Pontos idő: szer. júl. 15, 2020 5:43 am

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 827 hozzászólás ]  Oldal Előző 19 10 11 12 1317 Következő

Szerinted a zenehallagatás elvonja a figyelmet a vezetésről?
Igen 1%  1%  [ 3 ]
Nem 30%  30%  [ 68 ]
A "normális" zenehallgatás nem 68%  68%  [ 153 ]
Szavazatok száma: 224
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:12 pm 
Lada Baráti Kör tag

2x60W ugyan a max teljesítménye, da a folyamatos az csak 2x30W.

De én ezt az adatot csak megnéztem h most ettől van-e vagy nem azt másra bízom :)

Az tény h nem árt ha nagyobb a hangszórók folyamatos (RMS) teljesítménye mint a rádió kimenet. Biztonsági okokból szoktak ilyen 1,5szörös szórzót is használni. Magyarul 4x50W-os fejegység kivezetésnél mindimum 75W-os RMS teljesítményű hangszórók kellenének.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ladarevolution kedd okt. 14, 2008 8:15 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:14 pm 
Ajjjaj,nem vagyok hifis elme,de szerintem érdemes jól körbe olvasnod a neten,például a magnód csak csúcsban adja le az 50 W-ot,egy bizonyos frekvencián mérve,amelyiket a gyárak megválogatnak,hogy jó eredményt kapjanak,aztán a másik,hogy a hangszórókkal szintén ez a helyzet.A kis hangszórókat pedig azért használják,hogy a közép és magas tartományokat játsszák le szépen,mert a kisebb membránátmérővel sokkal szebben tudja leadni a magasabb frekvenciákat.Okosabbak javítsanak! :wink:

Szóval hosszú ügy,a rendszered hosszú távú gondmentes működéséhez inkább keress meg egy korrekt hi-fis céget,akik kifejezetten autós rendszerekkel foglalkoznak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Kis 10 centis hangszóróra bűn rászabadítani a mélyeket, ha nem akarsz ahngváltóra költeni egy megfelelő kapacitású kondival le kell vágni róla a mélyeket, ki lehet számolni hogy milyen kell, vagy próbálgatni, dehát olvass már picit utána a témának! :)

Előszeretettel zenei teljesítményt írnak a hangszóródobozokra nem az RMS-t úgyhogy nem a wattokat kell nézni, de tényleg nézz utána mert ezt nem lehet pár mondatban elmagyarázni...

Ha komolyan érdekel az autóhifi akkor 1997 decemberében jelent meg az első autóhifi című újság - ami azóta egyébként megszűnt - amiben nagyon jó dolgok nagyon szépen le voltak írva, szerezd meg őket, érdemes!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:28 pm 
Lada Baráti Kör tag

No mégegyszer, megnéztem ennek a sínusosa kb. 30watt lehet ,és csak tíz centi, ez röhejesen kicsi erre is. :lol:
A magnód kb 4x25-30wattot tud tehát nagyon határeset.
Ehhez a teljesítményhez egy 13,de inkább 16 centis hangszóró kellene, és abból se koax ,hanem külön magassal component szett.
Ezekben van magas ,mély hangváltó, és a hangfalra csak az a frekvencia jut el, amit jól elvisel magasabb hangerőnél is.
A pici hangszóródra kéne egy olyan frekvencia vágó, ami csak a közép, és magas hangokat engedi rá, kb 3-4000herztől felfelé.
Nagy csodát akkor se várj, mert ennek a hangszórónak a mérete meg a teljesítménye is elég kicsi,egy dsk-130, vagy 165 az már elég szépen megszólal, és van hozzá hangváltó is.Ez mindkettő elég megbízható jó árú és elég jól szól ,minden zenén.Vagy nézz körül a sal hangszóróknál, esetleg a magnatnál is.
Vazzeg én meg itt osztom az észt, azt sokkal gyorsabban írtok mint én :evil: .De az enyém hosszabb. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 14, 2008 8:50 pm 
Lada Baráti Kör tag

A dcx-690 jól birja,nekem ilyen volt hátul.Mindig megkérdezték hol a sub :) Nekem előre esk-165 komponens szett lett volna installálva ajtóba,kiemelő panel segítségével.
A dcx-100 pedig tényleg kicsike és nem bír sokat,de a Deh- 4000 fejen lehet menüben vágni alapból.
Próba cseresznye.Persze akkor az ovál sem kap minden frekiből ,de megér egy próbát.Elég tág határokon belül lehet állítgatni.
Ebben a fejegységben van még egy jó dolog,legalábbis nekem tetsző.
Az usb-n keresztül hajlandó Wav formátumot is kezelni,nem csak mp3-at.Ráadásul akár 250Gb-os tárat is kezel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 6:29 am 
Tehát akkor vagy hangváltót teszek rá vagy kidobom és teszek bele egy dsk-130-at?

Amúhy ehhez a dcx-100-ashoz mien hangváltó kellene?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 7:28 am 
Lada Baráti Kör tag

Én nem tennék be hangváltót,nem ér annyit.
Levenném az elsők teljesítményét és élvezném a 690-es hangját.
Én azt gondolom,hogy egy 10-es hangszóró aminek a közepén ott ül a csipogó,annak sosem lesz olyan hangja mint amit szeretnék.Persze ez én vagyok.Nem véletlenül akartam az ajtóba a konponens 16-os hangszórókat.
Nekem ez van http://kep.tar.hu/fatus/50609198/36484961#2
És ilyen,vagy ehhez hasonló egyszerű panel készült volna hozzá.
http://kep.tar.hu/fatus/50609198/36484958#2
http://kep.tar.hu/fatus/50609198/36484960#2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 8:19 am 
Jah.Még egy kérdés.
Van még benne egy MacAudio 2ch 320-as erősítő egy MacAudio (Reflex 300) 240/480-as láda.
Tudnátok-e hozzá ajánlani egy jó erősítőt mert ez nem elég neki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 8:23 am 
Az erősítőd típusát add meg,mert lehet,hogy hidalva jobban elbírja a mélyládát.Hidalni már próbáltad?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 9:40 am 
MacAudio RED ATTACK 2500

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2008 3:45 am 
Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem ladába rakott "zenével" kapcsolatban.

Az első az lenne hogy az ajtoban lévő hangszorokat a kárpitra vagy valami megolsással konkrétan a lemezre kellene-e rögziteni, a magas sugárzo elnyerte végső helyét, konkrétan az a oszlop közepén a burkolatot felfogato csavarral rögzitettem a hangszorot is.

Másik kérdésem az hogy a gyári helyen a fejegységre fujja pont a fűtő ventillátor a meleget(2107) és gyárilag gondolom a középkonzolban van 1 müanyag terelő amit bele is raktam, de sajnos semmit nem ér szerintem, ugyanugy fűti ahogy elötte. Mivel nem értek az ilyen elekrtonikus cuccokhoz ezért csak gondolni tudom hogy nem pont a legjobb ha a hátul lévő hütöbordákra fujja a forro levegőt ha megy a fütés. Ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

(bocs ha valamit elrontok, még friss forumozo vagyok)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2008 11:58 am 
Lada Baráti Kör tag

Az, hogy állísd be rendesen a terelőt, rögzísd be és nekem így megy több mint egy éve gond nélkül :wink:
Meg szerintem nem egy embernek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: LadaHifi
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2008 2:19 pm 
Sziasztok!

Énnekem kb. 2 honapja van normális zene az autoban. Ezalatt nem keveset állitgattam ide oda hogy ugy szoljon ahogy nekem tetszik. Viszont most hogy nagyjábol összeált egy olyan gondal szembesülök hogy normál hangerőn pont egyensulyban van minden, és hangosan meg nagyon erős lesz a mély, de ha az erősitőn visszaveszem akkormeg halkan szinte nincs is. Ebben kérném ki a segitségeteket hogy az megoldás lehet ha az első szettet is erösitő hajtaná és nem a fejegység? Ismerőseim aztmondták hogy sokat javulna a hangminőség.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2008 3:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hali!

Én nekem is hangoshoz van beállítva, és ha halkan hallgatom akkor általában nem igénylem a nagy mélyet
Ha mégis akkor elállítom a fejegységet és vissza ha hangosítok
Nekem se láda se semmi
De így tökéletes, ennyi komforthiány simán belefér, ha már válogat az ember :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2009 1:13 am 
Üdv!

Először is mindenkinek Búék!

szeretném segítségeteket kérni, hogy hova tehetném a leendő hangszóróimat(komponens szett) az autóban. Méretet azért nem tudok pontosan megadni, mert a ti ötleteitek alapján választanám ki h 13 vagy 16 cm az átmérő.
Nyilván mindenkinek gondolom az ajtók jutnak az eszébe először de őszintén szólva nem nagyon akarom furkálni az ajtót (igénytelenül) kívül meg nem szeretném vinni a vezetéket mert beleakad vmi , ronda stb stb .
Gondoltam esetleg a műszerfal alá a lábtér falára szerkeszteni vmi hangszóródobozt, de nem vagyok ebben igazán otthon esetleg ha vki ebben tudna segíteni...szóval HA VAN BÁRMI ÖTLETED oszd meg velem,zenét szeretnék hallgatni :D

Minden ötletet szívesen veszek ill már működő szépen beépített dolgokról képeket is :)
Az ajtókárpitos történetek is érdekelnek, de főleg azok, amelyek a lehető legkisebb sebészeti beavatkozással járnak az ótókám tekintetében ( nem szeretnék 56 lyukat fúrni, vagy kivágni egy tenyér nagyságú lemezt)

Elöre is köszönöm!!!

ÜDv: Tzofi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2009 8:05 am 
Lada Baráti Kör tag

Hali! Én a csipogókat a gyári hangszórács mögé tenném (07es műszerfalról beszélek), ha nincs ilyen, akkor az első oszlopok tövébe. A kereklámpásomban volt az ajtóban 16,5-ös hangszóró, elfért. (Ablakemelő bowdent kellett egy dróttal odébbspanolnom, + kb egy 2centis lemezdarabot levágni) Ha nincs körbecsavarozva a kárpit akkor simán rezonál :S Bár most már semmi pénzért nem dekopíroznám ki a 07es ajtókárpitját :)))) Esetleg az ajtó és a sárvédő közötti trapéz alakú kárpitra lehet tenni, valamilyen kiemelőgyűrűvel. Nekem most egyébként ezek a 16osok kerültek kalaptartóra, elöl meg 2 csipogó... Nekem bőven jó már.

https://youtu.be/9YwbgMyCJLY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2009 8:38 am 
Lada Baráti Kör tag

Hali Tzofi!

A hangsugárzók méretbeli kérdését (13vs.16) nálam eldöntötte az, hogy nagyobb
méretből csak könnyebb kihozni több mély hangot ( na jó, legalább közepet ), így
ha külön mélysugárzó nem kerül az autóba, ne csak csipogás hallatszon. A 13-asból
is megoldható viszonylag szép hang, csak jobb minőség-drágább ár tartozik akkor
hozzá, mint ua. a 16-osból, szerintem.

Elhelyezésre : nekem a középsugárzók az első ajtók első-alsó sarkaiban vannak,
pár cm-t kellett vágni a lemezből és 16,5 kiemelő gyűrűvel tettük be.
A csipogókat a gyári hangszóró helyekre rögzítettük ( mivel 07-es műszerfala van
az autónak ), szempont, hogy minél kevésbé legyen szem előtt, de még be lehessen
állítani a hang irányokat. A hangváltókat én a kesztyűtartó alatti polcra rögzítettem.

Az esztétikáról : választhatod az ajtóba tételt, csak idő/pénz/ötlet/anyaismeret
kérdése, hogy mennyire csinálod vagy csináltatod meg szépre. Akár kibélelheted,
feltöltheted a beépítőkeretet és környékét, majd be is bőröztetheted.
A műbőr elérhető árú, de nem túl szép, az igazi bőr már pöpec, de bazi drága.
Vezetékezés : a kábelek ajtóka átvezetése a gyári gumi átvezetővel megoldható.
HA esteleg nincs az autóban ( nekem nem volt ), utólag betenni se nagy dolog.
Extrém esetben ( pl. központi zárad is van ) kettő átvezető gumicsatorna ajtónként.

Ha kiméricskéled, és a lábtérben el tudod helyezni úgy, hogy se a vezetőnél, se az
utasnál nincs útba, akár kerülhet oda is.

LBK tagi oldal : http://www.zsiguli.hu/index.php?action=tagoldal&id=63
Autó : viewtopic.php?p=60306#p60306
Képtár : jelenleg szünetel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2009 11:51 am 
dr. Lada

Szia.

Egy ismerősnek elől az ülések alatt vannak az első hangszórói. Plexi falú dobozba vannak a hangszórók, a kábel az alsó kárpitok alatt fut, s az ülés alatt, az üléstartó konzol belső felén tör a felszínre. :) Így egyáltalán nem zavarja sem a hangszóró, sem a kábel.
Bár nekem ez a megoldás annyira nem szimpatikus, de egy gondolatot megér talán. :roll:

Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2009 11:21 pm 
Lada Baráti Kör tag

Üdv Tzofi!

Gyurihoz hasonlóan,én is a nagyobbra szavaznék.
Képtáramban itt találsz pár autó belsőt leképezve,lehet van benne elfogadható ötlet. :wink:
Pl: ezen a képen

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 07, 2009 11:49 pm 
Üdv!

Gondolni nem mertem volna, hogy alig egy nap alatt rengeteg ötlet jött, köszönöm mindenkinek.
(A nyálam csorgott néhány képnél Dzsí a belső enteriőr miatt :D )
Sokféle már nekem is eszembe ötlött, végülis annál a verziónál döntöttem, hogy az ajtó és a sárvédő közötti részre teszem őket magam felé fordítva, és ha jó a szemmértékem talán a 16.5-esek is beférnek.
Nehéz ilyen konzolt készíteni? illetve fából érdemesebb inkább vagy üvegszálból próbálkozzak?
Tudom h zenei műfaj szerint kell hangszórót is választani, szerintetek főleg metál zenéhez egy pioneer egy mac audio vagy audosytem felelne meg jobban ha van más ötlet azt is szívesen veszem természetesen :)

A "rendszer" többi tagja a köv : Pioneer DEH 4000 fej, Norautos noname mélyláda+ erősítő ( szép hangja volt és gyors a membránja, na meg persze az ár is számított...) szl a komponens szettet tekintve max 20e Huf- ig tudok elmenni
Érdemes esetleg egy kondenzátorra is beruháznom?

ÜDv: Tzofi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 08, 2009 12:35 am 
Lada Baráti Kör tag

A hangszóróválasztásnál igazából nincsen tuti tanács.
Mindenkinek más az elvárása ,lehetősége,ráadásul igazából a beépítés után tudod meg,hogy milyet is vettél.
Sokszor ugyan az a cucc másik autóban gyengébben ,vagy éppen jobban teljesít.
Én pl. Hertz-hez jutottam olcsón és nem is bántam meg a vételt,de mások meg másra esküsznek.
Tudom ez nem volt segítség de a lényeg hallgass a füledre,és ha tetszik egy akkor azt vedd meg. :wink:
A DEH 4000-es Pioneer fej,pedig egy jó kis cucc.
Usb-ről tud 250Gb-os merevlemezt kezelni,és ami nekem igazán bejön,hogy nem csak MP3-at játszik onnan hanem normál audio formátumot is.
Kondenzátort meg nincs értelme beraknod,csak ha valami űber brutál erölködő,mélynyomó kombóban is gondolkodsz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 08, 2009 8:25 am 
Lada Baráti Kör tag - Barkó szakértő

Tzofi, látom kombid van, ott hátul a kalaptartót tartó két db műanyagban gyárilag van hangszóróhely pl.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 08, 2009 9:08 am 
Lada Baráti Kör tag

oda csak ha jól emlékszem 10esek férnek el.de ha nem sajnálod a kalaptartódat akkor vágd ki és rakjál bele két nagyovált kombiba is nagyon jól szól egy jó fejegységgel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 08, 2009 10:49 am 
Lada Baráti Kör tag

A megfelelő "falazásra" figyelni kell az akkusztikai rövidzár miatt
Magyarul a membrán 2 oldala ne legyen 1 légtében, minél jobban szigetelve van, annál jobban szól

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 28, 2009 11:16 pm 
Üdvözletem!

Uraim, lassan az utolsó fázisba értem ;) 16.5 hangszórók mentek előre és hosszas rágódás után rászántam magam, hogy az ajtóba tegyem őket, bár a habkárpit miatt egy kicsit szívja a vérem a műanyagos :D
"üresen" már hallottam a hangját nem piskóta, mármint számomra meglepő volt :D
Köszönöm még egyszer a rengeteg tanácsot :) !

Ismertek jó ( és olcsó) kárpitost Budapesten, aki behúzná a négy ajtókárpitot fekete műbőrrel? és kárpit alkatrészeket hol tudok beszerezni (ablakemelő karok, ajtózáró gomb+keret, kárpit patent vagy nem tudom h hívják, amivel kapaszkodik az ajtóba :) ja igen még valami

Üdv néktek:
Tzofi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 28, 2009 11:29 pm 
Lada kedvelő

Hali!

Létezik ajtóhoz átvezető gumicső, autósboltban tuti lehet kapni, és nem fog törni a kábel.
Amíg nem érnek ide modik, javaslom szerkeszd inkább egy hozzászólásba a mondandódat :twisted:

Szerk, ezek szerint ideért valamelyik Moderátor Úr, és törölte a második hsz-t, pont amiben a kérdés volt :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 11, 2009 7:34 pm 
hy. minap hallotam hogy álítólag lehet olyan sprayt kapni amivel ha befújjuk a hangszóró membránját attol megnő az élettartama. szerintetek van értelme ilyet használni?vkinek vmi tapasztalat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 11, 2009 7:36 pm 
Ez valami olyan lehet,mint a fémnemesítő motorolajadalék. :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 11, 2009 7:48 pm 
lehetséges :roll: .bár lehet hogy működik is.gondolom tartalmaz vmi öregedés gátló anyagot amitől később repedezik ki a a membrán gumi pereme.amire szükség is van hiszen autóba sokkal nagyobb hőterhelést kapnak mint pl. ha szobába állna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 16, 2009 8:31 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hi!

Mintha lett volna ISO lábkiosztás a honlapon, az eltűnt? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 17, 2009 1:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nem Bal3 cikkére gondolsz? Régen mint ha abban olvastam volna...
Googleval ezt sikerült túrni, ez nem az LBK-s cikk, de megteszi. :)
http://tomvasy.blog.hu/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 06, 2009 12:42 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ladakilla írta:
Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem ladába rakott "zenével" kapcsolatban.

Az első az lenne hogy az ajtoban lévő hangszorokat a kárpitra vagy valami megolsással konkrétan a lemezre kellene-e rögziteni, a magas sugárzo elnyerte végső helyét, konkrétan az a oszlop közepén a burkolatot felfogato csavarral rögzitettem a hangszorot is.

Másik kérdésem az hogy a gyári helyen a fejegységre fujja pont a fűtő ventillátor a meleget(2107) és gyárilag gondolom a középkonzolban van 1 müanyag terelő amit bele is raktam, de sajnos semmit nem ér szerintem, ugyanugy fűti ahogy elötte. Mivel nem értek az ilyen elekrtonikus cuccokhoz ezért csak gondolni tudom hogy nem pont a legjobb ha a hátul lévő hütöbordákra fujja a forro levegőt ha megy a fütés. Ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

(bocs ha valamit elrontok, még friss forumozo vagyok)

Szia Ladakilla!

Ha ez a fűtésdolog ennyire zavar, akkor próbálj meg keríteni egy lemezt amivel lefeded a fejegység hátulját. De ha megnyugtat nekem is kapja a meleget ha be kő fűtenem. Kb. 2,5 éve bennt van a fejegység és még emiatt nem volt gond. Csak a rohadt kátyuk ne lennének. :wink:

Szíjas Zsugor 1.7 Szigorúan LUKÁCS MOTOR!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 16, 2009 1:51 pm 
Lada kedvelő

Sziasztok nekem igy van megcsinálva a mély nagyot szól a mélyláda a csomagtartó http://kepfeltoltes.hu/090616/Lada_zene ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 12:14 pm 
A gurigás Lada Baráti Kör tag

Sziasztok!

Volt már dolga valakinek FM Transmitterrel? Van kazettás rádióm, hangszóróim, minden ami kell. Ezzel olcsón meg tudnám oldani, hogy saját zenéket hallgassak, ne csak rádiót. Nem tudom mennyire működnek ezek a termékek.

http://www.vatera.hu/fm_transmitter_taviranyito_szamla_1_ev_gari_151216617.html

Előre is köszi a válaszokat!

Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 12:48 pm 
Lada Baráti Kör tag

[quote="spark01"]Volt már dolga valakinek FM Transmitterrel?/quote]

Szia!

Teljesen jók, elég sokat eladtam már belőle, mind hibátlanul működik.
2000 Ft-nál nem szabad többet adni értük, ha nem sürgős és nem találsz ennyiért, keress nyugodtan.

P.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 12:53 pm 
Lada Baráti Kör tag

Annyi csak a macera vele, hogy nem mindig sikerül azt a frekvenciát eltalálni, amin épp nem szór egy normális rádióadó, és nem zavar be (nekem valahol az FM sáv vége felé, 107 fölé van hangolva). Egyébként baromi kényelmes, én szeretem használni.

Szerk.: ugyan ilyenem van :)

NIVA 1.6 alkatrész katalógus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:01 pm 

Köszi akkor megpróbálok egyet minél olcsóbban elhozni, 2000-nél többet én sem szeretnék adni érte. :mrgreen:

Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:16 pm 
Lada Baráti Kör tag

Esetleg ha más kütyüt is szeretnél érdemes körbenézni, létezik FM Transmittert tartalmazó GPS, Bluetooth kihangosító, tolatókamera, minden.... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:17 pm 

Csak zenehallgatás céljából kell és minél olcsóbban, mert tesztüzemben fut majd, hogy hallom-e egyáltalán a zenét városban, városon kívül stb... :mrgreen:

Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:21 pm 
Lada Baráti Kör tag

Én 1x használtam, de me gis utáltam, lehet kifogtam egy szart :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:27 pm 
Lada Baráti Kör tag

A duck által említett jelenségre hívnám fel a figyelmet.
Lehet, hogy véletlen egybeesések sorozata miatt - adott helyen lévő sugárzási- és
vételi viszonyok, gyengébb minőségű készülék vagy autóhifi -, de FM transzmittert
tesztelve a "legcsendesebb" frekvencián is zavaróan sok egyéb jelet szedett össze.
Nem Ladán és abban lévő hifivel próbáltam, hanem egy új Honda Accord gyári hifiével.
Az FM transzmitter márkájára nem emlékszem ( vagy 2 éve lehetett ), a próba helye
pedig Pécs belvárosa volt.

LBK tagi oldal : http://www.zsiguli.hu/index.php?action=tagoldal&id=63
Autó : viewtopic.php?p=60306#p60306
Képtár : jelenleg szünetel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:37 pm 
Lada Baráti Kör tag

Ha nem ér 2000-nél többet, kérdem én hol kapni 2000Ft alatt vagy környékén?
Fixárasok Bp-i személyes átvétellel 2690Ft-tól kezdődnek most a vaterán.
2000-et a hülyének is megér, hát még nekem! :) Tud valaki esetleg Pesten megbízható, olcsó beszerzési forrást?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 1:58 pm 
Lada Baráti Kör tag

Én Kínából szoktam rendelni, postával együtt kb 1500-ból megáll.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 2:17 pm 
Lada Baráti Kör tag

Én azt hiszem Nyírbátor belvárosában (ha lehet így hívni azt a falut :D) próbáltam egy Ford Transitban kb 1-1,5 éve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 2:36 pm 

Én is szoktam rendelni Kínából, Amerikából stb, nem is tudom mért nem néztem. 1000 Ft-ból megjön ugyanez a típus. Üdv: Máté

Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 2:43 pm 
Lada Baráti Kör tag

Na, újabb kihívás Nektek. Ha valamelyikőtök tud nekem rendelni a korábban linkelt típust (SD/MMC/USB+távirányító) megveszem tőle 2000Ft-ért!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 4:01 pm 

mr.Szonda megkötöttük az üzletet. :mrgreen: Írok egy mail-t.

Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 7:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

Még egy jutott eszembe: az én példányom nem képes könyvtár fastruktúrát megjeleníteni, csak egymás után az egyes számokat. Némi analóg memóriát igényel, hogy a pendrájvon lévő x album hány számból áll és milyen sorrendben következik (az én pen-em pl. nem abc rendben, hanem a felmásolás sorrendjében játszik le). Ha nem változtatok sűrűn, előbb-utóbb meg is jegyzem, hogy pl. a "999szer" a 49-ik. :)

NIVA 1.6 alkatrész katalógus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 16, 2009 11:10 pm 

Megrendeltem Kínából én is a szettet. A helyzet a következő. Életemben nem kötöttem be még hangcuccot. Az alapokkal nem is lesz gondom, de van egy mélyládám amit ingyen kaptam. Az a gondom, hogy erősítő kimenet nincsen a fejegységen, meg nem is nagyon akarok. Mi történik, ha a két hangszóró mellé a harmadik hangszórókimenetre rákötöm a mélyládát és a negyediket üresen hagyom? Előre is köszi a válaszokat, Máté :P

duck: Te rappet hallgatsz? :shock: :lol:

Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 17, 2009 6:44 am 
Lada Baráti Kör tag

Valamit csinálni fog, de vicces lesz, mert az a teljesítmény kevés egy mélynyomónak, másrészt a magasakat mindenképpen le kell vágnod a mélynyomóról egy passzív hangváltóval, amit egy megfelelően méretezett induktív taggal (tekercs) lehet, a többi hangszóróról pedig a mélyeket kéne (mondjuk 100Hz alatt pl.) elvenni mert az károsítja őket, ezt kondenzátorral lehet. De a fejegység erősítőjét mélynyomó hajtására szerintem nyugodtan el lehet felejteni. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 827 hozzászólás ]  Oldal Előző 19 10 11 12 1317 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti