Pontos idő: szomb. dec. 07, 2019 11:16 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4551 hozzászólás ]  Oldal Előző 186 87 88 89 9092 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Futómű tuning +
HozzászólásElküldve: vas. máj. 08, 2016 11:28 am 
Lada Baráti Kör tag

Kep alapjan alaposan meg kell vagdalni hayul mert emelkedik az eleje. Azert er bele majdnem mert a segge "fel meterrel" magasabb igy az elso sarvedot tolja a kerek ala. Eleje es hatulja egyforma magas kell legyen. Es ha mar 14-es, 15-os kereket akarsz ultetett kasznihoz akkor 40-45-nel magasabb gumikat el kell felejteni. Nyomtavval meg plane.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2016 12:17 pm 
Lada kedvelő

Nem ültetés lenne a fő cél. Jól néz ki meg minden, de utána meg elveszti a célját az autó. Itt a környéken van nem egy Ladás suhanc, mint én :mrgreen:, némelyiknek olyan szinten le van ültetve pl. a gyári 13-as kerekekkel, jó nem bölcsőig, de utána meg csodálkozik, ha hóba elakad, vagy ha szeretne egy kicsit bohóckodni, de még annyira se fordul jól az autó mint kéne.
Pár nappal a beszerelés után néztem (ahogy írtad is), hogy ha hátsókból vágnék, ugye akkor elöl nem fordítja be az ív elejét a gumi alá, de megint ugyanott vagyok, hogy ennyire nem szerettem volna ültetni.

Tegnap bemásztam a kocsi alá, lemértem a bent lévő első niva rugó üzemi hosszát. Ez ~20 centire jött ki, a legnagyobb távolság. Kíváncsi lennék, hogy akinek normálisan áll az autó eleje, neki ez mekkora érték, ugyanígy niva rugóval.

Felnire visszatérve. Fogalmam sem volt, hogy pontosan ez egy Opel Kadett RS felnije. Annyit tudtam csak, hogy Ronal de, hogy azon belül milyen azt nem tudtam. 15 év múlva csak kiderült ez is.:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2016 10:03 am 
Lada Baráti Kör tag

Ha kiegyenesited az autot az nem jelenti azt, hogy le fog erni az alja. A Lada olyan magas, hogy egy komolyabb ultetessel is magasabb mint a mai autok szinte barmelyike. Megmered elol es hatul aztan a kulombseget hatulrol kivagod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 18, 2016 12:22 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, hogy mennyire éri meg beruházni egy állítható csőlengőkar szettre(http://amag.com.ua/tuning/rychagi-treug ... uliruemymi)? Használ esetleg valaki ilyet? Utcai autóba kellene, mindennapi használatra. Vagy maradjak a gyárihoz toldott lengőkarnál?

Előre is köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 24, 2016 2:52 pm 
Új fórum tag

Üdv mindenkinek.

Az utcára épülő 05 -ös ladámba előlre hátulra niva rugók kerülnek be, a kívánt méretre vágva. Amivel bajba vagyok azok a gátlók.. :roll: niva kayaba ultra sr telókra gondoltam.. valakinek van tapasztalata ezekkel a gátlókkal? vagy esetleg valami jobb alternatívát nem tudtok nekem ajánlani?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 24, 2016 4:38 pm 
Lada szakértő

Azok baromi jó gátlók. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 24, 2016 5:12 pm 
Új fórum tag

Köszi a gyors választ :D

Csak egy kicsivel többért tudnék venni bilstein-t, csak ahogy olvasgatom a fórumon, az utcára felesleges.. csak ha megveszem az kyb sr -t, és az túl "puha" lessz,akkor megmarom magam.. :cry: r

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 24, 2016 8:10 pm 
Lada szakértő

Az UltraSR nagyon jó gátló, ültem olyan autóban, amiben az volt, és bőven dicsérték, akik használták. Az a kérdés, hogy mennyire akarod, hogy kemény legyen? Nekem volt pályagátló utcán, az katasztrófa, mert csak pattog. Ott, ahol jó az aszfalt, ott egy álom, de máshol... Egy jó raligátló, ami azért jóval puhább, az tökéletes utcára. Kb ez a keménység az UltraSR véleményem szerint.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 25, 2016 8:58 am 
Új fórum tag

Akkor ez a kérdés kipipálva :D mivel nem szeretnék kőkemény futóművet, hanem valami élhetőt, így ultra sr lessz.. véleményed alapján utcára néha csapatásra jó lessz az...
Köszi mégegyszer!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 26, 2016 11:57 am 
Lada kedvelő

Üdv srácok!
Hirdetik mostanában ezeket a piros - sárga szilenteket, ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Futómű felújítás elött vagyok, utcára kéne, megbízható, és nem beton kemény szilent. Zöld szilentet nem szeretnék, sok rosszat ovlastam itt róla.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2016 6:59 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nekem nem volt bajom a zöldszilenttel, bekerült 8-10 éve és gondtalan volt.
SZVSZ poliuretán szilentek ezek is, csak "tömegtermelésből" ergo olcsóbb. Ki merném próbálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2016 7:35 pm 
Lada szakértő

Persze, poliuretán ez is, csak más a Shore keménysége.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 30, 2016 11:23 pm 
Lada Baráti Kör tag

Zold szilentet csak is uj, vagy erositett lengokarba szabad tenni. Nekem mar pattant el lengokarom miatta. Zold 95sh, piros 80sh. Sargarol nincs infom. A piros boven eleg. Maga a puliuretan mint anyag tartosabb mint a gumi. Nem a kemenysege a lenyeges, foleg utcara meg gyari futomuhoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 03, 2016 8:35 pm 
Lada kedvelő

Nekem zöld van benn elöl ,gond nincs vele ,hozzáteszem nem erősített lengőkar ,nem is új bírja de ha most gondolkodnék nem raknám be .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 04, 2016 6:51 pm 
Lada kedvelő

Köszi a válaszokat! Végül a Szirmabesnyői szilenteknél döntöttem, bár még odébb van. Remélem csinálnak még ladához.
Inkább ez nyúljon, mint bármi más, egyébként sem vagyok utcán olyan veszélyes. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 07, 2016 10:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem nyulik az ha le van eresztve. A nagy hasmagassag miatt nyulik meg dol. Vezettem a baratomet. Le van eresztve, hogy az osszekoto hozzaer a bolcsohoz. Minden gyari azt egy centit nem nyulik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2016 9:41 pm 
Lada szakértő

Sziasztok!
Futómű felujitasom lesz és egyben kissé szeretném kemenyiteni. Vásároltam "Niva" első rugókat 7 menetszám 15.7-es huzal átmérővel és 29 centis hosszal rendelkezik, 15-ös aluk 24-es ET-vel 195/50-55-ös gumikkal lesz használva . Szeretném közelebb tenni majd a kasznit a földhöz de nem tudom hogy a gyári első rugok milyen hosszúak mert előfordulhat hogy ebből az uj rugókból nem kell vágnom?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2016 9:47 pm 
Lada kedvelő

Tedd be előbb vágatlanul, mert énis benéztem a fehér fajtával, pedig nem is vágtam belőle. Nehogy az legyen, hogy belevágsz és használhatatlan lesz. Vágatlan niva rugóhoz amúgy se kell rugóösszehúzó, csak be kell taposni és kiskrokodillal helyére emelni a lengőkart. Kivétel, ugyanúgy kiskrokodil használatával megoldható.

Ez pontosan melyik fajta niva rugó? Gondolom fekete, de valami márkája nincsen? Mert ha valami értelmes magasságot össze lehet hozni vele vágással, akkor lehet kicserélem olyanra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2016 6:50 am 
Lada szakértő

Szürke színű a márkát este megnézem ha megvan még a papirja

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2016 1:38 pm 
Lada Baráti Kör tag - Nagytalpú gumigyilkos

Fekete a "normál", a szürke (/"fehér") az vágatlanul is ültetni fog, szóval ahogy Ricsi is írta, először próba, addig butaság bármit is vagdosni.

Nem tudom milyen festék van rajta, hogy ilyen vastag, mert a fekete Suplex ("erősített") is csak 15ös szokott lenni, a sima meg 14es.

A 195/55 -öt meg felejtsd el sztem :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2016 4:54 pm 
Lada szakértő

Kicsit megvakartam .Festékkel 15.1-es atmérő festék nélkül keret 15. Csináltam fotot majd felteszem de tul nagy a fájl.
Nem egyenlőre nem szeretnék belőle vágni mert úgy nézem hogy igy is mintha alacsonyabb lenne a gyári klasszik rugónál de sajnos most nincs kint rugóm összehasonlítás képpen.
Miért nem ajanlod a 195/55-t ? Nem tudnám alászedni rendesen? Esetleg 185-ös gumi amit minimum szeretnék rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2016 5:35 pm 
Lada Baráti Kör tag

195/50R15 a váltóméret

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2016 7:35 pm 

Igen, gumi vásárlásnál az alábbiakat mindenképp érdemes nézni (meg persze pár egyebet is):
- váltóméret
- "tucatméret" (ami nem az, annak akár 2-2,5szeres ára is lehet!, és sokkal sokkal kisebb a választék, esetleg az utólagos pótlás is nehezebb)
- elférjen

tucatméretek pl: 175/65 14", 185/60 14", 195/50 15", 195/65 15", 205/55 16", 225/45 17", 225/40 18" stb stb...ezeket 1000 tonnaszámra gyártják.
Viszonylag kevés típus futott 195/55 15"-el gyárilag, ezért rosszabb a választék, illetve ha nagyon szélesítesz az a plusz 10-20mm különbség pont azt jelentheti, hogy beleér e vhol, vagy sem :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2016 8:18 pm 
Lada szakértő

Ricsi2101!
Nos ő lenne remélem kiadja a képet Niva 21210-hoz van nem tudok márkát sajnos . Elballagtam a Verda autósboltba és azt mondták rendelni kell a feladón az Osz-car autó alkatrész kereskedés van feltüntetve. Ha megnézem az osz-car honlapján ott Akad LESJOFORS de az fekete ezen kivül akad BOGE ,SACHS,RUVILL,SUPLEX,OPÍTIMAL stb mint helyettesítő termék ha többet tudok írom: http://www.kephost.com/images/2016/07/1 ... 526.md.jpg

Szerk: Megtaláltam a cikkszámot: 2121-2902712-LAD
A papírján (oroszul) ez van feltüntetve a típusszám alatt : 2wt. HETTO:6800 rp.
Halvány lila sejtelmem sincs mit takarhat valószínű akad olyan emberke aki biztosan tudja ez mit jelent :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 09, 2016 7:55 pm 
Fórum tag

Sziasztok!

Adott egy 91-es évjáratú 2107 amiben még soha semmit nem lett cserélve futómű téren.
Most már lóg egyik felső talpas és ahogy elnéztem a gumi szilentek is ramaty állapotúak.

Arra gondoltam, hogy mindent cserélnék benne, ez esetben mit javasoltok pl gömbfejeből mi az ami jó minőséf és árban is jó?
Szilenteket láttam facebookon Majoros Gábor által hirdetve kompletten az összes az első hátsó futóműbe, sárga és zöld színben 17e Ft az megéri jó cucc? Nem ráz vele majd nagyon a kocsi?

Anno 10 évvel ezelőtt fogtak egy járdaszigetet az autóval utána kicsit húzott balra, mi hajolhatott el? Lengőkar? Hogy tudnám kideríteni?

Kormánymű összekötőket csak akkor kell cserélni ha lógnak gondolom. Mi adja a hatalmas holtjátékát a kormányműnek,lehet ezzel kezdeni valamit?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 09, 2016 8:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

A szilenteknek ha csak repedezett a felülete az még attól lehet tökéletes.

Gömbcsuklóba amit kapsz. Vagy jó vagy nem, a jó márka is lehet hamisított.

Most is húz? Ha nem, akkor nyilván megcsinálták 10 év alatt.

Kormányművön kell állítani, de csakis középállásban. Ha középállásnál nincs holtjáték, a szélén még ennek ellenére van akkor, kormányműcsere, vagy felújítás. Mert kopot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 09, 2016 9:44 pm 
Fórum tag

Most volt műszakin, egyedül a talpast mondták, hogy cserés.

Állítólag a Lemförder a jó márka gömbcsuklóból? :-S

Kicsit most is húz, nem csináltak vele semmit, guminyomással volt kompenzálva a dolog. +2/3 tized és nem húzott.

Kormánymű beállítást egy ügyes futóműves meg tudja csinálni, vagy találok erről leírást?

Leírás alapján már jó pár dolgot megcsináltam(szelephézag, karbi, fék munkahengerek), de mivel nem tanultam és nincs tapasztalatom se, kellene valami info.

Egy 80e Km-t futott kocsi, de a karbantartás kimerült a motor/váltó/difi olaj cserében és a szűrők cseréjében.
Én cseréltem le benne a 25éves fékfolyadékot meg fagyállót...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 10, 2016 1:45 pm 
Lada Baráti Kör tag

Lemförder jó, akkor azt kicseréled, aztán futóműves meg beállítja és nem fog húzni.

A kormánymű tetején van egy csavar azon kell tekerni és csökken a foghézag.
Egyenes állásban lévő kormánynál kell állítani, picit jobbra-balra mozgatva érzed mikor jó. Ha sokat tekersz szorulni fog. Akkor visszább kell.

Egy margaréta virág szerű alátét van alatta ami lebiztosítja a ház félkör ívéhez. Ahogy tekered egy pöcökkel arrébb esik mindig. Ha fél pöcöknél lenne jó, akkor le kell húzni az alátétet és átfordítani. Mivel excentrikus, így ebben az esetben pont jó lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 10, 2016 2:12 pm 
Lada Baráti Kör tag

En azt a gyari csavarhuzo vegu allitocsavart kihajitottam es esztergaltattam egy olyat aminek a tetejet 8-as kulccsal lehet fogni. Beallitom, meghuzom a kontra anyat azt csokolom. Csavarhuzoval sose birtam beallitani max egyszer ketszer mert letort a feje.

80e km az gyakorlatilag semmi. Az enyembe mar 400e folott van a km.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 10, 2016 7:50 pm 
Fórum tag

Köszi a választ uraim!

Voltam ma futóművesnél(nagyon korrekt srác) Boldogon. Bárkinek szívesen ajánlom!

Megnéztük a kocsit, a jobb felső gömbfej valóban lóg kicsit.
A nagyobb baj, hogy a jobb felső lengőkar hátsó szilentje házastól ki van esve a lengőkarból, tehát nem a szilent forog a rúdon hanem a szilenten a lengőkar...

Van egy gyanúm, hogy szerezem kell egy lengőkart és az megy majd be a helyére új szilentekkel.

Megnéztük a szilenteket is, el vannak már nyomorodva és repedezve a srác azt mondta cseréljem mert nagyrésze még elmegy, de nemsokára végük.
Zöld szilenteket ajánlott, hogy tegyek bele, mert a kisipari utángyártott szilentek amiket kapni nem sokáig bírják.

Szerintetek a szilenteket vegyem meg szettben(Majoros gábor a FB-n árul szerintem Ukrán zöld/ sárgákat) vagy esztergáltassam le idehaza, ha jól tudom eger mellet lakik egy ladás srác aki ilyeneket csinál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 10, 2016 8:01 pm 
Lada kedvelő

A zöld (sárga piros kék, bármilyen) szilentet hagyjuk ki, az egy elvi hibás dolog. Sőt, az összes "keményszilent" az, ami bele van gyömöszölve egy belső és egy külső házba, majd el van várva, hogy valamelyik majd elforog (ugyanis mást nem tud tenni, azoknál nincs torziós mozgás, mint ahogyan a gyári el van képzelve a mindkét perselyre rávulkanizált mivolta miatt). Gyárit kell szerezni, lehetőleg nem kőkemény, fényes fekete "gumit" (az nem is gumi általában, hanem valami PVC származék...), hanem puha, matt, esetleg ragyás feketés-szürkéset. Sajnos a mai utángyártott szilentek élettartama jó esetben 1 év (nem csak lengőkar szilent, ugyanilyen eset a hardy is, motortartó bakok, váltótartó, kardán közbenső csapágy gumiágy, és az összes gumi kb az autón).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 12, 2016 8:57 am 
Fórum tag

Utánakérdezek tudnak-e jó minőségű szilentet beszerezni, ha nem akkor marad a zöld/sárga.

HA elől hátul Níva rúgókra csrélem a gyáriakat akkor kevésbé fog dőlöngéli a kaszni?
HA jól értem azok keményebbek és kicsit rövidebbek is, szóval minimálisan ültetne is az autón?
Lengéscsillapító maradhatna a gyári melléjük?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 12, 2016 11:51 am 
Lada Baráti Kör tag

Ez egy nagyon összetett dolog és nem lehet lesarkítani! Ha keményíted szétveri a százéves ponthegesztéseket és kinyírja a szilenteket. A kereszt stabilizátor határozza meg ,hogy ívmenetben (kanyar, kunkor ,fordulás... :D ) mekkora terhelést kap a terhelt kerék és mennyit képes átadni a másik oldalra. Természetesen a rúgó keménysége is befolyásoló tényező, de ezt csak nagyon sok kísérletezés árán lehet belőni! A gátló berúgózási ereje a kocsi bólintását fékezi míg a hátsó visszacsillapítása ugyan ezért felelős (ha az elsőnél lágy a berugózás ( a gyári nem csillapít) akkor kitör a hátulja kanyarban ,mert elkönnyül. Ugyan ez van ha a hátulján a visszacsillapítás túl lágy). Ha túl kemény nem követi az utat. Ezért nem könnyű. Szerintem gyári szilent utcára jó minőségű lengéscsilik és pontos futómű állítás egy elöl erősített kereszt stabbal, hátra pedig egy mókolttal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 12, 2016 8:02 pm 

Az a baj, hogy a kanyarstab nem segít azon, hogy beülnek 2en hátra, meg megpakolod a csomit, és a földön húzod a lökhárítót :wink:
A niva rugóval kezd közelíteni egy mai autó keménységéhez, kifejezetten vállalható kompromisszum a gyárihoz képest utcára.
A gyári szerintem semmire nem való vashulladékon kívül, főleg ha 30 éve rohad az autó alatt.

Na de ízlés kérdése :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 12, 2016 10:07 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sajnos találkoztam olyan matt szürkés feketés gumiszilenttel ami állásába szétrepedt az összes az autó alatt 2 hét után.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 12, 2016 10:09 pm 
Lada Baráti Kör tag

Igazad van ,de vagy pattog az úton vagy hintázik. Erre vannak a progresszív rúgók, de bármit csinálsz vele nem veheti fel a versenyt egy modern futóművel. Visszakérdeznék kell egy erős kemény rúgó egy kaszni alá ami 30 éve rohad és sok esetben vashulladék szinten van? Igen a gumi alkatrészek 20 éve koromból vannak, így nehéz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 13, 2016 11:33 am 
Fórum tag

A 2107 és a niva közt 100-150Kg a súlykülönbség tudtommal, így gondolom nem lenne nagyon pattogós vele az autó, de igazából olyannak a véleménye érdekelne akinek níva rugó van a kocsi alatt.
És ha simán berakom vágás nélkül a kocsi magassága változik-e?

Első körben kap sima gumi szilenteket, ha hamar szétmennek jöhet a kemény szilent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 13, 2016 5:00 pm 

A fekete niva első vágatlanul nagyon sokat emel, a hátsó szürke is hasonló.
Játszani kell vele, és türelem kell hozzá, idővel összeül, nem érdemes elsőre túlvágni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 8:56 am 
Fórum tag

Köszi! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 1:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

Amúgy a sima Niva rugónál még nagyobb huzalvastagságú a 2123-as (Chevrolet) Niva rugó.
Azt hiszem +1mm a sima Nivához képest elöl-hátul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 2:16 pm 
Lada kedvelő

Ez a 2123-as rugó verzió engem is érdekelne utcaiba a hajózás elkerülése végett. Pontosabb paramétereket lehet tudni ezekről? (működő menetek száma, szabad hossz, huzalátmérő, tekercsátmérő, vagy esetleg a számolásokat megkerülve adott "teszt erőknél" mérhető hossz). Ezen kívül, létezik stabil beszerzési forrás? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 5:54 pm 
Lada Baráti Kör tag

A beszerzés itt a legérdekesebb, itthon biztos nincs, Ukrajnába talán.
Én most érdeklődtem egy cégnél aki azt mondta tud de csak rendelésre, viszont 2 hete nem igazán reagálnak a mailemre. (most vagy szabin vannak vagy nem tudom :D )

Tekercsátmérők passzolnak, mivel Nivába van ez is. Csak a huzalvastagság és a szabad hossz tér el.
Illetve a Chevrolet Niván (2123) kívül van az 5 ajtós Lada 4x4 (2131) rugója is, de az se gyakori.

Első:
2101 huzalvastagság: 13,13mm - szabad magasság: 360mm - rugómerevség: 35,3кгс/см
2121 huzalvastagság: 15,2mm - szabad magasság: 278mm - rugómerevség: 74,42кгс/см
2123 huzalvastagság: 15,7mm - szabad magasság: 313mm - rugómerevség: 75кгс/см
2131 huzalvastagság: 16mm - szabad magasság: 273mm - rugómerevség: 89,56кгс/см

Hátsó:
2101 huzalvastagság: 12,4mm - szabad magasság: 434mm - rugómerevség: 18,9кгс/см
2102 huzalvastagság: 12,4mm - szabad magasság: 455mm - rugómerevség: 18,9кгс/см
2121 huzalvastagság: 13mm - szabad magasság: 434mm - rugómerevség: 22,44кгс/см
2123 huzalvastagság: 13,9mm - szabad magasság: 410mm - rugómerevség: 30кгс/см
2131 huzalvastagság: 14,2mm - szabad magasság: 405mm - rugómerevség: 30,96кгс/см

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 6:01 pm 
Lada kedvelő

A működő menetek száma is érdekes lenne a rugóerő meghatározásához adott összenyomódásra, sajnos csak a huzalvastagságból ez nem határozható meg. Ha pár tizeddel vastagabb a huzal, de több a menet, akkor lehet pont olyan, mint egy pár tizeddel vékonyabb, kevesebb menettel.

Bár, ahogy nézem a huzalvastagságok nem csak pár tizeddel nagyobbak, annyival több menet nem fér bele a hosszba, hogy ugyanolyan puha maradjon :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 6:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerkesztettem az előzőt.

Rugómerevséget találtam csak, ami a rugóállandó reciproka ha jól emlékszem :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2016 9:46 pm 
Lada kedvelő

Az a кгс az 'kilopond'?
köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2016 4:55 am 

Bemész a bárdiba, és veszel niva rugót, ami suplex márkájú erősített kivitelű.
14 helyett 15ös huzalból van, úgy emlékszem Szöszi ilyet használ(na ha menne végre az autója :P).

Ugyanannyiba kerül, mint a másik, bárdis kedvezményes ismerőse sztem mindenkinek van (nem is tudom ki vásárol teli áron :mrgreen: ),
ha lekéred aznap ott van.

Én nem bajlódnék ukrajnával :wink:

Ha kevés, akkor jöhet a következő :) (volga, ha az is, akkor zuk, aztán vascső :D)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2016 9:30 am 
Lada Baráti Kör tag

Kurvajó a zuk :mrgreen: :twisted:

https://youtu.be/9YwbgMyCJLY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2016 1:35 pm 
Fórum tag

A kormánymű holtjátékán szeretnék állítani akkor a lapos fejű csavarhúzóval állítható csavaron kell befelé tekernem valamennyit? Ami alatt van egy lapos kontraanya.
Van még egy 4lapú csavar a kormányműn az mi célt szolgál?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2016 3:13 pm 
Lada Baráti Kör tag

1. kormanyt egyenesbe fordit
2. nagy 19-es kulcsnyilasu kontraanyat kilazit
3. nagy lapos feju csavarhuzoval tekersz balrol jobbra az allitocsavaron, majd elllenorzod a kormany holtjatekot. Ha meg mindig nagy akkor meg tekersz a csavaron, ha szorul akkor egy picit vissza.
4. ha jo lett, akkor ellenorzod az csillag formaju alatetet, hogy az allito csavar kiemelkedese egybe essen az alateten levo melyedessel. Ha a csillag resze netan a kiemelkedesen van akkor leveszed a kontraanyat es forditasz az alateten.
5. meghuzod a kontraanyat
6. orulsz
7. vagy nem orulsz ha az allitocsavarral mar nem tudod szabalyozni a holtjatekot mert a maximumon van, mert akkor uj kormanymu
8. ennek a kerdesnek a szerelesi tanacsok megfelelo topikjaban van a helye, mert semmi koze a tuninghoz. Maskor ugyelj, hogy hova teszed fel a kerdeseket mert torlodik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2016 7:33 pm 
Fórum tag

Köszönöm s segítséget és az útbaigazítást!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4551 hozzászólás ]  Oldal Előző 186 87 88 89 9092 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti