Pontos idő: szer. dec. 11, 2019 6:52 pm

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti

Fórum szabályok

A fórum nyelve Magyar, kivéve a külön erre a célra hozott Témákat. A fórum használata során viselkedjetek kultúráltan, tartsátok be a Netikettet, és a Magyar jog előírásait. Fogalmazzatok közérthetően, és lényegre törően. Felelősségvállalási és jogi nyilatkozat.

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 1227 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 525 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Optika/Dekor
HozzászólásElküldve: pén. máj. 13, 2005 9:29 am 
Szerintem ez még hiányzott.... :D

Képek, linkek, vélemények...

http://www.matricamania.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 13, 2005 9:30 am 
Itt az én vasam....

A képet nem tudtam ide behozni :( Írok linket :D

http://topdon.uw.hu/elemek/1.gif
http://topdon.uw.hu/elemek/2.gif

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Auto dekor
HozzászólásElküldve: pén. máj. 13, 2005 12:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nekem így jobban tetszik a link. :)
http://www.autodekor.hu
Ezt láttad már?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Csacsi dekor
HozzászólásElküldve: pén. máj. 13, 2005 1:08 pm 
Lada Baráti Kör tag

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2005 8:17 am 
Igen... láttam mind a két képet, és biztos voltam benne hogy ti is kiszúrjátok :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 10:37 am 
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 10:40 am 
még nincs teljesen kész a kicsike, de ha full lessz akkor teszek fel további képeket.

Tervezek még az oldalára egy- egy hodály nagy lada jelet, meg a belsõ térbe valami pofásabb üléseket...

Az erõforrás is alakulóban van, de arról csak késõbb....

(Most cseréltem mind a 8 szelepet... anyagár: 34e HUF :) )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2005 12:34 pm 
Kép

Itt átfogóbb a kép....

Az eleje hülyeség miatt lett megütve... :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2005 8:30 pm 
Lada Baráti Kör tag

Sziasztok!
Végre elkészült a gép, íme:
[img]http://www.kepfeltoltes.hu/050516/K_p_031_1.jpg[/img]
[img]http://www.kepfeltoltes.hu/050516/K_p_030_1.jpg[/img]
[img]http://www.kepfeltoltes.hu/050516/K_p_029_1.jpg[/img]

Remélem tetszik! :)

Üdv: SPI

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2005 9:14 pm 
SPI!

GIF et linkelj képnek, mert a jpg nem megy!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ne gyártsunk városi legendákat :)
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2005 9:25 pm 
Lada Baráti Kör tag

topdon_2108 írta:
SPI!

GIF et linkelj képnek, mert a jpg nem megy!

Már miért ne menne a jpg? :D
Kép
Kép
Kép

SPI:
Igazán szép kis karika lett! Gratulálok hozzá! :wink:

A sikertelen linkelésedet kimoderáltam. Feleslegesen ne töltse a fórumot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 17, 2005 7:36 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hello!

Foximaxi: köszönöm a segítséget, nem tudom nekem miért nem jelentek meg a képek, pedig úgy csináltam, ahogy azt leírtad korábban. Legalábbis szerintem.
Van még tervben pár dolog az autóval kapcsolatban, de egyenlõre anyagi korlátok vannak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 17, 2005 9:40 pm 
Tényleg szép a vas SPI!

Ámbár kicsit zavar, hogy az ember töri magát és még annyi véleményt sem kap hogy told ki a roncstelepre...

na mind1.... Látom a samara nektek nem lada... ennyi!

De ha valaki törõdik vele azt szerintem értékelni kéne, legalább egy építõ kritikával.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Csacsi
HozzászólásElküldve: kedd máj. 17, 2005 11:22 pm 
Lada Baráti Kör tag

topdon_2108 írta:
Ámbár kicsit zavar, hogy az ember töri magát és még annyi véleményt sem kap hogy told ki a roncstelepre...

na mind1.... Látom a samara nektek nem lada... ennyi!

De ha valaki törõdik vele azt szerintem értékelni kéne, legalább egy építõ kritikával.

Szia Topdon_2108!
Tudod mit mondana erre az egyik legrégebbi barátom? "Mi vagy te? Kislány?" :) És ilyenkor általában elröhögöm magam, hogy igaza van. Mert olyasmin problémázok ami nem komoly dolog.

De visszatérve az autódra. Szép csacsi, de most mit mondjunk rá? Széria, van rajta egy szép szélvédõmatrica és ennyi. Azért remélem nem vártad, hogy ettõl hanyatt esünk. Nincs semmi baj a kocsiddal, az enyém is volt széria, és nekem már akkor is a legszebb legjobb Lada volt. De meg kellett értenem, hogy másnak ez nem más mint egy tizenéves széria Lada.
Egy szó mint száz, jó úton haladsz, csak türelem. Apránként te is felépíted álmaid Csacsiját és azelõtt majd meghajlunk. Addig meg kitartás és ne szontyolodj el azon ha valaki nem ír semmit a belinkelt képedre.

Azért remélem azt te is elismered, hogy SPI kicsit többett faragott már a vason. És amint láttad neki sem ömlengtünk (3-onkon kívül más még nem is szólt a topichoz), "csak" egy Gratuláció jutott.

Remélem nem sértõdsz meg azon amit írtam, de ezt le kellett írnom.
ciao

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 18, 2005 9:28 pm 
Na ja! Igazad van Foxi Maxi! Tényleg szépen megcsinálta SPI a gépét, de az is igaz, hogy nem emlegethetõ egy lapon a KlasszikLada a Samarával...
Kép :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 18, 2005 9:38 pm 
Nem sikerült ez a kép beszúrás :(
Kissé bonyolult az értelmi szintemhez ez a fórum... :lol: :roll: :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 18, 2005 10:39 pm 
Foximaxi... Igazad van....

Én nem azt vártam hogy essetek hasra. SPI gépétõl még messze vagyok. Ez igaz. tényleg szép, el is ismertem.

"kislány"... nem!

A téma a dekor volt. Egy vélemény jól esett volna... Annyi hogy ezt vagy azt javaslom... Építõ kritika. Mivel a Samarára nehezebb komplett és szép optikát csinálni mint egy klassik ladára, jól jön mindenki ötlete én ezért irtam azt amit.

Az hogy széria... Lényegében széria. A motorháztetõ alatt vannak nem széria változtatások, de itt nem is ez a lényeg. az autó nagy százalékban széria, és én nem is azt mondtam hogy "hú micsoda rally ladám van....". Van rajta változtatás, de az autó utcai. És utcai is marad, mivel minden nap használom elég hosszú távon, de sokat számít nekem hogy jól menjen, tudjak tempósan autózni (igaz inkább lendületbõl megyek vele), viszont alkalmas legyen midnennapi használatra. (pl: kõkemény futómû kilõve.) Szívem lelkem beleölöm, éppúgy mint ti. Akinek csak egy "10 éves széria lada", az nem is foglalkozik vele. Amióta nálam van az autó arra költöttem az pénzem, hogy a mûszaki állapotát tökéletesre faragjam, mert addig nem is lehet semminek nekiállni, és ezt ti is jól tudjátok. Magyarul: szarból nem lehet várat építeni! Tehetek én rá akármit, ha egy kátyútól szétesik. A kocsi mostmár tipp- topp, most jöhet a többi.... De mindenhez mi kell? PÉNZ! A dekorral párhuzamosan halad a tuning is. Nem versenyautó lesz belõle, hanem egy utcai, de azok közül megcélzom a felsõ szintet amennyire tõlem tellik.

Én csak ennyit akartam.... Csak hogy ne értsük félre egymást....

Összegezve: nem vagyok valami kis városi hülyegyerek aki felrak egy szélvédõcsikot meg két matricát, és veri a mellét hogy micsoda verdám van....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 18, 2005 10:42 pm 
Zsé papa....

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: design&tuning
HozzászólásElküldve: szer. máj. 18, 2005 11:23 pm 
Lada Baráti Kör tag

topdon_2108 írta:
Foximaxi... Igazad van....

Mivel a Samarára nehezebb komplett és szép optikát csinálni mint egy klassik ladára, jól jön mindenki ötlete én ezért irtam azt amit.

De mindenhez mi kell? PÉNZ! A dekorral párhuzamosan halad a tuning is. Nem versenyautó lesz belõle, hanem egy utcai, de azok közül megcélzom a felsõ szintet amennyire tõlem tellik.

Összegezve: nem vagyok valami kis városi hülyegyerek aki felrak egy szélvédõcsikot meg két matricát, és veri a mellét hogy micsoda verdám van....

Topdon 2108
Köszi. Reméltem, hogy te is így látod. :)

Egyébként szerintem Csacsira is kb. ugyan olyan nehéz szép design-t csinálni mint Karikára, vagy Kockára. De pl a Csacsin ha háromajtós, lehet hangsúlyozni a "coupé" megjelenést, ha 5 ajtós akkor is rá lehet húzni egy ilyen design-t, ha meg sedan akkor már közel jár a "Klasszik" stílusához.

Tudom én, hogy mindenhez pénz kell. :( Nekem is sokáig épült a gép. És még máig nincs készen. Kíváncsian várom a tuning eredményét! :)

Ezt nem is gondoltam rólad, remélem tudod.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kérés mindenkihez!
HozzászólásElküldve: szer. máj. 18, 2005 11:32 pm 
Lada Baráti Kör tag

Mindenkinek!
Ha képet szúrtok be a fórumba próbáljatok meg 800*600 -nál nem nagyobb képet betenni.
Így ugyanis azoknak akik kisebb felbontásban nézik nagyon kényelmetlen lehet az állandó oldalra lapozás és vissza, hogy el tudja olvasni a következõ sort is.
Én személy szerint elég nagy felbontásban nézem az oldalt, de még így is kell lapoznom.
Ha mindenképp nagy képet akartok beszúrni, akkor azt linkbe legyetek szívesek.
Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 8:14 am 
Köszi Topdon a segítséget! :wink:
Lehet csináltatni akármire nagy lökösöket meg küszöböket, úgyhogy a Samarát se annyira problémás optikailag kicsit feltupírozni... :D :D :) :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: design&tuning
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 9:21 am 
Foximaxi írta:

Ezt nem is gondoltam rólad, remélem tudod.

Köszi! :P :P nem is vagyok én olyan rossz gyerek látod? :oops: :roll:

Foximaxi írta:

Kíváncsian várom a tuning eredményét!

Hmmm.... ezidáig sikerült rendbetennem a csacsit. A motor fel van újítva (szelepek cserélve, karbi kipucolva, új benzin/ vacuum csövek stb...), kerékagycsapágyak cserélve, mindnennemû folyadék újratöltve, friss alvázvédelem, stb... Mostmár megvan az alap, amire építhetek :wink:

Ami elõször belekerült....:

Kép

A komolyabb átalakítások még csak a nyár folyamán ütemezhetõk be...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 4:39 pm 
Sziasztok.
Kérdezném:foliáznám a csacsin az üvegeket,nem teljesen csak éppen.
Hogyan lehet azt megoldani,hogy vizsgáztatásnál nekeljen lehuzni? :?
Mennyire nehéz felrakni?Házilag megoldhato-e? :|

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Autóüveg fóliázás
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 7:51 pm 
Lada Baráti Kör tag

zombyee írta:
...foliáznám a csacsin az üvegeket...
Hogyan lehet azt megoldani,hogy vizsgáztatásnál nekeljen lehuzni? :?
Mennyire nehéz felrakni?Házilag megoldhato-e? :|

Szia Zombyee!
Ha nem szeretsz olvasni akkor leírom gyorsan a rideg tényeket. Fóliás autó mûszakin nem megy át. Csak akkor ha a hátsó oldalsó üvegek és a szélvédõ van fóliázva a napellenzõk által kitakart területig maximum.

Kicsit részletesebben:
Ha fóliázni akarod az autódat, akkor nem javaslom a házilagos megoldást. Elég nehéz mûvelet a fóliázás, ha nem megfelelõen rakod fel a fóliát akkor buborékos lesz, vagy repedezett, és ezáltal romlik az átláthatósága. Ez az egyik olyan dolog amit érdemes szakemberre bízni!

Fóliás cégek:
Rengeteg cég foglalkozik Magyarországon autóüveg fóliázással, mivel nincs teljes rálátásom a piacra ezért azt tudom ajánlani akit ismerek. Ez a cég a Thomy Folia akik egyébként a Lada Baráti Kör tagjai számára kedvezményt is biztosítanak (ez nem a reklám helye, mellesleg én még azelõtt kerültem velük kapcsolatba, hogy az LBK kedvezményt kapott volna). Precízen és gyorsan dolgoznak, ha a reggeli délelõtti órákban odaviszel egy autót akkor az délutánra KÉSZEN is van. Készen nagybetûkkel mert Thomy-ék kiszárítják a fóliát, tehát nincs az, hogy még legalább 1-2 hétig ne nagyon huzogasd az ablakot mert ledörzsölheted a fóliát. Nem itt kész "terméket" kapsz. A fûtõszálak alól egyenként terelik ki a kis buborékokat amik esetleg maradta, és egyébként is nagyon korrekt benyomást kellt az emberben az egész mûhely és az ott dolgozók. Vannak akik az elõkészítéssel foglalkoznak (kárpit lebontás, üvegek kiépítése stb.) és vannak akik csak a fóliázással. A mûhelyben vannak fólia minták üvegre felragasztva így akkár ott helyben is eldöntheted, hogy mit szeretnél. Ez biztos így van máshol is. Jártam sok helyen mielõtt mellettük döntöttem, engem õk gyõztek meg.

A Rendeletekrõl:
A személygépjármûvek ablaküvegeinek fóliázásáról szóló rendeletek a következõt mondják ki.
A szélvédõ üvegen nem lehet semmiyen fólia, kivétel a napellenzõk által egyébként is kitakart felületen egy napellenzõ csík.
Az elsõ oldasó ablakokra felhelyezett fóliák a beesõ fény 75% -át kell, hogy áteresszék. (megjegyzés: egy egyszerû vizes /teljesen átlátszó/ biztonsági fólia már nem teljesíti ezt a követelményt)
A hátsó oldalsó ablakokra bármilyen fényáteresztésû fólia felrakható.
A hátsó ablakra felhelyezett fólia a beesõ fény 70% -át kell, hogy áteressze.
Az EU-s szabályozás ettõl eltér, de Magyarország nem az EU része... :(

A zsiguli.hu-n vannak tájékoztató jellegû árak. Ezek a következõek:
Samara ( 3 ajt. ) 27.000.-tól
( 4 ajt. ) 28.000.-tól
( 5 ajt. ) 29.000.-tól
Ezek az árak szerintem legalább tavalyiak, ezektõl biztosan eltér a jelenlegi ár.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 10:10 pm 
Zombyee...

Én azt mondom hogy megoldható házilag is a dolog!
Én saját magam fóliáztam a csacsit, és jó lett a végeredmény. Azt hogy mit hova lehet tenni, FoxiMaxi tökéletesen leírta.

Ha van egy kis készügyességed te is nekiállhatsz. Egy kis segítség:

Ami kell:

- 1 tekercs tetszés szerinti fólia. (drágább... jobb minõség, olcsóbb... silányabb)

-1 tekercs tetszés szerinti fólia... ---- esetére. (amikor elõször csináltam nem kellett rohannom még egy tekercsért :lol: )

- Anyucitól lenyúlt spricni (amivel a virágokat stb... locsolja) megtöltve tiszta vízzel.

- Valami frankó zsíroldó... Ablaktisztításra.

- Szike.... (ha nincs orvos ismerõs, megteszi a tapétavágó kés is :) )

- Nagy méretû szivacs

- Kitûnõ káromkodási készség :!: :!: :!:

- Egy segítõkész haver, aki nem riad vissza semmitõl :lol:

A folyamat:

- Az ablakot frankón le kell mosni, persze belülrõl, mert oda fog kerülni a fólia. A szárazra törölgetést nem igazán ajánlom utána mert olyan rongy ami nem szöszöl nem igazán létezik, talán a vileda használható. Én meg szoktam várni a száradást.

- Meg kell kezdeni egy kicsit a fólia sarkát, hogy lássuk melyik oldalon van a színtelen védõ réteg és melyiken a fólia. Ez azért fontos, hogy ha már le van vágva a fólia, ne akkor jöjjünk rá, hogy a tapadós fele nem az ablak felé van :evil: A fóliát belülrõl rá kell mérni az ablakra. A méregetés utáni vágást nem ajánlom, mivel az ablak nem szimmetrikus, és ebbõl lehetnek problémák. A megfelelõ hosszt ollóval egyszerûen levágjuk. Ha ez megvan, akkor nagyjából (min. 1 cm ráhagyással) az ablak formályához igazítjuk a fóliát. Elkezdjük lassan lehúzni a fóliáról a színtelen védõ réteget, és a széthúzott felületekre (tapadós), vizet spriccelünk (Nem tapad össze). Miután ez megtörtént, az ablakra is vizet viszünk fel! A VIZZEL NEM SZABAD SPÓROLNI!!!! :!: A vizes fóliát feltesszük az alblakra, és a helyére tudjuk csúsztani a víznek köszönhetõen. A szivaccsal nagyjából fel kell simítani az üvegre a fóliát. A fólia bodozában általában található simításra való lapka, ha ez nincs akkor megteszi egy mûanyag kártya is. Az összes vizet ki kell simítani a fólia alól. Amikor nagyjából a helyén van, és több vizet már nem tudunk kinyomni alóla, mert az ott maradt ráhagyás miatt visszafolyik, akkor szikével óvatosan körbevágjuk, a végleges méretre. A víz kipréselését addig folytatjuk, amig mindent sikerül kipréselni alóla, és tökéletesen fekszik a felületre.

Nagyjából ennyi az egész :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: csili csacsi
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2005 11:41 pm 
Lada Baráti Kör tag

Nesztek nagy kép. :lol:
Kép
Egyébként rendben van. :)
Talán a morcosítás nem kéne illetve lightosabb, meg egy szárny is elég lenne. Pl a tetõ szárny, és színrefújt lökös az baromira kéne!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2005 7:14 am 
Én még +toldanám a szüxéges eszközök listáját egy ablakborotvával.
Elõfordulhat, hogy az üvegen valami nem lemosható retek van. Ha csak 1 tûhegynyi is, csúf légbuborékot eredményez.
A spriccniben pedig enyhén szappanos vízzel már föltett állapotban is igazgatható a fólia (pesze még végleges leszabás elõtt) és csak utána nyomkodd ki a a fólia alól a vizet.

dagonya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2005 12:37 pm 
dr. Lada

Baba az az alu felni :) veleki tud infót írni róla ? méretek esetleg ár esetleg valaki el akar ilyet adni ?:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: bura
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 21, 2005 9:40 am 
Szevasztok. foximaxitól kérdezném hol lehet hozzá jutni fehér burákhoz ?
elöre is köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 22, 2005 11:45 am 
Hali!

Érdemes megnézni és nem is drága: 8)
http://www.decalshop.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: bura
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 1:38 pm 
Lada Baráti Kör tag

stephenx írta:
Szevasztok. foximaxitól kérdezném hol lehet hozzá jutni fehér burákhoz ?
elöre is köszi.

Szia Stephenx!

Kocka Ladára keresel fehér index búrát? Ha igen akkor a GDM -ben találsz. Elsõ oldalsó fehér index búrát.
GDM 2000 Lada Service Kft. Soroksári út 61. Tel: +36-24-462-604
Ha a fényszóró mellettit is szeretnéd kifehéríteni akkor itt az anyahonlapon találsz róla cikket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 1:47 pm 
dr. Lada

Én megnéztem de a cikkek közt nemtaláltam erröl cikkel , belinkelnéd ? :) Köszi 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Fehér elsõ index kocka Ladára
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 1:57 pm 
Lada Baráti Kör tag

Fehér elsõ index kocka Ladára. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 2:00 pm 
dr. Lada

;) tuning , nemcikkek :) , Oldalsó lámpabúrával mi a helyzet ?:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: :)
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 2:01 pm 
Lada Baráti Kör tag

Tuning cikkek. :)
Keresni kell. :P
Ne boríts ki. Már leírtam, hogy a GDM-ben árulnak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 2:03 pm 
dr. Lada

ÖÖÖÖ .... Mozi?: 8) :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: mûszerfal tuning
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 4:54 pm 
Lada Baráti Kör tag

Egy szép mûszerfal tuning Stift-tõl. :)
Kép
(Bocs a nagy képért)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 5:28 pm 
Sziasztok!
Köszi srácok azt hiszem én is szakemberre bizom a dolgot.Azóta kaptam tippet,ukrajnában is elég pöpec munkát csinálnak mellesleg szinte ingyen (a felsorolt árakhoz képest :) ).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2005 6:03 pm 
FoxiMaxi! Ez tényleg rohadt szép!!! :wink: :wink: :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fehérbura
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 5:30 pm 
Szevasztok én nem a kockára gondoltan hanem a kerek lámpás 1.2-1.3-ra van itt az oldalon egy szürke ladaazt néztem. ha tud valaki cimet hogy hol lehet kapni fehérburát meg köszönném.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2005 6:12 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hello stephenx!

Szerintem az enyémen láttad a fehér indexbúrát. A hátsót a duen.hu-n hirdette egy srác, tõle vettem, de sajnos a száma nincs meg. :(
Az fényszóró alatti indexbúra mérete megegyezik a tolatólámpáéval, a sárvédõben fönt meg nekem kockáé van a kerek helyett, azt a Ladaboltban vettem párszáz forintért.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Samara fehér számlap
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 3:12 pm 
Sziasztok!

Még új vagyok itt, de ahogy néztem nem látok Samara fehér számlapot sehol. Tudtok nekem ebben segíteni? Régen volt egy samara_clocks.zip nevû fájl amiben Coreldraw fájl és betûtípus volt. Ha ez fent van valahol akkor légyszi linkeljétek már be!

Üdv. Józsi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 27, 2005 11:19 pm 
Joe!

A belinkelésben én sem tudok segíteni sajnos, de ötletet tudok adni.

Mostanában én is a fehér csacsi számlapon goldolkozom, hogy hogy lehetne megoldani.

Addig eljutottam elméleti síkon, hogy kiszedem a gyárit, be a scannerbe, és csinálok róla egy két scannelt képet, amit aztán be a photo shop-ba, vagy akármi hasonlóba, és mehet is a szerkesztés, meg a design...

Egy dolgot viszont én sem tudok! Avval vagyok gondban hogy mire kéne kinyomtatni hogy az jó is legyen. És hogy mûxik e a gyári mûszerfal világítással, vagy meg kell oldani elõlrõl a megvilágítást. Elõlrõl nem szeretném mert ugye az nem lesz olyan szép soha mint ha hátulról kapja a fényt, és csak az világít mint a gyáriban.

A megvilágítást kék ledekkel óhajtom megvalósítani (cikk: zsiguli.hu), de mindenképp hátulról!

Erre választ várnék tõletek! Mire és hogyan csináljam meg! NA??? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 10:46 am 
Lada Baráti Kör tag

topdon_2108 írta:
Egy dolgot viszont én sem tudok! Avval vagyok gondban hogy mire kéne kinyomtatni hogy az jó is legyen. És hogy mûxik e a gyári mûszerfal világítással, vagy meg kell oldani elõlrõl a megvilágítást. Elõlrõl nem szeretném mert ugye az nem lesz olyan szép soha mint ha hátulról kapja a fényt, és csak az világít mint a gyáriban.

Hella!

Én bementem egy papír boltba, és vettem öntapadós A/4-es fehér lapot. Így kértem. Vettem belõle rögtön 2-t, hátha elrontom, aztán kiderült, hogy ha nem akarom lefesteni a számlapot elõtte fehérre, akkor kell a 2 réteg öntapadós, mert átütött alóla az eredeti. Kb 80Ft / lap.

Megvilágításban nem tudok segíteni, mert nem ismerem a Samara mûszerének felépítését, de ha csak a számok világítanak, akkor a fekete számot szerintem nem fogja átvilágítani a kék led...

Én most azon filózok, hogy 3-4 mm-es plexi lapból vágom ki a számlapot, erre a matrica, a plexi lapot pedig ledekkel élvilágítom. Meglátjuk, ha megcsináltam, mutatok képet, de ez nem most lesz :))

Üdv: ASz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: számlap megvilágítás
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 28, 2005 2:11 pm 
Lada Baráti Kör tag

Hali,
szamarán nem ugyan úgy történik a megvilágítás mint a Kockán? (Ott a számlap és a mûszeregység pereme között rés van, amit nem lehet látni ha össze van rakva a mûszer és ott jön elõre a fény. Így olyan mintha oldalról lenne megvilágítva.) Mert ha igen, akkor nyert ügyed van. Scannelsz, szerkesztesz, nyomtatsz, ragasztasz és már száguldhatsz is. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 29, 2005 12:12 pm 
köszi a tippeket!

A mûszerfalat meglesem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2005 8:59 am 
Sziasztok!

Nem tudom ki találta ki gyárilag a fekete számlapokat, de eléggé agyrém. Miért nem világos színûek az órák számlapjai?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: gyári számlap szín
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2005 11:26 am 
Lada Baráti Kör tag

Hali,
Azért sötét alapon világos a felirat szériában mert így kevéssé bántja a szemet. Azaz ha rásüt a nap és fénylik akkor nem szúrja annyira a szemed. Meg azért mert a fekete mûszerfalhoz jobban illik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2005 11:31 am 
Szerintem szép a fekete. Esetemben a 2106 mûszerfalba a gyári számlapos mûszerek szerintem nagyon illenek. Nekem full fekete lesz belül minden, és nem is gondoltam megváltoztatni a számlapokat.

Ízlés dolga :D , mint minden más is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 30, 2005 11:33 pm 
Sziaaztok!
Nem tudná nekem megmondani valaki, hogy honnan tudnék 21011-es hátsó színtelen irányjelzõ búrákat szerezni? Itt Veszprém környékén nem találtam sehol, a régiek meg már kezdenek bemattulni...
Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 1227 hozzászólás ]  Oldal 1 2 3 4 525 Következő

Minden időpont UTC+01:00 időzóna szerinti