Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 5:51 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 6
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. feb. 10, 2017 10:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hogy mit észre nem veszel! Nagyon sok pénzt szeretnének kapni érte?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 10, 2017 11:44 pm 
Lada Baráti Kör tag

En annyit csinalnek hogy levetetnem az eladoval az eloszto fedelet a rotorral es fenykepezze le az alaplapot. 13e km-nel annak olyannak kell lennie mint az ujnak. 113e- nel ovalisra vannak kopva a ropsulyok vegei valamint a ropsuly tarto pockoknel is jelentos kopas van, gyakorlatilag a ropsuly furata mar ovalis. Szerintem a tobbi resze az autonak teljesen rendben van. Ennel jobbat mar nagyitoval se nagyon talalsz es ahogy telik az ido egy ilyen jo allapotu autoert komoly penzeket fognak elkerni. Ez nem a kocka ketegoria.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 11, 2017 7:49 am 
Lada Baráti Kör tag

Amúgy minden az árán múlik.

A elejét visszacsinálni 03-asra még nem olyan vészes összeg. És 03-asként többet ér.

Csak ha ezt is gyári, elsőtulajos autóként akarja eladni úgy hogy azt sem tudja mit hirdet és ilyeneket letagad, a 13e km-t is simán átverésnek akarja beadagolni, akkor gondolom baráti 7-800.000 körül hirdeti :mrgreen:

Ha tényleg rozsdamentes akkor az átalakítások és az átfordult km-óra miatt olyan 400.000 körül reális lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 12, 2017 1:10 am 
Új fórum tag

Valóban komolyak az észrevételek, és hálás is vagyok értük.
Mindamellett, hogy tetszik a kocka Lada befektetésnek is szántam volna, ezért örültem meg a kevés kilométernek, de valami sántított, ezért kérdeztelek meg benneteket.
Az ára picivel 1 misi felett van, ezért is akartam biztosra menni, h ne vegyek "szemetet".
Nagy valószínűséggel nem tudja az iparos,h mit árul, vagy csak palimadarat keres. Sokat segítene élőben látni azt a gyári fényezést mindenhol, meg h mindene eredeti. Nem egy rolls royce gyárról beszélünk, de kizártnak tartom, h eltérő órral és fenékkel jött volna ki a gyárból.

Gondolom a kis plecsnin is 2103-as fog szerpelni, ahogy ladarevolution is mondta, h az a modell lesz, de kérek egy fotót az alaplapról is, ahogy javasolta inferno, lássunk csodát . . .
Tudnál esetleg egy képet küldeni akár netről, h hogy néz ki ez az alaplap ha leveszik az elosztófedelet, h megtudjam mutatni neki mit is akarok?
Erre gondoltam én is, h kell olyan alkatrésznek lennie amin egyértelműen látszik h 13 vagy 113 ezer km van benne. (és meg is jött a válasz) Csoda mondjuk h 113ezer km után még egy pont rozsda sincs rajta, az eladó szerint, de ez már csak élö egyenes adásban derülne ki.

Köszönöm még egyszer az építő hozzászólásokat és ötleteket!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 12, 2017 9:45 am 
Lada Baráti Kör tag

1milla, gondoltam hogy valami baráti :mrgreen:

Kérj fotót alváz és motorszámról, meg a váltó felső csavarokról is, első gömbcsuklókról. (utóbbiak is kb 100e km-t bírnak, 113e-nél már valszeg cserélték.)

De amúgy felejtős, ilyenekkel kár vitatkozni meg időt szánni rá. Ha át akarja b@szni az eladót akkor azért, ha nem vágja mit árul akkor meg azért. Közelébe nincs a valós értékének és 600ezreket nem fogsz lealkudni semmivel, mert neki van a legtökéletesebb autója az országban. Szerinte. :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 14, 2017 7:24 pm 
Lada Baráti Kör tag

Az a baj, hogy valószínűleg egy igénytelenül összerakott valami az egész.
Az eredeti fényezés ugye ott bukott, hogy 06-os sárvédő van fennt elől. Valószínű, hogy rozsda miatt mert akkor a másik oldal nem lenne cserélve. A munka minőségét mutatja, hogy eleve nem rá való a sárvédő, az ajtónál nem hozták szintbe, utángyártottat eleve nem egyszerű. Akkor ott a szörnyen utángagyi műanyag 06-os hűtörács ami már most dobja le a krómot... egy egy millás zsigulin, mert ugye az eredeti fém öntvény Na ne már :shock: . Az majdnem fix, hogy egy ilyen alaposan elvégzett munka sok meglepetést rejt még, mint egy csomó gittet, az ajtósarkok helyén stb... Az is fura ugye, hogy nagyon kis felbontásúak a képek. A használtautón az alapáras képek jobbak. Ha el is mész megnézni, akkor vigyél valakit mert ez az autó...
Lehet nem futott sokat, de 13e nél többet. Egyszer biztos fordult az óra.

" - Ha jó alkatrészekből van összerakva, örök élet apám!
- És ez abból van?
- Nem de folyamatosan cserélem, hogy meg legyen a tuti kombináció!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2017 3:40 pm 
Új fórum tag

Köszönöm a tanácsokat, észrevételeket!
Az adatszolgáltatás csúnyán elapadt, a hirdetés eltünt, ami 4 dolgot jelenthet:
1. lejárt a hirdetés, és nem kapta meg a kérdéseket, de gondolom majd újra felteszi
2. talált valakit és eladta
3. rájött, h nála sokkal nagyobb hozzáértökbe futott bele, és kapufát rúgott; lehet csak pihenteti a hirdetést hátha elfelejtem, aztán visszateszi
4. vagy rájött, h mégsem az aminek látszik és utánajár, h mikor építették újra az autóját, úgy h észre sem vette.
5. passz

Summa summarum, ahogy infóm van nyomban jelentkezem!
Még egyszer köszönöm a felvilágosítást, meg, h nem engem vittek be kézenfogva az erdöbe!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 17, 2017 11:24 am 
Lada Baráti Kör tag

Azért kíváncsi lennék mit képzelt. 1 milla mi?

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 20, 2017 7:02 pm 
Új fórum tag

No kérem, reagált az iparos a levelemre, meg az észrevételeitekre.
Teljesen megleptem, el sem hiszi, nem létezik, stb, de utána fog járni, és köszöni szépen az infót.
Azt mondja tegyek ajánlatot ha még érdekel.
Ha jól olvastam azt írtátok h kb 400k-t érhet, nyílván nem tudva milyen meglepetéseket rejt.
Szerintem nem fogja annyiért ideadni, de ha mégis, és a rémálom befejezödik a hűtörács, díszlécek és sárvédő cseréjében, akkor érdemes foglalkozni vele szerintetek, vagy nézzek rendesebb autó után?
Csak attól tartok, h nehogy az eleje teljesen totálra lett volna törve és amiatt cserélték a sárvédőket is. Rétegmérö megmondja, de a motorházfedél is festve lesz sztem, ha nem az egész autó. Egyedül a nem rozsdás alap, remélhetöleg jó motor és nem leharcolt beltér az ami reményt adhat a belevágásnak.
Megér szerintetek belevágni egy ezer euróért?
Köszönöm elöre is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 20, 2017 9:13 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mivel 03-as, így viszonylag ritka. Ha amúgy egyben van és tényleg csak a megváltoztatott dolgokat kell visszacsinálni és máshoz nem kell nyúlni akkor megérhet 400at, amúgy csak kevesebbet. De figyelembe véve, hogy sárvédőcserés, festeni kell, festve eleve nem ér annyit, stb ezért 300nál nem adnék többet érte.

De minden nagyon szubjektív e téren, és ennyi kép alapján nem igen lehet ítélkezni, még élőben is nehéz.

Amúgy ha külföldön van és papírozni kell, az még jelentős költség is lehet az árához képest.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 21, 2017 10:06 am 
Lada Baráti Kör tag

Törés szempontjából a motortérben nézelődnék, ha a doblemezek eredetiek akkor csak korróziós javítás volt. Ott mérnék festéket is mert azt ritkán festik újra, a vezetékeket jól megnézve, ha itt ott festékes, akkor biztos hogy ott is dolgozott a piktor.

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 23, 2017 8:31 pm 
Új fórum tag

állítólag 600 ezerért már volt vevöje de nem adta oda :)
Tehát kihagyom a bulit és hálás köszönetem még egyszer a segítségetekért!!
Remélem hamarosan újra zavarhatlak valamivel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 24, 2017 10:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

Jó döntés, mármint véleményem szerint. Ő meg akkor adja oda annak aki elviszi annyiért... :lol:

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 16, 2017 12:20 pm 
Új fórum tag

Sziasztok,

belefutottam egy újabb példányba, amit biztosan darabokra fogtok szedni :))) most a keleti szomszédunknál

https://www.autovit.ro/anunt/lada-1500- ... c868f1a0c0

Ami nekem sántít, hogy érdekes módon mindkét oldalon hiányzik a díszléc vége, és a bal oldalon mintha nekimenne a jelzölámpának, amit nem is értek.
A hátsó felni hogy szélesebb, nem tudom létezett-e ilyen gyári, az h a gumi nem eygforma, már fel sem akadok rajta. Mintha ezen is ferdén állnának az elsö jelzö/helyzetjelzök.
Második képen úgy látom a motorháztetö sem csukódik rendesen. Kifuffogó sem eredeti, meg azok a sárvédök sem. Festéssel is vannak fenntartásaim, h eredeti-e, mivel a kerékív belül is kék. Lehet az 58 ezer km elöl is lekopott az 1-es.
Asszem már meggyöztem magam, h ez sem egy 2ezer eurós történet, és nem az az állapot amit keresek, de hátha megcáfoltok.
Már mindenhol keresek, csak nem találok :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 16, 2017 8:56 pm 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Oldalindex fordítva feltéve... magam fejbelövős szmájli.... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 17, 2017 10:43 pm 
Lada Baráti Kör tag

Látszik, hogy nem eredetiek a sárvédők elöl. Ezért nem áll jól az index-helyzetjelző elől, mert utángagyi sárvédő van fent. A szín biztos nem az ahogy a hátsó felni sem. Nem csodálkoznék, ha gittből lenne sok helyen.Szerintem keresgélj még.

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 20, 2017 7:41 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ez nem tűnik rossz vételnek:
https://auto.bazar.sk/23226282-lada-1500s-vaz2103/

Nyilván nem tökéletes, de elég korrekt ár az állapothoz képest szerintem.
Simán jó felújítási alap. És nagyon rossznak se tűnik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 21, 2017 9:39 am 
Lada Baráti Kör tag

40 eves vasakrol beszelunk de mindenki hibatlant akar venni, mikor egy mai 10-15 eves auto rozsdakupac ugy ahogy all. En is elvittemn az enyemet alvazvedozni es 2 napig dolgoztak rajta. Jobb elso torony, bal hatso, meg par aprobb dolog. Pedig jartunk alatta es fel se tunt. Mindegyiken van munka meg ha kivulrol nem is latszik. Az arak pedig csak felfele fognak menni az allag meg csak romlani fog, ugyhogy 2-3000 euro egy jo allapotuert ajandek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 21, 2017 2:29 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem azzal van a baj, hogy meglátszik rajta a 40 év. Nyilván mindegyiken meglátszik.

Hanem azzal, hogy a 40 év alatt sz@rrátákolt és gányolt példányokat 5x-10x annyiért adják, mint amit ér.

Egy gyári állapotút, de rozsdás, ütött kopott darabot sokkal könnyebb felújítani, mint amikor a 40-évnyi gányolást is ki kell javítani az alapból nem túl rózsás kor miatti állapoton felül.
Ez teljesen korrekt áron van és nincs agyontákolva. Két 06-os sárvédő befigyel rajta, de az is tök normálisan lett cserélve képek alapján. Nyilván nem volt más elérhető Szlovákiában.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 21, 2017 9:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

Szerintem a hátsók is cserélve lettek...
Én inkább rozsdásat vennék amit még nem lakatoltak.

- És ez abból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 23, 2017 10:50 am 
Lada szakértő

htstibi írta:
Látszik, hogy nem eredetiek a sárvédők elöl. Ezért nem áll jól az index-helyzetjelző elől, mert utángagyi sárvédő van fent.

OFF
Jaja. A 110-eshez vettem jobbos első sárvédőt, és arra is csak fordítottan lehet felrakni az oldalindexet :lol: . Gyanítom, hogy ukrán vagy magyar kisipari darab. Viszont jól lekezelve még nem rozsdál már 3. éve. 8)

2108 1.3i GM Baltic Bumpers-->2110 1.5i 16V Bosch 1.5.4N Euro2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 23, 2017 11:12 am 
Lada Baráti Kör tag

A megközelítéssel van baj! Ez nem napi használatban lévő autó ,hanem egy veterán! Vagy van pénze valakinek kifizetni egy eszmei értéket egy olyan autóért amit a 90' évek elején egy szerelő sem látott szívesen a műhelyben vagy nincs. Amíg az Oroszoknál hegyekben áll és használják addíg két értékrend ütközik! Százezres autóról beszélünk, annyit ér amennyit adnak érte. Ha valaki naponta keres egymilliót és ez hiányzik a garázsból nem számít mit kérnek érte csak legyen! Állandó az összehasonlítás csak nem értem minek!!! aki nem érti meg ,hogy ez nem egy kategória sem minőségileg ,sem műszaki megoldások tekintetében egy kortárs nyugati autóval sem azt ÉN nem tudom megérteni! Ott a VIDEOTON Hifi torony vagy az ORION 20 és 40000 között mennek ,nekünk maga a csoda volt nyolcvanban ,de nem egy kategória egy Japán cuccal és a korabeli Japót feléért kapjuk meg! Vagy a Pannónia P20 7-800000 Forint Yamaha koppintás anyagminőségi problémák elcsavarodott főtengely a Mikunikkal százszor jobban hangolható nekünk mégis az isten ,mert itt készült......

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 23, 2017 12:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

A masik dolog meg az, hogy egy 03-as az meg az oroszoknal sem all mar hegyekben! Europaban meg gyakorlatilag kihalt. Aki ilyet akar az nem nezi, hogy mi van felheftelve ra.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 5 6

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti