Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 7:36 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 1471 hozzászólás ]  Oldal Előző 126 27 28 29 30
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Deszatka (2110-2112)
HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 10:23 am 
Lada szakértő

Köszi a választ, jófej vagy.

Viszont, amennyiből szereznék nyomásmérőt, kompresszort, csöveket, és a többi; annyiból felrakathatnám az új szíjat és a vízpumpát, egy próba erejéig. Vagy beindul vagy nem (tudom, inkább nem fog...:() Csak abban van némi reményem, hogy alapjáraton (~800/perc) szakadt el...

Nagyon rosszkor történt a dolog, pont el szerettem volna adni az autót új vezérléssel, pár hónapja lett megcsinálva a teljes kuplungozás, új féltengely csuklók, mindezen javítás cakk-pakk 50 ezremben volt .. :(
Az autó nem rohad, a belseje gyárias, rengeteg szinte új alkatrész van benne... És így jártam. :evil:

Az újabb kocsit megvettem, nem szeretném, hogy Ő meg a nyakamon maradjon. Sokat nem fogok rá költeni(motor megbontás, etc.), mert hibátlan állapotban is max. 200 ezret érne.

Mit tanácsoltok, hogy minél hamarabb eladjam, és ne kelljen 2 autó KGFB-jét, és "súlyadóját" fizetnem? :(

Köszönöm.

2108 1.3i GM Baltic Bumpers-->2110 1.5i 16V Bosch 1.5.4N Euro2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 10:59 am 
Lada Baráti Kör tag

Ideiglenesen vonasd ki. Ezt nem hiszem! Remélem elfelejted a típust és valami normális autót vettél!
A motorodról. Felesleges bármivel szarakodni Hf le mert ,valószínű ,hogy elgörbült több szelepszár is és megfeszül a vezetőben. Szét szakíthatsz még használható alkatrészeket is ha szét erőlteted.
Minden rossz indulat nélkül ezt ugatom mindenkinek. Új autó teljes diagnosztika (gyári progival ,mert a hekkkelt pont az nem írja ki ami kéne, kompresszió mérés) ha OK akkor vezérlés csere ,olaj csere, fék kormány és utána lehet beleülni... Ha ez vigasztal kedden felrobbant a turbóm 2 napot dolgoztam és 2 kilót buktam, mintha játék terembe járnék :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 11:19 am 
Lada szakértő

Tehát azt mondod, hogy ne is próbáljam meg felrakatni az új szíjat? Nagyobb kárt okozhatok?

HF leszerelés csak egy állapotfelmérés céljából, na az is pénz. Nem szeretnék már költeni rá elméletileg semennyit. :(
Elfelejtem a típust, egyelőre vagy talán végérvényesen elfelejtem a Ladát is, 20 év Lada-buziság után.
Voltak és vannak jó típusai, de a Deszatka az egyik leghitványabb, legalábbis az én tapasztalom alapján.. Hát ez volt a tanuló pénzem sajnos.
Ja, és nem tud vigasztalni mások hasonló balszerencséje.... Sajnálom.

OFF: Fiat Punto II, 1.2 16V 80LE, HLX felszereltség az "új" autó. 2009-ig vezetett szervízkönyvvel, 2009-től a korrekt tulaj által vezetett excel táblázatos, km-állásos javítások felsorolása. Olajcsere a következő. Patika.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 12:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha nem akarsz rá költeni egy fillért se, akkor jelre tekerném.
Ha a vízpumpa kézzel forog, akkor felraknám így ahogy van az új szíjat. A vízpumpát se venném ki.

1, Ha fent a szíj akkor meg kézzel áttekerném. Ha nem fordul át kézzel akkor megette a fene...
Új szíj le és használtautó hirdetés => szíjszakadt motorral eladó, adod hozzá az új szíjat/pumpát, stb...

2, Ha átfordul, akkor megpróbálni elindítani, ha jár akkor qrva nagy mákod volt. Szíj le, vízpumpa berak, új szíj és feszítő fel. Mehet a használtautóra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 1:10 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ezt is lehet (szerintem nem fog átforogni),de így eladhatatlan! Max 30 ezer forint, ha egy fanatikus megveszi alkatrésznek . Kiló körül vannak a Cliók és társai. Nehéz dolog. Zso ezt nem tudod megcsinálni, a javításra meg azt is mondhatják ,hogy csak úgy vállalják ,hogy összes szelep vezető síkólás stb. Ezt csak úgy lehet ,ha van valami fanatikus hülye aki neki áll és több fázisban mikor ideje van ,bele üt egy egy szöget. Egy ilyet ismerek tőled száz egynéhány kilométerre :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 10:13 pm 
Lada kedvelő

zso1986 írta:
OFF: Fiat Punto II, 1.2 16V 80LE, HLX felszereltség

OFF (ha nem tetszik átrakjátok máshova)
Üdv a klubban nekem 60ló 8V van, még a szüleim vették újonnan. Most értünk 200ezer km-hez (2002 évj.) és kicsit olyan érzésem van mintha darabjaira akarna esni...

-2 hengerezés. Csere: 2 trafó, gyújtókábelek, nullázott ECU 40ezerért. Nem tudom mi volt a konkrét baja (típushiba egyébként, trafó szigetelés elöregszik és kinyírja az ECUt is) ez így 60ezer körül volt, úgy hogy én szereltem az utcán. Azzal vigasztalom magam ha elviszem valahova ott sem lett volna olcsóbb.
-Áprilisban hf tömítés csere mert jön alóla az olaj (nem volt hengerfejes csak kifelé nyomta az olajat). Megjegyzés: M8 (!) hf csavarjai vannak, ha jól emlékszem 40Nm+90°-ra kellett húzni. Na az olaj nem csak innen jött, elől az olajpumpánál is okádja meg ahol még lehet, de akkor már fel volt rakva az új vezérlés, szét nem szedem mégegyszer. Karter csere is, mert bele volt tépve a leeresztő + elkorrodált. 40ezer, én csináltam ez is.
-Ablaktörlő rudazat állandóan szétesik, eddig csak az anyós oldalival csinálta, múltkor már a sofőr oldali is persze a legnagyobb esőben. Nem tudom volt-e seegeres rögzítés neki alul, vagy valami de ekkora slendriánságot régen láttam.
-Első lámpák megvakultak, de úgy hogy már be is repedeztek. Inkább vettünk új utángyártottat, 3évig bírta már pereg a lakk... 30ezer
-Váltó jobbos szimeringnél folyik az olaj, egyenesen a kipuffra. Piros után elinduláskor vagy ha kiszállok a kocsiból ordenáré égett olajszag. A kipuffszervizes görény meg összehegesztette a leömlőt a középrésszel, a hf cserénél még leemeltem egyben leömlőstől de itt valószínű túl közel lenne a féltengely.. Ezzel még nem tudom mi lesz.
-Kürt nem működik. Kormány érintkezőnél lehet a baj, de a légzsáklámpa meg nem világít.
-Most előjött még hogy enyhe jobb kormánymozdulatra bal keréknél nyöszörög, felemeltem talpas jó kormányösszekötő jó, majd kiderül. :twisted:

Motorból tényleg úgy dől az olaj mint egy bontós Zsiguliból és hozzáteszem, mi sosem hajtottuk.
Fűtése gyalázat, ősztől tavaszig kartonpapír a hűtő felére. Előtte autópályán meg lehetett fagyni. Sokan panaszkodnak rá, termosztát sem lehet rossz mert hamar melegszik, ez egyszerűen ilyen.

Ami jó is:
Eddig nem volt semmi baja. :roll: 5,2-6,2 között fogyaszt, klímával. Mondjuk nem is megy.
14" kerekei jól mutatnak a 07en. :mrgreen:
Merített kasznis így nem rohad, kivéve ahol leveri a bevonatot nekem pl. a küszöbök vége már barna, azon kívül tényleg hibátlan.
Kényelmes és méretéhez képest egész nagy csomagtartó.

Azért sok boldog kilométert hozzá! Egy 16V-vel lehet haladni +a fék is nagyobb rajta és amíg működik nagyon jó kis kocsi. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2017 6:18 am 
Lada szakértő

Köszi Vincent a tanácsokat! :wink: 1.2 16V elmegy, amúgy a 110-es talán jobban ment fénykorában (amikor megvettem, kb 3000 km-t :) )

Ladarev, Apajevics, ezt kifogom próbálni, köszi! Vízpumpa 100%, hogy cserés, az kattogott, és a végén már a vizet is eresztette.. Szerintem az ragadt meg, feszítette be a szíjat és szakította azt szét. :x
Ha szétmentek a szelepek, akkor ideiglenesen kivonatom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2017 8:50 pm 
Új fórum tag

Üdv Urak!
Oroszból nem vagyok valami jó, valaki esetleg tudja, hogy ezt hogy érték el:
https://www.youtube.com/watch?v=7OVVNMsMMzg
Jól értelmezem, a jóembernek sikerült valahogy megkerülni az indításgátlót?
Más: valaki tudja, honnan lehetne Gammát keríteni?
Kösz: Bálint

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 22, 2017 7:51 am 
Lada szakértő

Szia, Nekem van eladó Gamma 212.
15e Ft, dobozával, magyar leírással.
Üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 05, 2017 12:17 pm 
Lada szakértő

Hali!
Ma szerettem volna berakni az új vízpumpát, de a régi kiszedése után, a 40 fok és a kezeimen gyűlő sebek miatt félbemaradt az akció..
..
A motor kézzel átforgatása lenne (végre valahára) a célom új szíjjal/szivattyúval. Forog vagy se...
Üdvözletem.
Kép
Kép
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 06, 2017 9:35 am 
Lada Baráti Kör tag

Nem hiszel nekem és hibát hibára halmozol. Olyan 16 szelepes motor még az Oroszoknál sincs amit nem ver szét egy szíj szakadás. Az egész motor úgy néz ki mintha egy halász hajóban szolgált volna 30 évet! Szerintem fogyott a víz és szólt mint az állat. Hogy csinálhattál ilyet ,hogy letördeled a műanyagot! Vegyél ki egy gyertyát ,dugj be a furaton egy huzalt és nézd meg mennyire van a dugó a felső Hp től, ha csak 10 milivel is lejjebb van akkor tegyél egy 17 csili villás kulcsot valamelyik veztengely szíjtárcsa csavarjára és forgásirányba próbáld forgatni! Ha nem mozdul NE tegyél hosszabbítót a kulcsra mert befeszült és eltörhetsz bármit.Ha körbe forog akkor jöhet a következő (érezned kell ahogy a rúgók összeülnek ,majd kirúgnak). Akár szerencséd is lehetne ,de benne van a pakliban ,hogy nyitva verte el és akkor kint marad elgörbülve. Vettél egy szíjat egy pumpát akkor mi a francért nem csinálod meg rendesen, ha el akarod engedni a kezét akkor minek költesz rá, ha az érdekel megtudod csinálni vagy sem akkor meg mért nem vagy türelmesebb???Ugyan azt csinálod mint a pirossal!! Arról nem is beszélve ,hogy feladod 40 fok ,meg egy kis sérülés miatt, a tajgán és a karakumban sincs klíma :lol:
A műanyag a szimeringektől esetleg lefolyó olajat tereli meg a huzaloktól portól és mechanikus dolgoktól védi a vezérlést erre elkurminálod. :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 06, 2017 11:27 am 
Lada Baráti Kör tag

Csináltak olyat az oroszok ami nem ér össze, pont ennek az utódját ami az első 1.6-os volt :wink:
Az az egy ami nem ér össze, a többi mind összeér. Itt csak a szerencse segít max.

Amúgy a műanyagot én sem értem miért kell szétcseszni azon a kis helyen.
2x fél perc a veztengely kerekeket levenni mert simán hozzáférni, meg 5db 6os csavar, amiből 3 fent van és simán hozzáférhető 1 perc, meg a két alsó ami szűkebb legyen 5 perc. Nem hiszem hogy a tördelés a váznyúlványnál megvolt 6-7 perc alatt...

Türelem kell ehhez. Felesleges kapkodni, ha sz@r akkor egy hét múlva is sz@r, nem azon a 10 percen fog múlni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 06, 2017 1:14 pm 
Lada szakértő

apajevics írta:
Az egész motor úgy néz ki mintha egy halász hajóban szolgált volna 30 évet!:

Átlagos állapotú, sajnos kinn van az autó a homokban 2 hete + nem híresek a Ladák a motortér jó koszvédelméről.. ez ilyen, de fotó is lehet csalóka.. Mosogatni meg nem tanácsos, mert akkor meg az elektronyikák, csatik vannak veszélyben.
Jövőhéten akkor leszerelem a hátsó burkolatot, ha már lenyugodtam, amennyit letörtem meg letörtem.. szerintem nem a borítás kis hiányától megy tönkre az autó, hanem a xar hitvány pumpától kezdve az egyéb "jó minőségű" alkatrészekig... :evil:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 12, 2017 8:29 am 
Lada Baráti Kör tag

Hogy áll a bazár? Mikor indítunk? Röpködnek a mínuszok ,fúj a szél ideális Lada szerelő idő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 5:45 am 
Lada szakértő

Egyelőre még nem piszkáltam, talán majd most hétvégén. :)
Valóban érdekelne az autó, Rami? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 9:44 am 
Lada Baráti Kör tag

Nem én csak szeretném ,hogy a legjobban szállj ki belőle. Nekem a régiek tetszenek azok is inkább érzelmi alapon! Mindennapi használatra nem kockáztatnék. 200 kilométer meg túl nagy távolság köztünk. Egyébként a fiam letiltott a Samaráról, konkrétan most jó és ne piszkáljam meg ne cserélgessek ezt azt, így ha a szomszédban lennél már szétszedtem volna :lol: Meg kíváncsi vagyok ,hogy az alja is kapott vagy csak pár szelep csere és mehet tovább.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 16, 2017 6:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

A baj az, hogy nem tudni az elozo tulaj milyen rongy vezerles szettett rakatott ra. Egy minosegi szettel, skf vizpumpaval 80e km-ig ra se kell nezni. Ez mindig is igy volt es lesz is, hasznalt auto vasarlasa utan 2 perccel vezerlest kell cserelni mert szakadni biztos szakad es nem tudni, hogy 10, 100 vagy 1000km mulva. Ez nem az auto hibaja, soha nem is lesz az. Iyen erovel barmelyik hasznalt vasbol ki lehet szallni 1 even belul amikor szetszakadt a szij a csere elmulasztasa miatt. Hasznalt auto vasarlas elott 500 eurot ra kell szamolni a vetelarra a kotelezo cserek miatt. Mar ha jot akar az ember maganak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 18, 2017 9:22 am 
Lada Baráti Kör tag

Azért az az 500 :shock: , egyébként igen és igen. Zso kezd már el kibelezni mert felfordulok a kíváncsiságtól.!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 19, 2017 8:44 am 
Lada szakértő

Megyek... :D De ma csak vízpumpa csere lesz, úgyhogy semmi nem fog kiderülni.
Én fel nem rakom a vezszíjat a homokpusztában, egyrészt azért nem mert nincs bivaly izmom a főtengely szíjtárcsa - csavar kitekeréséhez, másrészt ha csak 1 kib...ott foggal arrébb rakom, már szopós. :x

Szerk.: Valóban nem volt nagy kaland leszedni a vezérkerekeket, csavarokat (csak a legalsó, bújócskázó csavar szívatott kicsit), úgyhogy hátsó szíjburkolat le, új szar fenox pumpa fel, sima papír tömítéssel. Tömíteni fog ez jól?
Átforgathatóak a vezérkerekek, ez jelent valami jót, vagy semmit?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 21, 2017 9:48 am 
Lada Baráti Kör tag

Nem fog töníteni. Paszta Pasztevics Pasztinszkij nagy találmányát a gumidzsemmet (amerikánszkiul) kell használni. Tömítő paszta. Lehet szerencséd...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 14, 2017 5:41 pm 
Új fórum tag

Üdv Urak!
Egy visszatérő hibát akartam tettenérni Gammával (időről-időre alapjárat beáll 2000-re, P0122 hibakód=TPS szenzor hiba), szóval a Gammával ki lehet jeleztetni azt hogy épp milyen állásban érzékeli a TPS szenzort, menet közben ezt akartam megfigyelni a hiba megtörténtekor.
Hosszabb utat tettem meg így, oszt egyszer csak az immo érzékelő/ledes kijelzőkéje elkezdett csipogni és villogni, innentől a kommunikáció is megszűnt a Gamma és az ECU között. Megálltam, Gamma kiszerel, ECU reset akkusaru levétellel, de az immo továbbra is folyamatosan villog. Gyújtásadás után megkattogtatja valamelyik relét az ECU körül, villogtatja a LED-et és nem érzékeli a transzponderét. A kocsi indíthatatlan. A Gammát visszakötve P1600 hibakódot kapok.
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalása, javítható, vagy ECU csere?
Vajon a Gamma akasztotta ki az immót, vagy véletlen egybeesés?
Ismer valamelyikőtök Pest környékén valakit aki az immót esetleg ki tudná programozni az ECU-ból (ezt az asszony kocsiján is elkövetném, mert neki meg csak egy transzpondere van, ha elveszti, vagy baja lesz az orális szex lesz a köbön)?
Kösz: Bálint

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 1471 hozzászólás ]  Oldal Előző 126 27 28 29 30

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti