Pontos idő: kedd jún. 02, 2020 6:20 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 5972 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 5120 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hengerfej és vezérműtengely
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 19, 2005 2:54 pm 
Sziasztok tudna nekev valaki segíteni.Fokolokerék rajz kellene.Adatokkal együtt.275ös tengelyt csináltatok és azt mondták, hogy kell hozzá fokolo keték is.De nem tudom az adatokat.Elõre is közsi.
Ja ha lenne valakinek külgye el a:haver-01@freemail.hu E-mail címemre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 08, 2005 6:29 am 
SZIA A TE TENGEJEDHEZ NEMKELL FOKOLÓKERÉK CSAK VALAKI SZOPAT VAGY LEAKAR HÚZNI,NEKEM 328-AS A TENGEJEM ÉS NEKEM SINCS.A FOKOLÓKERÉK SZERINTEM MÁR CSAK EGY PLUSSZ EGY NAGYON ÜTÕS VERSENYMOTORBAN NEKED NEMKELL MÉG!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 08, 2005 1:53 pm 
Sziasztok!

Nos a fokolókerék akkor kell, ha valaki maximálisan jól szeretné beállítani a vezérlést.
Valamint akkor, ha elköszörülik a tengelyt úgy, hogy az eredeti lánckereket feltéve arrébb kerül a vezérlés, mondjuk úgy mint mikor meg van nyúlva a lánc. Mondjuk láncos motornál akár fél foggal is elcsúszhat a vezérlés, probléma nincs belõle.
Szerintem nem kell, de lehet felrakni, de akkor órával érdemes beállítani a pontos vezérlést is. Ha nem tudod kiórázni a beállítást, akkor felejcsd el a fokolókereket, vagy szakmûhelyben kérd a beállítást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 11, 2005 11:53 pm 
Lada kedvelő

sparco_lada írta:
...NEKEM 328-AS A TENGEJEM ÉS NEKEM SINCS....

Kezdjük azzal(nem kötekedni akarok)de a tengely a "LY".
Továbbá 328as tengely???Fokoló nélkül?Milyen gyártmány?
Hogy forog a motorod 4000-6000ig,alatta felette semmi?
Én nagyon ajánlanám a fokolót,ha már raksz rá akkor normálisan be is legyen állítva az a vez.tengely.De ha szükséged van rá, én tudok neked kész láncoshoz való fokolókereket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 1:00 am 
Lada Baráti Kör tag

Egyszer fokoló nélkül is jól be lehet állítani a tengelyt, az állítható tárcsa elõnye szerintem inkább abban van, hogy nagyon könnyen lehet finomítani, próbálgatni, az aktuális körülményekhez (pl. karbicsere) állítani a vezérlést.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 9:50 pm 
ÜZENNÉM A FIBO NEVEZETÛ EMBERKÉNEK,HOGY HA KIVÁNCSI HOGYAN FOROG A MOTOROM VAGY HOGY HOL VAN AZ ERÕ ÉS HOL NINCS AKKOR JÖJJÖN KI TÖKÖLI GYORSULÁSI VERSENYRE ÉS MEHETÜNK EGY VERSENYT ÉS AKKOR MAJD MEGTUDJA HOL JÓ A MOTOROM BÁRMIKOR ÁLLOK ELÉBE!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2005 10:55 pm 
Sparco_lada!

1. A fórumon NEM KIABÁLUNK!

2. Fibo jóindulatúan szólt hozzád. Egyébként tengely fokoló nélkül???? Hát nem is tudom...

Ha nincs rendesen belõve a vezérlésed akkor azért kiváncsi lennék hogy milyen nyomatékkal dogozik a motorod. Egy rendes tengelyhez dukál a fokló... Pavelnak is igazat adok hogy jól be lehet állítani a mocit anélkül de az igazi a tengely fokolóval. És a te hozzászólásodból nem igazán azt veszem ki hogy nagyon értesz hozzá már ne haragudj...

A lényeg: Ha te egy jóindulatú hozzászólást igy reagálsz le mindenkinek megvan rólad a véleménye! Az ilyeneknek szoktam adni egy streetratyingos matricát... és elkönyvelem a többi kis pöcs közé. Nem akarok sértõ lenni de igencsak bántja a szemem amit irtál. Tipikus "Gyere b*meg... úgyis én vagyok a jampi"... Szóval gondolkozni kéne....

Csak ennyit akartam!

Üdv: TopDon

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 11:58 am 
Sziasztok,

van egy gyári új (dobozában) Mahle készletem, 79,4mm-es.
úszócsapszegesre meg van csinálva.

zhoudek kukac freemail.hu

köszi
z.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 12:20 pm 
TISZTELT NAGYÚR TOP DON,HOGY TE MINEK KÖNYVELSZ EL ENGEM NEM ÉRDEKEL :lol: !!!!!ÉN CSAK PROBÁLTAM SEGITENI A FOKOLÓKERÉK ÜGYBEN,DE ELMONDOM NEKED,HOGY MIRE VALÓ A FOKOLÓ KERÉK:AZ AZÉRT JÓ MERT ELTUDOD TOLNI A VEZÉRLÉST IGY TUDOD ÁLLITANI,HOGY HOL A JOBB AZ UTOD TELJESITMÉNY LEADÁSA VAGY HOGY NEKED HOL FELEL MEG A BEÁLLITÁS.JA HA TE TUSZ ADNI MATRICÁT NEKEM AKKOR BIZTOS TAGJA VAGY A KLUBNAK,MÁS DOLGÁBA MEG EGYÉBKÉNT SE SZÓLJ BELE ÉS A PÖCS TE VAGY UGYÉRZEM ÉN ILYET SOSEM MONTAM SENKIRE,DE HA AKAROD AKKOR NE GYORSULÁS LEGYEN HANEM SZLALOM VERSENY NEKEM AZ IS JÓ?????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 12:31 pm 
Lada Baráti Kör tag

Elsõ és utolsó figyelmeztetés!
Amennyiben továbbra sem tartod be a zsiguli.hu ide is vonatkozó moderálásiszabályait, kénytelenek leszünk kitiltani!
A NAGYBETÛS írás (ami fórumokban KIABÁLÁSNAK MINÕSÜL) + más fórumozók sértegetése, a többiekkel való kötekedés MELLÕZENDÕ!

Kondor

sparco_lada írta:
TISZTELT NAGYÚR TOP DON,HOGY TE MINEK KÖNYVELSZ EL ENGEM NEM ÉRDEKEL :lol: !!!!!ÉN CSAK PROBÁLTAM SEGITENI A FOKOLÓKERÉK ÜGYBEN,DE ELMONDOM NEKED,HOGY MIRE VALÓ A FOKOLÓ KERÉK:AZ AZÉRT JÓ MERT ELTUDOD TOLNI A VEZÉRLÉST IGY TUDOD ÁLLITANI,HOGY HOL A JOBB AZ UTOD TELJESITMÉNY LEADÁSA VAGY HOGY NEKED HOL FELEL MEG A BEÁLLITÁS.JA HA TE TUSZ ADNI MATRICÁT NEKEM AKKOR BIZTOS TAGJA VAGY A KLUBNAK,MÁS DOLGÁBA MEG EGYÉBKÉNT SE SZÓLJ BELE ÉS A PÖCS TE VAGY UGYÉRZEM ÉN ILYET SOSEM MONTAM SENKIRE,DE HA AKAROD AKKOR NE GYORSULÁS LEGYEN HANEM SZLALOM VERSENY NEKEM AZ IS JÓ?????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 12:46 pm 
Sziasztok!

Micsoda hangnem!!! :evil:
Próbáljatok már megegyezni,a veszekedés nem vezet sehová!!!
:!:

István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 12:47 pm 
Kondor!Én ezt nem tudtam én mindent nagybetûvel szoktam irni,nem kiabálásnak szántam :roll: de akkor bocs!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 12:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

sparco_lada írta:
Kondor!Én ezt nem tudtam én mindent nagybetûvel szoktam irni,nem kiabálásnak szántam :roll: de akkor bocs!!!

A moderálási szabályokat
Elolvas!
Felfog!
Betart!

így nem lesz gond.

Kondor

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 7:02 pm 
Lada szakértő

Szervusz mindenkinek!

Széria 1300-as láncos motornál van értelme pusztán vez.tengely-t cserélni? Vagy szükséges egyéb alkatrész-cserebere is?

Elõre is köszönöm a válaszokat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 13, 2005 11:03 pm 
Lada kedvelő

Én még a legalapabb sport tengelyt sem raknám be fokoló nélkül.Milyen motorod van?És hogy nem ér össze a szelep-dugó?Egy 328as tengely már nagyot nyit ahhoz h ne kelljen állítani.
Mind1,ha neked így jó akkor használd,én meg nem.Elmegyünk egymás mellett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 2:29 am 
Egyébként meg mi van akor ha nem értek hozá?Nem lehet mindenki tökéletes!Neked is vanak dolgok amikhez nemértesz!Gyorsulásban tényleg job lenék, de szlalomban nembiztos!Ezért ezt a kihívást visszavonom! :oops:
Ha egyszer lessz egy olyan erös és jó kocsim mit a Turcsikéknak akor talán, deahoz kel akora tapasztalat is ami nekem ninc :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 7:30 am 
sparco_lada!

Akkor szertinem maradjunk annyiban hogy szent a béke... 8)

Az ominózus hozzászólásod télleg nem ide való volt én arra irtam amit irtam...

Mindenkinek van amihez nem ért... :wink: Na ezzel kellett volna kezdeni :lol: Ez már a megfelelõ stílus...

Na szép napot! Písz :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 9:43 am 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Na eddig kussoltam, mint hal a vízben, mert nem a témával kapcsolatban ment inkább a vita.

Nekem, mikor készült a 296-os tengelyes motorom, megkérdeztem az építõt, hogy kell-e fokoló kerék? Azt mondta jó ha van, de utcai használathoz nem szükséges. Csodálkoztam is rajta, de aztán felvilágosított.

A vez.tengely végén lévõ tüskéhez tartozó lánckeréken lévõ lyukat felbõvíti annyira, hogy ott lehessen annyit állítani amennyit kell. Ezt egyszer belõve és jól lerögzítve lánckereket mindaddig jó a vezérlés, míg jelentõsen meg nem nyúlik a lánc. Ebbõl következik, hogy következõ láncfeszítéskor ujra kell állítani a vezérlést is. Utcai használat eseténez több ezer kilméter, több hónap, esetleg év.

Végül is nekem is fokolókerék került be, mivel családi esztergagép lévén nem került semmibe sem megcsinálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 10:59 am 
Lada Baráti Kör tag

Borisz21011 írta:
Széria 1300-as láncos motornál van értelme pusztán vez.tengely-t cserélni?

Szia,
széria motornál nem nyersz annyit egy tengellyel mint amennyibe kerül. Ergo nem éri meg. Ha már komolyabban belenyúlsz a motorba akkor persze megéri. Mert a sok kis változtatásból áll össze az egész.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 1:57 pm 

A nemrég eluralkodott hangnem miatt a mai napi események után:

sparco_lada: a hozzászólásod a nem megfelelõ hangnem miatt TÖRÖLVE!

topdon2108 és Dr. Tápfesz: vettük az adást, intézkedtünk, és bocs, de mivel nem idevágó, a hozzászólást töröltük.

Üdv, Zorro

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 10:55 pm 
Hy :lol:

Én csak megköszönni tudom hogy valaki rendet tett az eluralkodott káoszban! Remélem a fejekben is!

további szép napot mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 11:01 pm 
Ha már hengerfely... Boncolgatnám egy kicsit a témát:

Ami számdékomban áll:

- komplett HF szétszedés
- csatornák, szelepülések felpolírozása
- HF bõl max 0.5 mm síkolás (hogy tökéletes illesztést kapjak)
- szívó és kipufogó csonkok illesztése (fals levegõ elkerülése)

Véleményetek szerint milyen hatása lenne a dolognak? Csak hogy ne essek neki vaktában! :oops:

Ami érdelkel:

- teljesítmény, nyomaték változik e? (Gondolom rugalmasabb lesz a motor)
- fogyasztás??? (ugyanakkora jobbláb mellett persze)

Elõre is ThX!

Ui.: nem kell aggódni... Elõbb utóbb kinövöm a HF es idõszakomat :D Majd jön helyette más :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 14, 2005 11:14 pm 
Lada szakértő

Köszönöm a hozzászólást, Foximaxi!
És szerinted mi lenne az a minimális változtatás, ami elég ahhoz, hogy kicsit jobb legyen a motor? Már ha nem hosszú itt felsorolni. Mert a motor-átalakításos részt nem kenem-vágom :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 15, 2005 8:38 am 

Borisz21011:

1300-as motor esetében max. 272-275 fokos kistengely beszereléséhez elég egy kis kompresszió növelés is. HF levételével 1-1,5 mm sikolással mindez megoldható. Mindenképpen érdemes egy gyári kipufogó csonkos 50-es rendszer is, ha még nem lenne.

Eredménye pedig: nõ a részfordulati nyomaték, +10-15 LE teljesítmény növekedés, megfelelõ karburátor hangolás után.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 15, 2005 7:49 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szisztok!

Nahh, elég bíztató Zorro hozzászolása, valószínû, hogy én is nemsokára beleugrok egy tengelycserébe, bár az enyém csak 1200-es, de gondolom hasonló változásokat tudok elérni. Az igazi mégiscsak a zsugor lesz, csak az idõ+pénz kérdése! :)

Üdv: SPI

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 18, 2005 3:31 pm 
Lada szakértő

Köszi, Zorro!
És olyan, hogy fokolókerék? Az mindenképpen kell? Meg hallottam olyat, hogy a vez.tengely házát lejjebb engedik, a felfogatás síkjából vesznek el. Vagy kistengelynél ez nem kell? Meg hogy mindenképp zsebes dugó kell, hogy elférjenek a szelepek, mert hosszabb ideig vannak nyitva. Nekem meg fogalmam sincs, hogy volt-e dugócsere ebben a motorban.
Elõre is köszi a válaszokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 19, 2005 9:09 am 

Fokoló kereket asszem kiveséztük, nem feltétlenül szükséges, anélkül is megoldható.

A veztengelyházból a sikolást és a mértékét a sporttengely gyártója határozza meg.

Az hogy kell-e a zsebes dugó, vagy kell-e zsebelni a dugót az egy összetett dolog. A HF sikolás mértéke és a sporttengely Felsõ HoltPontban (FHP) történõ szelepbenyitása határozza meg szükséges-e és milyen mértékben.

Gyakorlati ellenõrzés: HF tömítés nélkül összerakva a motort, belõve a vezérlést ha át lehet forgatni, akkor nem szükséges.

Szumma szummárum, nekem az a véleményem, hogy egy ilyen jellegû átalakítást már érdemes egy gyakorlott és hozzáértõ szakemberre bízni. Õ nem csak a fenti problémákat oldja meg, hanem elvégzi a gyújtás és karbi hozzáigazítását is tuning motorhoz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 19, 2005 7:02 pm 
hali.
egy olyan jellegû kérdésem lenne hogy nekem van egy 1500-ös motorom és kicsit megakarom piszkálni.mit-merre?most 1.3 as van a gépben és csinálni akarok egy másik motort.
én HF sikolás ami belefér +tengej meg talán karbi.
mi az ami jó megoldás és költségkimélõ.
most 10.5bar a hengerek kompressziója.
ez elég szar szerintem
-dugócsere?
-gyûrûzés?
-elég a HF sikolás?
mekkora tengely utcára és milyen karbi?(dellortóm volt csak fekvõ és nem ment rá ezért eladtam)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 21, 2005 7:24 am 
Boci2108 írta:
hali.
egy olyan jellegû kérdésem lenne hogy nekem van egy 1500-ös motorom és kicsit megakarom piszkálni.mit-merre?most 1.3 as van a gépben és csinálni akarok egy másik motort.
én HF sikolás ami belefér +tengej meg talán karbi.
mi az ami jó megoldás és költségkimélõ.
most 10.5bar a hengerek kompressziója.
ez elég szar szerintem
-dugócsere?
-gyûrûzés?
-elég a HF sikolás?
mekkora tengely utcára és milyen karbi?(dellortóm volt csak fekvõ és nem ment rá ezért eladtam)

Sziasztok!

A 10.5 bar kompresszió nem olyan rossz. Lehet belõle építkezni. Az új motoré 11-12 bar szokott lenni, de 12-nél nem több. A zsugor szokott 14 bar lenni. (Az enyémben 14.5bar) A HF-bõl leszedethetsz kb 1mm-t, de igazából lehetne kicsit számolgatni, illetve kalkulálni azzal, hogy egy motorfelujítás esetén, fúrás és gyûrûzés, megnövekszik a kompresszió, így nem szabad túl sokat levenni a HF-bõl, különben a késõbbiekben valahogy növelned kell majd az égésteret.
Önmagában a gyûrûzés valamennyit szokott segíteni, de ez attól függ mennyire kopott belül a hengerfal. Érdemes megméricskélni elötte, hogy milyen. (mérõórával, lyukmérõvel)
Dugót csak akkor kell cserélni, ha felfúrják a motort, vagy szét van kopva.
Utcára rakj a gépre egy 296 fokosat. Pavel is ezt ajánlotta, jól bevált, mondta.
Karbit pedig olyat rakj föl, amilyet akarsz és tetszik. Jól be kell állítani és megy. Jó a LADA karbi is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 21, 2005 9:20 am 

Tomasovsky írta:
Karbit pedig olyat rakj föl, amilyet akarsz és tetszik. Jól be kell állítani és megy. Jó a LADA karbi is.

Tapasztaltak és mások elmondása alapján ezzel csak megkötésekkel értek egyet :D

296-os motorra már a 2105(7) vákuumos alapjáratos karbi nem jó . Minimum az alapjáratot szabályzót ki kell cserélni a 2105(7)-xxx-20 tipusokon alkalmazott mechanikusra. Ti. zárt pillangó szelep esetén, ami normális, széria mûködés, nem lehet megfelelõ alapjáratot állítani.

A vákuumos 2. torok nyitás sem a legjobb, fõleg alacsony fordulaton (3000 alatti) történõ padlózás esetén, ugyanis nem folyamatos vákuum, kvázi 'lebeg', ami miatt olyan bizonytalannak tûnik a motor.

Javasolt egy 2101, 2103, 2106 karbi beszerzése.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 21, 2005 2:49 pm 
Zorro írta:
Tomasovsky írta:

Tapasztaltak és mások elmondása alapján ezzel csak megkötésekkel értek egyet :D

296-os motorra már a 2105(7) vákuumos alapjáratos karbi nem jó . Minimum az alapjáratot szabályzót ki kell cserélni a 2105(7)-xxx-20 tipusokon alkalmazott mechanikusra. Ti. zárt pillangó szelep esetén, ami normális, széria mûködés, nem lehet megfelelõ alapjáratot állítani.

A vákuumos 2. torok nyitás sem a legjobb, fõleg alacsony fordulaton (3000 alatti) történõ padlózás esetén, ugyanis nem folyamatos vákuum, kvázi 'lebeg', ami miatt olyan bizonytalannak tûnik a motor.

Javasolt egy 2101, 2103, 2106 karbi beszerzése.

Igaz! :) Nem véletlenül dobtam le a géprõl az ozont. 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 21, 2005 7:25 pm 
hali.
kössz a válaszokat.nemtudom kiderült-e számotokra h SAMARÁról van szó.
12bar?????
az én motoromban ami széria 1.3 kis sikolással mert szétcseszõdött a vezérlést amikor vettem és a hengerfejet javitani kellett.
na abban 13.5 és 14.5 között motognak a kompresszok.
és teszem hozzá szerintem nem megy úgy.
egy másik 1.3 motor amiben (csak)12bar van simán leveri.

mindegy.

na én is 296-os tengelyre gondoltam meg sikolásra.tengelyt hol érdemes csináltatni???ahol korrekt és olcsó.mennyibe mozog egy iylen átalakitás?én a HAVASi-t ismerem mert voltam egy elõadásán és nagyon okos dolgokat mondott ezért megtetszett.
karbiból nem ártana egy nagyobb(mint a 21083).mit ajánlotok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2005 10:08 am 
Boci2108 írta:
hali.
kössz a válaszokat.nemtudom kiderült-e számotokra h SAMARÁról van szó.

Bocsi, erre az apró tényre nem figyeltem. :) :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 25, 2005 9:28 pm 
sziasztok!

A véleményeteket szeretném megkérdezni a következõben:Nekem egy 300-as tengelyem van a Kacsó-gép csinálta nem tudom monnd-e ez valamit nektek.A kérdés: A zsiguli.hu-n lévõ Gaál árlista alapján szerintetek melyik tengely adatait állítsam be?Ugyanis a régi fórum vez.tengely topicját nézegetve kiszámoltam, hogy az 1300-1500 elvileg egy 296 a GRA1 meg egy 302.Szerintetek melyiket állítsam be mert a kettõ szívószelep nyitás között 10 fokos különbség van!Sûrgõs lenne, ha valaki írna valami okosat ezzel kapcsolatban. Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 25, 2005 10:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Boci2108 írta:
az én motoromban ami széria 1.3 kis sikolással mert szétcseszõdött a vezérlést amikor vettem és a hengerfejet javitani kellett.
na abban 13.5 és 14.5 között motognak a kompresszok.
...
én a HAVASi-t ismerem mert voltam egy elõadásán és nagyon okos dolgokat mondott ezért megtetszett.

Szia Boci!

Komppresszoros széria szamara motor? :shock: :D :wink:
Értem én, hogy mire gondolsz, de ezt nem hagyhattam ki. :)

De ha voltál az elõadásán akkor ne sértsd meg azzal a Mestert, hogy pontos i -vel írod a nevét. Õ ugyanis HAVASSY Péter.

Egyébként meg nem tudom, sajnos motor építésben nem vagyok otthon (még). De ha Havassyhoz mész, akkor tuti minõséget kapsz. Csak az elõjegyzés nem rövid. Meg most szezon is van. :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 26, 2005 6:44 am 

cingar20 írta:
Nekem egy 300-as tengelyem van a Kacsó-gép csinálta ...... A zsiguli.hu-n lévõ Gaál árlista alapján szerintetek melyik tengely adatait állítsam be?

Szia!

Nem tom elég gyors-e a válasz, de sztem egyiket sem!!!

Ha már megnézted a Gaál listát, magad is rájöhettél volna, hogy vezérmûtengely és vezérmûtengely között van különbség. Példának okáért Gaál is gyárt közel 296-os vezérmûtengelyt, meg Havassy is, mégsem egyformák a beállítási adataik, nem lehet egyiket a másik paramétereivel beállítani. Igy van ez a Te vezérmû tengelyeddel is.

A tuningmotorépítõk elsõsorban a vezérmûtengely gyártója által megadottak szerint állítanak. Javaslom kérdezd meg a gyártót.

No persze vannak olyan esetek, amikor erre már nincs mód, ekkor jön a kisérletezés. Alap esetben beállítják úgy, hogy akkor nyissanak, zárjanak a szelepek, mintha széria vezérmû tengely lenne. Megnézik hogyan viselkedik a motor, majd kicsit arréb fokolják, megint megnézik, és így tovább.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 26, 2005 1:11 pm 
Boci2108 írta:
13.5 és 14.5 között motognak a kompresszok.
egy másik 1.3 motor amiben (csak)12bar van simán leveri.

na én is 296-os tengelyre gondoltam meg sikolásra.

Szia ismét!
Most nézem, hogy a 14.5 bar végkompresszió elég jó. Ha tovább síkolsz a hengerfejbõl, vedd számításba, hogy maximum 100-as oktánszámú benzint tudsz tankolni, utána már csak a gázolaj marad. Gondolom 98-ast használsz Te is.
Ne feltétlen a motorban keresd a hibát, ha nem megy az autó. A havernak az 1500-ösébe 10 bar sincs a kompresszió és a kartergázat inkább elvezeti hátra a váltó mellett, különben megfullad a kocsi. Viszont karburátoros szakember lévén beállította úgy, hogy hiába van nekem 1600 zsugormotorom és 14.5 bar végkompresszióm, mégis odavert gyorsulásba, mivel nálam nem volt összehangolva rendesen a rendszer. Fogyasztásra is Mohácsot megtette 6.5 lityis fogyasztással. Valami beállításbeli gondra gyanakszom esetedben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 26, 2005 3:26 pm 
szerintem is beállitási gond de dögöljek meg nemtudom megcsinálni!
már vagy 3szervizben jártam és az volt a válasz:
-jár a motor?akkor meg jóóvan az....

de nem megy.tegnap voltam szólnokon.a fater vasával mentem és erõlködés nélkül mentem 130-as átlagot.piti fogyasztással és 4dikben elõzgettem nem is kellett visszaváltani.
hát a pofám leszakad.itt tökölök a motorommal és nulla.
az meg megy mióta 14éve megvettük....
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
bááázeg......

bocs havassy csak egyszerûsittettem :oops: bocs

98-ast tankolok de 95el is simán megy.+12fok a gyujtás és 95 se csörög be.
kérdés:ha több elõgyjtást adok akkor magsabb fordon megy jobban vagy alacsonyan?
mert mióta átállitottam azóta magas fordulaton inkább lassul a kocsi viszont alacsonyan jól húz. :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 26, 2005 5:05 pm 
del.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lacuss pén. szept. 09, 2005 9:31 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 26, 2005 6:55 pm 
én már minden javaslatot szivesen fogadok.
de a gyári beállitás volt elõször az alap.de úgy nem is ment torpant fulladt stb.
most legalább egyenletes.
a sárga könyv alatt mit értessz? és hogy mit csináljak?ki az az Igor? a tervezõ? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 26, 2005 8:01 pm 
Lada Baráti Kör tag

Helló Boci!

Semmi gond, én nem haragszom Havassy meg nem olvassa a topicot. :wink: (asszem')

"most legalább egyenletes"
Egyenletesen jó vagy rossz? :) (just kidding)
A Sárga könyv az a Biblia. (Zsiguli szerelési útmutató, vagy valami ilyesmi a címe)
Igor meg az éppen aktuális mûszak egyik munkása. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 22, 2005 2:19 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok!!!

Bátyámmal közösen készítünk egy Lada hengerfejet, amin hidraulikus szelepvezérlés fog dolgozni, amit az anyahonlapon található orosz verzióról lesz lemásolva. Annyi segítséget szeretnék kérni, hogy honnan lenne célszerü olajat oda vezetni? Várom az ötleteket. Sajnos ritkán vagyok neten, de kifogok tenni magamért. Amúgy a másik álom illetve bátyám-é a hidraulikus láncfeszítés, amit még seholsem láttunk. Akit érdekelnének a dolgok azok hívjanak: 06303940536 (Horváth Márk).

Lóerő: milyen gyorsan mész neki a falnak
Nyomaték: milyen messzire viszed a falat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 22, 2005 2:30 pm 
dr. Lada

Szerintem a görgõs bõven elég lenne láncfeszítés céljábol , mert annak minden esetben feszesnek kellene lennie.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2005 6:08 pm 
Heló!

Mindkét probléma megoldott immár. A hidrotöte készletböl pl 2 féle van: 17eFt-ért (ezt kintröl lehet beszerezni) és 40eFt-ért (Szegeden készleten is van, a 21214-es níváé). Utóbbi (és sztem a többi is) az olajat a vezérmütengelynél kapja, ahol feljön az olaj.
A hidrós láncfeszítö is mindenestöl megvársárolható, ennek árát nem tudom fejböl. Ez az olajat a nyomásjelzöröl kapja. Nem túl megbízható-mondják a níva tulajok. Viszont más a spanolóíve és a lánca/lánckerekei (1soros).
Görgös feszítöt gyakran szétkapkodott motorokra ajánlják, gyakorlati haszna nem sok. Ha kell kép, küldök magánban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2005 9:35 pm 
dr. Lada

Milyen az a szétkapkodott motor ? Nekem annyit csinált amikor kicseréltük , hogy 800 as alapjáratrol 1500 ast csinált :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2005 9:38 pm 
Pl. 1 versenymotor. Akkor valszeg rendesen el lehetett kopva a spanolód és/vagy túl volt feszítve. Kétségtelen, hogy a mechanikai veszteségét csökkenti a motornak. A kérdés csupán, hagy a megbízható-e? 1-2ekm még nem mérvadó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2005 9:40 pm 
dr. Lada

16éve van az autoba , most a második motorba , az elsõ elfogyott :) van benne 300e km, csapágy nemlóg fogaskerék is tökéletes.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hengerfej
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 7:55 am 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok! A szegeden kaphatóról hallottam én is, de szerintem nagyon drága. Ez 15000Ft amit mi készítünk. A hidrós láncfeszítõrõl meg még nem, de annyi biztos, hogy a bátyám elcsügged bár õ az mondta, hogy annál jobb. Lehet, hogy amit õ készít majd az tökéletesebb lesz a most kaphatónál. Köszönöm az olajellátási ötleteket. Egyébként a dugattyúkat esztergálják a többi sajtolást mi végezzük. Nem egy túl bonyolúlt dolog különben az át alakítás.

Nem olyan rég szólt egyik ismerõsõm, hogy a Cseheknél még található 16 szelepes Metalex hengerfej. Ha minden igaz kettõt valamikor nemsokára be is fog hozni. Ha valakinek esetleg kellene az szóljon és mindent megteszünk. Én csak gyûjtés céljából szeretném beszerezni persze ki is próbálom :D

Lóerő: milyen gyorsan mész neki a falnak
Nyomaték: milyen messzire viszed a falat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 8:12 am 
Mennyi pénz lenne egy ilyen HF?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2005 11:58 am 
dr. Lada

20e ret adok érte akár ma is :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 5972 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 5120 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti