kapni nem speciális dolgokrol van szó , csak nem gagyi utángyártott olasz , ukrán , vagy magyar cuccrol van szó :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: cserés alkatrészek
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2005 12:09 pm 
Lada Baráti Kör tag

Én sem használok, semmi gagyi utángyártott szart.
Most MONROE gázos gátlók vannak bent, én megvagyok elégedve vele. Komfortos és a gyári (korábban nekem még az volt) gátlókhoz képest feszesebb is.
Az igazság az, hogy a következõ cserénél már valami komolyabb gátlót akarok berakni a kocsi alá, a legjobb egy állítható KONI lenne, mondjuk sárga. :) De Ladához sajnos nem túl könnyû ilyet találni. :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 8:50 pm 
Miért nem gyártattok kárásziéknál gázos gátlókat megcsinálják csak szépen kell rájuk nézni 8) Ha van ismerõs akkor nem is drága. amugy érdemes a futomüvet anyaghozzáadással megerõsiteni min. kék szilentekkel összerakni nekem elõl fém volt hátul donomit (utcára) gátlókba nekem kárászi rally legkeményebb. elõl 13"-os tárcsa hátul samara tárcsa... igy néz ki egy komoly futomü szerintem legalábbis. ezzel már eltudtam közlekedni hogy jól éreztem magamat ja és hátul oldalankét 8-8 cm pogácsázva kettõ a fék alatt 6 a fék után

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2005 11:47 am 
Lada Baráti Kör tag

Hi!

Kép nincs róla? :D Brutális lehetett (vagy nagy ET-s felni :D)
BGo

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2005 9:08 pm 
kép, neten csak ennyit tudok mutatni fényképalbumba van a többi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 9:03 am 
Sziasztok!

Mostanában valamikor nekiállok bütykölni kicsit a Ladámon, és arra gondoltam, hogy kicsit feszesebbé teszem a futómûvet. Elsõ körben hátra polákrugókat gondoltam, de ahogy olvastam, azok 2 cm-t ültetnek a hátulján. Gondolom, emiatt kicsit eltolódik valamelyik irányba a futómû nem? Ezt vissza lehet/kell állítani valahogy? A második kérdésem, hogy ha hátul ültetek 2 centit, akkor elöl is kell? (Hogy megmaradjon a kocsi lejtése...) És végül utoljára: Kétirányos lengéscsillapítókat, is be akarok szerelni, abból melyik fajtát ajánlanátok. Persze nem Bilsteinben gondolkodok, valami emberibb árfekvésû kellene. :) Az a Delphi gyárt ilyet is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 12:05 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Hali!

Az elmúlt egy héten ültettem meg a gépet, hátul polski rugók, nekem csak 1 centit ment lejebb, mivel már kivoltak a gyári rugók. Elõl vágott Niva ment be, küszöbön mérve 2-3 centit lejt elõrefelé.

Tapasztalat még nem nagyon van, mert futómûvest még nem látott, addig meg ugye jobb nem kisérteni....

Elõl-hátul niva gázos gátlók vannak, utcára, aszfaltra bõven elég, dzsuván meg kevés, de az más világ és oda már az erõsített kasztni is dukál :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 12:12 pm 
Persze nem rallizni akarok, csak az lenne jó, ha hírtelen kormánymozdulatra (pl mikor az elõttem menõ kocsi alól elõkerül egy 5m mély kátyu :)) nem billegne a kocsi, mint valami vitorlás lélekvesztõ. Így nem annyira tetszik, kicsit zavar.
Elsõ Niva rugókból mennyit vágtál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 1:51 pm 

A kiegyenesedõ végébõl, a görbüléstõl kezdve vágtam 5/8-ad menetet.

Elõbb nem írtam, hogy hátul keményebb, fekete gumi szilentek is befigyeltek, tovább 185/60R14 papucsok vannak fent.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 9:43 am 

Zorro írta:
Tapasztalat még nem nagyon van, mert futómûvest még nem látott, addig meg ugye jobb nem kisérteni....
Nem véletlen írtam, az ültetéstõl rögtön negatív kerékösszetartásom lett, -6mm a gyár 3-5 mm helyett. Fékezéskör be is rezonált az eleje, még jó hogy csak 200 m-t kellett mennem a futómûveshez.

További tanulság, hogy az ültetett ladagépeket kevésbé lehet negatív kerékdõlésre állítani. Hosszabb csavar kéne...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 10:01 am 
A futómûves beállította és kész? Nem kellett hátra állítható keresztrúd meg ilyesmi? Akkor azt hiszem én is megcsinálom, csak még be kell szereznem alkatrészeket. Polák rugó újan kapható még valahol?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 12:22 pm 
dr. Lada

1-3 mm ert mehetett a hátulja el balra az ültetés miatt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 2:43 pm 
Vissza lehet állítani? Vagy okoz valami hibát?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2005 8:46 am 

Elsõ!! 125p elsõ rugó kell ladába hátra!!

Nekem elõtte a híd jobbra volt kicsit a középtõl (10-bõl 8 ilyen gyárilag), most visszább jött, szinte középre. Ha benne vagy a 8-ban, pont jótékony lesz a hatása ebbõl a szempontból is :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 25, 2005 10:07 am 
Helló Zorró!

Persze hogy elsõ!Hátul laprugós! :D
Szembõl vagy hátulról nézve kell értelmezni amit mondtál? :oops:

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2005 7:21 am 
Sziasztok!
Hozzám vágtak 4, nagyon szép kff felnit jó gumikkal.
Állatul mutat vele a gép, csak a lyuktávolsága 98 helytt 100.
Létezik valami trükk vagy kütyü (mennyiért?), amivel ezeket föltehetem a gépre, vagy inkább adjak túl rajtuk? 1 cimborám azt mondta, hogy szép lassan húzzam + a csavarokat és akkor fölmegy, de én nem akarom összekókányolni :(
köszi

dagonya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2005 8:08 am 
Helló Dagonya!

Igazából ez a kis eltérés olyan nagy gondot nem okozhat,de lehet kapni olyan kerékcsavarokat aminek mozog a feje.Ilyen esetekben szokták használni.Én ezt favorizálnám a helyedben.(vagy tõcsavar!)
Ami fontos hogy a felni agyátmérõje egyezzen a kocsiával!Ha nem egyezik lehet csináltatni tehermentesítõ perselyeket, úgy is jó lesz.

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 4*98 vs 4*100
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2005 12:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szia dagonya!
Tedd fel nyugodtan a felniket. Rengetegen használnak 4*100-as osztókörû felniket, még a rally versenyeken is. A legszerencsésebb tõcsavarral lenne mert akkor az az 1mm terpesztés nem számottevõ, de ahogy István is mondta kúpos fejû csavarral is simán felrakható. Az ET és az agyméret passzol? Ha nem akkor kis nyomtávszélesítõ pogi kell tehermentesítõ vállal. Ha kisebb a felni agymérete mint a Ladáé (58mm)
akkor ki kell esztergáltatni a felnibõl, vagy akkora nyomtávszélesítõ pogit csináltatni, hogy azon megoldható legyen a tehermentesítõ váll szûkítése. Asszem ehhez legalább 20mm vastag pogit kell csináltatni.
Képed nincs a felnirõl? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 26, 2005 12:50 pm 
Sziasztok!

Nem kell feltétlenül "pogácsázni" a kocsit.Csináltattam már tehermentesítõ perselyt,ezt ugy kell elképzelni mint egy csövet.Ez szorosan felmegy az agyra, erre meg jöhet a kerék.
Árulnak ilyet mûanyagból is. :oops:
De szerintem legüdvözítõbb megoldás a tõcsavar :D A KPM szerint is! :D :D :D

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 6:34 am 
Neten láttam 4x98-as osztókörû alufelniket. Eléggé meglepett, mert azt hittem ilyen nem is létezik. De ezek szerint van, és nagyon örülök neki. De egy gond van velük: 35-ös ET-jük van. A lada felni normálisan 29-es nem? Akkor alá kell pogizni. Szerintetek mi a jobb megoldás? A mostani menetet használva hosszabb csavarral felfogatni a felnit, vagy tõcsavarokat gyilkolni bele, és arra fogatni? Az igazat megvallva nem akarom nagyon szétgyilkolni a kerékagyat, ezért ha a hosszabb kerékcsavar is megtartja a pogácsát, meg a felnit, akkor azt használnám...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 6:59 am 
Helló Volga!

Teljesen normális a 4x98 osztókör,elég sok tipus ilyen,fõleg az olaszok.
Emlékeim szerint a lada ET32, tehát ez nem okoz gondot.A KPM is enged valamennyi szórást a gyári értékhez képest.
Ha alápogácsázol attol az autó szélesebb lesz, tehát mintha kissebb lenne az ET száma.Nekem volt BMW Alpina felnim ET8 -al.Durva... :D
Lehet kapni bármelyik Ladás autosboltban hosszú kerékcsavart ,elég barátságos áron.A gumisoknál sokkal drágább.
A tõcsavar sem teszi tönkre a kerékagyat,nem tudom miért gondolod ezt.
Nem kell belehegeszteni, csak menetrögzítõvel berakni.(pl.Loctite 203)

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 7:30 am 

Classic Lada ET-je 29, Szamara 40. Mielõtt atzhiszemünk nem ártana a bal felsõ oldalon olvasható anyahonlap linkjén körül nézni, elvégre az a http://www.zsiguli.hu foruma.

Legegyszerõbb megoldás hogy a elsõkeréknél található gyári 5 mm-es tárcsából rakunk elõl-hátul pluszban egyet. Ezzel ET 30 lesz az ET35-bõl, majdnem gyári :D
A tárcsák rögzítését még éppen meglehet oldani a kerekenkénti 2-2 tüskével, úgy 3-4 menet megfogja, míg a kerék fel nem kerül. Persze ennek feltétele, hogy az alufelniben meglegyen a tüskék helye, ami 4x98 (fiat) aluk esetében meg is van.

Hosszabb, nagyfejû! alu csavart lehet kapni 300-800 Ft/db áron, méretre vágva tökkéletes :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 15, 2005 1:39 pm 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy vettem 15" felniket csacsira..
A felni mint minden normális felni 4x 100 as..(az újak nem ; tudom) Szóval hátulra fel tudtam rakni rendesena felnit mert ott elfért.. Söt a gyári csavarral belement mert az eredeti et 40 helyett a felni 45 ös.. Szóval 8 menet helyett csak 6,5 tartja de ez nem akkora baj..
Viszont van a kerékagyon (a felninek már a közepe mérete) egy gyürü ami a felni kúpos részének lett nekitolva..

Szóval az a kérdés hogy kell-e ezt tehermentesíteni vagy elvan igy is??

a másik pedig az lenne hogy elöl mindenképpen pogácsázni kell, de miböl érdemes?? Alu vagy acél?? (töcsavaros lesz..)
Esetleg nem tud valaki valami helyet ahonnan alu tömböt lehetne amiböl géplakataos ismerös kiesztergálná??

Köszi....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 16, 2005 9:12 am 

tomiee írta:
Esetleg nem tud valaki valami helyet ahonnan alu tömböt lehetne amiböl géplakataos ismerös kiesztergálná??

Metalloglobus Félgyártmány Kereskedelmi Kft.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 8:51 am 
Láttam egy érdekes dolgot, nem tudom mi a véleményetek róla.

Szóval alu pogácsa helyett tárcsafékrõl levágják a tárcsát és azt teszik a kerék és a mûködõ tárcsa közé. Akinél láttam, annak 2 éve ez van és nincs vele gondja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 9:00 am 
Szia Mike!

Én is láttam ilyet,sõt egyik ismerõsöm is ilyennel jár,de viszont hallottam róla h. volt olyan akinek összeroppant.Inkább nem kísérleteznék ilyenekkel,Nem hiszem h pár ezer forinton érdemes spórolni.

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 9:44 am 
Sziasztok

Tud valaki mondani tapasztalatokat BOGE oda-vissza csillapító gátlókról (narancssárga)?

Amúgy a pogácsa szerintem is olyan amivel nem éri meg spórolni, ha az jól meg van csinálva, akkor évekig rakhatod autórol autóra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 11:01 am 
Istvan2107 írta:
Szia Mike!

Én is láttam ilyet,sõt egyik ismerõsöm is ilyennel jár,de viszont hallottam róla h. volt olyan akinek összeroppant.Inkább nem kísérleteznék ilyenekkel,Nem hiszem h pár ezer forinton érdemes spórolni.

István
Hali!

Gondoltam, hogy ez történhet vele, én is furcsálltam a dolgot. Mondjuk utcai körülmények között még van esély, hogy kibírja. Nem tudom, hogy spórolás egyáltalán. Bontott féktárcsa, reszelés, szabályzás ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 12:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mike írta:
Szóval alu pogácsa helyett tárcsafékrõl levágják a tárcsát és azt teszik a kerék és a mûködõ tárcsa közé. Akinél láttam, annak 2 éve ez van és nincs vele gondja.

Hm, és az milyen vastag?
Nekem fékdob közepe van hátul pogácsaként, de az elõlre fel se megy esztergálás nélkül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 12:21 pm 
Amit láttam az ránézésre 3-4 cm lehetett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 17, 2005 12:31 pm 
Helló!

Gyakorlatilag a legnagyobb mérete a féktárcsa teljes magassága!
Ezt a valamit úgy kell elképzelni h a tárcsarészt leesztergálják,és marad az a rész ami felmegy az agyra(olyan lesz mint egy lábas).

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 21, 2005 9:44 am 

Na olyat se tennék fel, egy helyen (sem) központosít, életveszélyes :evil:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ki központosít kit? :)
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 23, 2005 11:13 am 
Lada Baráti Kör tag

Ezt nem értem.
Miért lenne életveszélyes, hogy nem központosít? Majd központosítanak a csavarok. Tõcsavarnál meg olyan mindegy, ott alapra központosítva van.
Egyébként ilyet én sem raknék fel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 23, 2005 11:56 am 
Hali!

Nem az benne az életveszélyes h nem központosít,inkább az h nem tehermentesít,ill h összeropanhat!

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 23, 2005 12:20 pm 
Lada Baráti Kör tag

Egyetértünk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 23, 2005 12:20 pm 
Micsoda marhaság! Lábasszerû szélesítõ. Ennyi erõvel fakereket is használhatnánk. :lol:
Nos a tehermentesítõt nem véletlenül találták ki. Benne van a nevében is, mire való. Ezen felül központosít is, valóban. A csavarok nem valók központosításra, a kerék nem kerül központba, nagyobb sebességnél rázza a kocsit. Ezen felül ha nincs tehermentesítõ, akkor megtörténhet, hogy egy nagyobb lukat megtalálva nagy sebességnél és megterhelve elmozdul a kerék a központból, szélsõséges esetben annyira, hogy néhány kilóméter után elhagyod a kereket. Kerék nélkül pedig nehéz gurulni. Egyszóval tessék tehermentesítõt használni, nem viccbõl van odatervezve a futómûre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 21, 2005 10:00 pm 
Sziasztok! :lol:

Tanácsot/véleményt szeretnék kérni!

Lassan megérnek a lengéscsillapítóim a cserére. Komoly futómû átalakítást nem akarok végezni az autón, de arra gondoltam hogy Niva gátlókat tennék be.

Kérdéseim:

- mennyire kompatibilisek a gátlók a samaráéval?
- milyen változásra számíthatok?
- milyen buktatói vannak a dolognak?

Elõre is ThX :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4543 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 591 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti