Pontos idő: kedd júl. 23, 2019 10:33 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző 15 6 7 8 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Benzinbefecskendezés
HozzászólásElküldve: kedd feb. 18, 2014 7:06 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mivel a tetején van így nem kell leereszteni, csak számíts rá, hogy egy kicsit csöpögni fog, mivel a benzinből emeled ki, tehát legyen rongy, meg vedd ki a környékről amit nem akarsz összecsöpögtetni.

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 31, 2014 9:40 pm 
Fórum tag

Hello!

Nemrégiben sikerült vennem egy ascona hengerenkénti injektort. Abban kérném a segítségeteket .hogy hol tudnák ròla pontosabb infòt szerezni. Kàbel szìnekre gondolok. Stekkerek adottak csak azt nem tudom .hogy melyik vezeték a táp. fordulatszám jel stb. Valamint kezeli-e ez a rendszer a lambda szondát. Akitöl vettem azt állította .hogy nem és a kábelkötegen sem találtam ráutaló dolgot. Találtam egy sematikus àbrát az L-jetronic rendszerekröl de azon mindegyiken van lambda szonda.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 01, 2014 12:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

A sima L nem kezel lambda szondat. Amit te neztel az LE lehetett. De nagyon egyszeru megallapitani. A 4 injektor csati mellett meg 4 db van. A motorhomerseklet jelado, ho-ido kapcsolo, hidegindito szelep es a potlevego tolattyu. Nekem van egy komplett kabelkotegem ami fel van cimkezve. Meg egy leirasom is van ha jol emlekszem. Ez meg a gyari relemodulos verzio. Nalam a relet kihagytuk es bekotottunk mindent a biztositek tablaba. A motorhomerseklet jeladonak pedig a hf oldalaba keszitettem furatot ahol az gyarilag is van. Sokan a hf. utan a vizcsobe teszik a szenzorokat ezzel jelentosen szukitve a cso keresztmetszetet es novelve annak pontatlansagat. A ho-ido kapcsolot is kihagytam es rakotottem egy gombra. Inditozaskor kezzel ranyomok parat es kesz. Felesleges hibaforras nem kell. Megkeresem neked azt leirom melyik kabel mire szolgal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 01, 2014 1:19 pm 
Fórum tag

Köszönöm szépen!
Esetleg nem készítenél néhány részletesebb képet arról ,hogy ezek dolgok hogyan vannak kivitelezve az autódon? Persze csak ha nem probléma!

Ez alapján próbáltam tájékozódni csak ez kevés.
http://zeus.nyf.hu/~jmgt/letolt/belsoeg ... befecs.ppt

Legközelebb használd a "Szerkesztés" gombot, ne írj két hozzászólást közvetlen egymás után!

Modera

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 01, 2014 11:13 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ez a leiras kb. olyan pontos mint a megszakitos gyujtas. L-jetronikbol legalabb 3 fajta van. A fentebb leirt csatikbol meg van meg ketto. A fojtoszelepallas es a legmennyiseg mero. Itt talalsz nehany kepet a kezdeti verziorol. Kepek kozott latni fogod, hogy nalam , hova van beepitve a hf.-be a motorhomerseklet jelado es feltoltottem neked az ECU labkiosztasat is. A kabel szinek is ott vannak. Ja, beepites utan a vakumos elogyujtas szabalyzast felejtsd el.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2014 12:02 am 
Fórum tag

Köszönöm!
Sokat segítettél. Ha esetleg valamit még nem tudok, felkereshetlek e-mailben?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2014 7:17 am 
Lada Baráti Kör tag

Persze. Ha tudok szivesen segitek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 12:20 pm 
Új fórum tag

Sziasztok!

Végigolvastam az egész topikot, már rég óta érdekel az injektorosítás. Vázolnám is a saját elképzeléseimet. A motorom már elkészült, kicsit alakított 1,7 niva blokk, hengerfej bővítve, síkolva, hms 296, stb. Ehhez szeretnék egy komolyabb befecskendező rendszert építeni. Tudom, hogy nagyon sokba van, és inkább vegyek dubla webereket.... Szóval, amit szeretnék: 4 pillangó szelep és vems. Mi a véleményetek a vmes-ről? Hallottam már róla hideget és meleget is. Milyen pillangószelet a legegyszerűbb felszerelni?(dbilas??) Gondolom 45mm-esek megfelelnének. További problémák: milyen típusú injektor lenne megfelelő? Injektorhidat lehet egyben kapni, vagy le kell gyártatni?

Tisztában vagyok vele, hogy elég nehéz megvalósítani, és nem értek hozzá megfelelő szinten. De mivel villamosmérnök hallgató vagyok jó kihívás lenne. :)

Köszönöm előre is a segítséget és a tanácsokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 1:21 pm 
Lada Baráti Kör tag - Nagytalpú gumigyilkos

Szia,

ami biztos:
- VEMS eléggé kiforrta magát, és a legjobb benne, hogy lényegében hazai termék, ezáltal nagyon jó a support lehetőség (Kulinpapa)
- a 45ös webereknek 36os a venturija (tehát a legszűkebb keresztmetszete), a 45ös ITB-nek 45ös a keresztmetszete :), számold ki mekkora a különbség :wink: . Erre a motorra bőven elegendő a 40es (ha csak nem olcsón van 45ös, legalább a hangja szép lesz :mrgreen: )
- pillangó és benzinhíd beszerzés történhet egyénileg, ha tudsz angolul akkor dbillas, jenvey...ha nem, akkor bp-racing.hu, Pavel épp nem rég kezdte el árulni
A vems+padon progizás (Kulinpapa)+kábelezés ~300e Ft környéke, az injektor még ennyi kb.
600e Ft-ból sokkal nagyobb lépéseket lehet elérni egy zsiguli motoron, mintsem amit ez hozna rajta, meggondolandó. Ha csak a kihívás része érdekel, akkor meg úgysem az anyagiak döntenek, hanem a "hülyeség" (a szó jó értelmében :) ).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 1:49 pm 
Új fórum tag

Szia!

Ez gyors válasz volt! :D

Szerencsére a programozást és a kábelezést, meg tudom csinálni, ugyanis van fékpad ismerősnél, összerakott motort programoztam már nulláról, kábelkorbácsot csináltam már komolyabb autóhoz is. Nem ezzel a részével van gond, hanem a szükséges alkatrészekkel, azokhoz nem értek annyira(sokkal kevésbé :D ).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 1:52 pm 
Lada kedvelő

Én inkább egy motorkerékpár bontóban néznék szét, ott lehet találni pillangósorokat. Kompletten üzemanyaghíddal, fojtópotival, map szenzorral. 35-40 ezer forint környékén. A 40-es is nagy lesz neked, kisebbet kell keressél, mert utcán használhatatlan lesz. Kis pedállásra is hatalmas felület lesz amin beáramlik a levegő. De az Ebay-n is szét nézhetsz, ott is jó áron vannak a pillangósorok. A Webereket meg tedd fel a polcra, nagyon jól néznek ki ott. :) Arra számolj, hogy egy 400 körül lehet a vége a történetnek. Úgy, hogy a nagyját te készíted. A Vems dobozt te is összerakhatod, meg lehet venni alkatrészenként is, így olcsóbb. Amúgy meg Hajrá. Diplomamunkának sem utolsó, a történet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 2:14 pm 
Új fórum tag

Ez jó ötlet! Szét is nézek hétvégén motor bontóban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 2:42 pm 
Lada Baráti Kör tag

Van 45-ös Jenvey sorom, benzinhíddal együtt 210e Ft.
Hozzá ajánlom az Ecumaster standalone vezérlőt, 170e Ft és tud mindent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 5:49 pm 
Új fórum tag

Hali Szeretnék én a ladámba ami egy 2107-es injektort tenni. Az lenne a kérdésem hogy tudna e nekem valaki segíteni, esetleg alkatrész beszerzésben vagy akár beszerelésben vagy tanácsadásban is.Én Debreceni vagyok előre is köszönöm a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 5:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

Vegyél egy komplett Niva injektort és azt viszonylag könnyen be tudod tenni.
Főoldalon van cikk a központi befecskendezőről.

Nem egyszerű komplett és működő egységet találni, ami meg ilyen az általában nem olcsó. Egy biztos ami nem komplett azért kár pénzt adni, mert a végén kétszer annyi lesz mint egy működő. Itt 50-100e Ft-ról beszélünk. + munkadíj ha nem te csinálod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 9:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szeretnék belekotyogni. Az én véleményem vagy egy gyári komplett rendszert kell feltenni vagy rengeteg munkával ellocsolt benzinnel lehet egy picit jobbat elérni mint a karbi. Ne menjünk el téveszmék felé, a karbi jól behangolva tökéletesen teszi a dolgát. Az injektor a szélsőségekhez alkalmazkodik jobban és folyamatosan tudja korrigálni a keverék minőségét. De nem mind! A K-JET nagyon öreg és nagyon nehéz javítani (ha valamit pótolni kell aranyár). Az Le egy fokkal jobb és talán erre már azt mondom ,ha van lehetőség pontosan belőni (spricnik, mennyiség ,légtömegpoti) jobb lehet mint egy gyári karbi, de nehezebb belőni az tuti ugyan ez a helyzet ha a Fiatét teszed be. Ezeknél az ECU csak a motorral foglalkozik. A központival szerintem senki sincs előrébb, ugyan úgy összedolgozik a négy henger a szívócsőben és általában teljesítmény csökkenést is eredményez lsd. Opel Nz. Amiben biztos ,hogy mindenki egyet ért ,ha nincs meg a háttér és nem tudod a "talált" hibátlan komplett rendszert önmagadnak belapátolni akkor maradjon csak egy ötlet
http://www.hobbielektronika.hu/forum/to ... .html?pg=0
Itt a FIAT Motronic , most aki azt állítja ,hogy hasra ütve megír egy ilyet..... ezért nem léptem tovább az írható ,programozható rendszerek felé...olvass bele ,hiszen ez már inkább elektronika mint mechanika.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 27, 2014 1:29 am 
Lada Baráti Kör tag

Az L-jet mindennapi kozlekedesre valo. Befaragod, beallitod es 10 evig nem kell hozzanyulni. Haromszor lerohad a bode es meg akkor is mukodni fog. A Lada karbival is az a baj mint a K-jet-el. Mehanikus alkatreszek hada az egesz ami ebben a korban szet van mar kopva, rohadva, vetemedve stb. Egy rakas munkaora mig felujitja az ember, mar amit lehet. Aztan beallitod es 2 het mulva mar valami elallitodik, kitekeredik, eltomodik, elszakad stb. A vakumos nyomorultak meg meg rosszabbak. Takarekelektronika meg hasonlo nyalanksagok amig folyton folyvast szivatnak. Nekem fent van az L-jet 2006 ota. Soha semmi gond nem volt vele. Es be lehet azt nagyon jol allitani. Mondjuk en mar reg fulre allitom, de novice user allit, megy vele, gyertya kivesz, szin ellenoriz. Ezt parszor megismetelni amig egy halvany barna szin nem koszon vissza.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 06, 2016 9:20 pm 
Lada kedvelő

Sziasztok!
Sikerült végére érni az injektor projektnek, a főoldali cikkben szereplő GM központi rendszer bekerült az autóba.
Szereléssekkel nem volt szívás, Ladarevnek innen is köszönöm, sok munkát elvégzett helyettem. :D
Az aktívszenes bödön nálam is kimaradt, a seb.jeladó is mert centi vastag az olajsár a váltó oldalán aztán úgy sem bírná sokáig, AC pumpa pedig a csomagtartóba került.

Először nem akart beindulni, mint kiderült nincs benzin. Szűrő nincs eltömődve, a nyomásszabályzót is szétszedtem, az is hibátlan. A befecsi fejet kiszedtem pár voltot ráengedtem, először nem reagált aztán csak elkezdett kattogni. 3év állásban ennyi hiba jött ki.

Próba: beindult-döcögött-leállt, harmadik indításra rúgtam egy kövér gázt és lám, meggyógyult. :)
Légtelenítés után kicsit még járattam, úgy néz ki jól működik. Check engine sem ég.
Fordulatszámmérő vezetékét kell még a biztitáblából kikeresni, meg az AC kábelt behúzni a szőnyeg alá és kész is.

Egyelőre nagyon tetszik, a felújított zöldkártyás Ózon kibírhatatlan volt főleg hidegen és computer ide vagy oda, komolyan mondon ez jobban veszi, "harapja a gázt". :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 9:13 am 
Lada Baráti Kör tag

Ezt mondom en is mar az elejetol. Jobban megy es gondozasmentes. A csomagtartoba helyezett ac-t azert nem szeretem mert ha kireped a benzincso akkor telenyomja a csomagtartot. Ami a mostani rossz minisegu csoveknel bizony eleg nagy szazalekban elofordulhat. Nem kell ecsetelni, hogy orokre buz lesz. Ha netalan meg tele is van a csomitarto akkor meg plane. Ezert en egy konzolra a csomagtarto aljahoz rogzitettem. Nem utolso sorba ha kifogy a benzin akkor jo ha lentebb van az ac mint a tartaly.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 9:38 am 
Lada Baráti Kör tag

Hidegen ég és föld lesz.
Hidegen is menni fog, meg hát nem kell szívatóval szarakodni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 11:30 am 
Lada Baráti Kör tag

Nyilván egy jobb ,pontosabb rendszer ,de hogy hidegen nem megy, meg megbízhatatlan? Mivel jártok Ti ? Rongyra csöpögtetitek a benzint és azt szívja be? Vizsgától vizsgáig megy úgy hogy a benzincsövet szoktuk nézegetni nehogy eldurranjon a karbit meg csak látjuk ,hogy a helyén van. A Samara is meg a Lada is úgy megy egy gyári karbival mint a Doxa, ha nem így van akkor nem a karburátorban van a hiba. Ja és ott a félautómattá szívató számtalan kompatibilis karbin. De tovább megyek Kell venni egy 2-3 éves autót és minden amire vágyakoztok benne van! Egyébként meg gratula az injekthez gondolom volt munka vele vastagon míg mindent beszereztél és összeállt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 1:34 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem mindenki engedhet meg maganak 2-3 eves autot. Egy 25e ft-os injektor meg max 100e-be mire fent van. Ha egyedul dolgozol rajta kkor meg a vetelarba. Az a Doxa meg addig Doxa amig jarsz vele 5000-et egy evbe. Ha elkezded hasznalni az autot akkor eleg hamar beleun az ember a karburatorba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 10:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

1987-ben egy teljes évet Taxiztam Zsigulival, utána 2 évet Dáciával, majd 90-91 -ben 2 évet karburatoros Audi 80 GLS autómattával! A fiam 17 volt mikor kapta a Samarát most 23 azóta nyúzza én pedig átépítgetem ,hol ilyenre ,hol olyanra. Talán több mint évi 5 ezer, de nem vitaindítónak szántam, csak a hozzá nem értés a sok esetben (napjaink) borzasztó alkatrész minőség és a szét kopott alkatrészek, sajnos megkérdőjelezik egy tökéletes üzemanyag adagoló használhatóságát (nyilván az adott korban volt tökéletes nem a direkt befecskendezéshez hasonlítva). De nyilván jó dolog mikor valakinek sikerül átépíteni egy gyári rendszert és ha pontosabb jobb akkor meg mindenki örül. Számomra a nagy problémát az első két autónál a folyamatos megszakító beégés ,elállítódás okozta az Audi felüdülés volt meg az egész ,de ez nem ide vág.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 08, 2016 12:25 am 
Lada kedvelő

Nekem rendesen ment hidegen is a 05 karbival, de azért volt benne torpanás nagyobb gázra. Hengerenkénti injektornak vannak még előnyei. Hosszabb szívócső, stabil alapjárat nagyobb tengelynél is, plusz alsófordulati nyomaték. Ezek mind megvannak ikerkarbikkal is, viszont injektorral még a kopogási hajlam is csökken. A bespriccelt benzin hűti a szívószelepet, égésteret. A kisebb átmérőjű üzemanyag cseppek sokkal jobban tudnak párologni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző 15 6 7 8 9

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti